Topiknyitó: Törölt felhasználó 2007. 08. 17. 09:49

GENESIS  

Sziasztok!

Lassan a novotrade topic okofogyottá válik.:-))

Új név,új tervek,új remények...
Rendezés:
Hozzászólások oldalanként:
Törölt felhasználó 2007. 04. 13. 21:50
Előzmény: #1215  Törölt felhasználó
#1220
Pit-stop, tényleg. Az kurva jó volt. Öcsémmel nyomtuk rendesen. És arra emlékeztek, hogy a végén már jöttek a 2-3-4 lemezes szöveges játékok? Na, azokat már nem szerettem.
Én az egyszerűbbeket imádtam.
Raid Over Moscow megvan?
Zaxxon?
Boulderdash?
Space Taxi?
Lode Runner?
(más most nem jut eszembe)
na meg az Olympic Games (mindegyik kurva jó volt a Winter, a Summer is, meg volt nekem egy UghLimpics vagy mi volt a neve, őskori olimpia, egyik feladatnál a csajodat kellett a hajánál fogva megpörgetni és minél messzebb dobni). Vagy 10 joystick ment szét az olimpiákon...
Törölt felhasználó 2007. 04. 13. 21:41
Előzmény: #1216  Törölt felhasználó
#1219
Bukta van:)
Closingbell:
"Igen, lehet egy kicsit "taplo" voltam a beszolasommal , de most kijott belolem! elnezest kerek !!"
BB írta a tapló szöveget és BB-től kérte ezt ki Kata.
Monster 2007. 04. 13. 21:25
Előzmény: #1217  Monster
#1218
Nyah, közben rájöttem, hogy a második oldalon lévő megjegyzésre válaszoltam, így kicsit elmeradott lett:))
Monster 2007. 04. 13. 21:21
Előzmény: #1196  Törölt felhasználó
#1217
Én úgy emlékszem, mindkettő.
Szoftvereket, könyveket és magazinokat is adtak ki emlékeim szerint.
Meg biztos mást is csináltak még, de ezek maradtak meg:)
Törölt felhasználó 2007. 04. 13. 21:11
Előzmény: #1178  Törölt felhasználó
#1216
Szia

Igen, lehet egy kicsit "taplo" voltam a beszolasommal , de most kijott belolem! elnezest kerek !!
Mellesleg en soha sem alitottam azt , hogy a Genesis 3honapon belul 2000ft lesz, szeretnem, de elosszor hirekre van szuksegunk!!!
Tudod, csak az zavar engem es szerintem mindenki mast aki hisz valamennyire a Genesis jovojeben , hogy megjelent egy-ket alak akik szabalyosan arra mennek , hogy kiakasszak a masikat!

Mindegy , engem nem foglalkoztat!! Es el kell , hogy mondjam, hogy nem a BB befojasolt abban ,hogy Genesis reszvenyt vegyek!

Ha ennyire nem hisztek abban , hogy en es K-mezon letezunk, szerintem mind a ketten orommel beszurjuk az iwiw-es linkunket.

Tovabbi jo vitatkozast..

sziasztok
Törölt felhasználó 2007. 04. 13. 20:47
Előzmény: #1214  Törölt felhasználó
#1215
koi, penznyelo:
Látom beindult a C64-nosztalgia! :-) Pit-stop megvan? :-) (Egyébként van PC-re C64 emulátor, minden klasszikus progival.)

No, de vissza a lényegre.

foldvarig: Ez az e-business nekem kimaradt, de egybevág a logikámmal.

Nekem csak az a kérdés, hogy kinek akarják majd eladni? Kisbüfiknek a papírokat?
Vagy megveszi az egészet egy szakcég (napelemes)? És akkor milyen áron?
Törölt felhasználó 2007. 04. 13. 20:08
Előzmény: #1213  foldvarig
#1214
emlékszem hogy rádiobol töltötük le a játékot! :)
foldvarig 2007. 04. 13. 19:59
#1213
Bemásolok egy tanulságos történetet a Novotradről A luftburg épités klasszikus példáját X milliárdért

Cégünk, a Novotrade Részvénytársaság pár évvel ezelõtt elhatározta, hogy mindenhagyományos üzlettel felhagy, és teljes mértékben átáll az e-businessre. A társaság-nak ekkor körülbelül három és fél milliárd forint saját vagyona volt, valamint – elsõ-sorban kereskedelmi vállalatokban – különbözõ befektetései. Ezt a kereskedelmivállalati portfóliót folyamatosan lebontottuk annak érdekében, hogy minden erõt,képességet (management skill) és minden pénzügyi eszközt az e-business fejlesztésé-re fordítsunk. Kiválasztottuk a könyvpiacot, mivel itt korábban már volt részesedé-sünk, és úgy láttuk, hogy érdemes ezen a területen komolyabb összegeket befek-tetni. Megvalósítottunk egy olyan rendszert, amelynek az a lényege, hogy mindenszállító és kereskedõ közvetlen internetes kapcsolatban áll egymással, és e mögészerveztünk egy nagy kapacitású és automatikusan mûködõ háttérrendszert (back-office), illetve a logisztikát.A könyvpiac forgalma 2001-ben 43 milliárd forintot tett ki, több mint tízezer újkötet jelenik meg évente, és az átlagos fogyasztói ár könyvenként 1500 forint. Az or-szágban nyolcszáz könyvkiadó mûködik rendszeresen, a legtöbbjük raktárt, kiszol-gálószemélyzetet, szállítóeszközöket tart fenn, a nyomdából szállít be (drágán), ésutána teljesíti a megrendeléseket, a legnagyobbtól a legkisebbig. Ezt nagyon alacsonyhatékonysággal, lassan és költségesen tudják csak megtenni. A lead-time – a rendelésfeladásától a teljesítésig eltelt idõ – átlagosan két hét.A piacon igen sokfajta könyv jelenik meg nap mint nap, ennek megfelelõen az áru-utánpótlást nem lehet úgy megszervezni, mint például az élelmiszeriparban. A köny-vesboltok jelenleg hatvan százalékban közvetlenül a kiadóktól szerzik be az árut, ígyviszonylag nagy gyorsasággal eljutnak az újdonságok a vásárlókhoz.Csakhogy egy teherautóban ötven-, száz-, kétszázféle könyvnél több nem fér el,vagyis a könyvesbolt kénytelen elõrendelésekbõl dolgozni, hiszen nagyon nehezentudná megoldani, hogy minden megjelent kiadványból tartson.Vannak olyan bolthálózatok, amelyeknél a beszerzést központilag végzik, náluk aza legfõbb gond, hogy amit be akarnak szerezni, az már éppen elfogyott, de mire ezkiderül, addigra eltelik az a bizonyos két hét.A Sunbooks mûködéseCégarculat /87
------------------------------------------------------------------------------ --
Page 2
A piacon rengeteg az úgynevezett párhuzamos kapacitás. Ha valaki kiállna bár-melyik, Budapestrõl kivezetõ út szélére, akkor egy nap megszámolhatna öt-hat köny-vet szállító teherautót, amelyek ugyanabba az irányba mennek igen kis hatékonyság-gal. Ugyanakkor a számtalan kiadvány mindegyike a könyvesboltokba nem mindigjut el, és a választék emiatt nem teljes. Egy kereskedelmi szervezetben minden virtuá-lisan létrehozott választék növeli a vevõk kiszolgálási lehetõségét, minõségét. Mindez a könyvtárak ellátottságára is vonatkozik. A könyvtárak beszereznek aszomszéd könyvesboltból, közvetlenül a kiadótól, a könyvtárellátótól, a nagykereske-désektõl. Képzeljük el, hogy ezer könyvtárnál ezek a beszerzések mennyi papírmun-kával, mennyi átutalással, adminisztrációval járnak! Gondoljunk bele, hogy egy piaca szervezetlensége miatt milyen fölösleges irathegyet állít elõ! A Sunbooks indulásakor eldöntöttük, hogy cégünk nem lesz internetes könyv-kereskedés, kizárólag vállalatközi, üzleti kapcsolatok szolgálatára alakítjuk meg, melycsak szerzõdött partnerek között fog mûködni vállalati méretekben. A könyvkiadó atermelõtevékenységet, annak marketingjét és adminisztrációját végzi. Nem kellszükségszerûen beszereznie, ügyeket intéznie és szállítással foglalkoznia, ugyanisminden mást, a raktározást, a logisztikát, az értékesítést, a rendelésfeldolgozást, apénzbeszedést és a finanszírozást (out-surcing) is meg lehet másképp és máshol olda-nia, erre nem kell saját apparátust fenntartania. A viszonteladónak pedig az a feladata, hogy értékesítsen, a vevõknek minõségiszolgáltatást nyújtson, és adminisztráljon. Ám egy ilyen nagyszabású vállalkozáshoz,mint amilyen a Sunbooks is, szükséges egy logisztikai háttér, amely nélkül mindezcsak elképzelés maradt volna – ez a Magyar Posta óriási rendszere. A Magyar Postátsikerült rávenni arra, hogy létrehozzon egy professzionális logisztikai hátteret, jelen-leg ez egy 6500 (potenciálisan 13 ezer) négyzetméteres, hatemeletes raktár, fölszerel-ve mindenféle áru biztonságos tárolására, kiszedésére, csomagolására, ellenõrzésére.S mindezt okmányok, bizonylatok ellátására alkalmas berendezésekkel, emberierõforrásokkal. A logisztikai háttérhez természetesen országos csomagkézbesítõrendszer is tartozik. Hogyan mûködik ez a rendszer? Az árufogadásnál palettán érkezik az áru, targon-cákkal a helyére rakják: a legfontosabb, hogy erre a targoncára csak olyan áru kerül-jön fel, amelynek vonalkódja van, ugyanígy vonalkóddal ellátott a tárhely, ahovateszik a polcon, és vonalkódos a láda is, amiben kiviszik. Így a számítógép ellenõriz-heti, hogy jó tárhelyrõl a kívánt mennyiséget vették-e le, a vevõnek megcímzett do-bozba rakták-e, és utána még a súlyt is ellenõrzik. A kiemelést a számítógép a napirendelés alapján megtervezi, így akár az is pontosan fogja tudni, hogy mit kell csinál-nia, aki csak egy napja dolgozik a raktárban, hiszen a rendszer teljesen kiszolgálja: aztmondja, hogy menjen az elsõ sor végére, és onnan visszafelé haladva vegye ki aRényi Gábor88/Cégarculat
------------------------------------------------------------------------------ --
Page 3
megfelelõ könyvet. És ezen a gyors kiszedõsoron elõre feltöltve várakoznak agyorsan forgó és az aznapi kivételhez szükséges könyvféleségek. Mielõtt kiszállítanánk ládákban a könyveket, megmérjük õket, mert minden könyv-nek adott a mérete és a súlya. Sõt, a számítógép azt is kiszámolja, hogy melyik doboz-ba kell tenni a köteteket, illetve a rendelést szétrakja dobozonként, mert elõre kiszá-mítja, hogy a dobozba mennyi fog beleférni. A 12 óráig feladott rendeléseket mármásnap reggel kiszállítjuk. Ez úgy megy végbe, hogy 12 óra után kezdõdik a ki-emelés, és délután négy órára be is fejezõdik a csomagolással együtt. Ezután a posta-hivatalba viszik a csomagokat, még aznap éjjel a postavonatok körbeviszik az ország-ban, másnap hajnalban kisteherautókra rakják és kézbesítik. E rendszer mûködtetéséhez meg kellett valósítanunk az IBM segítségével egy web-technológián alapuló tranzakciós rendszert. Egy robusztus informatikai rendszermûködik a háttérben (RS 6000-es számítógépek és egy Netcommerce nevû szoftver),és gyakorlatilag a teljes feldolgozás és a háttértevékenység is száz százalékig auto-matizált. A fizetések feladását, a hitelkeretek megállapítását, a könyvelést, valamint ameghatározott kondíciók egyes vevõkre való lebontását, azaz mindent a számítógépvégez el. Olyan nagyságrendû rendelés feldolgozására alkalmas ez a rendszer, amely-hez egy sereg könyvelõ kellene, ha nem számítógéppel dolgoznánk. A Novotrade egy új üzleti modellt alakított ki. A szállítók mindent, ami a forgal-mazáshoz szükséges, számítógép segítségével intéznek, telefon, fax és levelezés nél-kül. Ha kiadnak egy új könyvet, akkor „betesszük” a gépbe, azaz leírjuk, fényképetcsatoljuk hozzá, beárazzuk, majd meghatározzuk a kondíciókat: milyen feltételekkelés kinek ajánljuk. És miután a könyvet feltettük a hálóra, a másik oldalon, a vevõknélis megjelenik ugyanez, az összes adattal – s aki látja, eldöntheti, hogy megvegye-e. Haigen, akkor elküldjük a rendelést. A megrendelt kötetet a kiadóból beszállítják a rak-tárba, fölrakják a polcra, ahol polchelyes nyilvántartással, vonalkóddal ellátva, precíztechnológiával kiemelik, majd kiszállítják. Ennek a jelenleg már mûködõ rendszernek a kapacitása, úgy gondoljuk, az egészmagyar piac teljes könyvforgalmát le tudja bonyolítani, és körülbelül ötezer embermunkáját váltja ki. A megengedett failure-rate (hibaszázalék) ebben a rendszerbennagyon alacsony, és az elmúlt két év gyakorlata alapján elmondhatjuk, igen ritkánfordul elõ, hogy a posta nem pontosan viszi ki az árut. A fizikai kiszállítás leegyszerûsítésén és precizitásán túl a legfontosabb eredményaz, hogy a kínálati és a keresleti információk cseréje ezen a rendszeren keresztül nagyhatékonysággal zajlik. Így egy pozitív marketing jön létre a piac minden szereplõjeszámára: figyelni, sõt befolyásolni is tudják az eseményeket, ha szükséges. Amikortehát valahol áruhiány van, a döntésben érdekeltek ezt azonnal orvosolják: és ez egyalapvetõen másfajta kereskedésre ad lehetõséget. A hagyományos kereskedelemben aCégarculat /89A Sunbooks mûködése
------------------------------------------------------------------------------ --
Page 4
kiadó minimális visszajelzést kap, jelentõs késéssel, sok forrásból és pontatlanul. A mi rendszerünkben a kiadó lekér egy riportot, hogy egy bizonyos ISBN számú ter-méket kinek és mikor adtunk el, vár három percet, és a számítógép elküldi egy Exceltáblázatban a megfelelõ tájékoztatót. Ez a módszer nagyon jelentõsen megnöveli atermelõ – a kiadó – információellátottságát, s így a döntéseit sokkal inkább a tényekre,a tényleges folyamatokra tudja alapozni, mint az úgynevezett Fingerspitzengefühlre –azaz a kiadó vezetõje megnyalja az ujját, fölteszi, és ha eldöntötte, honnan fúj a szél, ak-kor háromezer példányt nyomtat az éppen aktuális könyvébõl. Ez gyökeresen meg-változhat, ha elemezni tudja a piacot, figyeli a trendet, jobban megismeri a keresletet. A másik kérdés: hogyan jutnak el a könyvkiadó üzenetei a viszonteladókhoz? Ha megjelenik egy könyv, nagyon fontos dolog, hogy azok, akik árulják, minél töb-bet tudjanak róla. Általában nagyon drága kiállításokon vagy katalógusokból, esetlegügynöki rendszeren keresztül kaphatnak róla információt. Így az áru ennek meg-felelõen drágul is, és az eladása az ár küszöboldaláról korlátozottabbá válik. Talán alegnagyobb ellenségünk a szállítók és a vevõk bizonytalansága, hogy a járt utat a já-ratlanért nem szívesen cserélik fel. Az internet pedig páratlan lehetõséget nyújt arra,hogy információink pontosak, kimerítõek legyenek, alaposan tájékoztatni tudjukvevõinket. Ha a kínálati adatok oldaláról vizsgáljuk a kérdést, fölvetõdik: a kereskedõ honnantudja, hogy mit tartson? Hiszen ma már olyan széles körû az emberek érdeklõdése,hogy nincs az a könyves, aki mindazoknak a szakmáknak, irányultságoknak, vallá-soknak, filozófiáknak, irodalmi irányzatoknak a változását követni tudná, amelyekkönyvformában is megjelennek. Azért, hogy minden árut a saját vevõkörének meg-felelõ minõségben és mennyiségben tudjon tartani, nagyon fontos, hogy egy helyrõl,szûrten, szabványosított formában jusson el hozzá az információ.Mit hoz cégünk számára az internet megjelenése az üzletben? Az adminisztrációfelõl haladunk az önkiszolgálás felé. Arra próbáljuk szoktatni a vevõinket és a szállí-tóinkat, hogy mindent tápláljanak a számítógépbe, azon keresztül vegyenek és adja-nak el. Ez a mi részünkrõl nemcsak egy értékesítési, hanem egy oktatási rendszer is.Gyakorlatilag mi semmi mást nem teszünk, mint folyamatosan és állandóan arraoktatjuk vevõinket és szállítóinkat, hogyan kell automatikusan dolgozni. A tevékeny-séghez kapcsolódó folyamatokat õk maguk kezdeményezik, ennek megfelelõen azokautomatikusan létre is jönnek. A belsõ információs igények helyett az ügyfélcentrikusság felé haladunk. Mindentudnivaló, amit a szállító küld a vevõk felé, mindenki számára hozzáférhetõ. A költ-ség minimális. Az adatfeldolgozástól az üzleti intelligencia irányába mozdulunk. Ele-mezni tudjuk egy vevõ jellemzõit, miben erõs, milyen területen gyenge, mit kelleneerõsítenie, vagy mire kell egy szállító figyelmét fölhívni a vevõvel kapcsolatban. Rényi Gábor90/Cégarculat
------------------------------------------------------------------------------ --
Page 5
Mint cégünk példája is mutatja: a lokálistól haladunk a globális felé. A Sunbooks-nak ma már vannak szlovákiai, romániai, ukrajnai és vajdasági vevõi, akiknek ugyan-abban a standardizált formában átvisszük a határon a köteteket, és nem kell Magyar-országra jönniük azért, hogy könyvet vásároljanak.Cégarculat /91A Sunbooks mûködése

Ezt csak emlékeztetőnek tettem be hogy magasröptü tervből mi lesz a tény
Erre huzták már egyszer a novot.
Törölt felhasználó 2007. 04. 13. 19:04
Előzmény: #1211  Törölt felhasználó
#1212
az is érdekes, hamár az emberi gondolkodásmód szóbakerült, hogy sokszor, tán legtöbbször pont olyan létezése merül fel, akikről kizárólag szinte biztos, hogy létező. A becsatolt iwiw site-on lévő ismerősök bizonyítják. Csak Closingbellé ismert és az enyém, tehát a k-mezon=closinbell logikai hiba... . A portfolió forumon szinte 3 ember léte biztos a 'földi halandó' forumozónak, azaz: mi ketten és a "sorosgyuri" a realFX-en...

KK
Törölt felhasználó 2007. 04. 13. 18:28
Előzmény: #1208  Törölt felhasználó
#1211
Lília, akkor tán olvasgass visszafelé, ugyanis már régen megírtam, BB megjegyzését kikérve. Megint ez a téma, mikor már örültem, már rég elfelejtettem -:) Felejtsük már el!
Törölt felhasználó 2007. 04. 13. 18:22
Előzmény: #1204  Törölt felhasználó
#1210
Persze, szerintem, nem szégyen feleni a kérdésekre, ahogy senki kérdésére nem az, (csak ez nem volt kérdés, az én olvasatomban!-:) . És Lamann is most ideír, ahogy mindenki. Szeretem, tetszik-:)))
Pont, akinek egyedül minden gondolatával (!) (nem szavával) egyetértettem eddig.

Lamann, most olvastam az eredeti kérdésed, nem tudtam, csak a neten "tájékozódtam", úgyhogy köszönöm a személyes mondanivalóva igen megnövelt értékű infokat. És egyet gondolunk, hogy esetleg eladásra kerül, ahogy írtam is.
Emlékszel, pont ezt firtattam, amikor kérdeztem, hogy miért nem merül fel senkiben (akik épp a kezdőket féltették a károktól), hogy mi lesz, ha nem épül fel a gyár???!!! A tőke, erőforrás, adminisztratív, engedélyezési process-ek stb. stb. rendelkezésre állnak. Mi van? Senki nem válaszolt.
Azért raktam bele a más alternatív energiát hasznosítani szándékozó tervekről. Hátha vki érti majd mi a kérdés?
Hogy lehet, hogy egy nagyobb értékű, lehetőséget kínáló, és jóval nagyobb ERŐT képviselő (mind gazdasági, mind egyéb szempontok szerint) esetleg ..... hmmm.... ?!
Ha olvastad. Válaszolt valaki?!
Ugyan nem figyelhettem a 80-as években így is felmerült -:)
És ugyan most nem állami beavatkozások miatt ugyan, de eléggé vagy ugyanolyan nehézkesen megy pl. a könyvírás, ahogy egy jelenlegi tehnológia projektben látom/láttam...
És Isten ments, hogy ez befolyásoljon bárkit, ráadásul az a legviccesebb, hogy én is alapvetően szkeptikus vagyok, csakhogy ösztönzően óvatosan változást várva azért!

Pénznyelő, és az Unreal, csak a szkepticizmus miatt -:))
Törölt felhasználó 2007. 04. 13. 17:59
Előzmény: #1208  Törölt felhasználó
#1209
latom gyorsabban is irt, mint en......
Törölt felhasználó 2007. 04. 13. 17:57
Előzmény: #1183  Törölt felhasználó
#1208
BB, ez egy ritka paraszt megjegyzes volt!
"Kata Te meg mehetnél inkább az út szélére, látom a tőzsde úgy sem megy! "
Női mivoltaban sertetel meg minden nőt!

(sztem K-mezont is, marha igazi, erre a beszolasra neki is ki kene akadnia......)
Törölt felhasználó 2007. 04. 13. 17:35
Előzmény: #1204  Törölt felhasználó
#1207
Tényleg, a poke-kódok... Amikor megvolt a wizards of warhoz az örökélet poke, meg a impossible missionhöz. (egyébként ez utóbbival jókat játszottam pár éve pc-n is, sőt talán jobban is ment mint annak idején c64-en, azóta felnőttem és megértettem a játékot:))
Törölt felhasználó 2007. 04. 13. 17:33
Előzmény: #1203  Törölt felhasználó
#1206
Kata: nem téged kritizáltalak, hanem az egész masszát, mi lett. De ez csak egy topic, nem kellene olyan komolyan mesértődni senkinek.
Más kérdés, hogy jó lenne, ha tényleg egy fajta brainstorming lehetne, összedugnánk a fejünket, többen többet tudunk kihozni.
Ehhez a másik véleményét is tiszteletben kell tartani (és megint nem rád értem), és a fölösleges dumát meg ki kellene hagyni.
Törölt felhasználó 2007. 04. 13. 17:22
Előzmény: #1203  Törölt felhasználó
#1205
Cocom-listás dolgokat

hát persze hogy emlékszem!!!!
Törölt felhasználó 2007. 04. 13. 17:21
Előzmény: #1202  Törölt felhasználó
#1204
peznyelo: Így van, én is ezekből lestem még a poke-kódokat. :)

Nézzük a párhuzamot!
Mi kellett a szoftver-könyvekhez? Keresni egy szerzőt, megbízni, megíratni, nyomtatni, eladni/terjeszteni. Kereskedelem.
Ehhez jött még, hogy eléggé monopóliumi jogokat élvezett a szoftver szakirodalmi piacon, állami irányítás, ugye.

Most napelem, azt mondom OK.
Viszont a Novotrade igazából soha nem volt szakmai cég, mindig kereskedett. Megújuló energia most trendi, akkor most ez a Novo- új, erre harapnak.
És majd jön a kereskedelem része, amikor eldaják.

Ez az én logikám.
Törölt felhasználó 2007. 04. 13. 17:17
#1203
ugye azért Lamann kérdésre válaszolni csak nem szégyen?
a topikba beírni sem az, (persze attól is függ, hogy mit)
csak őszentségével szóbaállni, na az volt az
Törölt felhasználó 2007. 04. 13. 17:04
Előzmény: #1201  Törölt felhasználó
#1202
Szoftver könyveik voltak leginkább, arra emlékszem. Még volt is pár Commodore-os könyvem tőlük:)
Törölt felhasználó 2007. 04. 13. 16:51
Előzmény: #1199  Törölt felhasználó
#1201
Na, jó akkor szabad a gazda? Csak én vagyok ilyen öreg? :)

Valóban, a nagyközönség számára leginkább a könyvkiadás volt ismert. De.

Hol volt, hol nem lett, megalakult az akkor még természetesen állami Novotrade a '80-as években. Mint a neve is mutatja Novo - új, trade - kereskedelem volt az igazi profilja.
Azon kevés állami cég közé tartozott, amelyik a tiltott Nyugat termékeit hozhatta be, akár Cocom-listás dolgokat is (emlékszik valaki mia az? :-)).
Eközben folyamatosan pályázatokat írtak ki feltalálóknak, nagy lehetőségeket, szerződéseket ígérve. A zászlón ott volt a (mai kifejezéssel) K+F, minden okos ember igyekezett is bevinni a szabadalmát, találmányát. A Novotrade megvásárolta ezeket teljes jogkörrel, és időnként nevetséges áron, azzal, hogy tovább viszi a találmányokat, még prototípusokat is gyártatott.
Aztán ezek a találmányok, szabadalmak szépen eltűntek a feltalálók látóköréből a Novotrade útvesztőjében.
És helyettük megjelentek azok a külföldről importált berendezések, technológiák, amelyeket nálunk is kitaláltak, csak nem fejlesztettek ki termékké. A Novotrade-nek ez volt az igazi üzlet.

Remélem érthető volt.

Rényi úr nem ma kezdte a szakmát, én reálisnak látom, hogy eladja az egészet, mielőtt beindulna a gyár. Más verzió öszintén meglepne, de ne legyen igazam.

Topik gazda

adra
5 4 4

aktív fórumozók