Topiknyitó: Portfolio 2017. 07. 10. 10:16

Mégsem földrengésbiztos a Paksi Atomerõmû?  

Ugrás a cikkhez
Nem felel meg a Nemzetközi Atomenergia Hivatal hazánkban is törvénybe iktatott földrengésbiztonsági ajánlásainak a Paksi Atomerõmû, és a tervezett bõvítés telephelye: egy tektonikai törésvonal gyakorlatilag a nukleáris
Rendezés:
Hozzászólások oldalanként:
Törölt felhasználó 2017. 07. 11. 10:51
Előzmény: #59  Vazsmegyei
#60
"Senki nem áll a törvények felett még az bíró sem aki magát esetleg a törvények fölé helyezi" Most picit megzavartál:(( Akkor most be kell tartani az érvényes rendeleteket a kormánynak, vagy nem?
Vazsmegyei 2017. 07. 11. 10:45
Előzmény: #56  Törölt felhasználó
#59
Senki nem áll a törvények felett még az bíró sem aki magát esetleg a törvények fölé helyezi. Mert vannak ebből a fajtából elegen! Nem olyan formában kritizálom a kormányunkat, mint amilyen formában például egyesek megteszik! Egy rendelet valakiknek kedvezhet valakiknek nem! Ha nem kell rendeletet hozni, akkor minden a legnagyobb rendben mehetne! A törvények sem kizárólagosak! Minden kormány érdekes módon újabb és újabb törvényekkel örvendeztet meg bennünket! Ebben például (ajánlásaival!!!) az UNIO jár elől, mert nem törvényeket hoz, de azt a kormányoknak be kell emelnie rendeletei és törvényei közé! Kényszerből, mert lehet, hogy egyáltalán nem megvalósítható!
Vazsmegyei 2017. 07. 11. 10:35
Előzmény: #57  kiegyezo
#58
Hát Tovaris pajtás, eléggé lefárasztottál az önzéseddel! Gondolj arra is amire nem akarsz gondolni, akkor majd nem lesznek elérhetetlen megoldásra váró problémáid az emberiség jövőjével kapcsolatban!
kiegyezo 2017. 07. 11. 10:29
Előzmény: #45  Vazsmegyei
#57
Egyreszt, nem vagyok pajtas. Voltam valamikor, de mostanaban inkabb a nagysagos urat vagy az elvtarsat hasznalom, illetve varom el. Esetenkent a tavaris-t. Masreszt, sokkal job egy legbol kapott ajanlas, mint egy legbol kapott sugarzas. Harmadreszt, a megakadalyozott fejlesztes alatt, feltetelezem, az elozo hozzaszolasomban emlitett gumigyarat vagy a szelenergia-fejleszteseket erted, masra gondolni sem tudok.
Törölt felhasználó 2017. 07. 11. 10:26
Előzmény: #52  Vazsmegyei
#56
"Az a véleményem, hogy követi a kormány a napi politikai és gazdasági, pénzügyi változásokat és nem ragaszkodik a rossz döntések kitartásához!" Ez nem azt jelenti, hogy a kormány a törvények felett áll, és azt csinál amit akar? "Jól megfogalmazott rendeleteket lehet csak betartani és nem betartani!" Tehát szerinted is rosszul megfogalmazott rendeleteket, törvényeket hoz ez a kormány. Végre valamiben egyetértünk:)) Meglepő tőled hogy kritizálod a kormányt.
kiegyezo 2017. 07. 11. 10:24
Előzmény: #42  Vazsmegyei
#55
Bizonyara emlekszel a tervezett gumigyarra, amit lelkes Fidesz-hivek megfurtak a valsag kellos kozepen. Bizonyara nagy baj lett volna, 2009-ben, mondjuk, egy termelouzem mukodni kezd ... igaz, akkor a gyurcsanybajnai avatta volna gol, es nem Orban harom evvel kesobb. Na, az volt az erdekcsoport altali megfuras esete. En nem allitom, hogy foldrengesveszelyes a telephely. A tobbiek sem. Azt allitja az "erdekcsoport", hogy a jelenleg hatalyos _Magyar_ szabalyozasnak sem felel meg. Meg azt, hogy nem mindegy, hogy egy zoknistoppolo uzem szennyezi el labbuzzel a maga 40 meteres kornyezetet, vagy egy atomeromu teljes Kozep-Europat, ugy 80-100 million ember lakohelyet, par tonna hasadoanyaggal vagy hulladekkal. (en, egyebkent, hiszek az atomenergia jovojeben, remelem, megerem az elso fuzios eromuvet)
Törölt felhasználó 2017. 07. 11. 10:24
Előzmény: #40  elemes
#54
nem mondták még neked hogy nagyon okos ember vagy, mert mindenre van egy -szerinted- frappáns válaszod? :)))
Vazsmegyei 2017. 07. 11. 10:22
Előzmény: #51  ts3
#53
Mikor is mondtam? Minden a te szavaidban, szavaitokban érhető tetten.
Vazsmegyei 2017. 07. 11. 10:20
Előzmény: #50  Törölt felhasználó
#52
Az a véleményem, hogy követi a kormány a napi politikai és gazdasági, pénzügyi változásokat és nem ragaszkodik a rossz döntések kitartásához! Az, hogy nem tartja be az mesebeszéd! Jól megfogalmazott rendeleteket lehet csak betartani és nem betartani!
ts3 2017. 07. 11. 09:50
Előzmény: #47  Vazsmegyei
#51
Nem is mondta senki, hogy a seggnyalók ellenzékiek és agysebészek lennének.
Törölt felhasználó 2017. 07. 11. 09:04
Előzmény: #47  Vazsmegyei
#50
"Ja én nem vagyok sem ellenzék sem szeizmológus!" És arról mi a véleményed, hogy a kormány nem tartja be a saját maga hozott rendeleteket?
Vazsmegyei 2017. 07. 11. 09:01
Előzmény: #43  elemes
#49
Az ÜGYNÖKSÉGED meg boldog lehet, mert az elkövetkező 100 EZER évben nem érheti majd kifogás a tudományosan felállított elméleti következtetéseiket! Na ebben nem vagyok biztos ebben a 100 EZER évben!
Vazsmegyei 2017. 07. 11. 08:55
Előzmény: #46  elemes
#48
Ohh! Melyikünk tagja annak az ÜGYNÖKSÉGNEK kettőnk közül?
Vazsmegyei 2017. 07. 11. 08:54
Előzmény: #44  elemes
#47
Ja én nem vagyok sem ellenzék sem szeizmológus! Bocs, hogy beleavatkoztam a "tudományos" alapon folytatott vitátokba!
elemes
elemes 2017. 07. 11. 08:53
Előzmény: #45  Vazsmegyei
#46
"ugyanilyenek a légből kapott "ajánlások" is amelyek közvetve megakadályozzák" légből kapott == nemzetközi atomenergia ügynökség.
Vazsmegyei 2017. 07. 11. 08:52
Előzmény: #34  kiegyezo
#45
Tudod-e pajtás, hogy a globalizáció minden feltétel nélkül terjedhet, de az országoknak nincs beleszólásuk abba, hogy az rájuk veszélyes-e vagy sem? Ugyanilyenek a légből kapott "ajánlások" is amelyek közvetve megakadályozzák (vagy éppen az ajánlásokat segítők) a területi fejlesztéseket! Kijelölve azt is kiknek a privilégiumát erősíthetik!
elemes
elemes 2017. 07. 11. 08:52
Előzmény: #42  Vazsmegyei
#44
rajtad kívül senki nem beszélt ellenzékről. szeizmológiai vizsgálatról beszéltünk. és az erőmű létesitési szabályairól.
elemes
elemes 2017. 07. 11. 08:51
Előzmény: #42  Vazsmegyei
#43
nem MINDEN beruházás. csak az atomerőmű -- erre vonatkoznak az IAEA előírások, amelyeket a 2011-es kormányrendelet emelt be a magyar joganyagba. természetesen pártunk és kormányunk feje írásba adhatja, hogy NEM LESZ FELSZÍNI ELMOZDULÁSSAL JÁRÓ FÖLDRENGÉS. ugyanúgy, ahogy a tepco vezérigazgatója is utasításba adta, hogy nem lesz 50 centiméternél magsabb cunami Fukushimánál.
Vazsmegyei 2017. 07. 11. 08:44
Előzmény: #28  kukutyinbenko
#42
Kösz, hogy tájékoztattál arról amiről mindenki tud, tudott! A kérdés ott marad kérdés, hogy ez miért lett annyira megkerülhetetlen kérdés az ellenzéknek! Amit felsoroltál minden mondatod a HA köré építhető! Ilyen alapon minden beruházás (nem a szeizmikus térkép miatt) eleve megkérdőjelezhető, ha egy érdekcsoportnak úgy tetszik!
ts3 2017. 07. 11. 08:08
Előzmény: #37  Törölt felhasználó
#41
A honvédség őrzi a vizes vb-t.Hahaha.Ezen az alapon egy óvodás csoport is védhetné.

Topik gazda

Portfolio
Portfolio
4 5 1

aktív fórumozók


friss hírek További hírek