Topiknyitó: Portfolio 2014. 12. 16. 11:15

Padlón Putyin birodalma - Így roppant meg Oroszország!  

Ugrás a cikkhez
Az elmúlt napokban tovább esett az olaj árfolyama, és a rubel is mélyrepülésbe kezdett, sőt elemzők az orosz gazdasági kilátásokat is igen borúsan látják. Mindezek hatása az orosz részvénypiacot sem kerülte el, az RTS idén már értékének 50...

a teljes cikk: http://www.portfolio.hu/cikkek.tdp?k=2&i=207960
Rendezés:
Hozzászólások oldalanként:
akkoriis 2014. 12. 18. 20:29
Előzmény: #199  Törölt felhasználó
#200
Janukovics nem írta alá a csatlakozást nem? Ezért indult az okosság :D
Törölt felhasználó 2014. 12. 18. 19:58
Előzmény: #198  akkoriis
#199
Én a történet ELŐZMÉNYEIRŐL beszéltem. Az EU közeledés korábban volt.
akkoriis 2014. 12. 18. 19:45
Előzmény: #197  Törölt felhasználó
#198
Janukovicsot nem puccsal távolították el?
Törölt felhasználó 2014. 12. 18. 19:41
Előzmény: #195  akkoriis
#197
Nem. Nézz utána az ukránok elmúlt éveinek.
omaha 2014. 12. 18. 19:25
Előzmény: #167  elemes
#196
ukránok bevetik lehet a nagy ágyút, a nagy öbű, öblös Soros sorozatvetőt, állítólag ő lenne az ukrán bank elnöke. kecskére bízzák a káposztát ?
akkoriis 2014. 12. 18. 15:08
Előzmény: #194  Törölt felhasználó
#195
Akkor nem történt puccs.. ugye?
Törölt felhasználó 2014. 12. 18. 15:01
Előzmény: #192  akkoriis
#194
Választáson.
Törölt felhasználó 2014. 12. 18. 14:52
Előzmény: #191  Törölt felhasználó
#193
Én úgy látom (bár nincs nálam a bölcsek köve), hogy az USA és az EU egyszerűen harcol azért, hogy Ukrajna az erdekszférájába kerüljön a Bp-i Egyezmény óta.
Oroszország a megerősődésével párhuzamosan szintén erre törekszik.
Úgy gondolom, hogy ezt az egyezményt a nagyhatalmak pontosan annak tudatában készítették elő, hogy egyszer majd a saját bábjaikat kormányra ültetve irányíthassák, privatizálhassák, hitelezhessék, stb.,stb.
A velejéig korrupt Ukrán hatalom meg egyszerűen elárulta a saját népét, amikor lemondott az atomfegyvereiről és kiszolgáltatottá tette magát a nagyhatalmi játszmákban.

Egy viszont biztos, hogy a kisemberek szivják meg megint a legjobban.
Abban biztos vagyok, hogy Ukrajnában, Donbassban ukránnak lenni borzasztó és orosznak lenni rossz, a többi részen meg ukránnak lenni rossz és orosznak lenni borzasztó.

Csak tudod azt "nem értem", hogy ha van egy jóságos ultrademokrata, gáncsnélküli USA-EU és vagy egy jóságos és csak Ukrajnáért aggódó, nagyszerű Oroszország, akkor miért nem akarja egyik sem megkérdeni az Ukrán lakosságot, hogy mit is szeretnének.
Mert egy Schleswig-Holsteinhez hasonló népszavazás régiókra bontva egy pillanat alatt megoldaná a kérdést.

Azt meg elképzeni nem tudom, hogy ha a nyugat ki is kényszeríti Ukrajna egybenmaradását, akkor ez a tákolmány különb lenne a Jugoszláv államtól.
Alapjaiban olyan sebek keletkeztek, amik 40 évre konzerválták az orosz-ukrán gyűlöletet és ha csak egy pillanatra megérzi a lehetőséget valamelyik fél kezdődhet elölről minden.
akkoriis 2014. 12. 18. 14:45
Előzmény: #191  Törölt felhasználó
#192
" Az EU pártiak hatalomra kerülésekor elkezdődött..."
Pontosan hogyan is kerültek hatalomra az eu pártiak?
Törölt felhasználó 2014. 12. 18. 14:38
Előzmény: #190  Törölt felhasználó
#191
"Szerinted nem?"

Egyáltalán nem biztos. A sztori előzménye egyszerűen szólhat az ukrán belpolitikáról is, miszerint van egy EU párti oldal, meg egy - főleg az orosz kisebbség által támogatott - oroszpárti. Az EU pártiak hatalomra kerülésekor elkezdődött az EU felé közeledés, amit az oroszok rossz szemmel néztek.
Törölt felhasználó 2014. 12. 18. 14:31
Előzmény: #188  Törölt felhasználó
#190
Szerinted nem?
Azért az is elég erős feltételezés, hogy ez az egész folyamat magától, véletlenek sokasága révén alakult így.

- Jobb Szektor tagjai Lengyelországban a forradalom kitörése elött.
- McCane és a Kijev amerikai nagykövet kiszivárgott beszélgetése, ami a leendő Ukrán kormány felállításáról szól.
- Ukrán hírszerzés tisztje, aki 2013 szeptemberében, arról beszélt, hogy tudomásuk van arról, hogy az USA, Ukrajna felforgatására készül.
- Blackwater kommando Donbass-i részvétele.
Stb.

Lehet, hogy ennyi véletlen lenne?

Valahogy nem hiszek, ebben a spontán kormánydöntögetésben.
akkoriis 2014. 12. 18. 14:15
Előzmény: #187  Törölt felhasználó
#189
Az igaz, de Te válaszoltál
Törölt felhasználó 2014. 12. 18. 14:09
Előzmény: #186  Törölt felhasználó
#188
Rossz a hasonlatod. Van benne ugyanis egy kemény feltételezés: miszerint az Ukrán kormányt az amcsik puccsolták meg.
Törölt felhasználó 2014. 12. 18. 14:08
Előzmény: #184  akkoriis
#187
A rizsát nem én írtam.
Törölt felhasználó 2014. 12. 18. 13:51
Előzmény: #180  akkoriis
#186
Azért érdemes eljátszani a gondolattal, hogy mi lenne ha Mexikóban jelentős amerikai kisebbég élne és az oroszok megpuccsolnák az amerikabarát kormányt, majd saját bábkormányt ültetnének oda(tagjai között amerika gyülölő örményekkel, kazahokkal), amely azonnal kérné a felvételét az Eurázsiai Unióba, betiltaná az angol nyelv használatát, elkezdené apritani az amerikai kisebbségét (Hermosilloban pl. rágyújtanának néhány száz amerikaira egy épületet, ahol elevenen elégnének, stb.), félnáci félkatonai Azovhoz hasonló egységek foszogatnának, közben Oroszország rakétavédelmi rendszert telepítene Ciudad Juarezbe.

Ja és mind e mellett az USA szankciók alá kerülne, mert egy 70-90%-ban jenkik által lakott területen kitörne a polgárháború, aminek az elfojtására küldött mexikói csapatok orosz pénzből, oroszok által felfegyverezve küzdenének.

Emellett elvárás lenne az USA-val szemben, hogy tartsa fent a mexikói gázexportják, mert szegények megfagynak.

Mert ez ellentétes (orosz) szemszögből így néz ki kb.

Egyszóval ez a helyzet azért elég bonyolult.
akkoriis 2014. 12. 18. 13:32
Előzmény: #184  akkoriis
#185
416,2-414,6
akkoriis 2014. 12. 18. 13:32
Előzmény: #183  Törölt felhasználó
#184
Természetesen lehet hogy kamuzik, lehet h közben már összefosta magát.. viszont még nem adta vissza krímet, a rubel kvázi visszaerősödött.. orosz tőzsde úgyszintén.. és közben a dev tartaléka 416,2-ről 1414,6-ra "esett" az elmúlt héten..
Ilyen ütemben ez kb 6 év..
Nem nagyon látom megtörtnek..d e lehet h Neked van igazad, és kész, feladta... (mégsem változott semmi)
Olyas valamire rámondani hogy "rizsa", amiről kvára nem tudjuk h az-e.. elég merész.. főként úgy, h semmi jele annak hogy "csak rizsa"
(lehet én tévedek, benne van)
Törölt felhasználó 2014. 12. 18. 13:26
Előzmény: #182  akkoriis
#183
Segítek. Ha te Putyin lennél, az elmúlt napok eseményei után mit tennél?
- Azt mondanád sírva, hogy jaj de rossz, beszartam a rubeltől, az olajtól, meg az amcsiktól, visszaadom Krimet Ukrajnának, ne haragudj Ukrajna, ne haragudj EU, ne haragudj Obama, elnézést világ.
- Vagy próbálsz erősnek maradni és - legalábbis kommunikációban - folytatod, amit eddig.

akkoriis 2014. 12. 18. 13:22
Előzmény: #181  elemes
#182
Mi?
elemes
elemes 2014. 12. 18. 13:17
Előzmény: #179  akkoriis
#181
rizsa.

Topik gazda

Portfolio
Portfolio
4 5 1

aktív fórumozók


friss hírek További hírek