Topiknyitó: Portfolio 2014. 03. 29. 16:35

Radikálisan kerülni kell a forintot  

Ugrás a cikkhez
Erőteljesen gyengült a forint az elmúlt négy évben, ami ráadásul magyar specifikus jelenségnek tudható be. A piac nem fog meglepődni, ha a Fidesz újra nyer és azt árazza, hogy folytatódik az eddig látott gazdaságpolitika, aminek keretében újabb...

a teljes cikk: http://www.portfolio.hu/cikkek.tdp?k=3&i=197032
Rendezés:
Hozzászólások oldalanként:
Törölt felhasználó 2014. 03. 31. 13:18
Előzmény: #56  elemes
#60
Látom a sértegetés megy neked, csak válaszolni nem tudsz, ha az a vezéreid számára kellemetlen.
bigyula 2014. 03. 31. 13:17
Előzmény: #55  Törölt felhasználó
#59
Ez június 3-án jelent meg:

"Kósa államcsőd-közeli helyzetet vizionál és kríziskezelésről beszél"

link

Törölt felhasználó 2014. 03. 31. 13:16
Előzmény: #56  elemes
#58
"szóval szerintem nem volt 2010-ben csődben az ország"

Tehát, aki ezt állította akkor vagy most 2010-re, az hazudik szerinted is?
elemes
elemes 2014. 03. 31. 13:14
Előzmény: #53  Törölt felhasználó
#57
"Ilyenkor a választ azért erőltetem, hogy egy külső olvasó számára is nyilvánvalóvá váljon a helyzet: nem tud/akar válaszolni amúgy egyértelmű és egyszerű kérdésre. "

de hát nincsen külső olvasó.
elemes
elemes 2014. 03. 31. 13:12
Előzmény: #44  Törölt felhasználó
#56
"szerinted 2010-ben csődben volt az ország, vagy sem? "

van egy down-kóros szomszédom, kb tízéves korában tartott ott, hogy az utcán odajött hozzám:
- Hogy hívnak?
- Laci vagyok.
- ...és hová mész?
- Most jöttem haza.
- ...és hogy hívnak?
sajnos a Down-szindróma ilyen. végtelen türelmet igényel, minden tiszteletem a fiú édesanyjáé. most húszéves ez a fiú, szakácsnak tanul, magabiztosan tud kerti kis traktort vezetni, és már nem kérdezi folyton, hogy hívnak engem.

szóval szerintem nem volt 2010-ben csődben az ország. de nekem nincsen akkora türelmem.
Törölt felhasználó 2014. 03. 31. 13:11
Előzmény: #54  bigyula
#55
A Ft bedöntése május elején zajlott a csődriogatásokkal. Pontosan tudom, mert éppen akkor vettem fel EUR hitelt, így akkor elég jó áron sikerült a folyósítás.
bigyula 2014. 03. 31. 13:08
Előzmény: #49  elemes
#54
"...és nem tudom, hogy az új hatalom képviselői pontosan mikor beszéltek államcsődveszélyről és az IMF hazazavarásáról. Azt viszont tudom, hogy mi történt április 27-én."

1.5-2 hónappal a 2010-es választások után Te hol éltél?
Törölt felhasználó 2014. 03. 31. 13:06
Előzmény: #48  bigyula
#53
Pontosan tudom, hogy erről van szó. Ilyenkor a választ azért erőltetem, hogy egy külső olvasó számára is nyilvánvalóvá váljon a helyzet: nem tud/akar válaszolni amúgy egyértelmű és egyszerű kérdésre.

És éppen ezen a ponton különbözik egy mezei szavazó, aki valamilyen irányban elfogut (pl. tokos, vagy jumbo) és egy keményvonalas párt hívő vagy aktivista. Az utóbbiak elkerülik a kényes kérdéseket. Elemes, pampa, viera, korábban Otter pont így viselkedik.

bigyula 2014. 03. 31. 13:05
Előzmény: #46  elemes
#52
A gazdaságpolitika is politika? Mert ha igen, akkor nem értelmezhető, hogy mit is írsz. Nem úgy működik a dolog, hogy van a "politika", és van egy ettől "független" gazdaságpolitika...
elemes
elemes 2014. 03. 31. 13:03
Előzmény: #45  bigyula
#51
eh: "nem tudom, mikor beszéltek az IMF hazazavarásáról." sajthuba.

elemes
elemes 2014. 03. 31. 13:03
Előzmény: #45  bigyula
#50
bocsánat, mikor beszéltem az IMF hazazavarásáról.
elemes
elemes 2014. 03. 31. 13:02
Előzmény: #45  bigyula
#49
Nem sokkal később már "államcsődveszélyről", és az IMF azonnali hazazavarásáról volt szó az új hatalom képviselői részéről. Persze, szerinted ennek nincs jelentősége...

Nem tudom, hogy ezeknek mekkora jelentősége van, és nem tudom, hogy az új hatalom képviselői pontosan mikor beszéltek államcsődveszélyről és az új hatalom hazazavarásáról. Azt viszont tudom, hogy mi történt április 27-én.
bigyula 2014. 03. 31. 13:02
Előzmény: #44  Törölt felhasználó
#48
Ne erőlködj, nem fog válaszolni. Az a típus, aki most eljátssza, hogy mennyire semleges, de került minden fideszre vagy a kormányra nézve kényes kérdést, illetve az erre adandó egyenes választ.
Törölt felhasználó 2014. 03. 31. 13:01
Előzmény: #41  elemes
#47
Milyen érdekes, hogy a jobbos hívek csak kampányolni szeretnek itt, válaszolni a feltett kérdésekre nem...
elemes
elemes 2014. 03. 31. 13:01
Előzmény: #42  bigyula
#46
"Tehát, szerinted tök mindegy, hogy a magyar gazdaságpolitika milyen döntéseket hoz"

nem ezt mondtam. talán a nagybetűk miatt elkerülte a figyelmed. a politikai történések hatását tartom mérsékeltnek, és azt is leírtam, hogy milyen történések elsődlegesek.

nem értem, miért jó az neked, ha eltorzítod, amit leírtam, majd ebbe kapaszkodsz, hiszen te is tudsz olvasni, én is tudok, és a betűk ugyanazok. olyan kínos ez.
bigyula 2014. 03. 31. 13:00
Előzmény: #43  elemes
#45
"igen, ezt én is láttam. 2010 április 25-én volt a választások második fordulója. aki a belpolitikára van cuppanva, nyilván a fidesz-győzelem bejelentését tartja a forintgyengülés elsődleges okának. szerintem viszont ez erőltetett magyarázat."

Nem sokkal később már "államcsődveszélyről", és az IMF azonnali hazazavarásáról volt szó az új hatalom képviselői részéről. Persze, szerinted ennek nincs jelentősége...
Törölt felhasználó 2014. 03. 31. 13:00
Előzmény: #41  elemes
#44
Akkor íme máshogy a kérdésem: szerinted 2010-ben csődben volt az ország, vagy sem?
elemes
elemes 2014. 03. 31. 12:57
Előzmény: #37  kukutyinbenko
#43
"Én azt látom, hogy egy enyhén felfelé ékelődő háromszögben mozgunk évek óta és ebben a 2010-es választások idején volt egy lokális alj."

igen, ezt én is láttam. 2010 április 25-én volt a választások második fordulója. aki a belpolitikára van cuppanva, nyilván a fidesz-győzelem bejelentését tartja a forintgyengülés elsődleges okának. szerintem viszont ez erőltetett magyarázat.
bigyula 2014. 03. 31. 12:51
Előzmény: #40  elemes
#42
"igen, de mint írtam vala, az itthoni POLITIKAI történéseknek mérsékelt hatása van az EURHUF hosszabb kilátásaira. "

Értem. Tehát, szerinted tök mindegy, hogy a magyar gazdaságpolitika milyen döntéseket hoz, fejlődik-e a gazdaság, milyen a külső megítélésünk, mert nem tőlünk (a kormánytól, és a magyar gazdaság szereplőitől) függ a forint/euró árfolyan hosszabb távon. Hát, ez elég érdekes álláspont...
elemes
elemes 2014. 03. 31. 12:49
Előzmény: #39  Törölt felhasználó
#41
de igen, talán elkerülte a figyelmed:
1. nem érzem, hogy bármilyen közöm lenne politikusok által tett politikai kijelentésekhez.
2. nem követem az említett urak nyilatkozatait, nem tudom mikor mit mondtak.
3. nem értem, hogyan jutott eszedbe, hogy hozzám fordulj ehhez a kérdéssel?

Topik gazda

Portfolio
Portfolio
4 5 1

aktív fórumozók


friss hírek További hírek