Topiknyitó: szivacs 2017. 07. 03. 18:11

Rábízható-e a jövőnk gyermektelen politikusokra?  

Rábízható-e a jövőnk gyermektelen politikusokra?
Rendezés:
Hozzászólások oldalanként:
kiegyezo 2017. 07. 04. 12:37
#100
A teljesen nyilvanvalo problema egyebkent az, hogy ez nem egy valtozos dolog. Nem lehet eldonteni, hogy jo vezeto lesz-e az illeto annak alapjan, hogy ferfi / no fiatal / idos van gyereke / nincs gyereke keresztenynek vallja magat / nem van diplomaja / nincs tud-e olvasni es szamolni / nem szereti-e a focit / nem satobbi. Rohadt komplex.
kiegyezo 2017. 07. 04. 12:29
Előzmény: #92  szivacs
#99
Oke, csak itt nem arro volt szo, hogy ki mit erez magaban. Egy olyan cikkel nyitottad a topicot, ami azt sugalmazza, hogy baj van, gyerektelen vezetok kerultek tulsulyba (az orszagok erejevel szamolva) az Unioban, akik kevesbe alkalmasak vezetonek, mint a gyerekesek. Tehat a szerzo nem azt allitotta, es te nem azt kozvetitetted, hogy te ugy erzed, miota van gyereked, maskepp, felelossegteljesebben latod a vilagot, vagy mivel nincs gyereked, ezert kevesbe erzed magad felelosnek, hanem kifejezetten masokra fogalmazodott meg allitas.
johai 2017. 07. 04. 12:12
Előzmény: #97  kukutyinbenko
#98
Tenyleg ezek csak politikusok,es semmi mast nem csinaltak csak a szart kevertek...raadasul jogi vegzettsevgel.Nem csoda hogy ide jutottunk!
kukutyinbenko 2017. 07. 04. 12:02
Előzmény: #86  exmnbs1
#97
Rábízható-e a gyermektelen politikusokról alkotott véleményünk formálása egy olyan portálra, amelynek a tulaja gyermektelen nem mellesleg meglehetősen léha életet él? De azért nekünk megmondja a tutit... Rábízható-e egy olyan politikusi elitre a jövőnk, amelynek krémje még életében nem csinált semmit a politikán kívül? Nehéz a felnőttek dolga, súlyos döntések sorából áll az életük. Szerencsére vannak jóakaróik is, akik önzetlenül segítenek eligazodniuk...
elemes
elemes 2017. 07. 04. 11:53
Előzmény: #65  szivacs
#96
" Csakhogy most éppenséggel arról a minőségi különbségről van szó, amit a saját gyermek megszületése, a szülővé válás eredményez a világfelfogásban és a jövőért érzett felelősségben." Amint az Orbán család gazdagodásán látjuk, "a jövőért érzett felelősség" néha rossz irányban sül el.
johai 2017. 07. 04. 11:51
Előzmény: #94  szivacs
#95
Liberalisban benne van a szabadsag iranti elkotelezettseg Te viszont a regnalo rendszert mosogatod folyamatosan....szived joga,ha Te ezt ami most megy szabadsagnak tartod,csak azt nem tudom hogy a gyereked,vagy gyerkeid mennyire jatszanak szerepet a velemenyformalasodban.
szivacs
szivacs 2017. 07. 04. 11:35
Előzmény: #90  Dehogynincs
#94
A 66 nem a kedvenc számom :-) Egyébként mint írtam nem akarom senkire sem ráerőltetni ezt a gondolatot, liberális vagyok: mindenki eldönti maga, hogy érzi.
szivacs
szivacs 2017. 07. 04. 11:27
Előzmény: #86  exmnbs1
#93
Akkor nevess!
szivacs
szivacs 2017. 07. 04. 11:22
Előzmény: #84  kiegyezo
#92
Nem áll szándékomban semmit sem "bizonyítani", nem akarok senkire sem ráerőltetni semmit. Mindenki érzi magában - vagy nem érzi, hogy másként viszonyul-e a jövőhöz és változott-e a felelősségtudata, amióta gyermeke született.
johai 2017. 07. 04. 10:31
Előzmény: #80  szivacs
#91
Abban egyetertunk hogy az elso gyermek megerkezesevel megvaltozik a felelosegtudat.Azt is megcsinalja a szulo amire addig nem volt hajlando,ha addig elvhu volt mostmar siman felaldozza az elveit,hiszen van kiert!!!Mostmar nem teheti nem kockaztathat,mert gyereke van,ez a nagy atlag.Megkaptak a felmentest.Te biztos igazsagosan,es objektiven ertekelsz miota van gyereked,azt lathatja mindenki:)
Dehogynincs
Dehogynincs 2017. 07. 04. 10:28
Előzmény: #79  szivacs
#90
#66 fölött szándékosan siklottál át vagy akarattal?
Törölt felhasználó 2017. 07. 04. 10:22
Előzmény: #83  szivacs
#89
Ahány ember, annyi féle személyiség felelősségvállalás szempontjából. Gondolj pl. a vezetésre. Nem láttál még őrült sofőrt gyerekkel? Vagy óvatos sofőrt gyerek nélkül ? Szerintem rég rossz, ha valasztásnál a családi hátteret figyelembe veszed, persze sajnos tudom, hogy sokan teszik. Na meg mindennek ezernyi olvasata van, pl. miniszterelnökünk a jobbosok szerint rendes családapa, balosok szerint veri a feleségét, én meg azt mondom, az égvilágon semmi közünk hozzá (ahhoz mondjuk már van, hogy hogyan élveznek előnyt a már felnőtt gyerekei a politikai kapcsolatain keresztül, de az egy másik kérdés).
kiegyezo 2017. 07. 04. 10:19
Előzmény: #78  szivacs
#88
Megtortent az atgondolas. Nalunk masfel evtizede atlagosan 4,5 gyermekkel "rendelkezo" kormanyfok vannak (na, Bajnait nem tudom), a magyarok igy dontottek. Most egy olyan vezetonk van, aki egyszerre tud ellenallni Sorosnak, Brusszelnek es a negyedik tanyer marhaporkoltnek. A tobbi orszag oktondi lakosai meg ugy. Ha nekik jo ugy ... magukra vessenek.
Dehogynincs
Dehogynincs 2017. 07. 04. 10:18
Előzmény: #79  szivacs
#87
Nem vagyok arra fölkenve, hogy megmondjam, mi legyen. Hozzászoktam ahhoz, hogy Kádár népe képes bárkit a nyakamra szavazni. Kénytelen vagyok együttélni ezzel.
exmnbs1 2017. 07. 04. 10:15
Előzmény: #81  Törölt felhasználó
#86
Vicc ez a topik....
exmnbs1 2017. 07. 04. 10:14
Előzmény: #82  szivacs
#85
Rosszul vetted
kiegyezo 2017. 07. 04. 10:13
Előzmény: #75  szivacs
#84
A kovetkezo ket allitast kellene bizonyitanod: 1. " a jövőéért viselt felelősség személyességében vannak következményei" 2. Ezen kovetkezmenyek, legalabb tendenciajukban, pozitivak.
szivacs
szivacs 2017. 07. 04. 10:12
Előzmény: #81  Törölt felhasználó
#83
Nem adok lovat senki alá. Mindössze egy további szempontot a választás átgondolásához, aztán mindenki eldönti maga, hogy mit milyen súllyal vesz figyelembe. Én például biztosan nem fogok legközelebb junckerre szavazni! ;-)
szivacs
szivacs 2017. 07. 04. 10:07
Előzmény: #76  exmnbs1
#82
Értem, szóval neked gyerektelen a világszemléleted. Első és egyetlen a karrier, cartier,... OK, vettük.
Törölt felhasználó 2017. 07. 04. 10:05
Előzmény: #79  szivacs
#81
Amit itt felvetsz, azzal csak adod a gyerekes politikusok alá a lovat, hogy a gyerekeikkel kampányoljanak, hiszen akkor nekünk választóknak, a te nézeteid szerint, jobban meg kellene bíznunk benne.

Topik gazda

szivacs
szivacs
3 5 1

aktív fórumozók


friss hírek További hírek