Topiknyitó: Portfolio 2014. 11. 21. 14:15

Kimondták a magánnyugdíjpénztárak halálos ítéletét  

Ugrás a cikkhez
A Varga Mihály által ma benyújtott törvényjavaslat alaposan átírja a magánnyugdíjpénztári rendszer szabályozását. A legfontosabb, hogy meg kell szüntetni azt a pénztárat, amelynél a taglétszámhoz képest a befizetők aránya nem éri el a 70%-ot a fél...

a teljes cikk: http://www.portfolio.hu/cikkek.tdp?k=59&i=206858
Rendezés:
Hozzászólások oldalanként:
jancsika 2014. 11. 24. 12:13
Előzmény: #119  Szuperzold
#120
Lehet, hogy félreértettél, én lehet , hogy minden tag helyett benyomok egy 1000es tagdíjat 2014 novemberre.
Szuperzold 2014. 11. 24. 12:08
Előzmény: #116  jancsika
#119
teljesen igazad van, tagdíjat minden tag fizessen, akár egy jelképes 500 ft/hót is, ott is, ahol 0ft a tagok által meghatározott tagdíj.

Egy strassburgi perben ez is érv lesz, hogy ha saját adózott jövedelmedből utaltál, akkor gondos gazdaként tetted, megtakarításként kezelted, és ezt tagdíj önkéntes fizetésével igazolhatod.

szóval aki nem fizetetett, hajrá, 3000 Ft is elég, utalási jogcímnél: név, adószám, "2014. 06-12 havi tagdíj" feltünetéssel.

Számlaszám pl. Horizonthoz, tudtommal ők most a legnagyobbak:
link
jancsika 2014. 11. 24. 12:06
Előzmény: #117  gilgalad
#118
Nem nagy cucc lehet, hogy benyomok 80eft tagdíjat az összes budapest Magánynyugdíjpéztártag javára, és akkor megmenekül a Budapest.

Ezt tudjuk mi maradék féltett tagság, hogy lesz.ssuk az állampártot.
gilgalad 2014. 11. 24. 12:03
Előzmény: #116  jancsika
#117
Akkor fizess az államnak tagdíjat, jánoska!
jancsika 2014. 11. 24. 11:59
Előzmény: #106  Törölt felhasználó
#116
Nem csak tüntetni kell, hanem tagdíjat fizetni!!!
Szuperzold 2014. 11. 24. 11:51
Előzmény: #114  Szuperzold
#115
és ez a katasztrófa az országnak amúgy, hogy tudják, hogy egyszer vissza kell majd fizetni, kártérítésként, de jövővel ugyanúgy nem törődnek, mint az oktatásnál látszik: most kell pénz, elvesszük, elégetjük, utánunk az özönvíz, majd a köv. kormányok szívhatnak miatta, mi meg építhetünk még stadiont.

az anyjukat, azt. komolyan, nagyon felhúztak.

meg mit képzelnek, birkákon kívül ki eszi ezt meg? mi volt a múltkori pénzekkel? Államadósság csökkentés, mi? muhaha, nagyobb mint valaha volt. Semmilyen értelmes gazdaságpolitikára nem képesek.

Ezekre bízzam így, hogy lesz-e nyugdíjam? akik 4 és fél éve bizonyítják, hogy képtelenek értelmes gazdaságpolitikára? Minden okom megvan, hogy ne higyjek, hogy az ország képes lesz nyugdíjat fizetni, ha én odajutok.
Szuperzold 2014. 11. 24. 11:47
Előzmény: #109  Törölt felhasználó
#114
teljesen igazad van.
még annyit, hogy jogi nyilatkozat miatt elég világos a helyzet, utólag is magántulajdonnak volt minősítve, Vargáék is tudják, hogy ha ezt átverik, akkor pár év múlva egy strassburgi döntés miatt teljes kártalanítás kell majd államosítás miatt.

amúgy politikailag ritka ostobaság, a legtudatosabb, gondolkozni tudó 60-100 ezer emberrel szarakodnak. Ez lesz politikailag a legdrágább 200 milliárd, amit ellopnak.

és tévednek, ha annyiban hagyom, már alakul a perközösség, az utolsó leheletemig harcolni fogok érte, és végigviszem Strassburgig.
És ezzel nem vagyok egyedül.
Szuperzold 2014. 11. 24. 11:41
Előzmény: #103  parkinson
#113
képmutató duma: itthon nyilatkoztunk, aláírtunk egy jogi erejű iratot, hogy a miénk, mi felelősségünk, nem adjuk.

ennél nagyobb hazugság nincs, mint hogy meg akarják védeni.. le akarják nyúlni, tényleg csak fideszes birkák hiszik el, hogy nem így van.

de az húzzon szépen vissza a mno.hu fórumra és tv1 híradót nézni, ott szép a világ, ott a helye, és tapsikoljon esténként a karosszékben.
Rotel 2014. 11. 24. 10:41
Előzmény: #108  gilgalad
#112
Nekem továbbra is van (és lesz) megtakarításom.
De csak olyan, amihez rövid időn belül felvehetek/elvihetek.
Az olyan megtakarítás, amihez nem férhetsz hozzá bármikor, könnyen lenullázható.
Rotel 2014. 11. 24. 10:31
Előzmény: #107  Törölt felhasználó
#111
Én inkább hiszek egy valós megtakarításban, mint egy katasztrofális demográfiai mutatóval, jelentős kivándorlással (fiatalok) bíró ország 30 év múlva regnáló kormányának (államnak) a nyugdíjfizető képességében.

Ma ígérhetnek bármit. Az ígéretet 20-30 év múlva kell(ene) betartani.

Ezeknek nem lesz gondjuk. A tőkét most felhalmozzák. A dédunokáik is vígan eléldegélnek majd belőle.
Törölt felhasználó 2014. 11. 24. 10:22
Előzmény: #108  gilgalad
#110
Hát egen... még az jutott eszembe: saját jól felfogott érdekünkben (mert nagyon kapkodnak és ez arra utal, nagyon nincs pénzük), meg polgári engedetlenségből is: akinek van még bankbetétje Maon: megszüntetni, kimenteni innen!

A lábunkkal szavazzunk, mit gondolunk a gazdasági teljesítményükről.
Törölt felhasználó 2014. 11. 24. 10:20
Előzmény: #106  Törölt felhasználó
#109
Sajnos valószínűleg igazad van, hogy ez nem lesz egy 100 ezres tüntetés, de addig is, akit érint, annak ki kéne mennie az utcára (én megyek a családommal).

Viszont a köv. lépés, hogy jogi útra kell terelni az ügyet. Ha nem itthon, hát nemzetközi szinten.

Több jogszabályt hágnak át megint:

1, A tagdíj mértékét a manyup tagok határozzák meg. Az enyémben pl. a kötelező tagdíj 0 ft, ennek nagy arányban eleget tettünk. :-) (Tudjuk egyébként mi van a háttérben: sokan nem engedhetik meg maguknak, hogy a nettóból fizessék, aki meg igen, az óvatos. Sejtettük, hogy eljön a nap, amikor erre is fáj majd a foguk, hát önként nem növeltük azt az összegewt, amit majd ellopnak tőlünk. Ezért elég faramuci az érvelésük.)

2, Visszamenőleges törvényalkotás. Már megint. OK, ha azt mondja, most hoz egy tv-t, ami majd a 2015. dec 31-i állapot alapján dönt a pénztárak sorsáról. De így?

3, Magántulajdon. Az EU alapjogok szerint (talán ezt még az új tákolmányban is bennehagyták) a magántulajdont kisajátítani csak kiemelt közérdekből és azonnali és teljes kártalanítás mellett szabad. Egy majdani, meglehetősen bizonytalan nyugdíjígéret nem tekinthető azonnali és maradéktalan kártérítésnek.

4, Nyilatkoztunk róla, hogy maradnánk. Az akkori fenyegetés mellett.
gilgalad 2014. 11. 24. 10:19
Előzmény: #98  Rotel
#108
Ezek után elvárják, hogy takarékoskodjon itt bárki? Hogy állapapírt, kötvényeket vásároljak, ezeknek az államosító kényszeres ökröknek??

15 év megtakarítását, második pillérét söprik ki alólam úgy, hogy azt két perc alatt elköltik, ahelyett, hogy hozzácsapnák az önkéntes ághoz. Ezek a rohadékok, hogy tudnak aludni? (3 ezer milliárdos manyup elherdálása, dohány mutyi, matolcsy 200 mrd-os iskolái, földmutyi, iskola rendszer szétverése - meg lehet nézni az iskolások eredményeit -, bíróságok, ügyészség, média leigázása stb-stb.) Ebből már nincs visszaút narancsos forradalmárok...
Törölt felhasználó 2014. 11. 24. 10:14
Előzmény: #104  Rotel
#107
Nem kis csúsztatás, de ezt már megszokhattuk.
Az egész kommunikáció úgy,. ahogy van vad csúsztatás, hiszen miért is kerülne az ellátásunk veszélybe?! 2011-től történő befizetésenk után 100%-os állami nyugdíjat kapunk, előtte meg 75%-ot. Az csak hab a tortán, hogy szerintem inkább kell az állami nyugdíj miatt aggódnunk...
Törölt felhasználó 2014. 11. 24. 10:12
Előzmény: #105  ujonc
#106
Én például nem maradtam a manyupban, mert nekem nagyon nem érte volna meg (akkor pályakezdőként, mert volt nekem benne 1-2 ezer Ft, és azóta befizetés meg nem volt), de ha ráérek, én is kimennék tüntetni ebben az ügyben, a családban van érintett és én is szívesen maradtam volna egyébként a manyupban, ha maradt volna ahogy van. Egy gond, hogy az időmbe mostanában nem fog beleférni egy fővárosi tüntetés, nálunk vidéken meg ugyan volt tüntetés az internetadó ellen, meg volt a legutóbbi tüntetés is, de ehhez valószínűleg kevés az ember, hogy vidéki tüntetések is legyenek.

Abba is gondolj azért bele, hogy az internetadó milliókat érintett, és tízezres nagyságrendű ember ment el, ez viszont eleve csak tízezres nagyságrendet érint. Ha az érintettek 10%-a elmegy egy tüntetésre, az már kiemelkedően jónak számít. Nyilván 2002 óta az akkori Fidesz gyűlés a mérce, de azért tudni kell, hogy az a 2 millió akkor ordas nagy hazugság volt, országosan lehetett tizede, ami még mindig kiemelkedőnek számított, de jóindulattal is csak 10%.
ujonc 2014. 11. 24. 10:05
Előzmény: #93  upgrayeddAKS
#105
Az érintettek tudatosabb része tette le a voksát a tagság mellett. Vettük a fáradtságot és lenyilatkoztuk, hogy maradunk. Aki maradt az figyel is a megtakarításaira, hasonló próbálkozásokra. Szerintem a "töredéknél" jóval több ember aktivizálná magát egy megmozduláson.
A felhívásodra meg gondolhatod ki (kik) lesz (lesznek) aki (akik) először érdeklődik (érdeklődnek)! A bábuk mestere meg nem véletlenül állít ilyen kis seggdugaszokat országok élére. Pontosan azért, ha hullaniuk kell, ne az anyakirálynő pusztuljon. A nélkül meg mi értelme? Jönne az újabb csapat ugyanazokkal a "támogatókkal".
Rotel 2014. 11. 24. 09:47
Előzmény: #103  parkinson
#104
De ott nem rabolják el:

"A koalíciós megállapodás értelmében a második pillérben felhalmozott vagyont összevonják a harmadik pillérben szereplővel, arról azonban egyelőre nem tudni semmit, hogy mi történik azoknak tagoknak a pénzével, akik nem rendelkeznek a harmadik pillérben számlával."

Nagy különbség!
parkinson 2014. 11. 24. 09:42
Előzmény: #102  Rotel
#103
A Cseh Köztársaság új kormánya rövid időn belül bejelentette, hogy 2016-ig megszűntetik a meglehetősen rövid életű második nyugdíjpillért az országban.

link
Rotel 2014. 11. 24. 09:33
Előzmény: #100  parkinson
#102
Amit a tükörbe látok azzal nincs probléma.
De ha tapsolsz ehhez a döntéshez, neked is ugyanazt kívánom mint amit nekik.
________
________ 2014. 11. 24. 09:08
Előzmény: #100  parkinson
#101
ilyen betegséggel milyen gyakran jársz kezelésre?

Topik gazda

Portfolio
Portfolio
4 5 1

aktív fórumozók


friss hírek További hírek