Topiknyitó: Törölt felhasználó 2004. 05. 17. 18:52

Érik a tőzsdekrach?  

A baljós árnyak:
1. Lassan megindul a példátlan kamatemelések sorozata az USA-ban
2. Irakban a helyzet már megoldhatatlan
3. 41 dollár az olajár. Mennyi lesz, ha lesz egy nagy terrorcsloekmény???? ?
4. Kamatemelés várható Kínában
5. Komoly terrorakciókat sikerült a közelmúltban meghiúsítani(pl. Angliában). Sajnos nem lesz mindig ilyen sikeres a megelőzés.
6. Komoly gondok a lengyel gazdaságban és valszeg új választások
7. Jó hírre is, rossz hírre is esik a DJIA és a NASDAQ. Ez már gyanús.
8. A Nikkei több száz pontos eséseket produkál, kis negatív hírekre is.
9. Magyarországon hatósági áras gyógyszerek. A Richter kipurcant. A gáz világpiaci ára követni fogja az olajét. Molról: Csökkenő népszerűségű kormány emeli a gázárakat?
10. Márciusra a feltörekvő piacokra rekord pénz áramlott be. Több, mint 1997-ben! A kivonás már megkezdődött. Lásd elmúlt hetekben BOVESPA, RTS...
11. ÉS A LÉNYEG: A CSODAFEGYVERT MÁR BEVETETTÉK: 2000-ben a tech lufi, majd szeptember 11-után a világgazdaságot a FED kamatcsökkentésekkel sikerült megmenteni. Már nem nagyon van mit mit csökkenteni.
U. i.: A stop-loss legyen veletek
Rendezés:
Hozzászólások oldalanként:
Törölt felhasználó 2005. 08. 06. 12:50
Előzmény: #68  Törölt felhasználó
#69
"ezzel a hozzáálással, hogy 'tetű cég' meg 'villanyóra csalások' nem tudom mennyi pénzt kerestél életedben a tőzsdén"
.
Szvsz ez elvi kérdés.
Törölt felhasználó 2005. 08. 06. 12:08
Előzmény: #67  Törölt felhasználó
#68
Lennox: ezzel a hozzáálással, hogy 'tetű cég' meg 'villanyóra csalások' nem tudom mennyi pénzt kerestél életedben a tőzsdén, engem inkább egyes szélsőséges pártok szónokaira emlékeztetnek a kijelentéseid. :) : ) :) :)
De nekem mindegy azt írsz amit akarsz.
Próbáld meg megállítani a gázárakat a határon. Neked lehet sikerül. :) : )
Törölt felhasználó 2005. 08. 06. 11:51
Előzmény: #61  Törölt felhasználó
#67
Különben meg nem lesz igaza marquesnek az ÉMÁSZ-szal Fíbó, ha szerencsétek van akkor most beáll fél évig erre a szintre, ha nincs akkor 8 ezerig meg se áll. És mindenki tökig van már azzal a céggel a villanyóra csalásaik miatt,hogy mindenféle utólagos szorzókra hivatkozva több száz ezreket próbálnak behajtani a kisembereken!! Egy tetü cég.
Törölt felhasználó 2005. 08. 06. 11:23
Előzmény: #65  Törölt felhasználó
#66
Szerintem laikusként is tök egyértelmű, hogy a 6 hónap alatt produkált 6000 pontos emelkedés a BUX-nál vihar elötti "csend". A világgazdaság mondhatni szarban van, és ez itt is meg fog látszani. Naív dolog a gazdasági állapot fényében azt hinni, hogy nem fog beütni a krach (egy ilyen kis tőzsdénél mint a mienk, ahol a szélirány változás is érezhető.)! Ennek a bikának még ősszel szarva törik... sajnos, de a befektetni vágyóknak hál'Isten. Maci alatt kell beszállni a buliba.:)
Törölt felhasználó 2005. 08. 06. 10:42
#65
Soory,hogy beleszólok,de miért érne a tőzsdekrach?Azért mert valamikor mínusz 360-pontban végez?Van miből esnie 21000-pont azért nem semmi.Szerintem nem kell megijedni.Sziasztok.
Törölt felhasználó 2005. 08. 06. 10:17
Előzmény: #63  Törölt felhasználó
#64
tippsarok 08.03 hozzászólás 5. oldal. Minden magyar papíromat eladtam. azt is megindokoltam ott miért és ez részemről vonatkozik az émászra is.
Törölt felhasználó 2005. 08. 06. 09:54
Előzmény: #62  Törölt felhasználó
#63
néha írok: tippsarok 08.02. (hozzászólás 8,9. oldal)- lezárása, fókuszban a kispapírok 08.05. Továbbá portfólió a tippsarok alatt.
Törölt felhasználó 2005. 08. 06. 09:46
Előzmény: #61  Törölt felhasználó
#62
dmz és arp.! :O)
Tőletek én még semmi konkrét vétel vagy eladást nem olvastam.
Hja kérem így könnyű kritizálni. Egyébként is ti nem is kritizáltok, mert marqvesnek 80%ban számszerűsíthetően igaza volt, és az ÉMÁsznál is igaza lesz. Ti meg azzal jöttök hogy marketingezi csak a részvényeit, ami lehet de ettől úgy lesz ahogy írja.
Törölt felhasználó 2005. 08. 06. 09:42
Előzmény: #60  Törölt felhasználó
#61
Marqves nem 2005 ben, hanem 2004 ben jósolta a tőzsdekrachot!
A megjátszható konkrét részvényjóslatai 80 %ban bejöttek. Az hogy tőzsdekrach lesz, az nem olyan.
Törölt felhasználó 2005. 08. 06. 09:33
#60
"Semmi sem teszi annyira élessé a látást, mint az irigység."
Törölt felhasználó 2005. 08. 06. 08:52
Előzmény: #58  Törölt felhasználó
#59
Na ez volt az egyetlen nem sikeres befektetése (érdekes nekem eszembe se jutott, hogy emlékeztessem rá a nagyérdemüt...) de van aki mindent megtesz a lejáratásért.
Emlékeztet a politikai környezetünkre ez a lejárató kampányféle, ebböl is láthatjuk, hogy akinek kicsit jobban megy, arra rá kell szállni, van kitöl tanulnia a politikusainknak.
Ha jrá irigyek, legyünk még irigyebbek!!!
Törölt felhasználó 2005. 08. 06. 08:29
Előzmény: #57  Törölt felhasználó
#58
Igy mar ertheto, hogy miert vonul vissza a mi csodalatos tozsdenktol.
Törölt felhasználó 2005. 08. 05. 20:58
Előzmény: #55  prfecó
#57
Szóval azért mosolyogtam ezen akkoriban, mert pont azt mondtam a barátaimnak, hogy akkor veszek amcsi részvényeket, ha beindul a kamatemelés. A gazdaságtörténetben minden tőzsdei bull a kamatemelési ciklusokhoz köthető - hiszen vissza kell fogni a a gazdi pörgést az inflációtól. Ez a gazdaság erejére utal. Na és akkor jött egy paci valami Marques - ezt azért mondom így mert nem is figyeltem rá komolyan és nem ismertem - és homlok egyenest mást mondott - nem is jött be neki, de van akinek igen :o)
Törölt felhasználó 2005. 08. 05. 20:57
Előzmény: #53  Törölt felhasználó
#56
felvirradt a nagy nap!
a rock katonái egyre többen vannak...

nekem meg az tűnt fel, hogy amint vmi kezd tömegjelenséggé válni (legyen szó hosszról, besszről vagy akár a rock katonáiról :) , mindenki kap 15 percet, és kaputt), lecseng. megkapja a Warhol-féle 15 percet, és megy a kommunizmus után... sajnos a történelem időkerekén 15 pewrc "kicsit" több
prfecó 2005. 08. 05. 20:49
#55
Amennyiben julius havi BUX eredményt tőzsdekrach-nak lehet nevezni, mindig igy jöjjön be az elképzelés.Ez a forditott maci.
Törölt felhasználó 2005. 08. 05. 20:27
#54
Azért ilyen jóslat is volt. A legnagyobb emelkedés előtt. Akkor olvastam , de csak mosolyogtam rajta. Akkoriban még nem volt ennyi időm irkálni.
Törölt felhasználó 2004. 08. 06. 17:25
#53
más linkeken egyre többen írogatják, hogy jön a bear-market, nő egy krach esélye
.
ezek szerint mégsem voltam olyan hülye, amikor beröffentettem ezt a témát még akkor, amikor majd mindenki hurráoptimista volt
.
őszre a magas olajár begyűrűzhet oda, ahova be kell gyűrűznie :)
Törölt felhasználó 2004. 07. 15. 20:09
#52
Szia sap!
Krach fogalmát tényleg helytelenül, hangzatosan alkalmaztam a fórum címében, de legyen akkor az a címe, hogy „érik a brutál medvepiac”.
.
1. Neked egyrészt azt válaszolom, mint előtte JP Morgannek, az alábbi reagálásokkal az írásodra:
.
2. olajárról és devizákról értem mit akarsz írni, de akkor az erős dollár jó volt EU /exportáló/ multijainak. Ma meg a gyenge dollár hazavágja az éledező EU gazdaságot. Mit gondolsz miért esik a DAX? EKB hivatalosan elismerte, hogy 1,28-as keresztárfolyamnál már be kell avatkozni.
.
3. Szept. 11-ről: Nem csak pszichológiai hatása volt, 2001. IV. negyedévi USA makrókat hazavágta. A világ tőzsdéit FED és EKB mentette meg agresszív kamatcsökkentésekkel . De a lényeg: világ részvényalapjai televannak pénzzel az alacsony USA kamat miatt (is). Ha gáz lesz, a FED már nem tud mentőövet dobni. Első hozzászólásom ez volt ezen a topicon, Lásd 1. hozzászólásomat.
.
4. Értem mit írsz a87-es válságról, meg a shortról meg a globalizációról. 98-as orosz válságban ezek mind megvoltak, mégis krach volt. Nem kell katasztrófának történni. 97-es ázsiai válság egy pici cég fizetésképtelenségév el kezdődött, amely tovagyűrűzütt….
.
5. 1988-ban a máig tartó japán válság az ingatlanlufi kipukkadásával kezdődött. USÁban még ki sem pukkant, sőt olcsó hitelekkel még ráerősítettek.
.
6. Tech-szektor 2000-es tavaszi összeomlása úgy kezdődött, hogy 2 elemzőház azt mondta, hogy túlértékeltek a tech papírok. Itt se katasztrófa okozta a medvepiacot. Ja és hogy miért lett tech-lufi? Fellegi Tamás könyvében olvasd el, hogyan pumpálták tele az USA gazdaságot pénzzel az ezredfordulón. (Portfolio-n megrendelhető). Most is tele van pumpálva az USA gazdaság pénzzel, csak most az alacsony kamatok miatt.
Törölt felhasználó 2004. 07. 15. 19:39
#51
JPMorgan!
Köszönöm érdeklődésed.
Krach alatt nem 1 napi zuhanást értek, hanem komoly medvepiacot. Ma USÁban medvepiac fogalma: csúcsponttól lefelé 20 százalék elérése.
.
Azért érdekel, mert jó sokat fogok rajta keresni. (Képzeld el mennyiért lehetne majd NABI-t, Pannonplastot és a többi veszteséges BÉT papírból venni, ha ennyire futotta nekik a feltörekvő piacok 2004-es bulljában.)
.
Sokat tudnék írni Neked arról, amit kérdeztél, de a lényeg, NAGYON leegyszerűsítve egy-két dolog:
.
1. Nem hónapok óta érdekel és nem csak „érdekel”, hanem NETTÓban számolva is pár évet foglalkoztam már a tőkepiacokkal.
.
2. Rengeteg, egymást erősítő rossz tény, folyamat zajlik ma a világban, a világgazdaságban. USA indexek ehhez képest nagyon magasasan vannak. Ami nem egy szubjektív vélemény, hanem az elmúlt tizenvalahány évben elszakadtak a vállalati nyereségek növekedésétől a tőzsdeindexek.
.
3. Ha még nem olvastad, a Tőzsdemámor c. könyv (Portfolio.hu-n is megrendelhető –egy kicsi reklám a Portfolionak /jó bornak is kell a cégér :)/ 23. oldalán az SandP index összehasonlítását láthatod a vállalati nyereségekkel. Döbbenet.
.
.
STB, STB….
.
Minden jót.
Törölt felhasználó 2004. 07. 15. 00:25
Előzmény: #49  Törölt felhasználó
#50
Hagyjuk már ezt az olaj dolgot, amikor 320Ft volt a dollár, a EUR/USD 0.8 és 28$ az olaj, akkor is kb ugyanez volt a helyzet, mégsem nyafogott miatta. Az USA indexek azért esnek, mert túl vannak húzva és már tanulva a múltból sokkal óvatosabbak. (Ne feledjük, a régebbi korokban a tőzsdén csak egy kis kör forgatott nagy pénzeket a tőzsdén, most pedig a fél világ ott van). Most egy un. tőzsdekrach úgy következhet csak be, hogy valami az egész világot érintő katasztrófa történik (egyébként a szept. 11. eset után a Dow egy pár héttel ugyanott volt, ahol előtte) egyébként csak legfeljebb egy meredekebb medve piac lesz, de nem egy napos beesés. A legutóbbi esetig is azért következtek ezek be olyen drasztikusan, mert telefonon tőzsdéztek és a brókerek a saját bajukkal voltak elfoglalva és mellé tették a telefont, ezért nem tudtak milliók cselekedni. Most, hogy annyian online trédelnek, azonnal belevesznek, ha esik, meg shortolnak, aztán visszaveszik (tehát van vevő) és lassan levezetik az árfolyamokat. Egyes részvények persze beeshetnek rendesen, de az egész piac, hogy egy nap pl. elfeleződjön az már teljesen valószínűtlen...
Törölt felhasználó 2004. 07. 14. 21:46
Előzmény: #48  Törölt felhasználó
#49
Kedves marquez.
Engem mostmar tenleg erdekel, hogy meg is mire szamitasz , egy elkovetkezo Tozsdekrach idopontjarol,kovetke zmenyeirol.
Ami az olaj arat illeti , ebbol a szempontbol meg az 50 dolcsi sem egy nagy indok a krachra.
De azert erdekelne, hogy miert erdekel annyira ez a tema , mar jo nehany honapja?
udv.
Törölt felhasználó 2004. 07. 14. 20:51
#48
1. mindjárt 41 dollár a NYMEX CRUDE OIL. Ez már tényleg durva!!!!!!!
2. NASDAQ chartja nagyon csúnyán néz ki, ha beszakad, viheti magával DJIA-t is
Törölt felhasználó 2004. 07. 07. 05:45
#47
Minnyá megint 40 dollár lesz a NYMEX CRUDE OIL. Azért ez elgondolkodtató, hiszen pár hete emelték meg a kitermelési kvótákat. Úgy látszik az csak egy kis korrekcióra volt elég, az emelkedő trendet nem tudta megfordítani. A kitermelést pedig mint tudjuk már nem nagyon tudja/akarja növelni az OPEC....
Törölt felhasználó 2004. 07. 02. 17:58
#46
1. Azért ez egy kicsit elgondolkodtató, hogy megjelent a gyenguska USA foglalkoztatási adat, az USA indexek meg ezért (is) esnek. Ha pedig ellenkező adat jelent volna meg, akkor meg azért estek volna az USA indexek, mert túlfeszített a munkaerőpiac, és jön a FED kamatemelés.
2. Mellesleg a rohamosan gyengülő USD hazavágja az éledező EU gazdaságot. A német gazdaság meg a magyar exportot. Ezért 1 másodpercig ne gondolja senki se, hogy azért mert BUX csúcsközelben van, azért minden O.K. BUX-ot Mol és OTP húzza, amelyek messze nem reprezentálják az exporttól FÜGGŐ magyar gazdaságot. Az OTP rekorderedménye a komolytalan magyar kamatmarzsot reprezentálja, a MOL rekorderedménye pedig a gyengülő dollár miatti olcsó olajimportot.
Törölt felhasználó 2004. 06. 22. 20:31
#45

1. A JAPÁN GURU SZERINT ŐSSZEL JÖHET A NAGY ESÉS A TECH_PAPÍROKNÁL:
Sza tó Fumiaki igazi guru, a chipgyártók részvényeinek nagy esését is megjósolta, s a Nikkei Financial Daily immár negyedik éve őt tartja Japán legjobb vállalati elemzőjének.
Szató Fumiaki szerint a Nasdaq Composite index több mint húsz százalékot veszíthet értékéből, de a tokiói Nikkei mutató is igen sérülékeny, nyilatkozta a Reutersnek Szató Fumiaki, a Deutsche Securities elemzője. Szerinte a következő lejtmenet 2004 második felében indul, a számítógépek és a mobiltelefonok iránti kereslet csökkenésével. Ez utóbbi az amerikai adócsökkentések hatásának halványulásával magyarázható - véli Szató Fumiaki.
2. MAGYARHONBAN SEM TÚL RÓZSÁS A HELYZET:
A forint gyengül, a másodlagos állampapírpiacon a hozamok most már napok óta nagyon durván nőnek. Nem lesz ennek jó vége, tekintettel arra, hogy SZVSZ 2006-ig a szükséges megszorítások nem nagyon fognak megszületni. Járai meg ha csak megszólal, már gyengül a forint.
Törölt felhasználó 2004. 06. 11. 10:07
#44
Kedves világvégére játszók!
Hogy tartsam bennetek a lelket, felhívom szíves figyelemeteket a BUX chartján található gap-re, ami 1998.10.15-én keletkezett 4350-4500 között és azóta sem lett betömve, ami a technicista hüvelykujj-szabály szerint nem maradhat így örökre.
Üdv
U.i.: 6-7000 pont nyerő most nekem is jól jönne
brand 2004. 06. 10. 22:49
Előzmény: #42  Törölt felhasználó
#43
Kedves Marques!
Örülök, hogy egy kicsit segíthettem, de hogy mibe fektess a nyáron, háát ahhoz, asszem le kéne ülni egy jó mondjuk 1993, vagy inkább '88-as Tokaji mellé, és eltűnődni azon, mik a céljaid, milyen időtávban gondolkodsz, mennyire jók az idegeid, mennyire jó a humorérzéked, és mennyire vagy képes érzelmileg kötődni egy részvényhez, stb. és a sor végtelen. Én a magam utját járom, most már három éve, sajnos az előtte lévő négyben ritkán tettem ezt, de talán sikerült tanulnom a hibáimból. Egybként én javasolhatok bármit, a döntést Neked kell meghozni, másrészt, a múltbeli sikerek vagy éppen bukások nem jelentik azt, hogy a jövőben is így lesz. De, hogy mégsem hagyjalak tpp nélkül, adok négyet is OTP, Graphi, Phylax, BIF, ezekkel azért kényelmesen megkereshető a havi 10%...
ám aki többről álmodik, az tartsa meg az aranytojást tojó tyúkot, és nehogy levágja idő előtt, mégha a többiek mást is mondanak.
brand
/világvége nyáron, olyan még nem volt :)/
Törölt felhasználó 2004. 06. 10. 19:00
#42
Olvasgatom a portfolio két ma megjelent cikkét az olaj iránti jelentős keresletről, az olajár ismételt megugrásáról és arról, hogy égbe szöknek az orosz bankközi kamatok, bankválság fenyeget Oroszországban.
Hát mi lesz itt az ubiszezon után?
Törölt felhasználó 2004. 05. 31. 15:30
#41
Tisztelt Uraim!
9000-es Bux-óta várok a krach-ra, de csak nem akar jönni. Még mindig csak felefelé tartunk. Nem tudom mikor kellene vásárolni, de itt már egyre kevésbé merek. Ha valóban igaz amit írtatok, érdemes megvárni az októbert!
Üdv:ejés

Topik gazda

marques
4 3 4

aktív fórumozók