Topiknyitó: Törölt felhasználó 2014. 10. 19. 12:52

OTP-forecast  

A topic celja hogy elmeleteket osszunk meg egymast kozott arra vonatkozoan, ami az OTP _trendjet_ leirja. Arra keressuk a valaszt, hogy a kovetkezo ket-harom heten belul milyen iranyba tart az OTP, es foleg _miert_? A "miert?"-nek sok oka lehet, lehet az technikai alapu (chartelemzes) vagy fundamentalis alapu (jo hirek/rossz hirek) nagy vevo, nagy elado megjelenese a piacon, stb.



A lenyeg, hogy ebbe a topicba olyan bejegyzesek keruljenek, amik javaslatokat tesznek, es azokat ala is tamasztjak valamilyen modon az OTP arfolyam valtozasara, kozeljovoben valo alakulasara. Egyszeru megfigyeles, hogy a kozeptavu trendek kb. 30 naposak, a kerdes az hogy eszre lehet-e ezeket venni idoben? Illetve az, hogy miert alakulnak ki (pl. osztalek-rally, varatlan hir)?



Ez a topic kulonbozne a masik kettotol (az "OTP reszvenyesek ide!" illeteve a "Mennyit er az OTP?") topicoktol abban, hogy itt sem a daytrade mufajt nem szeretnenk kivesezni (ugyanis egy adott napon belul "barmi" lehet, a trendfordito napoktol eltekintve csak zajnak szamitanak), sem pedig fundamentalis alapon ertekelni az OTPt (ugyanis a konyv szerinti es a piaci ertek az nagyon elterhet egymastol). Minket az az egy dolog erdekel, hogy az OTP merre tart a kozeljovoben.



Tobbeknek is van nagyon jo elkepzelese arrol, hogy es mikent alakul az arfolyam, de ezt nem terjesztik a nyilvanossag ele, mert

1) tartanak attol, hogy a brokerek lemennek a stopjaikert; illetve hogy

2) a modelluket hasznalva majd masok is sikeresek lesznek; illetve hogy

3) a modelljuk valojaban rossz, es kesobb emiatt "nevettseg" targyava valnak (beultetes, felbeszeles);

4) stb.



1) Ugyan egy-egy illikvid napon, vagy forgalom nelkuli kisreszvenyben elofordulhat (es elo is fordul!) a "mutyi", am az OTP arfolyamat a nagybefektetoi mozgatjak. Nehany szazmillios brokeri, belfoldi, bennfentes kotes a fo trenden aligha valtoztathat (na jo: Csanyi 5200 kornyeken annak idejen bullbol bearbe vagta).

2) Ha egy modellt sokan hasznalnak, akkor annak torzito hatasa van (ha mar mindenki vett a piacon, akkor nincs aki vegyen, es az arfolyam egyetlen iranyba mehet es az pedig lefele). Abban az egyben biztos vagyok, hogy a forumot olvasok meg egyutt is csak kishalak.

3) Egy modell addig jo, amig az arfolyam azt csinalja, amit a modell leir. Ha a modell mar elter az arfolyamtol, akkor az megy a kukaba, es nezni kell helyette masikat. Modellek jonnek, modellek mennek. Lehet tobb parhuzamos modell is: ezek vonatkozhatnak kulonfele idotavra, ezek lehetnek egymasnak ellentmondok (valaki kitorest, mas letorest var). Barmi, ami egy gyufalanggal intelligensebb a teljes sotetsegnel, nos, az johet.

4) stb.



Szoval a terv az, hogy ez valamifele ok-okozati topic volna. Ez egy aktualis topic, mert en magam tudok ket egymasnak homlokegyenest ellentmondo kozeptavu modellrol. Nagyon izgalmas kerdes, hogy melyik fog valora valni? Rally indul a napokban, vagy beszakadas jon?



Akinek van barmilyen elkepzelese, modellje, az jojjon, es ossza meg velunk.
Rendezés:
Hozzászólások oldalanként:
Törölt felhasználó 2017. 03. 06. 00:27
Előzmény: #2318  Törölt felhasználó
#2320
Ho vegi gyengeseg.

Volt egy kis "korrekcio-korrekcioja" a heten. BUX stagnalt, MOL -2%, OTP +1.3%, RG -1.3%, MTEL +0.5%. A harom nagypapir eseset a 100 illetve 50 napos mozgoatlagok tartottak meg. Most vagy egy korrekcio kozepenel jarunk, ahonnan irany a 200 napos atlag, vagy elindult az osztalekrally.

A fo kerdes, hogy a US indexeket kepesek-e viz felett tartani a kozelgo kamatemeles ellenere aprilis-majus vegeig.

MTEL, es OTP reszvenyem van. MTEL dogrovason van, es inkabb a korabbi melypont ujrateszteleset, mint feltamadast varok. OTP-tol 9100-on, vagy afelett mar szabadulnek. Milyen erdekes, hogy a gyorsjelentes hatasara egeszen pontosan 0Ft-ot valtozott csutortokrol pentekre az arfolyam. Ez am a "hatekony piac".

BUXUSD: link
Picky 2017. 03. 04. 09:00
Előzmény: #2317  Picky
#2319
Úgy látom a várva várt korrekció meg volt. Pénteken felvette a startpozíciót a papír. Hétfőn kilövés a céláram ismert.
Törölt felhasználó 2017. 02. 27. 00:39
Előzmény: #2312  Törölt felhasználó
#2318
Szelvenyvagas...

remek heten vagyunk tul, BUX -3.5%, MTEL -6.8%, OTP -5.7%, RG -2.6%, az elozo hetes gyertyak alja kiutve. Ekozben MOL stagnalt.

Az "egyszereplos" MTEL csutortokon (eves csucsrol) ressel esett, penteken pedig mar arat sem jegyeztek, ugyhogy eves melypontra, november-december elejei arszintekre ontottek vissza. Harom honap kinkeserves, forintonkenti lepcsozeset sikerult ket nap alatt lenullazni. Igazi, "US stilusu" kereskedesi napoknak lehettunk tanui a mi kis bennfentes, bovli BETunkon.

MTEL: link

A baj az, hogy nagy a res fent, es ha az osztalekrallyig valami csoda folytan be is toltodik, ujra odakerul majd szelvenyvagast kovetoen, szoval iden ev vegeig aligha lesz ujra 510Ft feletti arfolyam. Ez az MTEL mar nem az az MTEL... Kar, foleg hogy januar 1-jen nyito aron vettem...

OTP-t mivel mar mindenki adta 9000-en, ezert "trefabol" huztak rajra meg 5%-ot, hogy 9500-rol elkezdve az ontest, azok, akik 9000-en adtak, most mar majd vegyek :-). Ilyen betyar folso kanocos havi (!!!) gyertyat, raadasul mind a negy devizaban ritkan latni, szoval jovo honapban -- foleg ha a Trump+DAX lufik is kipukkadnak -- johet a crash. RG viszonylag jol tartotta magat, bar ha "a tobbi esik, ez is eshet 3%-ot, miert is ne" alapon penteken beadtak ot is.

A het elso feleben jol szerepeltem, mert a DAXbol lenyegeben a csucson, ugy ertem a mult heti csucson, kiszalltam. Helyette aztan vettem MTELt 509-en..., aztan 490-en is. Semmi jora nem szamitok, marad a doglodo, mocsarban vergodo papir osztalekig, plusz a remeny, hogy hatha kivasaroljak. Batortalan, rovid es kismeretu OTP short hozott nemi aprot karpotlasul.

Meglatjuk a jovo heten, Brexit meretu beomlas jon-e (MOL meg meg sem mozdult...). BUX esest legkesobb az 50 hetes (=200 napos) atlag 100USD (30.000) kornyeken megfoghatja.

---

Hajra Picky! Mar csak 2265Ft emelkedés és a 11000 céláradnál vagyunk. Akkor majd talán eladás és pezsgő bontás.
Picky 2017. 02. 22. 12:24
Előzmény: #2315  Tibi0002
#2317
Jogos az észrevétel, egy darabig nem fárasztok senkit a célárammal.
upgrayeddAKS
upgrayeddAKS 2017. 02. 21. 21:09
Előzmény: #2315  Tibi0002
#2316
Az a jó, ha a magyar speki pénzt keres. Csepp a tengerben, de ettől is gazdagabb az ország, többet tudnak költeni* - mindenki jól jár. Persze a magyar piacon lényegében egymástól szedik el a pénzt (többé-kevésbé), viszont gyakorlat teszi a mestert :)

*nem nagyon van amúgy most olyan helyzetben a nemzetgazdaság, hogy csak úgy válogathatna. A külföldön dolgozók pármilliárd EUR-nyi hazautalása is jól jön. Túl kell élni azt az x évet, amíg a rablóbanda ural mindent...
Tibi0002 2017. 02. 21. 19:50
Előzmény: #2314  Picky
#2315
Kérlek, hogy ezt holnap is írd be, nehogy elfelejtsük a célárad és a pezsgőbontásod.
Picky 2017. 02. 21. 19:45
Előzmény: #2313  KB58
#2314
Már csak 1604 forint emelkedés és a 11000 céláramnál vagyunk. Akkor majd talán eladás és pezsgő bontás.
KB58 2017. 02. 20. 01:26
Előzmény: #2311  Picky
#2313
Köszönöm a válaszod.
Törölt felhasználó 2017. 02. 20. 00:36
Előzmény: #2307  Törölt felhasználó
#2312
Rally tovabb...

A heten 5 het oldalazast kovetoen emelkedo palyara allt a BUX (+2%). Tulvett, lufi, stb...

US ATH hegyek, DAX meg mindig lemarado. Caldaro 30 pontos esest gondol, ami "barmikor" bekovetkezhet, hogy kicsit hutse a tulfeszult indikatorokat. Szerinte az buy op lesz.

DAXot tradeltem kicsit (sikerrel!), a long pozicio meg megvan, eves csucson ki is szallnek belole. Komoly akciot nem tervezek.

Jovo heten hetfon (azaz ma) US szunnap.

BUXUSD: link
Picky 2017. 02. 17. 12:16
Előzmény: #2310  KB58
#2311
Nem tudom megmondani, hogy mikor és mekkora korrekciók lesznek az új történelmi maximumig. Túl nagyok nem lehetnek, hisz akkor sokan kiábrándulnának. A profitrealizálás és a folyamatos pénz éhségtől függ a görbe. Inkább azon gondolkozom néha, hogy mennyit fog még felszúrni 11 000 fölé. Az már szűz terület, és veszélyes. Olyan 13500-ig benne van ég szerintem a pakliban.
KB58 2017. 02. 15. 12:55
Előzmény: #2309  Picky
#2310
Itt 9300, esetleg 9600 körül sem vársz akár egy rövid, legalább néhány száz pontos korrekciót, esetleg valamilyen lejtmenetet?
Picky 2017. 02. 15. 12:18
Előzmény: #2308  Picky
#2309
Már csak 1710 forint emelkedés és a 11000 céláramnál vagyunk. Akkor majd eladás és pezsgő bontás.
Picky 2017. 02. 13. 12:22
Előzmény: #2301  Picky
#2308
Már csak 1950 forint emelkedés és a 11000 céláramnál vagyunk. Akkor majd eladás és pezsgő bontás. :)
Törölt felhasználó 2017. 02. 13. 00:23
Előzmény: #2306  Törölt felhasználó
#2307
Ezt az esest is megvettek...

Erdekes het. Hetfon BUX az RG gyorsjelentes hatasara 1.5%-ot, a legnagyobb intraday esest produkalta a junius vegi BR-exit minipanik ota. Jogos volt az a feltetelezes, hogy a "varva vart" 50 napos atlagig leer a BUX index, es esetleg OTP is. Kedd-szerdan azonban mar csak a HUF gyengult, es csutortok-penteken SPX uj csucsok hatasara BUX esest is megvettek, es osszessegeben a heten stagnalt az index.

Ennek ellenere, es a nyugati feltamadas dacara, tovabbra is BUX-szkeptikus vagyok: semmi mas nem latszik, mint januar elso hete ota tarto oldalazas/felfele sodrodas a hetes Keltner-csatorna tetejen. Innen tovabbi rally eleg nehezen kepzelheto el. Esest varok. De tavaly tavasszal is vartam ("bear piac"), es teljesen hiaba.

A heten hetfon az SPX longot eladtam "jo aron", aztan kesobb a jo ar mar nem volt olyan jo ar. Van helyette egyelore alulteljesito DAX long, abbol kicsit sok is. A ket-harom hettel korabban inditott OTP shorton buktam, "egyeb" kamikaze OTP longon (kevesebbet ugyan, de) kerestem. A 9000-es arfolyam eleresekor unneples helyett egyetlen (egyebkent rossz indulatu ;-)) komment volt az OTP topicban: kisbefekteto mar nincs, a shortosok pedig tovabbra is csak a penzt egetik. Valahol a 20 hetes mozgoatlagnal kellene beszallni.

BUXUSD: link
Törölt felhasználó 2017. 02. 05. 23:47
Előzmény: #2305  Törölt felhasználó
#2306
Swarm intelligence link

A heten a BUX 1.9%-ot emelkedett, koszonhetoen annak hogy a MOL (+1.8%) es az RG (+4%) elertek az 50 napos atlagukat, ahonnan rovidtavon megfordultak. MTEL (+1.1%) es OTP (+0.8%) masodik hete folso kanocos gyertyat rajzoltak.

MOLtol 20.000-20.500 kozotti savozast, majd esest varok. OTPtol esest varok (bar penteken meneteltek a bankok). RG es MTEL kozul pedig legalabb az egyik kilohetne.

Nem bannam, ha altalaban BUX leerne az 50 napos atlagig (110USD) meg a tavaszi rallyk elott.

Ekozben a nyugati indexek arfolyamilag, es strukturalisan is maradtak erosek. Hetfon akar gap-up-and-go is lehet.

DAXot is, es SPXet is vettem egy keveset. A jovo heten nem tervezek lepni.

OTP: link
Törölt felhasználó 2017. 01. 29. 22:48
Előzmény: #2304  Törölt felhasználó
#2305
DOW 20.000, SPX 2300. Merre megy?

A heten BUX stagnalt. A december elejen megindult vad rally mar ket hete oldalazasba valtott at. A hetes, honapos chartok nagyon erosek. Ha februar elejen mondjuk a januari emelkedes elolvadna, akkor sem okozna kulonosebb technikai kart a chartokban.

MOL a heten -3%, igy osszessegeben januarban esett. Rovidtavon esest varnek, ha nem lenne a heten ho vegi zaras. A chart elgyengult rovidtavon. RG-re ugyanez igaz.

MTEL eros januari gyertyat csinalt, de egyelore csak ket nap tudott a kritikus 1.75USD ar fole bezarni. Ez egyelore falsch kitores is lehet (vagy barmi mas). Nagy esest mindenesetre itt nem varok.

OTP orok long tovabbra is. Harom devizachart esest, GBP emelkedest prognosztizal. A heten volt nyero es veszto short poziciom is, emiatt most kicsit jobban figyeltem a heten a BETet. Elkepeszto likviditasi sivatag es unalmas market makeres mukereskedes van.

DAX long poziciom volt, de 11760-on kiszalltam belole. A DOW 20.000-es megugras meglepett. Caldaro ha jol ertem tovabbra sincs kepben, a hozzaallasa egyelore az, hogy "amerre megy, arra megy". Ki vagyok vele segitve.

A jovo hetre nincs konkret elkepzelesem, lehet, hogy nem lepek semmit. Egyelore a januari honap jol sikerult, nincs mas dolgom, mint orulni a sikeres tradeknek.

OTP: link
Törölt felhasználó 2017. 01. 22. 23:41
Előzmény: #2302  Törölt felhasználó
#2304
Trump-era indul.

Elnezve a chartokat vegyes benyomasom van a piacokrol. A heten BUX osszessegeben stagnalt, de ugy, hogy az orok long OTP 1.7%-ot esett, a MOL 1.1%-ot, RG pedig es MTEL 1% korul emelkedtek. Ebbol ugy tunik, hogy a MOL es OTP megcsak most latott hozza az eseshez, mikozben a ket masik blue chip mar vegzett is vele. Ha RG kimegy uj csucsra, akkor onnan tovabbi 3USD-nyit emelkedhet, boven 7000 fole. Gondolom ezzel azert az eves jelentest megvarja. MTEL penteken csinalt egy apro felszurast, amivel kijelolt egy eso trendlinet. Amint a trendline alol kibujik, strong buy.

DAXban kifizetodo strategianak bizonyult megvenni az eseseket, ebbol meglepoen jo hozam alakult igy alig harom het utan; viszont poziciom most nincs, es mindenki meg van rola gyozodve, hogy innen megy tovabb folfele. Eros bennem a "fear of missing out".

Caldaro tovabbra is csak tippelget, es SPXben a legutobbi melypont teszteleset varja -- mikozben a DOW azt mar csutortokon megcsinalta. En az 50 napos atlagok megszurasat varom -- lehet hiaba.

Alacsonyabb arakat szeretnek.

kimpaa: bocs, nem nagyon nezegetem a topicot hetkozben. Caldaro most eppen (maximum) 2177-ig vizional egy esest. MTEL is RG-hez hasonlo klasszikus fulescsesze alakzat USD chartokon. A ketto kozul az egyik igazan kilohetne.
kimpaa
kimpaa 2017. 01. 16. 08:15
Előzmény: #2302  Törölt felhasználó
#2303
A Tkom szinte a kitörési szintig esett, durva hogy USD-ben semmit.

Caldarot mindig nézed, most miben vár 5% korrekciót?
Törölt felhasználó 2017. 01. 15. 22:56
Előzmény: #2300  Törölt felhasználó
#2302
OTP...short?

A heten ugy tunik elgyengultek a piacok. BUX csutortok-penteken egy apro dojit rajzolt egy kb. 1USD meretu deviza-gap folott, a kialakult res tolteset varom a jovo het elejen. MTEL komaba esett (USD bazison a heten stagnalt!) RG penteken esett, MOL lenyegeben stagnalt, OTP-vel meg szinteztek a piacot.

Caldaro nincs kepben, 5%-os korrekciot var (vagy barmi mast) :-).

DAXban buveszkedtem egy kicsit a heten.

Egy nehany napos, nehany szazalekos esest mar megvennek. Ha jol olvasom, kedden brexit hirecske miatt akar jo beszallok is lehetnek.
Picky 2017. 01. 13. 12:15
Előzmény: #2299  Picky
#2301
Már csak 2150 forint emelkedés és a 11000 céláramnál vagyunk. Akkor majd eladás és pezsgő bontás

Topik gazda

Matsmath
Matsmath
3 4 4

aktív fórumozók


friss hírek További hírek