Ha valakinek nincs szemmel is látható mértékű össztőkéje, akkor szépen kérem, ne írkáljon már elemzéseket meg árfolyamvárakozást, mert komolytalan. Ha ezen belül néhány százezret szánt a MOL-ra, akkor se. Esetleg bírhatja, hogy mely árfolyamnál venne, és miért, és milyen távra. Önmagában egy konkrét vétel értéke nem határozza meg azt, hogy komoly vagy komolytalan az illető, mert pl. aki már 10 éve vesz minden hónapban 20 db MOL-t, annak már szemmel látható pénze áll benne (de az ilyen embert nem izgatja, hogy mennyi a reál, mert megveszi piacin azt a 20 db-ját). Én egyébként évente 10-nél kevesebb részvény ügyletet kötök, a MOL-omat még 2011-12-ben vettem, mondhatjuk úgy, hogy az árfolyammal nem vagyok nyerőben (osztalékkal együtt nézve már sokkal jobb a helyzet) ha a cég profilja jó irányban marad, és folyamatosan termeli a pénzt, akkor ezt meg is hagyom még sokáig. Szerintem eddig mindig megérte funda alapon az árát, és én türelmes vagyok, jó helyen van ez a pénz itt. Venni viszont nem szándékozok már belőle.
Nem rossz ötlet, de az összeg önmagában kevés. Azt is fontos lenne, hogy az össz tőkéje hány százalékáért vásárolt részvényt az illető. Volt néhány éve a fórumon egy Tibi nevű ember aki külön oldalt hozott létle (miután elege lett a felé irányuló rosszindulatú megjegyzésekből) és az összes trade-jét pontosan leírja. Szerintem nagyon profin csinálja. Valószínű hogy lennének még olyanok, akiktől rengeteget lehetne tanulni, ha mindenki felvállalná, hogy mit, mennyit és milyen megfontolásból vásárolt.
Igen, én is úgy gondolom a srv. vásárlásnak akkor van létjogosultsága, ha x időn belül nincs jobb lehetőség a cash felhasználásának és jelentősen alulértékelt az árfolyam, s alkalmasint magasabb árszinten értékesíteni lehet. Ezzel tudja növelni a részvényesi értéket, nem a magas osztalék kifizetéssel. De mégjobb megoldás az lenne, ha ROE növelő innovációkba tudná önteni a szabad cash-t és nem mutyikba, meg toronyházakba, stb. Az alapítványon keresztüli tulajdonos lenyúlás helyett a profit x százalékát kellett volna meghatározni szponzorációkra, támogatásokra és akkor nem itt tartana a cég megítélése és az árfolyama sem.
Akkor én is tippelek egyet: zárásra vagy zöld lesz, vagy piros, vagy fekete. Igazából nem érdekel, mert nem akarom mostanában eladni ezen az árszinten.
Pontosan. A növekedési lehetőség határozza meg, hogy a nyereséget újra befekteti a cég vagy kifizeti osztalékként. Egy cég önmagában nem attól jó, hogy sok vagy kevés osztalékot fizet, hanem attól, hogy pénzt tud csinálni. Én az EPS-t szoktam nézni. De ez fundamentum, és a fundamentum csak az egyik eleme az árfolyamnak. Ott van még a nagy adag pszicho is, meg a divat, az elmúlt években boldog-boldogtalan arról cikkezet, hogy osztalékfizető részvényeket kell venni. Aztán ott van az adózás, az osztalék és árfolyam nyereség adója is eltérhet, mint ahogy el is tér idehaza is a NYESZ eetében.
Én ezért javaslom az srv-t, amint látod, a concorde jött elő a magas extra osztalékkal. Emellett jövő júniusig megtermel szolidan becsülve 4-500 Ft EPS-t, azaz a 245 Ft osztalék mellett a cégérték is nőni fog kb ugyanennyivel.
MOLly tulajok topikja
Ha az Otisoknak is van gyűjtőtopikja, ne aprózódjanak el apró témákba a Mollysok se.