Topiknyitó: harlem 2020. 01. 25. 23:26

CoronaVirus  

Az alábbi linken olvasható bejegyzések alapján komoly egészségügyi problémával néz szembe a Világ, ami rövidesen jelentős hatással lehet a világgazdaságra is
https://mobile.twitter.com/hashtag/Wuhan?f=live
Rendezés:
Hozzászólások oldalanként:
Kisterepjáró 2021. 07. 06. 13:42
Előzmény: #43319  Törölt felhasználó
#43320
:-):-) várható volt.
Törölt felhasználó 2021. 07. 06. 13:29
Előzmény: #43317  Kisterepjáró
#43319
Kisterepjáró 2021. 07. 06. 13:29
Előzmény: #43317  Kisterepjáró
#43318

Jaj a szöveg lemaradt a linkhez:
Szóval ma az astrazeneca van górcső alatt:
itt is van probléma, úgy tűnik köztük is sokan vannak "védtelenek"
Nyár végéig csak addig csűrik-csavarják, hogy az összes oltást ismételni kell: egyiket azért mert nincs immunitás, másikat meg majd azért, mert csak x hónapig ad védelmet.
Jó lenne megérteni mi folyik itt, de porszemként esélytelen:-(
Kisterepjáró 2021. 07. 06. 13:25
#43316

Törölt felhasználó 2021. 07. 06. 13:25
Előzmény: #43299  Kisterepjáró
#43315
2020 tavaszán nézzük már meg, hogy Magyarországon milyen intézkedések történtek, gyakorlatilag leállt az ország és milyen szabályok vonatkoztak a ki és beutazásokra (sikerült csírájában elfojtani), utána nyáron volt a korlátozások feloldása, mindenki kiszabadult és utazott. Meg is lett az őszi hullámmal az eredménye, később pedig 2021 elején már a brit mutáns fertőzött (sokkal fertőzőképesebb) és lassan, mindig elcsúsztatva szigorítottak. Az egyik legmagasabb halálozási számunk lett és persze közben egy járványhelyzet közepén kezdték beoltani a lakosságot. A szezonalitásban van igazság - nem vitatom - de egyre fertőzőképesebb vírustörzs terjed és az oltások nem az adott mutációra vannak kitalálva, azt csak követni tudják, da azért még elég hatásosnak tűnnek.
algore 2021. 07. 06. 13:18
#43314
Itt pedig azt latjuk, ahogy a szezonalitas + immunitas 2021-ben sem mukodott Indiaban sem :) 
 
 
http://pbs.twimg.com/media/E4k8dkIVgAYw-qz?format=jpg&name=small
Mert ez is a vakcina volt, mas tenyezo nincsen, Indiaban olyan okosan csinaltak, hogy 3%-os atoltottsaggal is legyoztek a virust. (ezt a 3,8%-ot 2 honappal a jarvany utan tudjak felmutatni bizonysagul) 
http://pbs.twimg.com/media/E4k9yUDVoAEuRDs?format=jpg&name=small
algore 2021. 07. 06. 13:13
Előzmény: #43312  algore
#43313
http://www.timesofisrael.com/officials-to-weigh-reimposing-some-virus-restrictions-as-delta-variant-spreads/amp/?__twitter_impression=true
A beoltott emberke valahogy csak megfertozodott, beutazik Izraelbe, es megfertozi a szinten beoltott rokonat. Az meg vegigfertozi az iskolat. 
Kitort a 'jarvany'. 
Lett a gyerekek kozott beteg? Nem. 
Eszrevette volna barmelyik is, ha nem vizsgaljak? Nem. 
Ved a 'jarvany' ellen az oltas? 
Ha ugy ertelmezzuk a jarvanyt, hogy pozitiv esetek, akkor nem. 
Ha ugy ertelmezzuk, ahogy regen tettuk, hogy a jarvany az beteg emberek tomeget jelenti, akkor igen. 
algore 2021. 07. 06. 13:07
#43312
A szezonalitashoz:
A szezonalitas egy tenyezo (bar igen eros) a sokbol, es azt mondja, hogy kornyezeti es mas egyeb tenyezok jelentosen befolyasoljak egy jarvany kialakulasat. 
Kedvezotlen korulmenyek kozott az ilyen virus nehezebben terjed, es/vagy betegit meg. 
Sulyos jarvanyok kedvezotlen szezonalitas mellett nehezebben alakulnak ki. 
Nem zarja ki teljesen a fertozodest (terjedest). 
A szezonalitas szerepe minden 6 evnel idosebb szamara a gyakorlatbol ismert, ha nem teljesen agyhalott. 
Lehetnek ettol meg mas tenyezok is a porondon, pl uj, kevesse ismert vakcinakkal atoltani gyakorlatilag a teljes lakossagot, szinten egy nagyon eros tenyezo lesz. Barmi is legyen a hatasa a jarvanyra. 
Ezek a vakcinak, jol bizonyitott es ismert modon, az elso 1 hetben nagyon elosegitik a fertozodest. 
Tomeges oltasi kampanyok jelentosen berobbantottak a jarvanyt, es felulirtak mas tenyezoket. 
A lenyeg, a szezonalitas vitathatatlan. 
Mindent onmagaban magyaraz? Ugyan dehogy. 
A mostani esetszam emelkedesek nem jarnak egyutt sulyos esetekkel (azaz tunetmentesek) 
A tunetmenteseket egy parhuzamos univerzumban (2020 elott a Fold bolygon is) nem kutatjak tesztekkel, es nem erdeklodnek irantuk, ugy neveztek oket, hogy 'egeszseges emberek'. 
Ha nyaron az influenzat kutatnak ilyen erovel, es 90%-ban megbizhatatlan (fals pozitiv) eredmenyt ado ciklusszamon futtatott tesztekkel, lehet hogy korabban lattunk volna influenza terjedest is nyaron is. Beteg embert nem nagyon. 
sulykaponka
sulykaponka 2021. 07. 06. 12:45
Előzmény: #43310  Shut-up
#43311
OK, de tudomásom szerint sehol sem kötelező, más országokban sem.
Shut-up
Shut-up 2021. 07. 06. 12:35
Előzmény: #43309  sulykaponka
#43310
Azért nem kötelező, mert világosan látszik a számokból, hogy sok ellenséget szerezne a fidesz a kötelező oltással. Ha 7 milla oltott lenne, lehet megfontolnák. De 4 millió oltatlan (benne kb 2.5 millió szavazó) az már politikailag veszélyes tömeg. Ezután mondja valaki, hogy ez a vírus nem politikavezérelt...
sulykaponka
sulykaponka 2021. 07. 06. 12:29
Előzmény: #43278  csendben
#43309

miért kellene kötelező oltáshoz hasonlítani, ha nem az?
legyen kötelező? miért? és ha indokolt, akkor miért nem az? ha meg nem indokolt, hogy kötelezővé tegyék, akkor miért baszogatták az oltatlanokat akkor, amikor már mindenki oltakozhatott, aki akart?
egyébként én tavaly még arra számítottam, hogy kötelező lesz, őszintén meg voltam lepődve, amikor orbán bemondta, hogy nem lesz az.
csendben 2021. 07. 06. 12:23
Előzmény: #43307  algore
#43308
Az a sok hükye ,a rács mögött... Mondta és elmajszolt egy banánnt! :-)
algore 2021. 07. 06. 12:02
Előzmény: #43304  csendben
#43307
Nem 40 orszagra adtam elorejelzest.
Magyarorszagra adtam 2x (2. es 3. hullam). Michiganre adtam, es Indiara. Ennyi. Mind pontosan mukodott. Persze, hogy a veletlen muve. 
Nem teoriaval es nem szamitasi modszerrel alltam elo, hanem elorejelzessel. Kulonbseg. 
Tobbszor elmondtam, csak azert alltam elo az elorejelzesekkel (nem ego miatt), hogy vitathatatlan legyen a mogottes elv, ha mukodik. 
A modellek annyit ernek, amennyit elorejeleznek. A szakertok mindig besultek. En a szezonalitassal es immunitassal 4-bol 4x nem. 
Persze, hogy te a vegtelensegig erolkodsz. 
De baszki. 
Legalabb ne gyere olyan szoveggel, hogy az a baj, ha valaki a tevedeset nem kepes elismerni. 
Mekkora allatkert. 
csendben 2021. 07. 06. 11:55
Előzmény: #43303  algore
#43306
"A maszk viseles kevesebb virust juttat a viselobe, de tobbet a tudobe. " :-))))))))
csendben 2021. 07. 06. 11:54
Előzmény: #43302  algore
#43305
csendben 2021. 05. 08. 13:17 Előzmény: #40618  totoro #40620 Mint mondtam,sok mindent eltudok képzelni,de hogy Ő tévedne ill. a tévedését (ami persze teljességgel kizárt!) belátná,azt nem. Ez meghaladja a képzelőerőmet! :-)
csendben 2021. 07. 06. 11:52
Előzmény: #43302  algore
#43304
csendben 2021. 05. 08. 13:15 Előzmény: #40610  algore #40619 Egyszer már volt egy nekifutásod egy másik számítási módszerel,arról bebizonyosodott,hogy bármilyen egyezés a covid adatokkal,csak a véletlen műve.Most egy másik teóriával álltál elő.Itt van 40 ország egy diagrammban.Vannak,amikre rá lehet fogni,hogy követik a mödelt és vannak,amik tesznek a szigorú matekre.Igaz,ha egy-két változót még beviszünk/módosítunk,akkor már ezekre is rá lehet húzni.De ez a függvén,már nem a kiindulási függbény!https://en.wikipedia.org/wiki/Gompertz_function#/media/File:COVID_19_Outbreak.jpg
Forrás:https://en.wikipedia.org/wiki/Gompertz_function
algore 2021. 07. 06. 11:44
Előzmény: #43298  csendben
#43303
A vita valoban meddo. Meg kell nezni, hogy a gyakorlatban tenyleg igy tortenik-e. Ahol maszkoznak, ott kevesebb a fertozes, mint ahol nem. Es a valasz, hogy nem. Vita eldolve.
En pusztan egy masik gyakorlati tapasztalatot emlitettem, ami pl egy lehetseges magyarazat a latszolagos ellentmondasra. 
A maszk viseles kevesebb virust juttat a viselobe, de tobbet a tudobe. 
Ennyi nekem eleg volt maszkbol mai napra. 
algore 2021. 07. 06. 11:40
Előzmény: #43294  csendben
#43302
Itt ma arrol volt szo, hogy szerinted revidealnom kell a szezonalitast, es elismernem, ha tevedtem.
Erre hoztam peldanak az egyik telitalalatomat, ahol szerinted revidealnom kellett volna, holott ha 2-3 napot vartal volna akkor, lattad volna hogy nincs igazad. 
"Sacc. egy hete mondtad,hogy "most tetőzik a járvány Indiában". Lassan aktuális lenne revidiálnod a kijelentésedet... "
Se nem ismered el a tevedesed, se nem erted, hogy a turelem negint megovna attol, hogy hulyenek tunjel. 
Utolso a temaban: 
Pontosan eltalaltam melyik heten tetozik india.
Amikor ilyen egyertelmu, hogy valami bejott, minden ellenkezo szakertoskodessel szemben, ne azon probalj meg kotozkodni. 
Keress mast. 
A tevedesed nyilvan nem fogod elismerni, de legalabb ne erolkodj a teman, mert az csak szanalmasabba tesz. 
Az az indiaval riogatas tokeletes pelda volt, mindenkit ijesztgettek mindennel, veled az elbolyban. 
Aztan megis akkor tetozott, amikor a legnagyobb riogatas ment es semmi nem jott be azokbol a buta elorejelzesekbol. 
Legalabb a tenyek hadd beszeljenek mar magukert. 
Amikor elorejelezni kellett, akkor te nagyon besultel, a szezonalitas meg nem. 
Szelavi. 
csendben 2021. 07. 06. 11:37
Előzmény: #43299  Kisterepjáró
#43301
Most 2021 nyara van. Ha körbenézel a világban,elég sok országban már ott a IV. hullám.Hogy 2020-ban miért "tűnt el",azt még sokáig fogják kutatni.De egy biztos:nem azért mert nyár volt! Ha így lenne,akkor most nem lenne IV.hullám....

Topik gazda

harlem
harlem
4 4 4

aktív fórumozók


friss hírek További hírek