Topiknyitó: Portfolio 2014. 12. 16. 11:15

Padlón Putyin birodalma - Így roppant meg Oroszország!  

Ugrás a cikkhez
Az elmúlt napokban tovább esett az olaj árfolyama, és a rubel is mélyrepülésbe kezdett, sőt elemzők az orosz gazdasági kilátásokat is igen borúsan látják. Mindezek hatása az orosz részvénypiacot sem kerülte el, az RTS idén már értékének 50...

a teljes cikk: http://www.portfolio.hu/cikkek.tdp?k=2&i=207960
Rendezés:
Hozzászólások oldalanként:
akkoriis 2014. 12. 18. 13:11
Előzmény: #179  akkoriis
#180
jav*ráadásul usákok vannak az orosz határnál...
akkoriis 2014. 12. 18. 13:10
Előzmény: #178  Törölt felhasználó
#179
Mint ahogyan ez is igaz... én is úgy gondolom, h nincs egyenlő mércével mérve a 2 nagy, ráadásul zsákok vannak az orosz határnál, és nem fordítva...

"Oroszország egyre inkább eltökélt, hogy megvédje érdekeit - nyilatkozta az elnök. Kijelentette: Oroszország nem szállt meg semmilyen országot katonailag.

Ugyanakkor hozzátette, az USA-nak a világ számos pontján vannak katonai bázisai és ez senkit nem zavar, míg Oroszországnak mindössze két bázisa van külföldön. Az elnök szerint az USA Oroszországot veszélyeztető lépéseket tesz"
Törölt felhasználó 2014. 12. 18. 12:58
Előzmény: #171  elemes
#178
Ez tényleg kurva jó hasonlat. És nagyon igaz is.
elemes
elemes 2014. 12. 18. 12:18
Előzmény: #175  akkoriis
#177
persze, a pózolás teljesen bevett gyakorlat a világpolitikában, annyira, hogy Nobel-díjat is adtak nemrég ennek a közgazdasági-gazdaságpolitikai-politikai elemzéséért.

(a szőrszálhasogatók kedvéért: tudom, az Nobel-díj, hanem a svéd jegybank által alapított Nobel emlékdíj).
elemes
elemes 2014. 12. 18. 12:16
Előzmény: #174  akkoriis
#176
a 10 dolláros célzással talán 1998-ra utalt, akkor volt ekörül a brent, lett is belőle orosz államcsőd.
akkoriis 2014. 12. 18. 12:15
Előzmény: #171  elemes
#175
Összesre vonatkozik ez, nem csak putyinra, még sem rángatják a nagyok bajszát, hiába "lehet hogy csak pózol".. mert ugye mi van ha nem? Ha tudnák h tuti csak azt teszi, már lesöpörték volna :D (mindet)
akkoriis 2014. 12. 18. 12:13
Előzmény: #172  elemes
#174
Humora nem hagyta el.. hát nem tudom, meleg ez a helyzet nagyon...
goapsy1
goapsy1 2014. 12. 18. 12:12
Előzmény: #171  elemes
#173
:)))

kitűnő párhuzam :)
elemes
elemes 2014. 12. 18. 12:11
#172
elég apatikus:

link

"A miniszter felvetette, hogy írhatnának még egy vészforgatókönyvet 60 dolláros hordónkénti olajárral számolva, de utána ironikusan megjegyezte, hogy ennyi erővel 40, 20, és 10 dolláros árszint melletti forgatókönyvek is kellenének."
elemes
elemes 2014. 12. 18. 12:07
Előzmény: #169  akkoriis
#171
egy ilyen nyilatkozatnak nincs előrejelző értéke. Az etológusok régóta írják, hogy az állatvilágban mekkora szerepe van a "pózolásnak", amikor egy valamilyen értékes jószágért (zsákmány, fészkelőhely, territórium, nőstény stb) két egyed egymással szembeáll.

Nyílt harcba ritkán bocsátkoznak, mert az a győztes számára is súlyos sérüléseket okozhatna, ezért PÓZOLNAK egymással szemben, igyekeznek minél nagyobbnak és minél erősebbnek mutatni magukat. A "pózolásnak" is van költsége (alternatív haszon elszalasztása), ezért nem pózolnak végtelenségig, az egyik előbb-utóbb abbahagyja.

Azt a fontos megfigyelést tették (és ezért írok most), hogy a visszavonulás előtti utolsó pillanatig sem adják semmilye nyílt jelét annak, hogy már kezd túl sokba kerülni a pózolás.
goapsy1
goapsy1 2014. 12. 18. 12:06
Előzmény: #169  akkoriis
#170
a riporternek egyszerűbb lett volna a végén hozzátenni, hogy "köszönjük Putyin úr, pár nap múlva 100-as USD/RUB árfolyamnál visszatérünk a témára" :)))
akkoriis 2014. 12. 18. 12:00
#169
Nem fúj visszavonulót....

"Oroszország kész közvetíteni az ukrán válság politikai rendezésében 2014.12.18 11:28
Az ukrajnai helyzetet az a büntetőhadjárat és kártékony gazdasági blokád határozza meg, amelyet a kijevi kormány folytat az ország keleti része ellen - jelentette ki csütörtöki évértékelő sajtótájékoztatóján Vlagyimir Putyin orosz elnök. Hozzátette ugyanakkor, hogy Oroszország kész közvetíteni az ukrán válság mielőbbi, politikai úton való rendezésében.

Putyin azt mondta, Moszkva célja az, hogy helyreállítsák Ukrajna politikai egységét. Ukrajnának azonban tiszteletben kell tartania a délkeleti országrész lakosságát - tette hozzá. (MTI)"
Törölt felhasználó 2014. 12. 17. 22:56
Előzmény: #167  elemes
#168
Valóban, az orosz 440 mrd, az dollár, a magyar 34 mrd az euró. A lényegen nem változtat, +10% nem nagy cucc.

De mondom, nagyon nagyon nagy hülyeség lenne, ilyen marhaság szerintem eszükbe se jut. És megismétlem a következményeit: még a most ázmenetileg vagy tartósan megynugodott pillanatban is ultra brutál következménye lenne. A Ft kb. néhány nap alatt produkálná a rubel produkcióját. És ez nálunk azonnala teljes összeomlást is jelentené.
elemes
elemes 2014. 12. 17. 22:52
Előzmény: #166  Törölt felhasználó
#167
34 mrd EUR, az elég sok dollár.

a teljes orosz tartalék 410 mrd, de a likvid tartalék alig több mint 200

bővebben a portfolió tegnapi cikkében, "óriási a pánik így menekülhet meg putyin"

link
Törölt felhasználó 2014. 12. 17. 22:43
Előzmény: #164  elemes
#166
1. 440 mrd az orosz és 34 mrd a magyar devizatartalék (okt., nov.). A magyarnak egy része (mert nem az egészről beszélsz), az nem sokat tenne hozzá.
2. Pont azért is ilyen brutál az árfolyamválság, mert ennyire sebezhető az orosz gazdaság. A tartalékok is alacsonyak nagyon.
3. ""1. Ennyire nem barmok Orbánék."
ezt már sokszor gondoltam én is :)"
Ennyire egészen biztosan nem. Lásd előző hozzászólásomat. Másrészt Orbánék egyáltalán nem is annyira kiszámíthatatlanok... Egy sor lépésük elég jól megmondható. (mondok pár következőt: nemzeti gyógyszer, italbolt, Orbán köztársasági elnök kiszélesített jogkörrel, ez utóbbit évek óta mondom, senki nem foglalkozik vele, máshol sem olvasok ilyenről, miközben több mint egyértelmű, bármennyivel fogadni mernék rá).

Törölt felhasználó 2014. 12. 17. 22:34
Előzmény: #162  elemes
#165
3. Ez a jelenlegi helyzetben a Ft azonnali összeomlását és napokon belüli államcsődöt jelentene.

Nem is értem, hogy merülhetett fel ez benned... (mert korábban Szíjjártó mondta? Akkor is nagy faszság lett volna, de ennyire nem barmok, hogy most ilyesmit tegyenek)
elemes
elemes 2014. 12. 17. 22:34
Előzmény: #163  Törölt felhasználó
#164
"1. Ennyire nem barmok Orbánék."

ezt már sokszor gondoltam én is :)

"2. A magyar tartalék lepkefing egy USDRUB piacon"

Hát, nem annyira. az orosz jegybank likvid tartaléka jelenleg 220 milliárd dollár körül van, a teljes tartaléka 320 milliárd körül.

a magyar jegybank likvid tartaléka 40 milliárd dollár.
Törölt felhasználó 2014. 12. 17. 22:24
Előzmény: #162  elemes
#163
Ugyan már, ezt nyugodtan elfelejtheted.
1. Ennyire nem barmok Orbánék.
2. A magyar tartalék lepkefing egy USDRUB piacon.
elemes
elemes 2014. 12. 17. 22:09
Előzmény: #159  Törölt felhasználó
#162
persze úgy gondoltam, hogy nem józan közgazdasági mérlegelés formájában, hanem Putyin telefonhívásának engedve égetnek el pár milliárd eurót a rubel árfolyamának védelmére.
elemes
elemes 2014. 12. 17. 22:08
Előzmény: #159  Törölt felhasználó
#161
...de ezt csak az ex hazaszeretet mondatja velem, az én tartalékaim döntő többsége nem forintban fekszik. szóval orbán azt csinál, amit akar, az alattvalói a szájtépésen kívül mást nem nagyon mernek tenni. hányan is tüntettek legutóbb? tízezren? az a népesség egytized százaléka.

Topik gazda

Portfolio
Portfolio
4 5 1

aktív fórumozók


friss hírek További hírek