Topiknyitó: Vazsmegyei 2018. 06. 24. 22:31

MI HAZÁNK MOZGALOM -zászlóbontás- Minden magyar felelős minden magyarért!  

A következő hónapokban elkészítik a Mi Hazánk Mozgalom programját. Társadalmi vitára bocsátják a szervezet alapító nyilatkozatát, melyet a tervek szerint az államalapítás ünnepére, augusztus 20-ra véglegesítenek.
Rendezés:
Hozzászólások oldalanként:
pampa 2018. 07. 03. 11:31
Előzmény: #538  Törölt felhasználó
#540
aha.....
.
Egy független bíró sem mondta ki még hogy a orbán lop.....akkor nem lop!!!!!
ennek ellenére napi szinten csak erről olvasni....
.
Miért nem tiltakozol ellene?
.
Az a tevékenység amit ezek a civil szervezetek végeznek ösztönzik az illegális migrációt!
Idáig ez az én véleményem volt.... most már egyes európai vezetők is erre az álláspontra jutottak. Ez a véleményük.
Törölt felhasználó 2018. 07. 03. 11:25
Előzmény: #536  pampa
#539
Ja, csak a tudományos szakirodalom épp nem támasztja alá, hogy a fogyasztást ez elősegítené, plusz a szakemberek többsége az ártalomcsökkentést tartja fő priorításnak. Persze jogod van ebben a kérdésben is olyan álláspontot képviselni, amelyben simán csak utolsó helyen van az ember, mint tényező, és fontosabb a drogok látszólagos visszaszorítása, de végsősoron ez szerintem teljesen belefér az elvtelenségedbe.
Törölt felhasználó 2018. 07. 03. 11:23
Előzmény: #537  pampa
#538
Ha a független bíróság szerint nem illegális, akkor nem illegalis, az hogy te, a kormány, az én vagy a szomszéd Pistike véleménye mi, az nem jogi kérdés, mi morálisan tudjuk megítélni.
Az, hogy humanitárius tevékenységet a külön törvénnyel akar a kormány visszaszorítani, ami alapján amúgy továbbra sem lesz illegális a tevékenység, tehát legális tevékenységet próbal korlátozni, te meg ennek tapsikolsz, megint csak moralis kérdés, és azt mutatja, mennyire elvtelen moralis hullák a döntéshozóink és a híveik.
pampa 2018. 07. 03. 11:18
Előzmény: #535  Törölt felhasználó
#537
Eleve önellentmondás, hogy illegális tevékenységről beszélsz, amit jogilag nem lehet büntetni. Akkor az nem lehet illegális tevékenység."
.
Mert én annak tartom, a kormány is, de te és pl. a független magyar bíró már nem. 
Mint tudod az szabhat ki büntetés,ítélhet meg tevékenységet.....
Ezért kell más eszközzel visszaszorítani ezt a tevékenységet.
pampa 2018. 07. 03. 11:16
Előzmény: #535  Törölt felhasználó
#536
Ezért írtam az elején, hogy vékony a határ a két eset között....
.
Valaki az előbb szóba hozta a tűcsere programot.....
Ugyanaz a vékony határ, nem a fogyasztást ösztönzi....hanem védi a fogyasztót....megítélés kérdése.... a fogyasztás ösztönzése pedig az ELADÓT segíti!
.
Vidd bíróságra...majd a független bíró eldönti.....
.
Ezért sem kezdett a kormány ezen civil szervezetek "bíróság" elé állításába....
.
Értelmetlen lenne!
.
Törölt felhasználó 2018. 07. 03. 11:08
Előzmény: #534  pampa
#535
Mi az, hogy jogilag megvédik magukat? Ha bűncselekmény lenne az illegális határátlépőknek enni adni, akkor nem tudnák magukat jogilag megvédeni. És ne keverd a börtönből szököttekkel, mert teljesen más a menekült és a börtönből szökött elítélt bűnöző státusza.
Eleve önellentmondás, hogy illegális tevékenységről beszélsz, amit jogilag nem lehet büntetni. Akkor az nem lehet illegális tevékenység.
A gyűlöletbeszédes törvény ugyanűgy fadzság volt, mert a szólasszabadságot korlátozta szubjektív alapon, mellesleg akkoriban azon is felhánorodtam. De kissé cinikus, hogy egy nyílta  emberiség ellenes törvényt próbálsz mosdatni egy szólasszabadság ellenes törvénnyel. 
Szvsz aki mellé áll ezen törvénynek, az utána soha többé ne pofazzon semmilyen elvekről, értékekről, mert attól 100%-ban, bizonyítottan mentes.
pampa 2018. 07. 03. 10:56
Előzmény: #531  Törölt felhasználó
#534
Kevered a fogalmakat.
.
Amennyiben valaki megszökik a börtönből és te segíted étert,ruhát szállást adsz neki....megbüntetnek.
.
Mivel ezek a civil szervezetek JOGILAG megvédik magukat.... ezért nem lehet őket BÜNTETNI...így a kormány egy "elvi" büntetést alkalmaz.
Csökkenti a lehetőségüket ezzel a különadóval.
.
Lehet ezt elítélni és elfogadni.... de ez a szabály.
Ennyi!
.
Az előző SZDSZ -MSZP is büntethetővé tette :
.
"Aki  másokban gyűlöletet kelt"
.
és a FÜGGETLEN magyar bíró dönti el egy bejelentés után.....hogy az benned kelthetett e gyűlöletet.....
remélem nem kell magyarázni.....hogy ennek így mi értelme.....
doxa1 2018. 07. 03. 10:51
Előzmény: #532  signal2
#533
Értem én. Nem véletlenül nem reagáltam rá, ill írtam amit írtam.
signal2
signal2 2018. 07. 03. 10:43
Előzmény: #529  doxa1
#532
A mondandóm lényege nem ez volt, hanem az, hogy egyszerre 10 dolgot kellett megszavazni, amiről esetleg külön kellett volna. Nem véletlen, hogy a salátatörvények majdnem egészét az ellenzék NEM TUDJA megszavazni, mert a sok módosítás között tuti van egy számára elfogadhatatlan, a többi hiába lenne jó. 
Törölt felhasználó 2018. 07. 03. 10:42
Előzmény: #525  pampa
#531
De még mindig nincs olyan törvény, hogy nem adhatsz ételt egy olyan embernek, aki előtte illegálisan átjött a határon. Ha lett volna, alkalmazták volna, de nem volt, ezért kellett az emberellenes politikusoknak megszavazniuk a humanitárius tevékenység másféle büntetését?
"Engem az is zavart amikor valakit azért büntettek meg mert fekete nadrág fehér ing és mellény volt rajta.
Nem olvastam tőled, hogy ez elítélendő....."
Mert mondjuk sosem beszéltünk ilyenről, sőt azt sem tudom, miről beszélsz. Mellesleg a magánvéleményem, hogy szerintem az is rossz tőrvény, hogy önkényuralmi jelképet tilos hordani. De arról van törvény, amiről te beszélsz, arról nincs, de ha lenne, az kb. ugyanolyan embertelen lenne, mint anno a zsidótörvények voltak.
"Törvények, szabályok mentén éljük az életünket, akkor is BE KELL tartani, ha nem értünk vele egyet."
Most amellett, hogy ha alapvető morális értékekkel ütközik, akkor elválik a szar a víztől, és  csak a hozzád hasonló erkölcsi hullak jelentgetik fel a zsidókat bújtató szomszédot, itt még erről sincs szó, mert ezen szervezetek sem törvényi, sem moralis értelemben sem követtek el semmit, ezért is hozott a Fidesz+Jobbik+Dúró olyan törvényt, amellyel megpróbalják ellehetetleníti őket, mert a meglévő törvények nem tiltották a tevékenységüket.
doxa1 2018. 07. 03. 10:41
Előzmény: #529  doxa1
#530
bocs: 5 nemmel szavazón kívül
doxa1 2018. 07. 03. 10:40
Előzmény: #522  signal2
#529

Végül Te is oda jutottál, hogy mindegy, hogy hogyan szavaznak. Az öt igennel szavazón kívül nálam az összes többi még mélyebbre került a kukában (persze vannak rétegek). A Parlament nagyjából a diktatúra díszlete lett.
Egy bölcs ember mondta, hogy a demokrácia ott kezdődik, hogy kilencven százalékos többségnél is figyelembe vesszük a maradék tíz százalékot.
signal2
signal2 2018. 07. 03. 10:37
Előzmény: #525  pampa
#528
Nem az ételosztás a bűncselekmény, hanem az illegális határátlépés. Az ételosztással nem segíti a határátlépést, mivel az egy azt követő cselekmény.
Törölt felhasználó 2018. 07. 03. 10:36
#527
simicska és orbán jol átvert mindenkit
signal2
signal2 2018. 07. 03. 10:35
Előzmény: #524  Törölt felhasználó
#526
Gondolom, a pontokon belül voltak preferenciáik, és az mondat fontosabb volt a jobbikosoknak, hogy "Magyarországra idegen népesség nem telepíthető be.", mint az, hogy "A közigazgatási bíróságok döntenek közigazgatási jogvitákban és törvényben meghatározott egyéb ügyben."
pampa 2018. 07. 03. 10:32
Előzmény: #520  Törölt felhasználó
#525
nincsen semmi törvénytelen abban, ha az illegálisan a határon átjutott menekülteknek kaját adnak. "
.
.
Ők határsértők akiket büntet a BTK!
Az, hogy erről kinek mi a magánvéleménye....lényegtelen!
Engem az is zavart amikor valakit azért büntettek meg mert fekete nadrág fehér ing és mellény volt rajta.
Nem olvastam tőled, hogy ez elítélendő.....
.
Törvények, szabályok mentén éljük az életünket, akkor is BE KELL tartani, ha nem értünk vele egyet.
Törölt felhasználó 2018. 07. 03. 10:32
Előzmény: #522  signal2
#524
Csak elvi értelemben nem mindegy mire szavaznak, akik igenre szavaztak, azok azt is megszavazták, hogy a Fidesz korrupcióját független bíróság ne akadályozhassa, és hiába lett volna meg nélkülük is, ezzel kinyilvánítottak, hogy örömmel asszisztálnak a lopáshoz. Mindezt úgy, hogy amúgy semmi hasznuk belőle, hiszen a Fidesznek felesleges csurgatnia a lopott pénzből, vagyis ebből következik, hogy ezen politikusok elvi alapon akarják tönkretenni az országot.
signal2
signal2 2018. 07. 03. 10:30
Előzmény: #519  pampa
#523
Mutatok vékony jeget az új Alaptörvényből:
"A véleménynyilvánítás szabadsága és a gyülekezési jog gyakorlása nem járhat mások magán- és családi életének, valamint otthonának sérelmével." - nincs több békemenet?
signal2
signal2 2018. 07. 03. 10:26
Előzmény: #517  doxa1
#522
Összesen 10 helyen módosították az Alaptörvényt. Ha te a 10-ből 8 változtatással egyetértesz, 2-vel nem ,de az a kettő kizáró ok nálad, akkor hogyan szavazol? Pl. ha valaki nem ért egyet a közigazgatási bíróságok felállításával, akkor hiába nincs kifogása a többi ellen, emiatt nem szavazza meg. A 2/3-os fidesz-többség árnyékában egyébként teljesen mindegy, hogy mások hogyan szavaznak.
Törölt felhasználó 2018. 07. 03. 10:17
Előzmény: #519  pampa
#521
Gondolom ha a hajléktalanok ellen is bevezetik a törvényeiket, akkor fel fogod jelenteni, aki pénzt vagy kaját ad nekik, mert illegalisan vannak ott.

Topik gazda

Vazsmegyei
3 5 1

aktív fórumozók