Topiknyitó: Portfolio 2017. 07. 10. 10:16

Mégsem földrengésbiztos a Paksi Atomerõmû?  

Ugrás a cikkhez
Nem felel meg a Nemzetközi Atomenergia Hivatal hazánkban is törvénybe iktatott földrengésbiztonsági ajánlásainak a Paksi Atomerõmû, és a tervezett bõvítés telephelye: egy tektonikai törésvonal gyakorlatilag a nukleáris
Rendezés:
Hozzászólások oldalanként:
ts3 2017. 07. 11. 15:36
#92
"A Morgan Stanley úgy számol, hogy akármit akarnak a politikusok, ennek a meccsnek vége. Szerintük a jövő a nap- és szélenergiáé." Piktor ennek a meccsnek vége.
Vazsmegyei 2017. 07. 11. 13:59
Előzmény: #90  elemes
#91
Akkor meg minek ez a nagy felhajtás? Csináljon egy jó boltot, válassza Dr. Poltot!
elemes
elemes 2017. 07. 11. 13:03
Előzmény: #89  Vazsmegyei
#90
magyar alkalmassági engedélyt magyar bíróság előtt lehet megtámadni a hivatkozott rendelet szövege alapján.
Vazsmegyei 2017. 07. 11. 12:24
Előzmény: #85  elemes
#89
Milyen Bíróságra gondoltál? Straszbourgi, ensz felügyelete alatti, amerikai választott bíróság esetleg egy kerületi bíróság?
Vazsmegyei 2017. 07. 11. 12:20
Előzmény: #86  elemes
#88
Persze nem értettem, ugye arra gondolsz?
Vazsmegyei 2017. 07. 11. 12:19
Előzmény: #84  Törölt felhasználó
#87
Jajaj!
elemes
elemes 2017. 07. 11. 12:19
Előzmény: #80  Vazsmegyei
#86
"Szeretet Minisztérium?" az egy szarkasztikus utalás volt, szívem egyetlen királynője, orwell 1984-re.
elemes
elemes 2017. 07. 11. 12:18
Előzmény: #79  Vazsmegyei
#85
"Hát akkor hajtassad is végre! Képes vagy rá?" nem az én dolgom. majd a bíróság.
Törölt felhasználó 2017. 07. 11. 12:12
Előzmény: #81  Vazsmegyei
#84
"Nekem nincs szükségem olyan agymenésekre, aminek az értelmét már a kezdeteknél látom." Te érted amit leírsz:))) Csak olyan "agymenések" érdekelnek aminek szerinted nincs értelme? Gyakran olvasgathatod saját írásod;)))
Vazsmegyei 2017. 07. 11. 12:10
Előzmény: #77  Törölt felhasználó
#83
Még mindig nem érted! Neked nem tetszik és azt akarod nekem se tetszen. Nekem inkább az nem tetszik, ahogyan neked nem tetszik "ez" a rendelet amelyre megoldást vársz! Szerintem nem merült fel olyan tény ami a rendeletben foglaltaknak nem felel meg! Neked az lett a fontos, hogy az ÜGYNÖKSÉG ajánlása legyen elsődleges! Ajánlás és rendelethozása nem azonos. Ajánlod nekem, hogy mondjak véleményt? Ajánlhatod, mégsem teszem be a rendeletembe! Azt hiszem érthetően fogalmaztam!
Törölt felhasználó 2017. 07. 11. 12:02
Előzmény: #76  elemes
#82
+++++ ))))))))))))))))))))
Vazsmegyei 2017. 07. 11. 12:00
Előzmény: #78  Törölt felhasználó
#81
Neked valószínű olyan egyedi véleményed van ami soha semmilyen körülmények között nem változtatható, mert olyan egyedi? Nekem nincs szükségem olyan agymenésekre, aminek az értelmét már a kezdeteknél látom. Nem ismétlem a kormányét, mert azt mondod nem tarják be, nem tartom akkor én sem be! A gond inkább a te véleményeddel lehet, mert annyira egyedi, hogy nem alkalmazható elégséges vitaanyagnak.
Vazsmegyei 2017. 07. 11. 11:54
Előzmény: #76  elemes
#80
Elemes! Elemes! Ennél az üzenetednél tudod, hogy többre értékellek! Ahogyan nem hiszel mindent el nekem, úgy én sem tudok elhinni rólad olyant, hogy azonosulnál például egy ehhez hasonló "riporttal"! Ám ha nincs a riporttal(Szeretet Minisztérium?) semmilyen egészséges szkepticizmusod, menthetetlen vagy!
Vazsmegyei 2017. 07. 11. 11:50
Előzmény: #75  elemes
#79
Hát akkor hajtassad is végre! Képes vagy rá?
Törölt felhasználó 2017. 07. 11. 11:49
Előzmény: #76  elemes
#78
Így érthető hogy nem meri leírni a saját véleményt, csak a kormányét ismételgeti.
Törölt felhasználó 2017. 07. 11. 11:39
Előzmény: #74  Vazsmegyei
#77
"Szóval neked az nem véleményed, hogy nem tudom eldönteni azt, hogy neked nem tetszik egy rendelet?" Segítek megérteni amit írtam. Azt kérdeztem, hogy a Te véleményed szerint betartották-e saját rendeletüket? "Tényleg nem tudom eldönteni neked miért nem tetszik!" Az hogy a kormány saját rendeleteit sem tartja be?? Elég nagy gond, ha neked ez tetszik.
elemes
elemes 2017. 07. 11. 11:38
Előzmény: #74  Vazsmegyei
#76
Vazsmegyei, találtam neked olvasnivalót!!!! link - Ez bejelentett munkahely? Mi a munkád és mennyit keresel? - Persze. Havi nettó 190.000 forintot kapok, mint kommunikációs munkatárs. Különböző neveken kell létrehoznom profilokat és facebookon, vagy blogger oldalakon képviselnem a kormányzati álláspontot. - Honnan tudod egy-egy kérdésben, hogy mi a kormányzati álláspont? - Hetente többször is kapunk un. message-boxot, ami a kormánypárt álláspontját mutatja egy-egy aktuális kérdésben. Havonta egyszer kell mennünk továbbképzésre. Ezeken a meetingeken azt is elmondják, ha nincs még kormánypárti álláspont valamilyen kérdésben, akkor a blogger által felvetett témát relativizálni kell. Esetleg elterelni a hozzászólók figyelmét úgy, hogy egy-egy szóba, vagy kifejezésbe kell belekötni. - Szereted ezt csinálni? Kielégít ez a munka? - Nem, nem szeretem, de még mindig jobb, mint gályázni egy munkahelyen nyolctól fél ötig. Tudok utazgatni, hiszen már a legtöbb helyen van wi-fi, így akár Balatonról, vagy a tengerpartról is tudom tenni a dolgomat. - Tudomásod szerint mi ezzel a cél? - Ma már minden fronton megy a politikai harc. Így pl. a kibertérben is. Az én és társaim megbízása arról szól, hogy egy átlag internet felhasználó, ha odatéved egy olyan oldalra, amelyik nem kormánybarát és esetleg bloggolni is lehet rajta, neadjisten szörfözik a face-n, akkor azt lássa, hogy a lakosság többsége támogatja a kormányt. Hiszen egy-egy kormánykritikus megjegyzésre rögtön egy tucat beírás jelenik meg, amelyik rávilágít a blogger ostobaságára. Másodlagos cél a bloggerek elbizonytalanítása. A legtöbb blogger hiú majom. Elolvassa a kommenteket. Ha szembesül azzal, hogy a hozzászólók nagy többsége elküldi őt melegebb éghajlatra, hamar feladja az írást. Persze hamarosan jön egy másik próbálkozó, de a mi munkánk az, hogy ezeket is amortizáljuk.
elemes
elemes 2017. 07. 11. 11:36
Előzmény: #66  Vazsmegyei
#75
én nem beszélek el senki MELLETT. a rendelet egyértelműen fogalmaz. nincs kivétel.
Vazsmegyei 2017. 07. 11. 11:36
Előzmény: #72  Törölt felhasználó
#74
Szóval neked az nem véleményed, hogy nem tudom eldönteni azt, hogy neked nem tetszik egy rendelet? Tényleg nem tudom eldönteni neked miért nem tetszik! Maradok a "rendelet" szó szerinti értelmezésénél és annak a kormány által történő végrehajtásánál! Az előző kormányok rendeleteinél hasonló véleménnyel bírtam, de akkor sem tudtam megváltoztatni, hiába nem tetszett annak a megfogalmazása!
Vazsmegyei 2017. 07. 11. 11:26
Előzmény: #65  kiegyezo
#73
Egyetérthetek veled?
Törölt felhasználó 2017. 07. 11. 11:25
Előzmény: #70  Vazsmegyei
#72
"Jó kérdés! Miből gondolod, hogy a Te véleményed egyedi, különbözik minden más véleménytől, ami itt megjelent?" Én ilyet nem írtam, viszont szívesen olvasnám a Te véleményed. Leírtad hogy a kormány szerint mindent betartottak, szerintem nem, de semmit nem írtál a saját véleményedről.
Vazsmegyei 2017. 07. 11. 11:22
Előzmény: #69  Oszo
#71
Én mindenesetre kinyögtem! Neked is becsületedre válna, ha valamit kinyögnél! Szívesen szembesülnék vele!
Vazsmegyei 2017. 07. 11. 11:21
Előzmény: #67  Törölt felhasználó
#70
Jó kérdés! Miből gondolod, hogy a Te véleményed egyedi, különbözik minden más véleménytől, ami itt megjelent?
Oszo 2017. 07. 11. 11:19
Előzmény: #62  Vazsmegyei
#69
"Értelmezzed azt a rendeletet! Szerinted nem tartják be annak végrehajtását! A kormány meg azt mondja a rendelet szerint végzi annak végrehajtását! " Nos, ilyen helyzetben megérteni nehéz, hogy mi a faszt is akarsz kinyögni!
Vazsmegyei 2017. 07. 11. 11:18
Előzmény: #64  elemes
#68
Persze, hogy nincs kivétel! Amikor ez a "rendelet" megszületett már többszáz atomerőmű épült és azóta is működik! Érdekes módon születtek olyan műszaki tudással rendelkező mérnökök, akik képesek felülemelkedni ilyen tudományosan megfogalmazott elméleteken is! Gondolom majd valamelyik oldal mellet elkötelezheted magad!
Törölt felhasználó 2017. 07. 11. 11:15
Előzmény: #62  Vazsmegyei
#67
"Értelmezzed azt a rendeletet! Szerinted nem tartják be annak végrehajtását! A kormány meg azt mondja a rendelet szerint végzi annak végrehajtását! Nehéz ilyen helyzetben igazságot tenni, Te is beláthatod! " Te pedig nem tudod elolvasni és értelmezni? Egyszer lehetne saját véleményed, ne csak a kormányét ismételgesd.
Vazsmegyei 2017. 07. 11. 11:13
Előzmény: #63  elemes
#66
Elérkeztünk a politikai konspirációk legmagasabb fokához! Azt hiszem itt a "csúcson" kell abbahagyni ezt az értelmetlenné váló egymás melletti elbeszélést!
kiegyezo 2017. 07. 11. 11:11
Előzmény: #61  Vazsmegyei
#65
Most sem zavar. Ami gondom van: eddig csak atlathatatlanul, mutyi-szaguan, uram-batyam, sunnyogo, a kozvelemenyt leszaro modon zajlott a beruhazas, amirol szamosan azt sejtik: ket celja a mi nagy baratunk kielegitese es nagysagrendileg vegtelen penz zsebrevagasa. Most az is kiderult, hogy a hatalyos, a jelenleg is az orszagot vezeto kormany altal hozott torvenynek sem felel meg. Nem, nem vagyok elkotelezve nekik. Ok vannak nekem. :-)
elemes
elemes 2017. 07. 11. 11:09
Előzmény: #62  Vazsmegyei
#64
tucumba ezt elírtam. na mindegy. "Értelmezzed azt a rendeletet!" idézem: 7.5.2.0700. Atomerőmű telephelye, beleértve annak legalább 10 km sugarú körzetét, nem jelölhető ki olyan törésszakaszon, ahol az utolsó százezer évben felszíni elmozdulás volt. A felszínre kifutó vető által okozott elvetődések lehetőségének vizsgálatát olyan időszak figyelembevételével kell elvégezni, hogy a telephely alkalmassága a százezer évet tekintve igazolható legyen. nincs itt kivétel.
elemes
elemes 2017. 07. 11. 11:07
Előzmény: #62  Vazsmegyei
#63
a rendelet arról szól, hogy "kedves vállalatok, ha be akartok nyalni orbán viktornak, akkor a társasági adóbefizetésetek egy részét küldjétek direkt felcsútra. állami vállalatoknak kötelező, magáncégeknek -- ajánlott."
Vazsmegyei 2017. 07. 11. 11:04
Előzmény: #60  Törölt felhasználó
#62
Értelmezzed azt a rendeletet! Szerinted nem tartják be annak végrehajtását! A kormány meg azt mondja a rendelet szerint végzi annak végrehajtását! Nehéz ilyen helyzetben igazságot tenni, Te is beláthatod!
Vazsmegyei 2017. 07. 11. 11:01
Előzmény: #55  kiegyezo
#61
Érdekes, hogy eddig nem zavart az a többszáz atomerőmű, amelyek miatt a jelenkori technológiai forradalom megvalósulhatott. Talán, ha ez Orbán nem került volna abba helyzetbe, ahova hajózta magát, neked sem lennének politikai aggályaid. A szélenergiások örülnek, ha valakik leszereltetik az atomerőműveket! Az az atomerőmű amely útjában áll egy aggódó kisebbségnek, minden földrajzi és szeizmológiai megnyilvánulásával, már évtizedek óta teszi a dolgát! Nem is tudom kik azok, akik az energiaárakon akarnak kereskedni a Föld lakosságán?Gondolom azért nem vagy elkötelezve egy ilyen kereskedő ügynökségnek!

Topik gazda

Portfolio
Portfolio
4 5 1

aktív fórumozók


friss hírek További hírek