Topiknyitó: Portfolio 2014. 11. 21. 14:15

Kimondták a magánnyugdíjpénztárak halálos ítéletét  

Ugrás a cikkhez
A Varga Mihály által ma benyújtott törvényjavaslat alaposan átírja a magánnyugdíjpénztári rendszer szabályozását. A legfontosabb, hogy meg kell szüntetni azt a pénztárat, amelynél a taglétszámhoz képest a befizetők aránya nem éri el a 70%-ot a fél...

a teljes cikk: http://www.portfolio.hu/cikkek.tdp?k=59&i=206858
Rendezés:
Hozzászólások oldalanként:
Szuperzold 2014. 11. 24. 22:52
Előzmény: #144  ________
#156
egy kicsit jobb hír, csak nehogy altatás legyen: link
Szuperzold 2014. 11. 24. 16:37
Előzmény: #151  Törölt felhasználó
#155
aztán ők meg eltőzsdézték MOL részvényekre. Az milyen volt :))
ujonc 2014. 11. 24. 14:57
Előzmény: #152  ________
#154
Na, ha van rá igény, lesz is!
Ők legyenek a pisztácia. Változás nem lesz.
ujonc 2014. 11. 24. 14:55
Előzmény: #148  Törölt felhasználó
#153
Hogy mit láttak? Azt, hogy ők az a párt, aki leválthatja az előzőt. Ezért szavazták meg az MSZP-t is annak idején. Van egy maréknyi pojáca három-négy "csapatban", akiket választhatsz. Milyet kérsz vaníliásat vagy puncsosat, esetleg csokit? Bár ők közelebb állnak a szarhoz, mint a fagyihoz.
________
________ 2014. 11. 24. 14:54
Előzmény: #146  Szuperzold
#152
ezer éve ezt mondom:

kell egy új Párt !!!
Törölt felhasználó 2014. 11. 24. 14:53
Előzmény: #149  ujonc
#151
mer etőzsdézték...siralmas, eszek azt hiszik, hogy mindenkit hülyének lehet nézni ?!?!? ne már....önmagában ez háborít fel, hogy ennyire ostobának és megvezethetőnek néznek.

link
Törölt felhasználó 2014. 11. 24. 14:51
Előzmény: #147  busgabor
#150
erre ugye te is tudod a választ....
ujonc 2014. 11. 24. 14:51
Előzmény: #147  busgabor
#149
Majd, ha utalható lesz a "megvédett" 200milliárd.
Törölt felhasználó 2014. 11. 24. 14:50
Előzmény: #145  ujonc
#148
Nem, mert a családjától normális ember nem lop. De amint egy ilyen tetű politikus ráteszi a kezét a közvagyonra, egyből elfelejti, honnan is származik, miért is van ott. Egy a lényeg, hogy tömje saját és a seggében fuldoklóak körét. Biztosan velem van a gond, mert nem vagyok elvakult, de fingom sincs mit láttak egyesek ezekben az emberekben. Épkézláb cselekedetük, mondanivalójuk nincs, viselkedésükből, reakcióikból látszik, hogy tele van a valaguk és leszarják nagy ívben az embereket. Mert mindenki annyit ér amennyi pénze van....ilyen megnyilvánulás után, hogy ülhet még ott az a majom ??!?!
busgabor 2014. 11. 24. 14:46
#147
Fiktív egyéni számlák mikor lesznek?
Szuperzold 2014. 11. 24. 14:43
Előzmény: #144  ________
#146
ezt eddig is tudtuk.

kérdés, hogy ténymegállapításban (anyázásban, hőbörgésben) kimerülünk-e, vagy teszük is-e valamit ellene.

ha előbbi, akkor mindig olyan kormányunk lesz, amit ilyen hozzáállással meg is érdemlünk.
ujonc 2014. 11. 24. 14:41
Előzmény: #144  ________
#145
Nem is érdekelne egyik "én még életemben nem hazudtam" féle csepűrágó sem, ha nem rondítanának bele a jövőmbe. A gyermekeimről, unokáimról nem is beszélve. Rajtuk kérik majd számon a most növögető kis adósságállományát az államnak. Inkább itt tegyenek valamit, ha minden képen védeni akarnak valamit. Milyen érdekes, hogy ami működik náluk mikro szinten (értsd egyéni, családi vagyon) azt valahogy sehogy sem sikerül adoptálni az állami gazdálkodásukkor.
________
________ 2014. 11. 24. 14:34
Előzmény: #141  ujonc
#144
nem kell komolyan venni a hazugságaikat

kell nekik a 200 Mrd, ezért elveszik

pont

lehet újabb stadionra, Közgépes túlszámlázásra, vagy egyszerüen csak az 1000Mrd/éves adócsalást nem akarják megoldani

nem a népet szolgálják ezek, csak magukat, meg a haverokat
Szuperzold 2014. 11. 24. 14:33
Előzmény: #142  Szuperzold
#143
részleteiben, magyarázattal: link
Szuperzold 2014. 11. 24. 14:32
Előzmény: #137  Rotel
#142
itt a hivatalos válasz a tervezetből:

A törvénytervezet 234. § -a:

„(1a) A pénztár jogutód nélkül végelszámolással megszűnik, ha a tagdíjfizető tagok száma a megelőző hat hónap átlagában legalább kettő hónapon keresztül a taglétszám hetven százaléka alá csökken.”
ujonc 2014. 11. 24. 14:30
Előzmény: #138  Törölt felhasználó
#141
"így ez egy ál-nyugdíj pénztár, mert a tagdíjakból csak a saját működését finanszírozza, azaz feléli a tagdíjat"
Miska bácsi! A tagdíjból csak annyit "él fel" a pénztár amennyit a kormány törvényileg engedélyezett (a végletekig lecsökkentett). Lapozzatok vissza a papírjaitokban.
Törölt felhasználó 2014. 11. 24. 14:22
#140
Szuperzold 2014. 11. 24. 14:12
Előzmény: #137  Rotel
#139
nem lehet még tudni, csak tervezet.

nyilván úgy fogják csavarni, amíg csak tudják, hogy ne lehessen megfelelni (ld devizahiteles rendezés, ahol úgy lettek meghatározva feltételek, hogy röhej, bíróságon el is hangzott, hogy logikailag kizáró feltételek is vannak szerződés vizsgálati szempontoknál, azaz aki egyiknek meg is felelt volna, másiknak akkor nem is lehetett).

de most ez ismert, ezt kell teljesíteni.
Törölt felhasználó 2014. 11. 24. 14:10
#138
link

Mekkora vastag bőr kell ehhez ? Mi alapján veszi a bátorságot, hogy ilyeneket állít ?
Én simán perelném rossz hír keltésért, és mert valótlant állít - ha nem így van, nem is kell nagy vita. Ja mer, "eltőzsdézték", a sok hülye meg bevette. Fogadjunk Fatolcsy súgott neki az MNB-ből, megsúgta mi a százalék....
Mondjuk mit vár az ember egy olyantól aki annak ellenére, hogy az egyik embere korrupció gyanújába keveredik, úgy tesz mintha mi sem történt volna. Hazánk szégyenfoltjai. Milyen jogon akarja megvédeni az én nyugdíjamat ? Ki kérte ? Miért is avatkozik bele a magánvagyonom sorsába ? Hol van ehhez joga ennek a putris bandának ? Ez nem fog menni gyerekek...az a baj, hogy buták vagytok. El fogják ezt kaszálni, nem fog ez az állami kasszába kerülni, mert az államosítás.
Rotel 2014. 11. 24. 14:06
Előzmény: #134  Szuperzold
#137
Az se mindegy, hogy fél évente nézik az elmúlt 6 havi tagdíjat, vagy havonta...
Rotel 2014. 11. 24. 14:02
Előzmény: #128  ujonc
#136
Ezért kell valamekkora tagdíjat + adományt is fizetni.

A gond az, hogy törvénykezéssel bármit meg lehet fojtani.

Ha a tagok több mint 70%-a fizetni fog, akkor megemelik a limitet 90%-ra. Ha a tagok több mint 90%-a fizetni fog, megemelik a minimum összeget pl. az 1910 után született tagoknál :) 100 000Ft-ra.
És így tovább...

Én fogok fizetni, rajtam ne múljon.
Mecsek 2014. 11. 24. 13:56
Előzmény: #134  Szuperzold
#135
Köszönöm.
Szuperzold 2014. 11. 24. 13:27
Előzmény: #132  Mecsek
#134
még csak tervezet, de annyit lehet tudni, hogy elmúlt 6 havi tagdíjakat és működést vizsgálják, és jan 1-től lép életbe.

tehát ha most utalsz, akkor fél évet érdemes csak.

egyeztetés: ne röhögtess :))

holnapi tünetés nyomásgyakorlás, kár kihagyni, de csak egyik a több lépésből. Van 2 nagyobb facebook csoport, ott sok értelmes és kevésbé értelmes beszélgetés folyt a hétvégén. Az értelmesebb részével az a döntés, hogy minden oldalon nyomulás:
1) tüntetés
2) tagdíj és hozzájárulás fizetés, pár ezer ft
3) egyeztetés pénztárakkal, állásfoglalás
4) perközösség előkészítése, ehhez tagok és hozzájárulók gyűjtése.
5) jogi lépések: ombudsmani levél, normakontroll
6) később alkotmánybírósági beadvány, ha ez így átmegy, és utána Strassburg.

Itt van két csoport:
- ez a tünetésé: link
- ez maga a tünetés event: link
- ez pedig egy zárt csoport (csak jelentkezni kell), itt értelmesebb beszélgetések folynak, több jogász is van: link
ujonc 2014. 11. 24. 13:24
Előzmény: #132  Mecsek
#133
Na ez az, ami mostanában nagyon hiányzik. Megkapják házi feladatnak, hogyan lehet pénzt szerezni. Otthon megálmodják, aztán reggel mindenki beböfögi az ötletét. Ez mehet a sajtónak. Megnézik nem ütközik-e különösebb ellenállásba (olvassák a Portfolio-t)? Aztán kezdik tervezni a törvény szövegezését, benyújtják módosító indítványaikat.
Mecsek 2014. 11. 24. 13:18
Előzmény: #129  Szuperzold
#132
Jó lenne már világosan látni,hogy visszamenőlegesen vizsgálják a befizetést és az alapján döntenek,vagy 2015. jan 1 után vagy egyáltalán hogyan. A min.úr nyilatkozata alapján erőből beszántunk/itt az őszi mélyszántás ideje szakmailag helyesen/,aztán mindenkit hazazavarunk.
Fent van valahol a tv.tervezet? Kivel egyeztették a szöveget?Eddigi gyakorlatuk szerint senkivel.
Egy csomó kérdés,amire válasz kellene mmert azok hiányában a holnapi megmozdulás is kérdéseket vet fel.
Törölt felhasználó 2014. 11. 24. 13:17
Előzmény: #129  Szuperzold
#131
Előttem nagyon jól leírták már:

a tagdíjból az alapkezelő olyan minimális részt tudott lecsípni, hogy az nem fedezte a működési költségét, ezért kért TÁMOGATÁST TAGDÍJ HELYETT. Ezt sokan fizettük, fizetjük.

Amúgy a tagdíjfizetés ellen szólt, hogy teljesen bizonytalan volt a vagyon sorsa és önként még nem akartuk gyarapítani az ellopható összeget. (Lásd a napi események.)

Végül, de nem utolsósorban: a vagyont semmi sem veszélyezteti. Mivel jól forgatják, évi 8-10% hozamot hoztak átlagosan, amivel az egyik leggjobb elérhető eredményt hozták a piacon.

Ha esetleg szarul gazdálkodtak volna, akkor a tagdíjfizetés se mentette volna meg a vagyont.

Én, mint jó gazda azt tettem, hogy figyellemel kísértem a portfolióm teljesítményét és megelégedvén vele hagytam a pénzt, ahol...
jancsika 2014. 11. 24. 13:13
Előzmény: #127  lhebamy
#130
A Budapestnél sem kötelező a tagdíj, de most azért kell utalni, hogy ez a szemét lenyúlós banda ilyen jogcím miatt nehogy lebnyúlja a kis pénzecskédet, te szerencsétlet.

Egyébként meg lehet oldani, hogy mindenkinek a nevére menjen a tagdíjbefizetés, hiszen nem kell hozzá más, mint a TAJ számok.

MOst pl a Budapestnek 7000 tagja van nincs mimimumtagdíj, így ha 7000 Ft-ot utalsz és egy avizóba belerakod az összem magyarországi létező TAJ számot, akkor biztosan mindenki fizetett..

Egyébként meg a Budapest meg sem érdemli, hogy harcoljon az ember értük annyira balfaszok, hogy az hihetetlen....

Nem lehet ilyen bárgyú módon kezelni az ügyeket, mint a csorda.

csak az lesz a nagy meló, hogy legeneráltassak 10Millió taj számot, de lehet , hogy inkább az OEP rendszerét reccsentjük értük....

Szuperzold 2014. 11. 24. 13:04
Előzmény: #127  lhebamy
#129
egy bírósági eljárásban sok szempontot néznek, az nem csak 1 és 0 lehet - a végkifejlet általában igen, de az eljárásban sok részletet átnéznek.

vannak, amik erősíthetik a jogalapot, hogy magántulajdonként kezelted (ahol elvárható a gondos gazdaként való kezelés), és van, ami gyengítheti az érvelést (mint pl. hogy le se szartad, se hozzájárulást, se tagdíjat nem fizettél).

Egy magántulajdon melleti érvelést gyengíteni pár ezer forint miatt szerintem öngól a meccsben.
ujonc 2014. 11. 24. 13:01
Előzmény: #123  jancsika
#128
Pont úgy próbálta meg ellehetetleníteni a Magánnyugdíjpénztárakat a kormány, hogy minimalizálta a tagi befizetésekből működési költségekre fordítható részt. Tehát azzal, hogy tagdíjat fizetsz, még nem lesz normális működés. Most épp ezen enyhítene a kormány (legalább is ezt kommunikálja). A nyugdíjpénztárt jelenleg adományokból lehet működtetni. Ami nem jelenik meg a számládon. Ezért nincs csak nagyon kevés befizetés. Nem tudom MNYP-nél, most hogy van, de az önkéntes ágon a nem fizetőknek a hozam erejéig terhelhetik a betétjüket, ebből fedezhetik a minimális tagdíj után kieső működési költséget. Tehát a tőke nem veszhet el!
lhebamy 2014. 11. 24. 12:56
Előzmény: #125  Szuperzold
#127
Nem aggitálok a tagdíj ellen,pusztán a véleményemet írtam le. Egy perben pedig szerintem nem nekem kellene bizonyítanom,hanem annak aki elvette a vagyonom,hogy azt az én beleeggyezésemmel tette. Ez utóbbi már nem fog menni..Mindezt nem vitaindítónak szántam. A Horizont amiben vagyok egyébként nem kötelezett senkit tagdíjfizetésre. Ennek a csatának a végkimenetele nem a tagdíjon fog múlni..- szerintem.
Törölt felhasználó 2014. 11. 24. 12:53
Előzmény: #123  jancsika
#126
"Okoskodni persze lehet, de tagdíjbefizetés nélkül elveszik, amit a vagyon. ÉBRESZTŐ!!!!"

Lásd bármilyen alap, vagy portfólió kezelés.
Szuperzold 2014. 11. 24. 12:38
Előzmény: #122  lhebamy
#125
lhebamy: amikor strassburgban megkérdezi a bíró, hogy Ön mit tett, hogy vagyona ne fogyjon el, akkor mit mondasz. Hogy nekem semmit se kellett? Le se szartam?

lehet ezt is, ha fekete-fehéren nézed a világot, de egy perben biztos javító körülményként fogja tekinteni a bíróság, ha be is fizettél. Aki meg semmit se tett, az kevésbé tekinthető jó gazdának.

Érthetetlen, hogy vállalnád a munkát, időt, hogy elvidd Strassburgig, közben 3000 ft tagdíj ellen agitálsz.
Szuperzold 2014. 11. 24. 12:36
Előzmény: #123  jancsika
#124
tipikus okoskodó, ne törődj vele. Az a fajta lehet, aki szerint a devizahitelét is full vissza kéne adni és házát is megtarthatná, amit belőle vett.

semmit se tenni és hőbörögni a legkönnyebb.
jancsika 2014. 11. 24. 12:32
Előzmény: #122  lhebamy
#123
Okoskodni persze lehet, de tagdíjbefizetés nélkül elveszik, amit a vagyon. ÉBRESZTŐ!!!!
lhebamy 2014. 11. 24. 12:24
Előzmény: #116  jancsika
#122
Ostobaság! Egyszerűen: én rendelkezem bizonyos pénzeszközökkel,aminek a vagyonkezelésével megbízok egy harmadik személyt,intézményt. Innentől fogva nincs szükség tagdíjbefizetésekre,hanem egy olyan jellegű szerződést kellene csupán kötni,hogy a fent nevezett tevékenységét sikerdíj ellenében végzi,ami az elért hozam x százaléka. Ez mindkét fél számára előnyös és vállalható.Érdekelté teszi a vagyonkezelőt az eredményesség elérésében és ebbe az állam sem találhatna kivetnivalót. Azonban mivel a vagyonkezelőt tudatosan erősen korlátozták az utóbbi években,már neki sem olyan fontos ez az egész,hogy teljes mellszélességgel,jogászok hadával nekiálljon bizonygatni a közös igazunkat.
Én is kitartok a végsőkig,de szerintem ez csak strassburgban jöhet jóra valamikor.
Szuperzold 2014. 11. 24. 12:22
Előzmény: #120  jancsika
#121
ahhoz tudnod kéne minden tag adószámát, ahogy az alábbiakból következik...

amúgy már elindult egyeztetés a pénztárakkal, a tagdíj és hozzájárulás fizetés most ismertek szerinti optimális megoldásáról.

Amúgy ezt többen vállalnák, több ilyet olvastam a 2 facebook csoportban erről
jancsika 2014. 11. 24. 12:13
Előzmény: #119  Szuperzold
#120
Lehet, hogy félreértettél, én lehet , hogy minden tag helyett benyomok egy 1000es tagdíjat 2014 novemberre.
Szuperzold 2014. 11. 24. 12:08
Előzmény: #116  jancsika
#119
teljesen igazad van, tagdíjat minden tag fizessen, akár egy jelképes 500 ft/hót is, ott is, ahol 0ft a tagok által meghatározott tagdíj.

Egy strassburgi perben ez is érv lesz, hogy ha saját adózott jövedelmedből utaltál, akkor gondos gazdaként tetted, megtakarításként kezelted, és ezt tagdíj önkéntes fizetésével igazolhatod.

szóval aki nem fizetetett, hajrá, 3000 Ft is elég, utalási jogcímnél: név, adószám, "2014. 06-12 havi tagdíj" feltünetéssel.

Számlaszám pl. Horizonthoz, tudtommal ők most a legnagyobbak:
link
jancsika 2014. 11. 24. 12:06
Előzmény: #117  gilgalad
#118
Nem nagy cucc lehet, hogy benyomok 80eft tagdíjat az összes budapest Magánynyugdíjpéztártag javára, és akkor megmenekül a Budapest.

Ezt tudjuk mi maradék féltett tagság, hogy lesz.ssuk az állampártot.
gilgalad 2014. 11. 24. 12:03
Előzmény: #116  jancsika
#117
Akkor fizess az államnak tagdíjat, jánoska!
jancsika 2014. 11. 24. 11:59
Előzmény: #106  Törölt felhasználó
#116
Nem csak tüntetni kell, hanem tagdíjat fizetni!!!
Szuperzold 2014. 11. 24. 11:51
Előzmény: #114  Szuperzold
#115
és ez a katasztrófa az országnak amúgy, hogy tudják, hogy egyszer vissza kell majd fizetni, kártérítésként, de jövővel ugyanúgy nem törődnek, mint az oktatásnál látszik: most kell pénz, elvesszük, elégetjük, utánunk az özönvíz, majd a köv. kormányok szívhatnak miatta, mi meg építhetünk még stadiont.

az anyjukat, azt. komolyan, nagyon felhúztak.

meg mit képzelnek, birkákon kívül ki eszi ezt meg? mi volt a múltkori pénzekkel? Államadósság csökkentés, mi? muhaha, nagyobb mint valaha volt. Semmilyen értelmes gazdaságpolitikára nem képesek.

Ezekre bízzam így, hogy lesz-e nyugdíjam? akik 4 és fél éve bizonyítják, hogy képtelenek értelmes gazdaságpolitikára? Minden okom megvan, hogy ne higyjek, hogy az ország képes lesz nyugdíjat fizetni, ha én odajutok.
Szuperzold 2014. 11. 24. 11:47
Előzmény: #109  Törölt felhasználó
#114
teljesen igazad van.
még annyit, hogy jogi nyilatkozat miatt elég világos a helyzet, utólag is magántulajdonnak volt minősítve, Vargáék is tudják, hogy ha ezt átverik, akkor pár év múlva egy strassburgi döntés miatt teljes kártalanítás kell majd államosítás miatt.

amúgy politikailag ritka ostobaság, a legtudatosabb, gondolkozni tudó 60-100 ezer emberrel szarakodnak. Ez lesz politikailag a legdrágább 200 milliárd, amit ellopnak.

és tévednek, ha annyiban hagyom, már alakul a perközösség, az utolsó leheletemig harcolni fogok érte, és végigviszem Strassburgig.
És ezzel nem vagyok egyedül.
Szuperzold 2014. 11. 24. 11:41
Előzmény: #103  parkinson
#113
képmutató duma: itthon nyilatkoztunk, aláírtunk egy jogi erejű iratot, hogy a miénk, mi felelősségünk, nem adjuk.

ennél nagyobb hazugság nincs, mint hogy meg akarják védeni.. le akarják nyúlni, tényleg csak fideszes birkák hiszik el, hogy nem így van.

de az húzzon szépen vissza a mno.hu fórumra és tv1 híradót nézni, ott szép a világ, ott a helye, és tapsikoljon esténként a karosszékben.
Rotel 2014. 11. 24. 10:41
Előzmény: #108  gilgalad
#112
Nekem továbbra is van (és lesz) megtakarításom.
De csak olyan, amihez rövid időn belül felvehetek/elvihetek.
Az olyan megtakarítás, amihez nem férhetsz hozzá bármikor, könnyen lenullázható.
Rotel 2014. 11. 24. 10:31
Előzmény: #107  Törölt felhasználó
#111
Én inkább hiszek egy valós megtakarításban, mint egy katasztrofális demográfiai mutatóval, jelentős kivándorlással (fiatalok) bíró ország 30 év múlva regnáló kormányának (államnak) a nyugdíjfizető képességében.

Ma ígérhetnek bármit. Az ígéretet 20-30 év múlva kell(ene) betartani.

Ezeknek nem lesz gondjuk. A tőkét most felhalmozzák. A dédunokáik is vígan eléldegélnek majd belőle.
Törölt felhasználó 2014. 11. 24. 10:22
Előzmény: #108  gilgalad
#110
Hát egen... még az jutott eszembe: saját jól felfogott érdekünkben (mert nagyon kapkodnak és ez arra utal, nagyon nincs pénzük), meg polgári engedetlenségből is: akinek van még bankbetétje Maon: megszüntetni, kimenteni innen!

A lábunkkal szavazzunk, mit gondolunk a gazdasági teljesítményükről.
Törölt felhasználó 2014. 11. 24. 10:20
Előzmény: #106  Törölt felhasználó
#109
Sajnos valószínűleg igazad van, hogy ez nem lesz egy 100 ezres tüntetés, de addig is, akit érint, annak ki kéne mennie az utcára (én megyek a családommal).

Viszont a köv. lépés, hogy jogi útra kell terelni az ügyet. Ha nem itthon, hát nemzetközi szinten.

Több jogszabályt hágnak át megint:

1, A tagdíj mértékét a manyup tagok határozzák meg. Az enyémben pl. a kötelező tagdíj 0 ft, ennek nagy arányban eleget tettünk. :-) (Tudjuk egyébként mi van a háttérben: sokan nem engedhetik meg maguknak, hogy a nettóból fizessék, aki meg igen, az óvatos. Sejtettük, hogy eljön a nap, amikor erre is fáj majd a foguk, hát önként nem növeltük azt az összegewt, amit majd ellopnak tőlünk. Ezért elég faramuci az érvelésük.)

2, Visszamenőleges törvényalkotás. Már megint. OK, ha azt mondja, most hoz egy tv-t, ami majd a 2015. dec 31-i állapot alapján dönt a pénztárak sorsáról. De így?

3, Magántulajdon. Az EU alapjogok szerint (talán ezt még az új tákolmányban is bennehagyták) a magántulajdont kisajátítani csak kiemelt közérdekből és azonnali és teljes kártalanítás mellett szabad. Egy majdani, meglehetősen bizonytalan nyugdíjígéret nem tekinthető azonnali és maradéktalan kártérítésnek.

4, Nyilatkoztunk róla, hogy maradnánk. Az akkori fenyegetés mellett.
gilgalad 2014. 11. 24. 10:19
Előzmény: #98  Rotel
#108
Ezek után elvárják, hogy takarékoskodjon itt bárki? Hogy állapapírt, kötvényeket vásároljak, ezeknek az államosító kényszeres ökröknek??

15 év megtakarítását, második pillérét söprik ki alólam úgy, hogy azt két perc alatt elköltik, ahelyett, hogy hozzácsapnák az önkéntes ághoz. Ezek a rohadékok, hogy tudnak aludni? (3 ezer milliárdos manyup elherdálása, dohány mutyi, matolcsy 200 mrd-os iskolái, földmutyi, iskola rendszer szétverése - meg lehet nézni az iskolások eredményeit -, bíróságok, ügyészség, média leigázása stb-stb.) Ebből már nincs visszaút narancsos forradalmárok...
Törölt felhasználó 2014. 11. 24. 10:14
Előzmény: #104  Rotel
#107
Nem kis csúsztatás, de ezt már megszokhattuk.
Az egész kommunikáció úgy,. ahogy van vad csúsztatás, hiszen miért is kerülne az ellátásunk veszélybe?! 2011-től történő befizetésenk után 100%-os állami nyugdíjat kapunk, előtte meg 75%-ot. Az csak hab a tortán, hogy szerintem inkább kell az állami nyugdíj miatt aggódnunk...
Törölt felhasználó 2014. 11. 24. 10:12
Előzmény: #105  ujonc
#106
Én például nem maradtam a manyupban, mert nekem nagyon nem érte volna meg (akkor pályakezdőként, mert volt nekem benne 1-2 ezer Ft, és azóta befizetés meg nem volt), de ha ráérek, én is kimennék tüntetni ebben az ügyben, a családban van érintett és én is szívesen maradtam volna egyébként a manyupban, ha maradt volna ahogy van. Egy gond, hogy az időmbe mostanában nem fog beleférni egy fővárosi tüntetés, nálunk vidéken meg ugyan volt tüntetés az internetadó ellen, meg volt a legutóbbi tüntetés is, de ehhez valószínűleg kevés az ember, hogy vidéki tüntetések is legyenek.

Abba is gondolj azért bele, hogy az internetadó milliókat érintett, és tízezres nagyságrendű ember ment el, ez viszont eleve csak tízezres nagyságrendet érint. Ha az érintettek 10%-a elmegy egy tüntetésre, az már kiemelkedően jónak számít. Nyilván 2002 óta az akkori Fidesz gyűlés a mérce, de azért tudni kell, hogy az a 2 millió akkor ordas nagy hazugság volt, országosan lehetett tizede, ami még mindig kiemelkedőnek számított, de jóindulattal is csak 10%.
ujonc 2014. 11. 24. 10:05
Előzmény: #93  upgrayeddAKS
#105
Az érintettek tudatosabb része tette le a voksát a tagság mellett. Vettük a fáradtságot és lenyilatkoztuk, hogy maradunk. Aki maradt az figyel is a megtakarításaira, hasonló próbálkozásokra. Szerintem a "töredéknél" jóval több ember aktivizálná magát egy megmozduláson.
A felhívásodra meg gondolhatod ki (kik) lesz (lesznek) aki (akik) először érdeklődik (érdeklődnek)! A bábuk mestere meg nem véletlenül állít ilyen kis seggdugaszokat országok élére. Pontosan azért, ha hullaniuk kell, ne az anyakirálynő pusztuljon. A nélkül meg mi értelme? Jönne az újabb csapat ugyanazokkal a "támogatókkal".
Rotel 2014. 11. 24. 09:47
Előzmény: #103  parkinson
#104
De ott nem rabolják el:

"A koalíciós megállapodás értelmében a második pillérben felhalmozott vagyont összevonják a harmadik pillérben szereplővel, arról azonban egyelőre nem tudni semmit, hogy mi történik azoknak tagoknak a pénzével, akik nem rendelkeznek a harmadik pillérben számlával."

Nagy különbség!
parkinson 2014. 11. 24. 09:42
Előzmény: #102  Rotel
#103
A Cseh Köztársaság új kormánya rövid időn belül bejelentette, hogy 2016-ig megszűntetik a meglehetősen rövid életű második nyugdíjpillért az országban.

link
Rotel 2014. 11. 24. 09:33
Előzmény: #100  parkinson
#102
Amit a tükörbe látok azzal nincs probléma.
De ha tapsolsz ehhez a döntéshez, neked is ugyanazt kívánom mint amit nekik.
________
________ 2014. 11. 24. 09:08
Előzmény: #100  parkinson
#101
ilyen betegséggel milyen gyakran jársz kezelésre?
parkinson 2014. 11. 24. 08:28
Előzmény: #98  Rotel
#100
" az életbe találkozni fogok valamelyikkel, turhával szemen köpöm."

nézz a tükörbe és kezdd el!
Törölt felhasználó 2014. 11. 24. 08:27
Előzmény: #97  Törölt felhasználó
#99
Ez igazán nem gond. Majd megvédik Lali király, meg Viktor és a fidesz-fiúk cégeit, és magánvagyonát.
Ha nem a fidesz, akkor majd a következő kormány.
Rotel 2014. 11. 24. 08:02
#98
Értem én hogy kell a lé...mindenáron. Benne volt a pakliban, hogy el fogják venni, próbáltam megbarátkozni a gondolattal.
De!
Kapjon végbélrákot az összes ilyen köpönyegforgató geciláda. Ha az utcán egyszer az életbe találkozni fogok valamelyikkel, turhával szemen köpöm.
Törölt felhasználó 2014. 11. 24. 06:08
Előzmény: #96  Szuperzold
#97
És, ha mindent visszacsinálnak, akkor mi legyen a lyukkal, eladják a stadionokat? :DDD
Szuperzold 2014. 11. 24. 00:17
Előzmény: #93  upgrayeddAKS
#96
a netadó is benne volt a költségvetésben. Meg a 95%-os különadó is. Vissza lehet csinálni, ha teljesen esztelenül jogtalan. Ha más nem, több év pereskedés után kártérítés.
upgrayeddAKS
upgrayeddAKS 2014. 11. 23. 16:28
#95
Megkérdeztem egy egészségügyi gázmestert a kártevőirtás rejtelmeiről, mivel ellepték a kártevők a hazámat ... ööö, akarom írni: házamat. Elmondta, hogy nehéz ügy, mert több hónapos projektről van szó.
1. lépésben találni kell egy multimilliárdos "céget", aki hajlandó finanszírozni ... ööö, akarom írni: forszírozni az irtást. (Ugye senki sem gondolja, hogy ezek maguktól elhagyják majd a házat?) Néhány millió dodóért már megfelelő eszközök beszerezhetőek a féregtelenítésre - hogy mit kér a cég cserébe, azt majd kiderítjük. Adjon árajánlatot, stb. Vannak jelöltjeim, de nem írnám le őket ide. Ha valakit érdekel: warrantbuf (kukac) freemail (pötty) hu
P.S.: Ha valakinek jobb ötlete van, szóljon! :)
upgrayeddAKS
upgrayeddAKS 2014. 11. 23. 16:26
Előzmény: #93  upgrayeddAKS
#94
legyalább

helyett

legalább

(természetesen)
upgrayeddAKS
upgrayeddAKS 2014. 11. 23. 16:25
#93
Pár dolgot érdemes tisztázni:

1. Benne van a 2015-ös költségvetésben a tétel, úgyhogy game over. Lehet kibúvókat keresni a tagoknak, de ezt a megtakarítást már LE FOGJÁK nyúlni. Mehettek tüntetni, de annak semmi hatása nem lesz. Kell a férgeknek a pénz, és kész. Eleve max. 60e fős lehetne (kb.) a tüntetés, de ennek töredéke sem lesz (nem mindenki hallott róla, stb.) Sőt, már itt is sokan fel akarják venni a reálhozamot, hogy legyalább az meglegyen. Nem neheztelésképp írom ezt, csupán mint tényt. (S valóban: a reaálhozamot egyelőre fel lehet venni, ha a többiről lemondunk. Én is utánanéztem, de szvsz nem ez a megoldás a problémára...) Álmodni azért még szabad, sőt sok sikert kívánok a tüntetni, demonstrálni vágyóknak.
2. Úgysem ússzuk meg a férgek eltaposását (szerintem). Ezek a paraziták addig nem nyugszanak, amíg mindent ki nem préseltek a "gazdatestből". Láthatjátok, hogy ezek nem ismernek ésszerű határokat, mert vérszemet kaptak. Az tartja csak vissza őket, hogy ha mindent egyszerre elvesznek, akkor nem lehet szalámitaktikával felaprózni az ellenkezőket. Ismerik a jól bevált "oszd meg és uralkodj!" elvet, így nem egyszerre mennek szembe veletek. Ez azonban nem jelenti azt, hogy nem kell megállítani a parazitákat, sőt. (Folyt.köv.)
bet4more 2014. 11. 23. 16:06
Előzmény: #90  Szuperzold
#92
Egy mostani "utólagos" befizetésnél mi a garancia arra, hogy ne vegyék figyelembe, hisz "nem időben" érkezett?

Vagy mi a garancia arra, hogy a törvény pontosításaként majd meghatároznak az egy olyan minimális összeget, amit biztosan nem fizet be minimum 70%?

Vagy mi a garancia arra, hogy nem nyújtanak be akármilyen más, őrültségnek tűnő feltételt, csak azért, hogy kivégezzék a még meglévő Pénztárakat?

Ha a maradék pénz KELL, akkor sajnos semmi sem számít, bármi eszközt be fognak vetni szerintem. Ha csak nem lesz elég erős a tiltakozás. Személy szerint csak akkor látok halvány reményt arra, hogy visszakozzanak, ha a korábbi MNYP-sek közül is sokan beszállnak a tiltakozásba + egyéb szimpatizánsok is. Talán, talán....
grizzly-geza 2014. 11. 23. 15:59
Törölt hozzászólás
#91
Szuperzold 2014. 11. 23. 14:22
Előzmény: #89  Mecsek
#90
aki tag maradt, az szerintem a jövő héten fizessen akármennyi tagdíjat, írja közleménybe, hogy pl. 6000 ft utalásnál 500ft/hó tagdíj, 2014 jan-dec.

mert innen még érdekesebb jogi helyzet lesz, ugyanis már teljesen önkéntes, nem kötelező befizetéseket tettél, nyilván alátámasztja pl. egy strassburgi perben, hogy gondos gazda voltál, sajátként tekintettél rá.

Ráadásul ugye ezt elvenni megint érdekes kérdés, sőt a legtámadhatóbb jogilag, hiszen nem a korábbi átirányított nyugdíjjárulékod már, hanem saját adózott pénzed, azaz megtakarítás.
Mecsek 2014. 11. 23. 12:51
Előzmény: #86  kukutyinbenko
#89
Catlakozom.A szomorú az,hogy ezt a tételt már az előkészítésnél berakták,tehát tudatosan vezették félre a Polgárokat,a Népet vagy ahogy tetszik A HAZÁT aki köztudottan nem lehet ellenzékbe! Szégyenteljes megvezetés történik.Olyan ez az egész,mint a medvetáncoltatás karikázott orral. Ha nem engedelmeskedsz az orrodnál fogva döngöllek a földbe.
Nem a hozamot kell menteni,hanem az átlagosan 3,3 milliót és a megtakarítást magát a 60ezer tagnak.
Előre a demonstrációra,hátha csatlakoznak azok is,akiknek az első körben bedarálták a manyupjukat.
Valaki/k/ vajon megszervez egy rendes tüntetést???
ujonc 2014. 11. 23. 12:30
Előzmény: #87  Törölt felhasználó
#88
Nem.
Törölt felhasználó 2014. 11. 23. 11:56
#87
Mielőtt még nem késő, felvenném a tőkén felüli hozamomat amennyiben ez lehetséges. Lehetséges?
kukutyinbenko 2014. 11. 23. 10:56
Előzmény: #71  Törölt felhasználó
#86
"...mi lehet a jövô évi költségvetésben egy 160 milliárdos bevételi tétel... Azt hiszem most megkaptuk a választ..."

Én is erre a következtetésre jutottam.
Ha nem a költségvetési lyuk betömése lenne a cél, akkor engednék önkéntes nyugdíjpénztárba vagy nyugdíj-előtakarékossági számlára transzferálni a kötelezőben maradt megtakarításokat . Ez viszont fel sem merült. Vajon miért?
Törölt felhasználó 2014. 11. 22. 21:26
Előzmény: #84  ujonc
#85
"A kockázatvállaló portfólió 2,5-szer akkora éven túli állampapír kitettséggel rendelkezik, mint a klasszikus (25-10%)"

De a klasszikust meg is verte! A kiegyesúlyozottat nem verte meg, mert abban kevesebb a részvény és mégtöbb az éven túli állampapír. Így aztán semmi meglepő nincs abban, hogy a növekedési lemaradt a kiegyensúlyozotthoz képest (az elmúlt 2-3 évre is igaz ez, itthon nem a részvények, hanem a kötvények időszaka volt ez).
ujonc 2014. 11. 22. 21:22
Előzmény: #83  Törölt felhasználó
#84
A kockázatvállaló portfólió 2,5-szer akkora éven túli állampapír kitettséggel rendelkezik, mint a klasszikus (25-10%). Sajnálom, hogy pár hozzászólással ezelőtti dolgokat kell ismételnem. Azon felül a 45% részvény kitettségből 12% a hazai részvény.
De ne kanyarodjunk nagyon el az eredeti témától. Most nem az a lényeg, hogy nekem (vagy neked) mennyi közöm (közöd) van a piacokhoz!
Törölt felhasználó 2014. 11. 22. 20:51
Előzmény: #76  ujonc
#83
"Az gondolnám azért a tőzsde nagyobbat menetelt az idén. A hazai állampapírokhoz képest mindenképp!"

Neked nem sok közöd van a piacokhoz.

Íme az idei teljesítmény:
MAX +14.01%
BUX -4.85%

Az éven túli állampapírok tehát mentek, a tőzsde meg nem. Így aztán nem meglepő, hogy a részvény túlsúlyos alap alulteljesített az éven túli kötvényekben felülsúlyozott alapoal szemben.
Törölt felhasználó 2014. 11. 22. 20:19
Előzmény: #80  ujonc
#82
a kiegyensulyozottat egyertelmuen az even tuli kotvenyek vittek az elmult evben.
Azon a 12% magyar kitettsegen kb 10% veszteseg volt az elmult 1 evben, de ha megnezed, a 10% kozepeu kitettsegben is van bux, tehat tobb, mint 12% a magyar kitettseg. Mellesleg a fejlodo piacoknak sem volt tul fenyes az elmult 1 evuk.

A portfoliokat nem tudom mikortol startoltattak, de a hosszu kotveny miatt nyert a kiegyensulyozott.
________
________ 2014. 11. 22. 20:11
Előzmény: #80  ujonc
#81
19:33 jobbra

csak nem ???

Topik gazda

Portfolio
Portfolio
4 5 1

aktív fórumozók


friss hírek További hírek