Topiknyitó: ny.janos 2004. 11. 29. 22:30

Gyakorlati tapasztalatok és minden más a határidős kereskedelemről  

Sziasztok!
Ezt a fórumot azért hoztam létre, mert komolyan foglalkozom a határidõs részvénykereskedés gondolatával, s ebben szeretnék hasznos tapasztalatokat, gyakorlati infókat gyûjteni!
Bárkinek a válaszát köszönettel veszem, s ha bárkit hasonló gondolatok kérdések foglalkoztatnak (hati), akkor itt megoszthatnánk egymással gondolatokat, s talán mindannyian tanulhatnánk belõle.
Mindenkit üdvözlök ebben a fórumban, s várom a hozzászólásokat!
Üdv .
ny.janos
Rendezés:
Hozzászólások oldalanként:
Törölt felhasználó 2007. 08. 28. 18:16
Előzmény: #868  Törölt felhasználó
#869
Miért kell minden topicot telecseszned a Gárdáddal? Ez egy tőzsdei fórum, annak is egy tőzsdei topicja. Ha nem tudsz viselkedni, nem vagy való ide. Nem csoda, hogy egyszer már töröltek.
Törölt felhasználó 2007. 08. 28. 01:01
#868
Törölt felhasználó 2007. 08. 27. 23:10
Előzmény: #864  Törölt felhasználó
#867
Anthony.
Gondolom hatin átkötött részvény eladás, vagy vételről volt szó. Ez a BÉT-en bevett szokás a napon túli shortra, meg lehetőséget ad a tőkéden felüli vételi pozíció felvételére (=tőkeáttétel).
Ezt sok brokicég kínálja, változó (nyilván brokicégen belül is ügyfelenként változó) kamat mellett.

Vétel esetben a lényege: olyan, mintha a prompt piacon vennél, csak átkötik határidőre bizonyos (=a megfelelő kamattal növelt határidős) áron. Ettől mint egy hati kontraktus esetében csak egy letét kell, nem kell az egész árfolyamértéket kifizetned, tehát a pénzednél nagyobb értékű pozit hozhatsz létre.
Technikailag:
1. te veszel a prompton;
2. csinál a brokicég egy önkötést/átkötést a prompton, ahol te vagy az eladó a finanszírozó a vevő;
3. csinálnak a hatin egy fordított önkötést/átkötést, ahol a finanszírozó az eladó, te a vevő.
Ettől neked a nettó pozid: prompt 0, hati 1 vétel, a finanszírozó pozija: 1 hati eladás, 1 prompt vétel. Neked effektíve van egy hatis vételed, a finanszírozó meg a hati vétel + prompt eladás pozival megkeresi kockázatmentesen a kamattartalmat. Az ügylet tehát olyan, mintha a kötéskori kamattartalomnak megfelelő kamat mellett adtak volna neked hitelt a részvényvétel teljes árfolyamértékére.

Eladásnál ugyanez fordítva.

Tapasztalat: egyrészt napon túli short kisbüfi számára máshogy nem nagyon létezik (nem tudok róla - ettől még lehet), tehát short irányban ez az elérhető. Vétel esetében meg a tőkeáttétel jó lehetőség, de veszélyes fegyver: nagy, likvid, nem speki papírok kvázi biztos, vagy nagyon valószínű néhány napos / 2-3 hetes mozgására, legjellemzőbben pl. kitörésekre, szakadás utáni visszapattanásokra, sávos mozgásnál sáv alján vételre, stb. célszerű használni. (shortra is érvényes, csak értelemszerűen minden fordítva). Stop használata elengedhetetlen ennél a műfajnál.
Törölt felhasználó 2007. 08. 27. 16:14
Előzmény: #865  Törölt felhasználó
#866
Ezzel kapcsolatban Jozy haverom tudna többet mondani. Nekem azt ajánlotta, hogy felejtsek el minden tevékenységet a hatival kapcsolatban ...
:)
Törölt felhasználó 2007. 08. 27. 15:26
Előzmény: #324  Törölt felhasználó
#865
Sziasztok..latom jo regi ez beiras..anyway en sem vagyok temaban teljesen a hataridos piaccal de hiszen eppen ezert irok ide,viszont jollehet,hogy nem a megfelelo topic-ba..

Pl.Ha 6 honap mulva esedekes mondjuk 50,000USD bevetel ezesetben ha eladok hataridon dollart elmeletileg nincs vesztenivalom igaz? Ezt ugy ertem ha kozben felmegy a dolcsi es vesztek a pozin akkor viszont nyerek a jovobeni bevetelemen elmeletileg ugyanannyit mint amennyit vesztek,kiveve a commission.... a kerdesem viszont a kovetkezo,hogy mennyire likvid itthon a piac...barmikor tudok ellentetes ugyletet kotni vagy elkepzelheto,hogy azon nyomban hirtelen nem fogom tudni lezarni.

Koswzi elore is,
Törölt felhasználó 2007. 07. 03. 11:11
#864
Üdvözlet mindenkinek!!
Egy kérdésem lenne. Most kezdtem foglalkoznia határidős kereskedelemmel egyelőre csak elméletben. A lényegét meg is értettem, de találtam a neten egy cikket amivel nem vagyok tisztában. Határidős átkötésről (más néven finanszírozott ügylet) beszélt. Mi a különbség a hagyományos határidős ügyletek és ez között. Annyit megértettem hogy ennél a tranzakciónál a prompt árfolyamot veszik figyelembe, de sajnos csak ezt az egy írást találtam a témával kapcsolatban. Sajnos a brókercégek honlapjai is elég „karcsú” infót adnak, sőt egyáltalán semmilyet. Valóban létezik ilyen befektetési lehetőseg? Hogyan működik pontosan?

Törölt felhasználó 2005. 11. 12. 20:16
Előzmény: #862  ny.janos
#863
ny.janos, köszi szépen.
ny.janos 2005. 11. 12. 19:40
Előzmény: #856  Törölt felhasználó
#862
gentlemanus,
csak most értem gép elé, ill. csütörtök péntekről, csak annyit láttam, hogy mínuszban zárt, de még értéket sem figyeltem, így nem nagyon tudok állást foglalni.
Holnap talán lesz egy kis időm, s újra megnézem a dolgokat. Ha teszek fel elemzést, akkor szólok!
(Azt hogy tovább esünk-e 19000 alá is akár, az majd a támaszoknál dől el szvsz, nem most.)
Törölt felhasználó 2005. 11. 12. 16:50
Előzmény: #860  Törölt felhasználó
#861
Ja és még egy, érdekes módon az ukrán terjeszkedési hírt is épp a gyj előtti közvetlen napra kellett betenni.
Törölt felhasználó 2005. 11. 12. 16:48
Előzmény: #859  Törölt felhasználó
#860
skacok, három dolog merült fel bennem hétfői gyj előtt:
1) zárás előtt hirtelen felment tőzsdeindex, ha nem is sokat - vajon miért?
2) kicsit negatív tartalmúak az elemzői jelentések a gyj előtt, sokan tudni vélnek rosszabb számokat
3) voltak a napokban hirtelen sajátrészvény opció lehívások vezetőség részéről?
Törölt felhasználó 2005. 11. 12. 11:45
Előzmény: #858  Törölt felhasználó
#859
Előtte 20000, mint utolsó lokális min. + lélektani határ (ez még 2-sel kezdődik).
De mindig illik az ellenállásokat is nézni, minimum 2 szintet. Minden további nélkül fordulhat. OTP jelentés. A Bux 31 %-a.
Törölt felhasználó 2005. 11. 12. 11:27
Előzmény: #857  Törölt felhasználó
#858
tboy köszi. bux-nál mik a támaszpontok pontosan? a 19400 az a következő lefelé? mer akkor még nagyon sok van odáig. Akkor még folytatódhat ez a szenvedési folyamat 20300 és 19400 között.
Törölt felhasználó 2005. 11. 12. 09:46
Előzmény: #856  Törölt felhasználó
#857
Előbb még kell egy szignifikáns letörés 19400-ról
Törölt felhasználó 2005. 11. 12. 09:25
Előzmény: #855  ny.janos
#856
ny.janos szeva, bátorkodtam megnézni honlapodat, ahol kiváló elemzéseket találtam. bravo. én teljesen laikus vagyok a tőzsdei világban, annyit azonban már megállapítottam, hogy általában a gap-ek szimmetrikus alakzatban veszik fel a görbét. tekintve hogy nálad csak 4-ig van elemezve a dolog, és ismerjük a tendenciát 4-és 11 között is, így nem tudom, hogy jól látom-e, de nagy valószínűséggel a június elején kezdődött nagy felrántás teljes korrekciója fog bekövetkezni, ugye? tehát nagy valószínűséggel a 16000-16500 értékre is ledöngöl grizzzzzzli. akkor viszont egyértelmű sortra lehet még a továbbiakban is számítani. jól látom, vagy ez egy puszta negatív hipnózis?
ny.janos 2005. 11. 11. 22:30
Előzmény: #854  Törölt felhasználó
#855
tomcsibacsi,
tényleg nincs több ötletem.
A szóközöknél én úgy vettem észre, mikor áttettem word-be próbaképpen, hogy nem törhető szóközöket használ. (Ezt cserénél vedd figyelembe, hogy a sima szóközzel nem találja meg ezeket).
Az oldal fejlesztése jelenleg teljesen megállt, meg nem is volt időm aktuális elemzést írni. Két napja piacot sem láttam...
Jelenlegi cím (később majd változik): link
Törölt felhasználó 2005. 11. 11. 21:07
Előzmény: #847  ny.janos
#854
Janos,

Janos,

A fix szelessel majdnem jo, csak a dijak, ado, nyereseg oszlopokban valahogy a szamok nem egymas alatt vannak, viszont csak fuggoleges vonallal valaszthatsz szet, so kicsit ossze lesz keveredve minden.

Masik. A space-ek megtalalasa sem problemamentes. Nemelyiket megtalalja, nemelyiket nem. A torlesukhoz a 'replace with'-hez beirtam az alt+007 kombinaciot, az ugy tunik, h megy.

Erdekes, h Neked nem magy sima paste-tal.
Nekem ezzel a modszerrel gyonyoru szabalyos tablazatot ad, meg a keretek is be vannak huzva. Csak hat semmifele muvelet nem muxik. Meg az osszeadas es a szumma sem. Ezek nulla eredmenyt adnak. A szorzas konstanssal "#value" erteket ad. Ha atcopyzom a szamokat egy masik cellaba akkor mutatja oket.

Mi a website-od cime?
prfecó 2005. 11. 11. 14:13
#853
Vagy napit játszol egész nap gép előtt ülsz és izzadsz. Komoly lét csak volatilis napon tudsz fogni, de hát azt azért max.sejteni lehet és néha jön be.
Beállsz egy irányba kislével , nagy tőkeáttétellel brutális fedezettel.Csinálsz minden mást naponta párszor odanézel. Beszélgetsz profikkal,olvasod pl.Wedge-t, Lau és néha még saját munkádat is végzed és akkor döntesz.Két -három hét alatt 2000-3000 pont is változhat, le-föl-föl-le összevissza. Nekem valaki a casinóban két huszonegyezés között azt mondta( fogalma sincs a tőzsdéről.) Öcsi miért nem mindig a kamattartalom ellen játszol.Ez azért elgondolkodtatott. Funda,TA ,Fibo szint nagyon fontos, de de de a Te pénzed mindegy hogy tudományos alapon keresed vagy vakszerencséd van.
Törölt felhasználó 2005. 11. 11. 12:16
Előzmény: #851  Törölt felhasználó
#852
tomcsibacsi, korrektul mondod ezeket. sajnos a mai tőzsdézés ellentmond minden józan közgazdasági tudománynak, a tőzsde az orvostudomány egyik ágának, a pszichológiának egyik vállfajához tartozik. Itt az mutatkozik meg, hogy fejben ki erősebb taktikailag ( persze első szempont, hogy mennyi pénzzel játszod a nagyfiút ). Hiába olvasunk el elemzéseket, meg mindent, egyszerűen fújhatjuk. Én is azt hittem, hogy király csóka vagyok, bazírozva jó otp gyj-re, meg is nyitottam két 2k határidős longot aztán úgy kellett kimenekülnöm belőle horribilis veszteséggel. aztán lehet, hogy ha ki tudtam volna ülni az időszakot anélkül, hogy ránéztem volna gépre, lehet, hogy simán pozitívban lennék. de ahogy te is, én is a gép előtt ültem, és néztem, hogy anyám, jejjebb, lejjebb... kiszálltam, remélem, hogy egis-szel vissza tudom majd szedni a pénzeimet... megfogadtam, hogy most kiülöm a trendet, bármit is mutat a gép. Csak tudni kell várni.
Törölt felhasználó 2005. 11. 11. 11:59
Előzmény: #849  Törölt felhasználó
#851
Kedves sracogg, mindenki, aki segitett,

Vegtelenul halas vagyok a sok epito jellegu hozzaszolasert, amit beirasaim valtottak ki.

Sikerult raebredem, h eddigi kudarcaimat foleg a tulsagosan rovuid idotavokban valo gondolkodasomnak koszonhetem. Most mar egyertelmu a tapasztalataim es a hozzaszolasaitok alapjan, h NEM ERDEMES DT-elni, sem 1-2 napost tavlatban tradelni.
Ecceruen annyi egymasnak ellentmondo, de semmi keppen sem korrelalo infromacio kerul napvilagra percrol percre, (makrohirek, USA elozo napi zaro, Dax es USA aktualis irany, olaj- es valutaarfolyamok, vall. hirek, oroszok vesznek... stb.) hogy az arfolyam szinte veletlenszeruen ugral. Elkapni egy-egy rovid tavu trendet szinte lehetetlen, mire sikerul nyitnod, mar fordul is. Stoppok egyszeruen be sem fernek. Minderre nagyban rasegit a kamattartalom ellened jatszo alakulasa is.

Raadasul ezek a kiszamithatatlan trendek az elmult idoszakban (szept kozepetol-oktober), tul gigak voltak (500-1000pont) meg 1k-val is a tozsdezsesre szant tokemhez viszonyitva.

Meg ha nyertem is, egesz nap a monitor elott csucsultem, igy az oraberem nem erte el McDonald's-ban elvart minimum bert sem :-(

Rajottem arra is, h ebbol meggazdagodni nem fogok, viszont, ha ovatosan es turelemmel tradelgetek, jobb hozamokat tudok elerni, mint betetekkel, allampapirral.

Ha nem titok, nalatok hosszu tavon hogy alakul a nyereseg/veszteseg, nyereseges/veszteseges tradek, nyereseg/raforditott ido arany?
Törölt felhasználó 2005. 11. 11. 09:53
Előzmény: #849  Törölt felhasználó
#850
Penznyelo,

Koszi a kimerito valaszt. Igy most szamomra is tiszta minden.
Törölt felhasználó 2005. 11. 10. 23:49
Előzmény: #842  Törölt felhasználó
#849
Tomcsibacsi, válasz az összefoglalódra:
1. Ahogy írtad. Viszont:
"Mi van, ha meg nem ment annyit jo iranyba, hogy legyen egy ilyen jellemzo szint? Akkor nehany szaz pontra a nyitasi helytol (idotavodra jellemzo vola tavolsagra) azert atteszed? (nem hagysz nyero pozit bukoba menni)"
Igen. Nálam ez a 0 szint valóban fontos, ahogy arp észrevette a látszólagos ellentmondást. A stopnál első körben egy jó támaszt/ellenállást keresek. Ha összejött rajta értelmes nyerő (ahogy írtad 100-200 pontnál még hagyom), akkor itt nem biztos, hogy várok egy következő szintre a stopnak, hanem már +250-300 pont nyerőnél 0-ba rakom. Egyszerűen azért, mert itt a stop meghatározásnál fontosabb prioritást kap a nyerő pozit nem engedek bukóba elv, mint egy jónak vélt támasz (amire lehet, hogy csak +500-800 pontnál tudnék stopot tenni).
2. Természetesen nem minden esetben stoppal zárok. Nyerő és bukó esetben is gyakran nem. Főleg néhány napos tradeknél (jó irányban) egy gyors zúgás, vagy gyors felfelé tépésnél van, hogy beállok a könyvbe. És olyan is van, hogy bukó a pozim és olyan piaci helyzet van, ami miatt nem várom meg míg kiüt a stop, hanem már előtte zárok.
3. "Ma ha shortoltal vna, azt mondtad, h a stop 21200-n lenne. Nap vegere lejjebb tetted vna?"
Nem. Még nem. Persze attól függ milyen időtávról van szó. Ha ma néhány hetes távlatban nyitottam volna shortot, akkor simán lehet egy visszapattanás 21k környékére. Ezért hagynám még 21200 körül a stopot. Ha viszont néhány napos távlatban gondolkozom, akkor 20800-ig levinném.
4. lásd előző.
Törölt felhasználó 2005. 11. 10. 23:07
Előzmény: #847  ny.janos
#848
OFF

János, mi a helyzet a weblapoddal? fogod még frissíteni? sztem nagyon jól nyomod! gondolom, azért figyeled rendesen az eseményeket, ready to return asap...
ny.janos 2005. 11. 10. 22:47
Előzmény: #793  Törölt felhasználó
#847
tomcsibacsi,
bocsi, eddig nem tudtam válaszolni.
Megnéztem az elszámolási listát is, de nekem látszólag az is megy. (Speciel én be sem tudom tenni normál módon, csak szövegként, mert anélkül egyetlen cellába kerül minden. De ez már az én gondom.)
De ha írsz egy konkrét műveletet, akkor megnézem (én a szummát próbáltam, az ment tökéletesen).
Viszont ha nálad egy sorba teszi az oszlopokat, akkor a szétválasztásnál a fix széleset próbáld meg a tagolt helyett (mint már írtam). Ott te állítod be, hogy hol válasszon szét. Utánna már a megfelelő oszlopban ki tudod törölni a felesleges szóközöket (csere parancs.)
Remélem boldogulsz, én holnap szintén csak este tudok benézni a fórumba.
Törölt felhasználó 2005. 11. 10. 20:50
Előzmény: #845  Törölt felhasználó
#846
Van real time konyv.
Nem is technikailag kerdeztem, hanem melyik a celszerubb:Ha egy limitaras megbizast adsz, es tovabbra is jo iranyba megy a chart, akkor koran zartal. Ha stoppal zarsz, ugy, hogy egy kicsit alateszed, ha jo iranyba megy tovabb nem biztos, hogy kiuti es ott az extra nyero. Persze, ha kicsi a hely, akkor nem tudod besqueezelni a stoppot, akkor jobban jarsz normal megbizassal.
Pl. long nyitas: 100 felment 122ig.

1., Limit eladas 120-on, ha biztosra akarsz menni.
nyereseg: 20 pont
ha tovabb fel, akkor is 20 pont.

2. Stop eladas 110-en 105-os limittel.
Ha lefele megy: nyereseg: 5 pont
Ha tovabb fel, nem zar, tovabb nohet a nyereseg
Törölt felhasználó 2005. 11. 10. 20:23
Előzmény: #842  Törölt felhasználó
#845
ha jól emléxem, a Q-nál vagy...
ott jól muxik a manuális zárás is, csak kell vhonnan real könyv ha bux hatizol... meg oda kell figyelni :)
Törölt felhasználó 2005. 11. 10. 19:56
Előzmény: #843  Törölt felhasználó
#844


durva lesz, amikor a keler emel 20-40ezret, az EQ meg 60-120-at :)
Törölt felhasználó 2005. 11. 10. 19:50
Előzmény: #841  Törölt felhasználó
#843
Hoppá, hoppá !
Letét: keler x 3
Törölt felhasználó 2005. 11. 10. 19:08
Előzmény: #837  Törölt felhasználó
#842
Penznyelo,

1.,Osszefoglalva a helyes taktikat:
Nyitaskor stop mindig valamilyen ellenallas/tamasz szinthez.
Ha mar annyira plusszban vagy, h at tudod tenni a nyero tartomanyban egy masik kituntetett ellenallas/tamasz szintre, akkor atteszed.

Mi van, ha meg nem ment annyit jo iranyba, hogy legyen egy ilyen jellemzo szint? Akkor nehany szaz pontra a nyitasi helytol (idotavodra jellemzo vola tavolsagra) azert atteszed? (nem hagysz nyero pozit bukoba menni)

Ha meg nem ment csak mondjuk 100-200 pontot, akkor hagyod a stopot, ahol volt, ezt a kis nyereseget kockaztava.

2. Minden esetben stoppal zartok??? Kezzel, normal limit orderrel soha?

3. Ma ha shortoltal vna, azt mondtad, h a stop 21200-n lenne. Nap vegere lejjebb tetted vna?
4. Ha mondjuk shortban lennel 20800-tol es holnap 20400-en nyitna, hova tenned a stoppot?
Törölt felhasználó 2005. 11. 10. 16:02
Előzmény: #840  Törölt felhasználó
#841
hoppá! már ideje volt:

-----------------------------------------------------
Tisztelt Ügyfelünk!

Ezúton értesítjük, hogy elektronikus határidős kereskedési
rendszerünket 2005 december 1-jén indítjuk.

A kereskedéshez határidős számlaszerződést kell kötni, melyet
irodánkban november 11-től megtehet.

A kereskedési feltételekről új Kondíciós Listánkban talál információt,
mely letölthető az equitas.hu oldalról (a letöltések menüpont alatt).

--
Equitas Broker Rt.
Törölt felhasználó 2005. 11. 10. 11:53
Előzmény: #838  Törölt felhasználó
#840
AKS Pl. 00-ra. Általában 50-100 pontnyi különbséget teszek be. Mondjuk 80-as aktiválás, 00-ás limit. Ha viszont szakadósabb helyzet van, vagy ez a gyanúm a stopszintnél, és longom van, akkor van, hogy akár 150 pontnyi a különbségem.
Azt nem nagyon ugorja át.
Törölt felhasználó 2005. 11. 10. 11:36
Előzmény: #835  Törölt felhasználó
#839
hol zártad? még 700 alatt, mi, láki lúcsánó :)

én meg most várhatom, mire megint beütik 500 körülre, annyit sz..tam a saját f..om, hogy lemaradtam... bár lehet ma nem zárok, bármi is lesz :)

Index Érték Utolsó záró Változás Összforgalom
11/10 11:36:10 BUX 20662.43 20981.45 -319 ( -1.52%) 12 780 228 620
11/10 11:36:10 BUX0512 20715 21025 -310 ( -1.47%) 33 304 920
Törölt felhasználó 2005. 11. 10. 11:33
Előzmény: #835  Törölt felhasználó
#838
mióta visszapttantunk, nagy a tötyörgés... kijózanodtak az eladók? vagy csak aláálltak a ruszkik?

Pénznyelő,
a 80-as példánál maradva hova tennéd a limitet? (80=aktiválási ár)

Törölt felhasználó 2005. 11. 10. 10:45
Előzmény: #836  Törölt felhasználó
#837
Ha meg shortot nyitnék, akkor 21200 körülre tenném a stopot.
Törölt felhasználó 2005. 11. 10. 10:42
Előzmény: #835  Törölt felhasználó
#836
Viszont látod, hogy a tegnapi példám működött? Most függetlenül attól, hogy eszembe nem jutott volna ma longot nyitni, de ha mégis valahol vettem volna, vagy tegnapról maradt volna, akkor az ötletszerűen berakott stopok szépen kinyírtak volna, nyilván jó szar áron, a 20500 alatti az értelmes szint, ez eddig megfogta a piacot, ha meg végül majd törjük, akkor sanszosabb hogy tartósabban gáz lesz, tehát jó ha zár.
Törölt felhasználó 2005. 11. 10. 10:27
Előzmény: #834  Törölt felhasználó
#835
Semmi, csak ahogy megbeszeltuk a resnel valo visszapattanas miatt zartam a res felett.
Raertem vna 1 kicsit kesobb is:-(
Sebaj vegre igy is kivettem egy kis profitot. Ez is jot fog tenni az onbizalmam visszaszerzesenek:-)
Törölt felhasználó 2005. 11. 10. 10:19
Előzmény: #832  Törölt felhasználó
#834
Szia tomcsibacsi,
mi a kérdésed?ha van.
Törölt felhasználó 2005. 11. 10. 10:11
Előzmény: #830  Törölt felhasználó
#833
"ja, a stoplosst piaci áron adjátok?"
Nem piacin szoktam, de akkora különbséget adok meg, hogy nagyjából biztosan teljesüljön.
Tomcsibácsi, minek ugrálsz ki-be?
Törölt felhasználó 2005. 11. 10. 10:02
Előzmény: #796  Törölt felhasználó
#832
BZJ,
Zartam a shortomat a res felett 20.947-en :-(
prfecó 2005. 11. 10. 07:25
#831
Matgab! a 38 X áttétel ,csak devizára vonatkozik, részvny , határidőben mekkora lehet max.-ban ?
Törölt felhasználó 2005. 11. 09. 23:15
Előzmény: #828  Törölt felhasználó
#830
ja, a stoplosst piaci áron adjátok?

ha pl. az aktiválási ár 80, a limitár 79, akkor lehet, hogy egy 80-as kötés után már nincs is 79-es, csak 76-os

hogy érdemes ezeket a szinteket úgy beállítani, hogy minimalizáljuk a veszteséget? (tfh. mindenképp 80 az aktiválási ár...)
Törölt felhasználó 2005. 11. 09. 23:09
Előzmény: #828  Törölt felhasználó
#829
lehet, azt a formációt akarja kihozni, amit nemtom hogy neveznek, de nemrég én is ezt reagáltam a gyászos gap up-os nyitásra:
20800-ról és 20900-ról is lemaradtam nyitásban, 21k még mehetett volna, de:

mivel innen felfelé már nem volt sztem tere a piacnak (esélyesebb volt, hogy visszakorrigál), vártam a nap végéig, majd 21266-on végra megkaparintottam a longokat is

ugyan nem jött be, mert 21k helyett 266 ponttal magasabbról zártam és nyitottam, de a 700 (?) pontos gaphez képest ez már nem volt vészes

valszeg egy terrortámadásra is így reagálnék, mert elmúlik a dolog és minden megy a normális kerékvágásban(a londoninál épp shortba tettem, de amikor megindult vissza, ki is csuktam)
szóval ha még +/- 200 (esetleg 300) pont megy a pozim ellen (akár short, akár long) egy ilyen rendkívüli eseménynél (magyarán időben kapcsolok, és nem maradok le róla), akkor érdemes fordítani, de ha már megtörtént a "tragédia", akkor jobb megvárni, amíg lehiggad a piac

lehet, ez hülyeség, de sztem néha a piac keze remeg a legjobban

meg amúgy is 2x gondolkodj, 1x cselekedj :)

inkább megrágom, meghányavetem, mi a helyzet, aztán ha vmi nem smakkol, zárok/fordítok

(kérdéseimben igen izgága tudok lenni ezért - igaz, Arp? :))) de a megbízást sztem éppenhogy túl lassan adom... volt már olyan, hogy rosszabb, de olyan is, hogy sokkal jobb áron teljesült, mint elterveztem)

ja, és még egy tanács egy kezdőtől a kezdőknek: játsszatok megérzésre! az is csak 50%, de legalább ha bejön, nagy kasza van... a bukót meg úgyis kistoppolod :) (persze egy nyamvadt gap sokat árthat, ezért nem szabad sokáig ülni egy poziban, sztem 7-8 tőzsdenap már sok is)
hadd örüljön a broki is a díjnakl :)
Törölt felhasználó 2005. 11. 09. 22:15
Előzmény: #827  Törölt felhasználó
#828
Én értem, hogy te mit mondasz. Ha egy doji nap leszúr mondjuk 800 pontot (törve benne egy általam fontosnak vélt szintet), akkor kiüt a stopom. De ha nem mozog be annyit (csak amennyit véletlen ingadozás címszóval jelöltem), akkor mehet minuszba is mert az első véletlen kis pluszra még nem teszem 0-ba a stopot.

Nyáron, a Londoni cuccnál pl. nyaraltam, nem volt pozim. De. Tanulságképpen kielemeztem utólag, és igen, ott kiütött volna a stop. Nyilván ideges lettem volna erre, de semmilyen megoldás nem lehet tökéletes, mert akkor mindenki azt csinálná és máris meghalna az egész.
Törölt felhasználó 2005. 11. 09. 21:11
Előzmény: #826  Törölt felhasználó
#827
"Konkrétabb példa: tegyük fel, hogy holnap egy 0 körüli napunk lesz és én holnap BUX longot nyitok néhány napra/ 1-2 hétre mondjuk 20900 körül. Nem érdekel, hogy napon belül 20650 és 21050 között mászkálunk. És ha itt maradunk napokig, nem érdekel, hogy éppen -270, vagy + 170 pontban vagyok. "

A 0-ba tett stop miatt a fenti állítás nem állja meg a helyét - gondolj egy doji napra - ennyi.
Törölt felhasználó 2005. 11. 09. 20:38
Előzmény: #824  Törölt felhasználó
#826
Közben kajáltam is. Szóval. Nem értem, mi a gond. Ma hosszan kifejtettem a stop meghatározási elveimet, a múltkor egy rövid fontos szabályt írtam le. A kettő nem mond ellent egymásnak. A rövidben ez van: "ha fel tudom rakni 0-ba a stopot...". "Ha". Ami alatt nem +3 pontnál 0-ra betett stopot értek, és értettem, hanem olyan épeszű stopot, ami megfelel később részletesen kifejtett elveimnek is.
Sorry, ha félreérhető volt a korábbi.
.
Knight Tyris 2005. 11. 09. 20:07
Előzmény: #824  Törölt felhasználó
#825
Jó kis játszma, kész szerencse, hogy csak nézelődnöm kell. :o)
Törölt felhasználó 2005. 11. 09. 20:02
Előzmény: #818  Törölt felhasználó
#824
"Természetesen nem +20 pontnál teszem be 0-ra a stopot..."

hanem bekerár + brokerdíj. és akkor hol a vola?
Knight Tyris 2005. 11. 09. 20:02
Előzmény: #821  Törölt felhasználó
#823
Ez jó. :o)
Knight Tyris 2005. 11. 09. 20:01
Előzmény: #820  Knight Tyris
#822
egész
Törölt felhasználó 2005. 11. 09. 20:00
Előzmény: #819  Knight Tyris
#821
Sakk, dehogy sakk, azt hitte, leütheti a vezéremet, de elnézte a sorokat:)
Knight Tyris 2005. 11. 09. 19:59
Előzmény: #819  Knight Tyris
#820
Bár egyész jó ez a módszer, továbbviszi a gondolatokat.
Knight Tyris 2005. 11. 09. 19:56
Előzmény: #817  Törölt felhasználó
#819
Arp veled sem sakkoznék. Ha egyszer sakkot adsz, utána nem engeded az embert. :o)
Törölt felhasználó 2005. 11. 09. 19:56
Előzmény: #817  Törölt felhasználó
#818
Természetesen nem +20 pontnál teszem be 0-ra a stopot...
Törölt felhasználó 2005. 11. 09. 19:50
Előzmény: #775  Törölt felhasználó
#817
bocsi igaz - katt "előzmény"

Akkor viszont, hogyan lesz ebből napon belüli vola engedés? Vélemény?
Törölt felhasználó 2005. 11. 09. 19:42
Előzmény: #814  Törölt felhasználó
#816
Világért sem akarok kötekedni, de azt, hogy a 0-ás stoppal minden üzlet nyerő soha az életben nem állítottam. (azt írtam sokszor, hogy szeretem hamar 0-ba tenni a stoppot, mert akkor már nem kell monitorra tapadni és árakatszugerálni).
A 3, 4, 5-ös pontokkal egyetértek:)
Knight Tyris 2005. 11. 09. 19:32
Előzmény: #814  Törölt felhasználó
#815
És Lilo is jóóóóó volt. :o)
---------------
Pénznyelő köszi a választ.
Törölt felhasználó 2005. 11. 09. 19:28
Előzmény: #813  Törölt felhasználó
#814
1. ezt akartam hallani - mert penznyelo mondta
2. korrekt mert penznyelo képes javítani saját magát és elismerte, hogy a 0 -ás stop nem jelent csak nyerő üzletet
3. ezek alapján penznyelo rugalmas trader lehet, aki nem a vélt igazát hajtja, hanem képes alkalmazkodni a körülményekhez
4. penznyelo - jóóóóóóó (csirke: jóóóóóóóóóóó - 5. elem)
5. :o)
Törölt felhasználó 2005. 11. 09. 19:22
Előzmény: #812  Törölt felhasználó
#813
Írni, nem?:)
Amúgy mi korrekt és miért akartad ezt hallani (olvasni)?
Törölt felhasználó 2005. 11. 09. 19:19
Előzmény: #810  Törölt felhasználó
#812
korrekt -ezt meg mondani akartam.
Knight Tyris 2005. 11. 09. 19:18
Előzmény: #808  Törölt felhasználó
#811
Szia "főnök" :o) igen magunkra hagytál mostanában.
Törölt felhasználó 2005. 11. 09. 19:18
Előzmény: #809  Törölt felhasználó
#810
köszönöm - ezt akartam hallani :o)
Törölt felhasználó 2005. 11. 09. 19:12
Előzmény: #808  Törölt felhasználó
#809
Szerintem én írtam. Vagy legalábbis én is írtam ilyet, de ezt nyilván sokan így csinálják. Kár, hogy ettől még nem lesz minden üzlet nyerő, mert ugye mehet először bukóba is...
Törölt felhasználó 2005. 11. 09. 19:07
Előzmény: #807  Törölt felhasználó
#808
valaki azt írta, mihelyst 0-ban van a pozija akkor máris ráteszi a stopot - így csak nyerő üzlete van.

Vélemény?
Törölt felhasználó 2005. 11. 09. 18:55
Előzmény: #806  Knight Tyris
#807
Ha benyitok egy pozit, akkor valamilyen irányú trendre játszom. Ellenem mehet a piac:
a.) véletlen ingadozással (ezért nem szabad túl szűk stoppot tenni),
b.) korrekciós jelleggel (ami az időtávom alaptrendjét még nem borítja)
c.) mert rosszul gondoltam és a trend nem az, aminek láttam.
Ebből az első kettőben nem szabad, a harmadikban viszont ki kell, hogy üssön a stop. Mert a stop nem arra való, hogy ötletszerűen zárjak, ha már kellőképpen becsokiztam. Hanem arra, hogy zárjak, és csak akkor zárjak, ha tévedtem. Az a jó stop, ahol megtalálod ezek határait. Erre próbáltam leírni, én miket veszek figyelembe. Ami persze elméletben jól hangzik, csak tudd megvalósítani. Én ezeket azért írom, mert ahhoz, hogy a gyakorlatban jól dönts, legelőszöris ezeket kell tisztázd magadban.

Konkrétabb példa: tegyük fel, hogy holnap egy 0 körüli napunk lesz és én holnap BUX longot nyitok néhány napra/ 1-2 hétre mondjuk 20900 körül. Nem érdekel, hogy napon belül 20650 és 21050 között mászkálunk. És ha itt maradunk napokig, nem érdekel, hogy éppen -270, vagy + 170 pontban vagyok. 20500 alá tenném a stoppom, mert 20500 körül van egy kisebb támasz (októberben is tartotta pár napig az indexet). Ráadásul 20500 és 900 között a visszemelkedéskor maradt egy nagy gap. Tehát itt zárnék. Aztán, ha tovább esnénk, akkor lehet, hogy 20000 körül megpróbálnék egy - hangsúlyosan - kisebb longot nyitni (azért kisebbet, mert ez igazából csak lélektani határ). Ahol újra próbálkoznék, az 19600 és 20000 között az októberi mélypont felett lenne. És ekkor 19500 alatt lenne a stoppom.
Knight Tyris 2005. 11. 09. 18:19
Előzmény: #803  Törölt felhasználó
#806
"ahonnan már mindenképpen rossznak gondolom a pozim irányát"
Ezt pontosan, hogy értetted?
Törölt felhasználó 2005. 11. 09. 16:27
Előzmény: #803  Törölt felhasználó
#805
Jol beszelsz penznyelo,

Pontosan az idotavokkal es a turelmemmel van a legnagyobb gondom. Minden fordulast sokszor veglegesnek gondolok es hirtelen zarok. Egyebkent ez a mai ugralas nem jellemzo, nagyobb teret szoktam a poziimnak engedi, csak ma mar nagyon paraztam. Effective nem is stoppokat hasznaltam, hanem ultem a monitor elott es normal limitaras ajanlatokkal zartam.
Koszi a tanacsaitokat.
Törölt felhasználó 2005. 11. 09. 16:18
Előzmény: #802  Törölt felhasználó
#804
Sziasztok!

Tudna nekem valaki egy linket ajanlani ahol reszletesen kapok leirast a hatirol, es mukodeserol. Valamit sejtek mar rola de reszleteket nem tok pontosan. Jo lenne ha magyar oldalt mondanatok, de legrosszabb esetben is angolt.
Elore is koszi mindenki!
Törölt felhasználó 2005. 11. 09. 16:17
Előzmény: #802  Törölt felhasználó
#803
Tomibacsi, BZJ mindent leírt. Azt fontos eldöntened, hogy miért, mire nytsz pozit.
1. miért nyitottál először shortot?
a.) Mert napon belül esésre számítottál? b.) Mert párnapos távlatban esésre számítottál? c.) Mert hónapos távon esésre számítottál?
Fontos a válasz. Mert, ha a.) eset van, akkor nagyjából jogos, hogy 100 ponttal feljebb stoppoltál. (mondjuk ekkor sem teszem 70 pontnyira a stopot, 100-120-at minimum hagynék). b.) esetben totál hülyeség ilyen szűk stop. Miért? Mert sose fogsz pont csúcson eladni, pont lent venni, tehát az esetek jó részében a pozid nem lesz azonnal nyereséges, vagy legalábbis napon belül / következő nap gyakran lesz enyhe minuszban. c.) esetben meg eleve megjelölhetsz magadnak több szintet és fokozatosan építed ki a teljes pozidat.

Sokszor sokan mondták már itt, hogy stop mindig kell. És persze az is sokszor elhangzott, hogy nem mindegy, hova teszed.
Ez a legfontosabb. A stop ugyanis nem csak azt jelenti, hogy előre meghatározom, hogy ekkora bukót elviselek, többet nem, hanem annak is ki kell benne fejeződnie, hogy mit várok a piactól. Én 3 szempontot nézek a stop meghatározásánál:
1. Olyan szinteket keresek, ahonnan a piactól már nagyobb elmozdulást várok, ahonnan már mindenképpen rossznak gondolom a pozim irányát, olyan szinteket, ahol ha nem lenne pozim, belépnék. Lehetnek ezek vízszintes támaszok/ellenállások, trendcsatornák, sávozásnál sávszélek, bármi.
2. A trédelt időtáv függvényében belövöm azt a mértéket, ami teljesen véletlen ingadozásnak számít. Napon belül ritkán kereskedek, de ha ezt tenném, BUX-ban pl. 100 ponton belül teljesen véletlenül egyik pillanatról a másikra, akár egyetlen megbízással is elmozdulhat az ár. Párnapos távlatban ez a megjósolhatatlan mozgás már simán párszáz pont.
3. Az időtáv és poziméret függvényében belövöm a veszteséghatáromat, amire még azt mondom, hogy oké, ez a trade nem jött be, jön a következő.

És e 3 szempont alapján lövöm be a stoppomat. Ami éppen a fentiek miatt sosem pont ugyanannyi, legfeljebb hasonló.

A másik fontos dolog, hogy türelem és higgadtság. Gyakran kerül főleg az elején egy pozi minuszba. Nem kell beszarni. Ha van egy okos stoppod, akkor belehalni úgyse fogsz, ha meg buksz, akkor ez az üzlet nem jött be és kész, jön a következő. Itt függ össze a stop a pozimérettel. 4 misivel benyitni 2k OTP-t, meg 2k MOL-t, akármilyen szűk is a stop, kurva nagy bukót jelent (szűk stopnál ráadásul nagy eséllyel ki is ütnek), 5-szörös tőkeáttételnél csak az oda-vissza brokijutalék elérheti az egész tőke 5%!! -át. Én úgy nyitok pozit, hogy azon túl, hogy a stopnak megfelelő bukóra eleve felkészülök, egy váratlan beszakadásra sem nullázhatom le magam.
Törölt felhasználó 2005. 11. 09. 15:16
Előzmény: #794  Törölt felhasználó
#802
Ez nagyon ismerős:)
Én is így csináltam. Totál bukta..
Hagyd a francba, amíg nincs trend.
Knight Tyris 2005. 11. 09. 15:06
Előzmény: #795  Törölt felhasználó
#801
Tomcsibácsi, BZJ-nek igaza van, amit leírt fogadd meg.
Ha megfigyeled az Index változását láthatod, hogy túl szűk teret hagytál az ellenkező irányú elmozdulásnak. 21 176 nyitottál, majd 21 250-nél, pont a napi maximumon lezártad. Még fél %-ot sem engedtél a mozgáshoz neki. Mért? A következőnél ugyan ez fordítva, majd a végén, már lent, az eredeti elképzelésed szerint újabb sort.
Ez nekem rengeteg. Én úgy vagyok vele, hogy napi 1, max 2 pozi felvétele, de inkább 1. Ha nem jött össze, mert rosszul gondoltam a dolgokat, és eléri a stoppot, zárás, és újabb próbálkozás másnap, vagy később, ha alkalmasnak látom a helyzetet. Ha nem eléri el a stoppot és még mindig jónak tartom az ötletem, akkor mehet a következő napra. De ehhez HELYET KELL HAGYNI AZ ÁRFOLYAM KÜLÖNBÖZŐ IRÁNYÚ ELMOZDULÁSÁNAK. Ma pl. kifejezetten alacsony volt a volatilitás, mégis kevés volt, amennyit ráhagytál.
Ha pl. ma legalább 100 pontot ráhagysz, ami szerintem igen kevés, általában ennél nagyobb mozgások vannak, már akkor is napözben 100-150 pont haszonnal zárhattál volna.
Tegnap viszonylag nagyobbat esett, várható volt, hogy ma napközben valamennyire visszakorrigál, még ha utána folytatódik is az esés. A Stop szintednél mindenképpen bele kellett volna ezt is korrigálni, vagy erre számítva inkább ma nyitni. Illetve ugyanebből a logikából adódóan, miután 21250-ről lement 21064-re /ahol van az újabb short-od/, onnét már túl sok lefelé elmozdulást nem várhattál, tehát felesleges volt. Persze utólag könnyű, de ha egy kicsit kivársz abból baj nem lehet.
A döntésed előtt próbáld végiggondolni mindig, hogy a fontosabb befolyásoló tényezők inkább milyen irányt valószínűsítenek. Pl.:
- Külföldi piacok mozgása előző nap, aznap,
- régiós piacok, régiós trendek,
- egyéb makrogazdasági hírek,
- van e valamilyen általános trend
- ha nincs milyen mozgások voltak előző napokban, mekkora volt a volatilitás, megéri e beszállni,
- egyéb ideiglenes, vagy alkalmankénti befolyásoló tényezők pl. most a gyorsjelentések, ami miatt megnőhet a bizonytalanság stb
- hol található a különböző szintek a tech elemzés szerint stb.
És HA ALAPOSAN VÉGIGGONDOLTÁL MINDENT, LEGYÉL MAGABIZTOSABB, MERT AZ MINDENKÉPPEN SZÜKSÉGES. Próbáld ki, hogy egy ideig csak akkor kereskedsz élesben, ha nyugodtabbnak találod a helyzetet, és úgy érzed, biztosabban tudod megítélni a helyes irányt, EKKOR HAGYJ NAGYOBB MOZGÁSTERET, pl könyveld el előre, hogy 300 pontnyi lesz a veszteséged legrosszabb esetben, és várd ki, hogy tényleg jól gondoltad e előzőleg az irányt.
Amikor meg kevésbé vagy biztos, játszd le fejben, de pont ugyanúgy menedzseld, mintha a valóságban lenne, akár vezess róla egy statisztikát, ha jól csinálod, majd ez is ad egy bizonyos fokú magabiztosságot.

Topik gazda

ny.janos
4 3 4

aktív fórumozók


friss hírek További hírek