Topiknyitó: Törölt felhasználó 2007. 01. 14. 18:09

Lelkisegély  

Ha bárkinek bármikor bármennyi veszteséget sikerül az itteni hozzászólásokkal elkerülnie, akkor érdemes volt megnyitni. Felelős hozzászólások érdemben segítséget nyújthatnak.



De pozíció felvételére vagy zárására ne bíztassunk senkit. Én nem fogom tenni.
Rendezés:
Hozzászólások oldalanként:
Törölt felhasználó 2007. 02. 02. 20:38
Előzmény: #779  Törölt felhasználó
#780
elküldtem a mailt
Törölt felhasználó 2007. 02. 02. 20:35
Előzmény: #778  Törölt felhasználó
#779
Jól van tesó. Értelek. De megint nem indokolsz.

Ezeket a "startégiákat" amikkel "piszok nagy mázlim van" (ennyi ideje???) nem én találtam ám ki!!

Tudod te ezt? Talán nem, mert állandóan TA könyveket bújsz...:))

Vagyis olyan bősz hevülettel esel neki minden szavamnak, de hát könyörgöm tőzsdei alaptörvény ez és nem én találtam ki, hanem a nagyok IS leírják állandóan :

stratégia nélkül nem lehet tőzsdézni.

Én csak megtapsztaltam a saját bőrömön, hogy ez mennyire igaz. Ennyi. Nem az én találmányom.

Törölt felhasználó 2007. 02. 02. 20:27
Előzmény: #772  Törölt felhasználó
#778
Penznyelo kösz, értem mire gondolsz.

Egy aprócska félreértés van. Yesterday kérdése Rahimkulov-ra és egy esetleges spekuláns beöntésre és annak lehetséges idejére vonatkozott, és NEM az oti-ra ÁLTALÁBAN.

Én meg szokásom szerint konkrét kérdésre konkrétan válaszolok.

Meggyőződésem, hogy az otit ez IS mozgatja, nagy játékosok vannak a témában. Ez ha vita tárgya nekem mindegy, ebben tökéletesen biztos vagyok.

Ugyanakkor összességében a fundamentumok és a bank szektor függőségi kitettsége naná hogy szempont.
Ez nem kérdés. És a funda mindíg győz előbb utóbb, de addigra már a speki megszedte magát.

Talán alábecsülöd az oti viselkedésében a spekuláció mértékét.

Nincs 50 % -os emelkedés 6 hónap alatt vezető blue papírban nagypályások nélkül.
---
(aug-szept-okt-nov-dec-jan 6000-9000)
--
A funda lassabban hat. És látom az oti mozgását évek óta, számomra ez ténykérdés.

bpmcwap
bpmcwap 2007. 02. 02. 20:16
Előzmény: #709  Törölt felhasználó
#777
Ezt most olvastam...
Én nem haragszom rád, sőt ez utolso hszed után pláne nem... azt nem tudom hogy frusztrált vagy e de nem is kenyerem eldönteni, ellenben szvsz nem csak három lehetőség van, viszont ha már mondtad- és most meg ne sértődj- te is segitségre szorulsz... ahogy azt te is irod, de szvsz akkor kovetted el életed hibáját mikor ide bejöttél irogatni, mert ha neked ezek a "strtégiák" bejöttek akkor piszok nagy mázlid volt hallod... Javaslom a TAval valo ismerkedést!Nem azért hogy rajzolgass hanem mert igen sok info benne van egy grafikonban...kb mint egy töri vizsgán a töritérképben... abból még a huje(ne vedd magadra) is összetud hozni egy kettest...

Én azt hiszem hogy nélküled is letettem a magamét, és továbbra is folytatom bár nem a szerzetesi rangra gyurva egyszerüen csak mert ez a hobbim és mert erre még áldozni is hajlando vagyok... de köszönöm!
mindazonáltal élnék azon demokratikus jogommal hogy időnként egy egy hsz erejéig beirjak, de ne félj nem tart sokáig mert lassan vége az uborkaszezonnak és lehet szedni az epret a fődön... ;)

Végszodhoz azért hagy fuzzek hozzá valamit... SOHA nem zavart ha valakinek más a nézőpontja, elképzelése a világról és az sem ha más álláspontot képviselt!Toleráns voltam világ életemben a melegektől kezdve a kissebségeken keresztül a politikusokig, de van 1-2 dolog amitől fel forr a vérem és amiért személyiségemnél fogva a végsőkig képes vagyok elmenni... az egyik amikor hujének néznek a másik mikor becstelennek titulálnak a harmadik mikor az igazságérzetemet sértik fuggetlenul hogy érdekelt vagyok vagy sem adott témában.... nos te mind a 3at kimeritetted, ezért ez a nagy tisztelet tőlem, de ahogy telik az idő ugy tisztul a kép és lassan rájövök hogy felesleges és értelmetlen csatát vivni-pláne hogy részemről nem is csata volt csak véleménynilvánitás néhol kérdőrevonással melyre tőled kaptam a jogot...
Bár sem értékrendünk sem nézőpontunk nem közeledett, vita nincs de mint fentebb irtam időnként élnék demokratikus jogommal, aztán vagy átugorod- a tobbi fogyasztóval egyetemben- vagy nem... Demokrácia van mindenki eldöntheti!
Jócakát és kellemes 7VGt, jövőhétre meg sok piiizt!
Törölt felhasználó 2007. 02. 02. 20:15
Előzmény: #774  bpmcwap
#776
Wap testvér megjöttél? Na végre.
Köszönöm a hsz-edet.
Na sejtettem hogy amit írok egyre rosszabb. :)

De kolléga, tessék szíves lenni már indoklást is fűzni ahhoz, hogy ha valamit gondolsz, akkor MIÉRT gondolod, mert így nem sok hasznát veszik az olvasók.

És én sem tudom, hogy miben tévedtem szerinted és miért. Köszönöm. Szia!

Törölt felhasználó 2007. 02. 02. 20:11
Előzmény: #774  bpmcwap
#775
bpmcwap, kérlek, ne gonoszkodj. Őszintén kíváncsi vagyok a véleményedre, feltéve, hogy az nem merül ki mások leszólásában.
bpmcwap
bpmcwap 2007. 02. 02. 19:58
Előzmény: #770  Törölt felhasználó
#774
most meg merjek szólalni? vagy ne? vagy kérjek engedélyt???nem is tudom... inkább csak annyit irok, hogy ismét nem értek veled egyet, nagyon nem, ráadásul nagyot zuhantam mert az alább leirtakat nem tudnám stratégiának se nevezni... :(
összeesküvés elméletnek is gyenge sőt komolytalan... bocsánat, de ez egyre rosszabb... nem bántani akarlak de szrintem igy nem szabad kereskedni... szerintem... bár ugy se ahogy most én nyomom, de legalább nem ajánlgatom...
Törölt felhasználó 2007. 02. 02. 19:53
Előzmény: #771  Törölt felhasználó
#773
Még valami. Azt írod: "Hogy most hol tartunk? Szerintem kb a 4-5 pont környékén." Ezek szerint most ún. cselédlány-hossz (remélem, jól írtam) szakaszban vagyunk?
Törölt felhasználó 2007. 02. 02. 19:49
Előzmény: #770  Törölt felhasználó
#772
DLPH, amit leírtál az pl. tök igaz egy mid-re (pl. Syn), vagy egy spekibb cuccra.
De az OTP-t nem ez mozgatja és nem így.

Az Otihoz középtávon a makro (Ft, kamat) az indikátor, hosszútávon a leányok (orosz, ukrán, szerb - ezeket kell figyelni, a piacokat, illetve a jelentésben). Rövidtávon meg a piaci szentiment.
Törölt felhasználó 2007. 02. 02. 19:49
Előzmény: #770  Törölt felhasználó
#771
Kedves DLPH, köszönöm a válaszodat, gondolkodom rajta, s később reflektálok. A bank előbb-utóbb bekövetkező felvásárlásáról mi a véleményed?
Törölt felhasználó 2007. 02. 02. 19:37
Előzmény: #712  Törölt felhasználó
#770
Szia Yesterday !
A múltkor kérdeztél ezt-azt OTP-rõl. Elgondolkodtam, amit gondolok, elmondom:

Nem kevés otim van, nézõpontom a papírban pancsoló nézõpontja.

Mivel régebbrõl van és nem kevés, nem szállok bele már. Ennek ellenére a 8300 és 7600 körül lehetséges beszállónak tûnik számomra középtávra.

Rahimkulov azt mond amit akar. Még azt sem hiszem el, amit kérdez. Persze hogy van neki részesedése, de ezen belül más infót tõle nem veszek készpénznek.

Ahogy eddig megtapasztaltam, ezek nem kispályáznak, az 50%-ot minimumnak gondolom. Ha nettóba ennyit akar kaszálni, 70 % körül kell elkezdenie a szórást, hogy végül ez megmaradjon. Gondolom legalábbis.

Valakik itt még 7-8 K között is vették ezerrel, mikor elõször odáig ért. Ez tény, láttam.

Nagypályás sorrend, ahogy én eddig megfigyeltem:

1, Alszik a papír vagy agyondepresszált, belevágnak.

2, Elindul a papír, elõször lassan, aztán begyorsulva.

3, Felgyorsulva vásárolnak, a papír szakaszosan megugrik, folyamatosan megy fel.

4, Híresztelések, kacsák, találgatások indulnak, beindul a propagandagépezet, õk befejezik a bevásárlást. Viszont jön más bõven venni.

5, Kijön konkrétum a múltról a cégtõl, ez kedvezõ távlatokat prognosztizál. Már nem vevõk, de az árfolyam tovább megy fel.

6, Kijön valami HÍR, ami eddig nem, erre megy a papír mint a golyó. Ekkor elkezdenek realizálni elõször lassan, keveset.

7, Begyorsul a realizálásuk.Az árfolyam esik elõször lassan, késõbb gyorsabban.

8, Kiöntik a maradékot. Árfolyam beesik, de magasabb sávban végez, mint ahonnan elindult.

Hogy most hol tartunk? Szerintem kb a 4-5 pont környékén.

Ez a mûvelet, ha nem intézményi fundamentális alap teszi hanem spekuláns tőzsdéző nagyhal vagy növekedési alap, pláne tõzsdecápa, akkor nem tart túl sokáig. 1-1,5 éven belül lefuthat.

Tartom, hogy a 10K ebben az évben benne van otiban, kivéve, ha tartós és komoly depresszió indulna a világban.

Ugrabugrálni benne kockázatos, mert nagyon hektikus a mozgása. Ezeket eltalálni nem semmi. De a fél világ ezen a részvényen gyakorol, nem is csoda.

Az átkötõs átadás azért nem valószínû szerintem, mert ha fenn a magasban intézményinek megéri beszállni akkor tõzsdecápánknak esze ágában nincs kiszállni. Hacsak nem kosztpénzre kell, ilyen esetben szerintem nem száll még ki.

5 év olyan hosszú idõ, hogy addig én nem látok el.
A bázistrend up, ebben a papírok bank, biztosítás, gyógyszer . Ilyen idõtávban ennyit tudok mondani.

Szia!

Törölt felhasználó 2007. 02. 02. 19:03
Előzmény: #768  Törölt felhasználó
#769
Haszonnal szeretném eladni. És a para a borítás miatt megoldódott, nem kell menekülnöm a papírokból, egyikből sem :))
Törölt felhasználó 2007. 02. 02. 16:43
Előzmény: #767  Törölt felhasználó
#768
Emberek! Mary_m csak viccel! (Ugye viccelsz?) Szóval nem áll ő benn eladáson, mert ilyen olcsón nem fogja odaadni ha már ennyit pancsolt ebben a papírban, de ami biztos, egyszerre semmiképpen sem borít.

Szerintem viccelt csak :)
Törölt felhasználó 2007. 02. 02. 15:03
Előzmény: #766  Törölt felhasználó
#767
nem sokáig tudsz csipegetni te sem, úgy látszik még a közgyűlés előtt mocorgunk meg :-))))
Törölt felhasználó 2007. 02. 02. 10:23
Előzmény: #764  Törölt felhasználó
#766
nem borítok, bennt állok eladásra 745-ön, nyugodtan csipegethetsz!!!
Törölt felhasználó 2007. 02. 02. 10:21
Előzmény: #764  Törölt felhasználó
#765
látom...
Törölt felhasználó 2007. 02. 02. 10:18
Előzmény: #763  Törölt felhasználó
#764
mary miatt asszem kihagyom a pflax csipegetést :) borít aztán nézhetek.
Törölt felhasználó 2007. 02. 02. 10:12
Előzmény: #762  Törölt felhasználó
#763
halleluja!!! emelkedik az a szutyok! :-)))
Törölt felhasználó 2007. 02. 02. 09:22
Előzmény: #760  Törölt felhasználó
#762
szijja! Jobban vagyok, Tegnap vettem be 2 ampicilnt, ma reggel egy coldrexet, és jól megizzasztottam magam éjjel (bár jó sok lesz a gázszámla), jobban vagyok, tehát megérte. Egyébként vettem be vitominokat is, de azt mindennap szedek.
Törölt felhasználó 2007. 02. 02. 09:10
#761
Az van, amire szamitottam. Tenyleg, mi lett azzal a kezdemenyezessel, hogy a TA hivok josolnak nekunk?

Topik gazda

DLPH
1 1 1

aktív fórumozók


friss hírek További hírek