Topiknyitó: Törölt felhasználó 2022. 03. 04. 17:49

Fától az erdőt - gazdaságról vegyesen  

Bármilyen gazdasági elemzés, gondolat, kereskedési és befektetési ötlet megosztható személyeskedés nélkül. Az alternatív megközelítések is helyet kapnak.
Rendezés:
Hozzászólások oldalanként:
Sok_az_allja 2022. 09. 30. 15:04
#13319
Véletlenül dobta fel a youtube, hátha érdekel valakit. :) 
Life in Russia after sanctions - ULTIMATE journey through the east to the west - YouTube
kajli_man
kajli_man 2022. 09. 30. 15:04
#13318
Humi még a végén összejön a pénteki omlász, akarom mondani omlás?
Törölt felhasználó 2022. 09. 30. 15:04
Előzmény: #13315  Törölt felhasználó
#13317
Cukipofa. Hadd hívjam fel a figyelmed valamire. A nyilvános ajánlattételben ez áll: 
"A kamatbázis – az első kamatperiódus kivételével – megegyezik a megállapítás évét megelőző naptári évre vonatkozóan a Központi Statisztikai Hivatal által közzétett éves átlagos fogyasztói árindex-változás százalékos mértékével, azzal, hogy amennyiben ez az érték nulla vagy negatív lenne, akkor a kamatbázis 0%-kal, azaz nulla százalékkal egyenlő."
Szerinted ez inflációkövető? MErt szerintem nem. Ez fogyasztói árindex-követő (CPI). Most attól tekintsünk is el, hogy a kicsit sem független KSH számítja ki a magfyar CPI-t, de attól már igencsak nehéz eltekinteni, hogy az inflációü NEM egyenlő a CPI-jal.
És ezzel a technnikával inflálják el az inflációkövető állampapírokban tartott pénzt. Egy maffiakormány így gondolkodik.
De persze én csak egy konteohívő vagyok, akire nem szabad hallgatni. :)
Törölt felhasználó 2022. 09. 30. 15:00
#13316
Aki a Magyarorszagot kis m-el irja azt inkabb hanyagoljuk. Ra se rants fati 🤣🤣
Törölt felhasználó 2022. 09. 30. 14:56
Előzmény: #13309  Törölt felhasználó
#13315
Ezert kell inflakoveto allampapirt venni 🤣🤣
Placi82 2022. 09. 30. 14:52
Előzmény: #13310  fatihszultan
#13314
II Mehmed  :),azert Humi, mostanaban tobb dolgot talalt el magyarorszag, gazdasagi jövőjével kapcsolatban ,mint Zsiday. Zsidaynak olyan 2019 ig jo volt a talalti aranya,nagyon. Kulonosen az ingatlanpiac megitelese 2014 ben . De mostanaban annyira nem megy. Zsiday par honapja azt is mondta, hogy a forint erosen alulertekelt, es erosodni fog . Es en peldaul ezert nem valtottam at a maradekot chfre. Hiba volt ,de mindegy, az en felelossegem, de mar meghozta volna kb 2 evnyi DKJ hozamot. Szóval Humi nem csak a cipűzőjet kothetne be, hanem nyugodtan le is pacsizhatnanak, mint egyenranguak.Szvsz. Amugy bírom Zsidayt, jo szakembernek tartom, nagyon jonak. De az orszagban a legjobb szerintem Pozsar Zoli.
Törölt felhasználó 2022. 09. 30. 14:44
Előzmény: #13310  fatihszultan
#13313
Zsidaynak van sok jó meglátása. Elméletben.
Gyakorlatban katasztrófa az utóbbi 10 évebn a jóslatainak a beváslási valószínűsége.
Az alapja hozma meg mindent elárul, ahogy itt az okosok mondani szokták: ezt a játékot hozamra játsszuk.
Ettől függtelenül optimista az írása, és hót ciki, ha valaki nyilvános cikket, blogot ír, a saját anyanyelvén és egy szóban egy súlyos, és egy durva helyesírási hibát vét. Egyszerűen nyelvileg bunkó. Akármennyire is egyetértesz vele.
Törölt felhasználó 2022. 09. 30. 14:37
#13312
Törölt felhasználó 2022. 09. 30. 14:34
Előzmény: #13310  fatihszultan
#13311
nocsak. :)
fatihszultan 2022. 09. 30. 14:30
Előzmény: #13305  Törölt felhasználó
#13310
1. "nyersanyagokárak"--> ennek az összetett szónak az első elemét a magyar nyelvben egyes számban írják, így: nyersanyagárak. (Még, ha egyszer lenne, azt mondanám elütés....)
2. "ingatlanludi" --> a lufit a magyar nyelvben f-el írják.
Bár Zsiday Viktor már csak a teljesítménye miatt sem szorul a védelmemre, de kevés nála okosabb, becsületesebb "self made man"-t és befektetőt ismerek. A 90-es években még személyesen is ismertem az első bróker cégnél, ahol elemzőként kezdett. Mindig okos és szerény srác volt. Tudom, hogy minden, amit elért, azt csakis és kizárólag a tudásával érte el.
Szóval, amikor a 3 éve tőzsdén lévő, vonalhúzogató, kávézaccból jósolgató, konteó-hívő (lehet nem helyesen írtam) nímandok írnak ilyen hangnemben róla, akkor mindig Kosztó egyik örökbecsű anekdotája ugrik be:
-Bemegy a kisvárosi kávéházba a helyi lap szerkesztője, ledobja a kalapját és odaszól a törzsasztala közönségének:
- Minden oroszok cárja meg fog pukkadni! Én mondom meg fog pukkadni!
- A többiek döbben fordulnak felé és kérdezik: aztán miért?
- Hát kiírtam egy vezércikkben!
Öreg, egy focihasonlattal élve: majd kb. 10-15 év múlva - talán!!! - eljutsz oda, hogy bekötheted Zsiday Viktor cipőjét.
Törölt felhasználó 2022. 09. 30. 14:28
Előzmény: #13308  szieszta
#13309
Ha ennek 2% esélye van, akkor sem veszünk állampapírt.
Másrészt épp elég az állampapírosoknak, ha lesz 50% infláció.
Oszt jónapot!
szieszta 2022. 09. 30. 14:25
Előzmény: #13307  szieszta
#13308

Azt én sem hiszem, hogy eljöhet az államcsőd, mert legrosszabb esetben az IMF dob majd mentőövet.
Az EU nem engedheti meg magának, hogy pánik alakuljon ki, mert akkor az olaszok mennek a lecsóba.
szieszta 2022. 09. 30. 14:20
Előzmény: #13304  kajli_man
#13307

Zsiday itt csak a gáz árát vette fegyelembe, úgy mintha semmi más csontváz nem lenne a szekrényben. Arra nem tért ki, hogy minden hitelből van finanszírozva, még a cégek bevételeit is az adja.
A vodafont is ki kellene fizetni, arany áron, meg lölö is sorakozik a háromszoros rendszerhasználati díjakért. Az eddig meg nem kapott EU-s támogatást már el is költöttük, nagy része már magánzsebekben csücsül.
Törölt felhasználó 2022. 09. 30. 14:07
Előzmény: #13304  kajli_man
#13305
Mondjuk szégyellje magát, hogy a közgazdász szakma szavakat nem tudja leírni. Még ha egybeírnák is közgazdászszakma lenne...
Írni nem tud, de okoskodik :) 
Nagyon is lehet ebből államcsőd. Egyszerűen azon oknál fogva, hogy az export össze fog omlani, mert az autóipar itt  és most Európában elhalálozott. Gyártási és fogyasztási oldalról is. És még egy rakás iparág.
S már így is deficites volt a folyó fizetési mérleg. Ráadásul az import oldal meg felrobban az energiaárak és a nyersanyagokárak miatt. + ami néhány éves távlatban enyhülni fog: gáz, az mezőgazdasági oldaról folyamatosan romlani fog (klímaváltozás).
S akkor az egyéb problémákat még nem is néztem (kamatswap, MNB vissza nem fizethető hitelek, ingatlanludi, stb, stb, stb.)
Szóval itt és most Zsiday túl optimista.
kajli_man
kajli_man 2022. 09. 30. 13:51
Előzmény: #13298  Törölt felhasználó
#13303
Placi82 2022. 09. 30. 12:41
Előzmény: #13299  Bandi_ujonc
#13302
Kiakadtam ezen a CSOK 5% buntetokamaton, hihetelen vazze, es te raadasul felre is erted, a mondandom lenyeget. Hat ,kosz.:) Errol ennyit.
dexter-atya
dexter-atya 2022. 09. 30. 12:33
Előzmény: #13295  Törölt felhasználó
#13301
Ne röhögj bakker , gondolj bele milyen nehéz élete lehet saját magával szerencsétlennek ha egy anonim fórumon( is) be van tojva egy ismeretlentől…. :( Te lettél a topik soros macskája (továbbiakban soros cica) !
https://coub.com/view/10uxo

Topik gazda

aktív fórumozók


friss hírek További hírek