Topiknyitó: Hathor 2015. 09. 23. 12:45

BUX index, BUX határidő, BÉT!  

Na próbáljuk meg ezt a topikot BUXnak és határidejének. Eros 12-13topikja teljesen kihalt, elavult, Eros befejezte a tradet. Sokan nem is tudják mi az.

Ha valakit érdekel BUX Hajrá!
Rendezés:
Hozzászólások oldalanként:
nemoland 2020. 03. 22. 07:35
Előzmény: #77907  ALANFED
#77920
lényegében
kedves ügyfél higyj nekünkm bízz bennünk, és legyen végtelen kp a számládon, mert MI hasraütésszerűen és meglepetésszerűen fogjuk változtatni a letéteket (hiszen ez az algoritmusnem publikus) 
jah...és állampapírt a MÁP+ miatt hozott törvény értelmében fedezetként természetesen NEM fogadunk el ;o)
Drian875
Drian875 2020. 03. 21. 23:49
Előzmény: #77918  Scythia
#77919

Megértem, amit írsz, ha valaki érzelmet visz a kereskedésben és frusztrálja a lemaradás, akkor nagyobb eséllyel lép rossz időzítéssel.
A felfelé kört szerintem ezen a tf-n nem is szabad figyelni, lejjebb kell menni és esetleg ott körülnézni, mert ott van esély pár R-re.
Egyelőre kérdés jön e megerősítés erre az utolsó bearish engulfingra, a csatorna törések lehetnek jó beszállók, első célszintig első körben, nem hinném, hogy azon át tud vergődni a piac, ha másért nem, a short zárók miatt.
Scythia 2020. 03. 21. 23:26
#77918
Egy ekkora emelkedést végignézni nem valami kellemes, ha nincs benne az ember. Ugyanakkor egy korai beszálló,  kis visszateszt utánira gondolok (még ha sikerül is elkapni), kis célárat is jelent. Nekem ilyenkor nem nagyon van értelem kockáztatni. 
Drian875
Drian875 2020. 03. 21. 23:14
Előzmény: #77914  Scythia
#77917
Szerintem is messze a beszálló, a fekete gyertyára kell valami megerősítés, hogy valóban jön lefelé.
Drian875
Drian875 2020. 03. 21. 23:13
Előzmény: #77915  Scythia
#77916

Ki kell várni egy L-H-HL szakaszt a célterületben, vagy egy konfigurációt.
A bajom pontosan az ezzel a képpel, hogy a min elvárt zóna a korrekcióra az 1-es terület. De így nézve a piacot, korántsem biztos, hogy odáig jön le a korrekció. Azért fontos néha csak a chartot nézni, mindenféle információ nélkül, mert akkor tisztábban lát az ember. Egyelőre van egy fordulós jelzés, a kérdés érdemes-e a long beszállót keresni és ha igen, akkor hol. Elég nagy volt a felfelé menetel és egy csatorna is jó meghúzható, de én úgy nézem, hogy kívánja a chart a korrekciót, akár mélyebbre is, mint az 1-es zóna.
Scythia 2020. 03. 21. 23:00
#77915
Ami még a problémám lenne, ha 1-sel jelölt "téglalapban" keresném a belépési pontot, hogy hová kerül a stop megbízás ha ellenem megy? Nincs egy jó hely, csak a levegőben lógna. 
Scythia 2020. 03. 21. 22:46
Előzmény: #77913  Drian875
#77914
Én a saját szempontrendszerem szerint nem keresném még a  beszállást. Ez persze idősík függő is.
De ez mindenkinél egyéni, lehet  ahogy Te nézed, már közeleg a lehetőség.
Drian875
Drian875 2020. 03. 21. 22:36
Előzmény: #77911  Scythia
#77913
Értem. Itt azért nincs ilyen pont, ha jól látom, illetve jóval lejjebb.
Scythia 2020. 03. 21. 22:06
#77912
Még a második képet elfelejtettem. Ekkor még csak erős ellenállási pont volt és ABC korrekció után berajzolt fibo. Ennek a 38,2-es szintjére tért vissza az árfolyam, ez is egy lehetőség volt. +Volt ez apró völgy is, pont 38.2-nél. Ez nálam két különböző típusú megerősítés. 
Remélem sikerült érthetően leírnom.
https://ibb.co/mBHBTdq
Scythia 2020. 03. 21. 21:51
Előzmény: #77908  Drian875
#77911

Azt a típusú beszállókat szeretem, ami pl. A Dow-ban volt tegnap. Egy olyan ellenállási pontra tért vissza az árfolyam, amit korábban már mind a két irányból legalább egyszer érintett. Ezt hívom megegyezési pontnak.
Ezt tovább erősítette, hogy több alkalommal sem tudta áttörni ezt az árszintet, tehát több lehetőség is adódott a beszállóra, ha valaki esetleg lekéste valamelyiket (persze ilyen erős esésben azért ez nem általános, mondhatni ritka). És akkor még a 38,2-es fiboról nem is beszéltem, ami már a második körrel jelölt helyen is adhatott egy beszállási lehetőséget, mint megerősítő jelzés.
https://ibb.co/gyGbMH6
ALANFED
ALANFED 2020. 03. 21. 21:39
Előzmény: #77907  ALANFED
#77909
várják a kérdéseket ehhez az öntelt , minden realitást nélkülöző hazugság cunamihoz
Drian875
Drian875 2020. 03. 21. 21:20
Előzmény: #77905  Scythia
#77908
Mit értesz a megegyezési pont alatt?
ALANFED
ALANFED 2020. 03. 21. 21:19
Előzmény: #77892  ALANFED
#77907
hihetetlen az állam által agyonfizetett abnormális okoskodókképesek 10 nap után megszólalni, persze szó nem esik anyagi felelősség vállalásról
ÁLTALÁNOS TÁJÉKOZTATÓ A KELER KSZF ELMÚLT NAPOKBAN VÉGREHAJTOTT ALAPLETÉT EMELÉSI INTÉZKEDÉSEIRŐLTisztelt Partnereink!A KELER KSZF mint a BÉT, BÉT MTF és MTS platformokon kötött tőzsdei ügyletek központi szerződő fele (s mint ilyen, a tőkepiaci szereplők számára a tőzsdei ügyletek biztonságos elszámolását garantáló, a partnerkockázatot kezelő intézmény) folyamatos, aktív kockázatkezelést végez. Különös jelentősége van ennek a jelenlegi helyzetben, amikor is piaci nyugtalanság és a befektetői bizalom megingása érezhető az ismert, pandémiából adódó rendkívüli helyzet miatt.A KELER KSZF egyik fontos, a tőzsdei elszámolások biztonságos lefutását támogató kockázatkezelési pillére az alapletét követelmény. Ennek nagyságrendjét mindig úgy határozzuk meg, hogy az a várható ármozgások ellenére elegendő legyen az esetleges nemteljesítésekből eredő veszteség fedezésére. A KELER KSZF ezzel biztosítja, hogy minden partner felé minden esetben stabilan teljesíteni tudjon. Az alapletét megfelelő szintre állítása egy folyamatos, dinamikus feladat, mely az árelmozdulások aktív monitoringja és elemzése alapján történik. A mostani piaci helyzetben, amikor az árváltozás mértéke több termék esetében meghaladta a meghatározott alapletétet, a KELER KSZF több intézkedést is tett, hogy megóvja a tőkepiacok biztonságát.A múlt héten két napon is napközbeni klíringet rendeltünk el, ezzel is biztosítva, hogy az ármozgások mentén a pozíciók átértékelése megtörténjen azaz a pozíciók marked-to-marketek legyenek. Ezen döntéseinkről a tisztelt tőkepiaci szereplők a KELER KSZF honlapján is tájékoztatást kaptak. Másik fontos intézkedéssorozat volt az alapletétek emelése.Az elmúlt években tapasztalt és talán megszokott nyugalmi környezetet (amelyhez alacsony volatilitás párosult) egy extrémebb, bizonytalanabb piaci környezet váltotta fel mindössze pár nap leforgása alatt. Ebből adódott, hogy a KELER KSZF által kezdeményezett alapletét-emelés több lépcsős volt és nagyságrendje számos esetben többszöröse lett az előtte érvényes szintnek:
  • A BUX határidős termék esetében két lépésben került sor nagyobb mértékű emelésre, valamint a többi blue-chip esetén is szükséges volt az alapletét magasabb szintre történő módosítása.
  • Mivel a piaci bizonytalanság a kötvénypiacokra, a magyar állampapírokra is hatással volt, ezen instrumentumoknál is végrehajtottuk a szükséges emelést.
  • A fentiek mellett ezen a héten a certifikátok/warrantok alapletét paraméterét is felülvizsgáltuk és ott is végrehajtottuk a szükséges kiigazításokat.
Fontos kiemelni, hogy a KELER KSZF mindent megtesz, hogy csak a mindenképpen szükséges mértékű emeléseket hajtsa végre, ahol lehet az emelést több lépcsőssé tesszük és lehetőség szerint időt próbálunk adni a befektetőknek az új alapletét követelmény bevezetéséhez való alkalmazkodáshoz. Ugyanakkor, amennyiben a piaci események ezt megkövetelik a tőzsdei kereskedés biztonsága és a kereskedési tagok védelme érdekében a KELER KSZF azonnal cselekszik.Kérjük ezért tisztelt klíringtagjainkat, hogy kísérjék figyelemmel a KELER KSZF honlapját, ahol a leiratokat és egyéb tájékoztatásainkat folyamatosan közzétesszük. A piaci dinamikát figyelembe véve, további árelmozdulásokat követően a közeljövőben is várhatóak még kisebb-nagyobb módosítások az egyes termékek alapletét igényében. Ezért ugyancsak kérjük tisztelt partnereinket, hogy kiemelten figyeljenek arra, hogy mindig megfelelő mennyiségű eszközzel rendelkezzenek a biztosítékkövetelmény teljesítéséhez.Kérdések esetén állunk szíves rendelkezésükre!Tisztelettel:
KELER KSZF Zrt.
Scythia 2020. 03. 21. 21:03
Előzmény: #77904  Drian875
#77906
A megegyezési pont hiánya miatt én nem itt keresném a megállót, nekem ez így kevés. Persze ettől még lehet jó.
Scythia 2020. 03. 21. 21:03
Előzmény: #77904  Drian875
#77905
A megegyezési pont hiánya miatt én nem itt keresném a megállót, nekem ez így kevés. Persze ettől még lehet jó.
Drian875
Drian875 2020. 03. 21. 20:13
Előzmény: #77903  Suyen85
#77904

Az a bajom, hogy elvi alapon nem tudom elvetni, mert reális.
Majd megmutatom mi a baj, csak várok még egy-két észrevételt
Suyen85
Suyen85 2020. 03. 21. 19:05
Előzmény: #77902  Drian875
#77903
Szerintem a zónádból csak egy korrekció fog fel menni de a teljes esést kb 50%ra várnám és onnan indulhatna a kövi nagy long trend.
Drian875
Drian875 2020. 03. 21. 18:18
Előzmény: #77901  Suyen85
#77902
Azt hiszem, hogy a terméket nem ismered és a tf-t sem. Ez egy reális lehetőség, bár én szeretném, ha az első oldalazás alja lenne a mélypont, ott van egy támasz, ami kétszer megfogta.
Suyen85
Suyen85 2020. 03. 21. 13:55
Előzmény: #77899  Drian875
#77901
Én itt egy 50%-os esési lehetőséget látok ami sokkal lejjebb van a jelölt szintnél, méghozzá elég intenzívet, mert az emelkedés is elég gyors volt, a kiszállás pedig sokkal intenzívebb szokott lenni.

Topik gazda

Hathor
Hathor
4 5 1

aktív fórumozók


friss hírek További hírek