Topiknyitó: Portfolio 2017. 07. 26. 08:56

Még keményebben zsarolná a magyarokat és a lengyeleket is Brüsszel  

Ugrás a cikkhez
Egy júniusi brüsszeli vitaindító anyagban csak felvetésként szerepelt az az "árukapcsolás", hogy 2020 után össze kellene kötni a jogállamiság általános kritériumait az EU-támogatások kifizethetõségével, ma viszont elég
Rendezés:
Hozzászólások oldalanként:
szivacs
szivacs 2017. 07. 26. 15:53
Előzmény: #38  Mikieger85
#40
Helyre van az rakva. "hungarofóbiáról" ugyanis te írtál: "Te beszélsz hungarofóbiáról, amikor Eurofób.." - beszédes már az is, hogy egyidejűleg kis h és nagy E betűt használtál... A magyar nyelvtan bizony a te tanfolyamodból hiányzott, viszont a kötekedést láthatóan jól beidomították...
elemes
elemes 2017. 07. 26. 15:46
Előzmény: #33  Phylaxa
#39
"ebbe a kötelező kvótát is belevetted-e. Mert ha igen, akkor abban nem értünk egyet. Legelőször is egy olyan kötelező kvóta szerződést kellene bemutatnod, amelyen rajta van az aláírásunk." én nem vagyok büfé ebben, csak a híreket olvasom: a kötelező kvóta megállapodást a mittudoménkiknek a tanácsa minősített többséggel elfogadta és ezért az mindenkire vonatkozik. a megálllapodás végrehajtásáról szóló határozatot pedig orbán viktor is aláírta, mint azt már tisztáztuk pár hete.
Mikieger85 2017. 07. 26. 15:44
Előzmény: #37  szivacs
#38
Ha már toposzokról beszélsz, akkor az alany-állítmány-tárgy viszonyát próbáld helyrerakni. A hungarofóbiát te említetted, és szerinted "Hungarofóbiáról pedig a hungarofóbok beszélnek". Vagy a NER-bérkommentelő tanfolyamból költségcsökkentés miatt kivették a magyar nyelvtant?
szivacs
szivacs 2017. 07. 26. 15:34
Előzmény: #35  Mikieger85
#37
"Egy ismert és lejáratott hugarofób toposz." - amit ezúttal te húztál elő.
szivacs
szivacs 2017. 07. 26. 15:32
Előzmény: #34  szivacs
#36
"Az erősebbek joga című írásban a szerző, Christian Rickens kiemelte: az európai uniós politika „nagy erőssége, hogy az EU valamennyi tagországára érvényes szabályokat alkot”, a „nagy gyengesége” pedig az, hogy „ritkán sikerül ezek a szabályokat valamennyi tagállamban érvényre juttatni”. Hozzátette: „a gond az az álszentség, amellyel a szabályokat néha alkalmazzák, néha meg nem alkalmazzák”." link
Mikieger85 2017. 07. 26. 15:31
Előzmény: #32  szivacs
#35
"Hungarofóbiáról pedig a hungarofóbok beszélnek" - tehát hungarofób vagy?
szivacs
szivacs 2017. 07. 26. 15:29
Előzmény: #31  elemes
#34
Úgy látom ezt valamiért nem olvastad vagy nem fogtad fel: "most szembesültek azzal, hogy a poszt komcsi országok vezető politikusaban nem érdemes megbízni" - Aha, mert olyan kis naív szüzikék azok ott Brüsszelben, a franciáknak is hogy elhitték az ígéretüket, hogy lefaragják a hiányukat, meg a görögöknek is, hogy teljesítik az euro bevezetés feltételeit, mi?! Aztán szembesültek azzal, hogy még egy alapító ország vezető politikusaiban sem érdemes megbízni, mégsem tettek semmit ellenük, mert druncker szerint "Franciaországról van szó!" Ez egy „mocskos igazság, lazán kimondva”." "szóval a csaló régi tagállamok hazug kormányai kihasználták a brüsszeli szabályok jóhiszeműségét."
Phylaxa 2017. 07. 26. 15:26
Előzmény: #31  elemes
#33
"a magyar kormány viszont szándékosan szegi meg az aláírt megállapodásokat, arra építve, hogy talán meg lehet úszni a büntetést, vagy ha nem, az nagyon sokára fog érkezni." Teljesen korrekt amit írtál egyébként, a kérdésem az, hogy ebbe a kötelező kvótát is belevetted-e. Mert ha igen, akkor abban nem értünk egyet. Legelőször is egy olyan kötelező kvóta szerződést kellene bemutatnod, amelyen rajta van az aláírásunk. :)
szivacs
szivacs 2017. 07. 26. 15:24
Előzmény: #30  Mikieger85
#32
Az állam nem én vagyok, legfeljebb pont annyira, mint te, ha magyar állampolgár vagy. Hungarofóbiáról pedig a hungarofóbok beszélnek - bárki láthatja.
elemes
elemes 2017. 07. 26. 15:16
Előzmény: #19  Phylaxa
#31
erről van itt nagyba szó. hogy a pénzt eltesszük, a játékszabályokat meg nem tartjuk be. az EU arra rendelkezett be, hogy ilyen szabályszegés legfeljebb tévedésből, félreértés miatt, véletlenül következik be és az egész korrekciós eljárás arra épül, hogy a félreértést közösen tisztázzák. a magyar kormány viszont szándékosan szegi meg az aláírt megállapodásokat, arra építve, hogy talán meg lehet úszni a büntetést, vagy ha nem, az nagyon sokára fog érkezni. egyébként teljes joggal: a deficitszabályt sorozatosan megszegő gyurcsány-kormány évről évre körbehaknizta brüsszelt a reformterveivel, a brüsszelokraták az asztalterítőre élveztek, majd a miniszterelnök és pénzügyminisztere hazajött tovább csalni és lopni (pénzügyminiszterré avanzsálását megelőzően veres jános ugye a szabolcs megyei szinesfémtolvaj-maffia központi embere volt, és első rendelkezései között vissszamenőleg büntetlenséget intézett a céghálója számára). az excess budget deficit eljárást a rendszeres és nyilvánvaló hazudozás ellenére mégiscsak évekkel később (kb 2008-ban) indította el az EU és csak valamikor 2013-ban függesztették fel, majd egy évre rá szüntették meg végleg, amikor veres jános már rég a maldív szigetekről üzengetett és a deficit évek óta 3% alatt volt. szóval a csaló keleti álllamok hazug kormányai kihasználják a brüsszeli szabályok jóhiszeműségét. fletó és orbán SZÉGYENBE HOZZA a magyar népet, nem kéne erre felvágni.
Mikieger85 2017. 07. 26. 15:14
Előzmény: #28  szivacs
#30
Te beszélsz hungarofóbiáról, amikor Eurofób plakátokra és TV-reklámokra költ tízmilliárdokat az állam, elég vicces ez, hátrafelényilazó bajtársam...
Mikieger85 2017. 07. 26. 15:09
Előzmény: #28  szivacs
#29
Mondom, ha ennyire rossz, akkor ki kell lépni és kész. Aztán meglátjuk, melyikünk hazudott.
szivacs
szivacs 2017. 07. 26. 15:00
Előzmény: #22  Mikieger85
#28
Az oktalan durva személyeskedésről igenis tehetsz. Amit "igazságnak" hazudsz, az pedig kitaláció. A linked pedig link, nem komplex, minden tényezőt figyelembe vevő mérlege az hun-eu gazdasági kapcsolatoknak, annak csak egy kiragadott szelete, ami csak egy előre meghozott koncepcionális ítélet hazug igazolását és a valóság elleplezését szolgálja. Egy ismert és lejáratott hugarofób toposz.
Phylaxa 2017. 07. 26. 14:59
Előzmény: #25  Mikieger85
#27
Én azt mondom, hogy ha már elhitte a kontinens, hogy valóban lehet egy nagy közösség szövetségi alapon, akkor próbáljunk mindent megtenni, hogy sikerüljön. A kilépés egyébként is egy évtizedig is eltarthat, míg az összeomlás sokkal gyorsabb. Feleslegesen nem kell semmit csinálni. Ahelyett inkább tegyünk valamit, hátha sikerül megoldani az ilyen ökör problémákat.
Phylaxa 2017. 07. 26. 14:56
Előzmény: #24  Mikieger85
#26
Én semmi mást nem tudok elképzelni kiindulópontnak, mint a valóságot. Az viszont nincs napirenden Brüsszelben ezzel kapcsolatban, tehát nem is lehet egyelőre tárgyalni róla. A Bíróság döntése és annak indoklása lehet majd mérvadó, mert ha abban sem köszön vissza a valóság, akkor viszont ki hazudik nagyobbat játékban mindkét fél csak vesztes lehet. De ezek csak az én gondolataim, szerintem az egésznek az lesz a vége, hogy a válaasztók olyan embereket küldenek majd Brüsszelbe, akiknek elegük lesz ebből az ökörségből.
Mikieger85 2017. 07. 26. 14:47
Előzmény: #23  Phylaxa
#25
Amúgy a kilépést lehet teljesen törvényes keretek között végezni, semmi extra. Ez nem a varsói szerződés, amiből ha kilépünk bevonulnak a ruszki tankok. (ja, bár lehet, hogy bevonulnak a ruszkik, ha kilépünk €urópából, de ez a vágyatok, nem?)
Mikieger85 2017. 07. 26. 14:46
Előzmény: #23  Phylaxa
#24
A folyamatos hazugságokkal operáló kormányzat sajnos nem tűnik tárgyaláspártinak. #1: Brüsszel be akarja telepíteni a migránsokat Mo.-ra: -> hazugság, a kvóta csak a kérelmek ELBÍRÁLÁSÁRÓL szólt #2: Brüsszel ki akarja nyírni a rezsicsökkentést: -> hazugság, senki nem mondott ilyet (függetlenül attól, hogy a rendszer baromság) #3: A Soros ügynökök már a spájzban vannak: -> na, ebben még akár némi igazság is lehet, tisztelt Miniszterelnökünket ugyanis konkrét pénzekkel támogatta Soros György: link Te hogy állnál a tárgyaláshoz, ha én lehazudnám rólad a szenteltvizet is?
Phylaxa 2017. 07. 26. 14:36
Előzmény: #20  Mikieger85
#23
Azt is lehet, de szerintem először mindenképpen arra kell törekedni, hogy törvényes keretek közé tereljük a hülyeséget. Én leglább is tárgyalásos rendezés párti vagyok. :)
Mikieger85 2017. 07. 26. 14:25
Előzmény: #21  szivacs
#22
Arról nem tehetek, ha valakinek fáj az igazság. A "kiszívott" pénzek arányának meg utánaguglizhattál volna, pl fejenként nettó 600EUR-t "hoztunk haza Brüsszelből" 2014-ben: link
szivacs
szivacs 2017. 07. 26. 14:11
Előzmény: #16  Mikieger85
#21
Az oktalan durva személyeskedésedre semmi szükség itt, ha nem bírod enélkül elviselni a tiédtől eltérő véleményeket és megmaradni a kulturált beszélgetés keretei között, akkor az rád nézve szánalmas!

Topik gazda

Portfolio
Portfolio
4 5 1

aktív fórumozók


friss hírek További hírek