Topiknyitó: ny.janos 2004. 11. 29. 22:30

Gyakorlati tapasztalatok és minden más a határidős kereskedelemről  

Sziasztok!
Ezt a fórumot azért hoztam létre, mert komolyan foglalkozom a határidõs részvénykereskedés gondolatával, s ebben szeretnék hasznos tapasztalatokat, gyakorlati infókat gyûjteni!
Bárkinek a válaszát köszönettel veszem, s ha bárkit hasonló gondolatok kérdések foglalkoztatnak (hati), akkor itt megoszthatnánk egymással gondolatokat, s talán mindannyian tanulhatnánk belõle.
Mindenkit üdvözlök ebben a fórumban, s várom a hozzászólásokat!
Üdv .
ny.janos
Rendezés:
Hozzászólások oldalanként:
Törölt felhasználó 2005. 11. 09. 13:29
Előzmény: #797  Törölt felhasználó
#800
Egy pozira természetesen csak egy megbízás adható!
Ha nem vagy a gépnél és nem vagy biztos a dolgodban akkor ne nyiss pozit egyszerűen!
Ha megvan a pozi és elmegy minuszba akkor tedd be a stoppot aztán majd zárod ,ha lemegy odáig!
Ha viszont pozitv lesz az egyenleged és eléri a kivánt szintet akkor arra a környékre tedd be a stoppot és ha följebb megy akkor azt tekintsd bónusznak!
Törölt felhasználó 2005. 11. 09. 13:27
Előzmény: #798  Törölt felhasználó
#799
2005.11.02 minimum ar (20.946)
es a 2005.10.28 maximum ar (20.526)
kozotti legures ter jelenti a rest itt.
Törölt felhasználó 2005. 11. 09. 13:17
Előzmény: #796  Törölt felhasználó
#798
BZJ!
nagy vonalakban, rövid elmondanád, hogy mi az a rés (itt konkrétan), amit említettél?
köszi!
Törölt felhasználó 2005. 11. 09. 12:22
Előzmény: #796  Törölt felhasználó
#797
Hogy lehet egy pozira 1xre stop es normal limitaras megbizast is adni? Ha nem vagyok gep elott de belottem a stop szintet, viszont azt is tudom, hogy milyen nyereseggel, vagy milyen ellenallasszintnel szeretnek kiszallni.
Mindenkeppen vissza kell vonni a stop megbizast mielott adok egy normal limitaras zarasi megbizast?
Törölt felhasználó 2005. 11. 09. 11:43
Előzmény: #794  Törölt felhasználó
#796
Tomcsibacsi,
Nekem úgy tűnik te, egy kicsit kapkodsz !
Mondjuk ez az ilyen bizonytalan napokot nem nehéz!
Ilyenkor inkább várj és figyelj amíg letisztul a kép.Mondjuk gyj.utánig!Jövő hét!
Akkor ,ha látszik merre indulunk el nyiss arra,de elötte fektesd le hogy mekkora bukót vagy hajlandó elviselni oda stop!
Egyébbként pedig a mai napon ha ránézel a Bux grafikonra akkor látszik ,hogy megérkeztünk a réshez aminek 20930 körül volt a teteje és onnan fordultunk kb.fölfele.
Az is látzik hogy a multkor az 50 naposról fordúltunk le!
Tehát próbálj az ilyen szintekre beállni a megfelelő irányba,meglátod több sikered lesz!

Üdv,
BZJ!
Törölt felhasználó 2005. 11. 09. 11:27
Előzmény: #778  Knight Tyris
#795
Knight,
Mint az elozo postban kozzetett koteslistam alapjan lathatod, nemhogy 1-200 pontos nyeresegig nem tudok elmenni a pozijaimmal, hanem egyaltalan be sem kerulok a pozitiv tartomanyba. (a kamattartalom es a veteli/ eladasi arfolyamok kozotti kulonbsegbol adodo par 10 pontot sem tudom ledolgozni, mielott fordulna.)
Törölt felhasználó 2005. 11. 09. 11:09
Előzmény: #793  Törölt felhasználó
#794
Az elmult koteseim:

tegnap zaras elott
short nyitas: BUX0512 E 1 21 176,00 Ft
ma:
9:04 short zaras BUX0512 Határidős Vétel 1 db 21 250,00 Ft
9:43 long nyitas BUX0512 Határidős Vétel 1 db 21 215,00 Ft
10:42 long zaras BUX0512 Határidős Eladás 1 db 21 063,00 Ft
10:46 short nyitas BUX0512 Határidős Eladás 1 db 21 064,00 Ft

No comment.
Ha megint felmegy abbahagyom az egeszet.


Törölt felhasználó 2005. 11. 09. 10:59
Előzmény: #792  ny.janos
#793
ny.janos

Igen, irtam, h a koteslista nekem is jol atmegy, meg sima paste-*val beillesztve is. Az elszamolasi listaval van a gondom. (kereskedes/elszamolasok)
Sima paste-tal atmegy, csodasan nez ki, oszlopok is jok, csak eppen nem mukodnek a tablazat szamaival a kul. muveletek. Ha csak nezegetni akarnam, jo is lenne.

Special/text paste-al atteve minden egy oszlopba kerul es nem tudom normalisan oszlopokba tordelni, mert ott vannak azok a franya space-ek a szamjegyek kozepen, ezert az oszlopokra tordeles a szamok kozepen hajtodik vegre:-)

Utobbi modon Wordon keresztul megy.

Az erdekelne, hohy hogyan tudnam kozvetlenuk attenni.
ny.janos 2005. 11. 09. 10:47
Előzmény: #782  Törölt felhasználó
#792
tomcsibacsi,
az a gond, hogy nálam nincs vele gond, így nem tudom, hogy nálad mi lehet.
Megpróbáltam. Kijelöltem a webbroker (quaestor) kötéslistáját (ugye ez egy táblázat formátumban látszik), s szövegként illesztettem be Excel-be. Én azonnal szétválasztott oszlopokat kapok, nem kell szétválasztani semmit a szövegből oszlopok menüponttal.
De ha másként nem megy valami én is szoktam olyanokat csinálni, hogy közbeiktatok egy másik progit, pl word, vagy jegyzettömb.
De ha nálad valamiért másként van, akkor a szétválasztásnál ne a tagoltat, hanem a fix széleset válaszd, s ott te állítod be, hogy hol válasszon szét, s így nem szedi szét a szóköznél a számaidat (amik ahogy mondod nem is számok).
Sajnos ennél többet így nem tudok mondani, mert nem látom, hogy mi lehet a gond nálad, mivel nálam perfektül működik.
De ha nem megy így sem, akkor kérdezz, s megpróbálok segíteni!
Tbarna 2005. 11. 09. 10:39
Előzmény: #789  Törölt felhasználó
#791
Az már régen rossz, ha a nullára hajtasz.
Itt már józan mérlegelés nem lesz.

.Egy dologban döntsél: hova rakod a stopot ?!Jobb későn mint soha. Ez gondoldd végig higgadtan. Majd a stop "lép helyetted". Ha kiráznak, ennyi volt, de legalább belőtted a veszteséget. Ha jól irányba megy, húzogasd felfelé.

Törölt felhasználó 2005. 11. 09. 10:31
Előzmény: #789  Törölt felhasználó
#790
penznyelo, vilagos ez. lecci kuld mar el a számodat sms-ben, felhívnálak egy kis szakmai tanácsért. Ide: 06309480575. Köszi.
Törölt felhasználó 2005. 11. 09. 10:22
Előzmény: #787  Törölt felhasználó
#789
Hű bazzeg, ez kurva nagy pozi 4 misire nézve. Ha tegnap egy kétszer ekkora zakó van, te elbukod a pénzed nagyrészét. SOHA ne nyiss egyedi részvényekben ekkora tőkeáttételt napon túlra. Én max. 3, esetleg 4-szerest engedek meg magamnak. Bux-nál meg 5 a határ. E fölé még sose mentem.
De nem sorolok még ilyen mit kellett volna tenni tippet, mert azzal most semmire nem mész. Hogy mit tegyél most? Én ekkora pozit mindenképpen csökkentenék (pl. eladnám az összes MOL-t és eladnék 1k OTP-t, vagy mindkettőből csak annyit tartanék meg, ami a pénzemből kitelik, hogy ne legyen áttétel). Pláne ilyen volatilis és bizonytalan időben. Persze mindent mint mindig neked kell eldöntened. A te pénzedről van szó.
Törölt felhasználó 2005. 11. 09. 10:04
Előzmény: #786  Törölt felhasználó
#788
mellesleg igazad van penznyelo. előbb kellett volna informálódnom, utána döntenem, szal hülye állat vagyok. na mindegy. gentlemanus
Törölt felhasználó 2005. 11. 09. 10:02
Előzmény: #786  Törölt felhasználó
#787
szija penznyelő! 2 konti otp-m ( 2000 ) meg 2 konti mol-om ( 200 ) van. otp-t vettem 7900-n, mol-t 20700-on. 4 milliómba van ez, ezzel mozgatok 7-8xos tőkét. de már majdnem misinél járok veszteségben. hogy tudnék ebből legalább nullszaldóval kiszállni. nincs valami mentőötleted? otp-ben qra csalódtam, hogy ennyit bír esni. döbbenet. szija gentlemanus
Törölt felhasználó 2005. 11. 09. 09:47
Előzmény: #784  Törölt felhasználó
#786
Gentlemanus, miért nem akkor írtál ide, mielőtt megnyitod ezeket a pozikat? Tuti lebeszéltünk volna róla. Kezdő tőzsdéző létedre ilyen bizonytalan és volatilis időben tőkeáttétellel longot nyitni...Hát finoman szólva is nagy hülyeség. Én mindenképpen megszűntetném a tőkeáttételt, vagy legalábbis mérsékelném.
Megkérdezhetem mekkora alaptőkéről és mekkora pzikról van szó? (vagy legalább annyi, hogy hányszoros a tőkeáttétel)
Törölt felhasználó 2005. 11. 09. 09:31
Előzmény: #781  Törölt felhasználó
#785
Egyaltalan elofordul-e ekkora volatilitasoknal, hogy el tud erni egy pozi 1-200 pont nyereseget, anelkul, hogy egyszer vagy tobbszor visszatesztelnr/atlepne a nyitasi szintedet??? Szvsz nem surun, ha egyaltalan pozitiv fele indul el. Emiatt aggodom es keresek valamilyen jol hasznalhato taktikat arra vonatkozoan hogy mikor zarjak, ha mar az elejen is ellenem megy az ar, de meg nem vagyok igazan (vagy egyaltalan) nyero poziban.
Törölt felhasználó 2005. 11. 09. 07:59
#784
Srácok! Tudnátok nekem tanácsot adni. Először próbálkozom a tőzsdézők világában, mindjárt le is hidaltam, mert 4 határidős pozimmal ( 0601 ) - mol meg otp - horribilis minuszban vagyok. A tegnapi hatalmas esés után van egyáltalán bármilyen esély arra, hogy a gyorsjelentésekkel ( péntek mol, hétfő otp ) úgy ahogy normalizálódik a helyzet, és ki lehetne szállni, legalább nullszaldóval? Mert ha ma is esik, meddig lehet engedni? Kiüljem az esést, és várjak? 7900-en vettem otp-t, molt 20700-en. Szóval rendesen belehúztam, a francba. gentlemanus
Törölt felhasználó 2005. 11. 08. 23:50
#783
N. János, olvastam a Bux elemzésedet, melyben támaszként 21640, ill. 21120-at írtál (ez a 38,2%), mely visszateszt lehet. Kíváncsian várom a folytatást, de mindenképpen gratula eddig is!
Törölt felhasználó 2005. 11. 08. 23:38
Előzmény: #754  ny.janos
#782
Kedves Excel tudorok: Ny.Janos, penznyelo es barki, aki tud segiteni,

nyjanos modszerevel a portfolio.hu historikus koteslistajat at tudom tenni az Excelbe, oszloponkent szetvalasztva, feldolgozhato modon.

Ugyanezt nem tudom megtenni a Quaster webbroki elszamolas listajaval, mert az arak ezres helyiertekeinel space szerepel, az Excel pedig eppen a space-k helyen valasztja szet a textet oszlopokra:-(

Ha kozvetlenul szurom be normal (nem special/text) paste paranccsal, akkor az oszlopok rendben vannak, minden jonak tunik, de a cellakban szereplo szamokkal nem tudok muveleteket vegezni. Probaltam szamma konvertalni, tobbfele modon, de ellenallt:-(

Hogyan tudok szamokat krealni a latszolag ok adatokbol???

Erdekes, h ha eloszor at copy/paste-elem Word-be, majd onnan ugyanigy Excelbe, minden ok.

Az is erdekes, hogy ugyeninnen (webbroki) a napi koteslistat normal (nem special) paste-tal feldolgozhato modon kozvetlenul be tudom szurni az Excelbe.

Ha valaki kiprobalna es segitene, nagyon halas lennek,

Koszi,
Törölt felhasználó 2005. 11. 08. 23:11
Előzmény: #780  Törölt felhasználó
#781
Koszi sracok a jo tanacsokat.
Arra lennek kivancsi, hogy ha nyitas utan meg nem ertel el nehany szaz pont nyereseget, csak minimalisat, akkor penznyelo taktikaja ervenyesitheto-e, hogy nyero pozit sosem hagyok vesztesegesbe fordulni.

Kepzeljuk el kovetkezo esetet:

Megynyitod a pozit. Jo iranyba megy az ar, de meg nincs akkora nyerod, h ertelmes stoppot tegyel a nyitasi pontra (0.)

1., Tudod menedzselni a pozit (gep elott ulsz) es fordul az ar. Mit teszel?
-Zarsz minimalis haszonnal, vagy nullan.
vagy
-ugy veszed, mint egy olyan pozit, ami eleve rossz iranyba nyitottal es hajlando vagy atengedni vesztesegesbe.

2., Nem leszel gep elott.
-Atteszed a stoppot a nyitasi helyre, ami ezaltal olyan szuk lesz, hogy valoszinuleg teljesul.
vagy
- Hagyod az eredeti stoppodat, vallalva hogy elveszted az eddigi kisebb nyereseget.

En eddig mindket esteben a masodik modon jartam el, vallalva a veszteseget egy nagyobb nyereseg remenyeben.

Masik kerdes, hogy szabad-e hati piacon pozit nyitni, mielott fordul az ar, de meg a nyitando pozi ellen megy, vagy stagnal. A promt piacon elterjedt 'most mar veszek, mert eleg olcso' modon.

Topik gazda

ny.janos
4 3 4

aktív fórumozók


friss hírek További hírek