Topiknyitó: Törölt felhasználó 2012. 05. 23. 17:10

EUR/USD  

EUR/USD-re mit tippeltek, közel és távoli időintervallumra?
Rendezés:
Hozzászólások oldalanként:
dt7
dt7 2017. 06. 12. 09:50
Előzmény: #16285  Törölt felhasználó
#16300
Üdv Csoli!Tudom hogy nem te mínuszoltál egyébként semmi jelentősége,ja és maradj ilyen mert a szemembe te abszolút a korrekt kategóriát viszed.
Breakeven
Breakeven 2017. 06. 12. 09:39
Előzmény: #16296  winwithme
#16299
cable esetében egyetértek; eurgbp egyelőre nálam a bollinger alatt épp.. - de jók az esélyek
kozi723
kozi723 2017. 06. 12. 09:24
Előzmény: #16297  Tazsomaru
#16298
Ez jó :D :D :D
Tazsomaru
Tazsomaru 2017. 06. 12. 09:21
Előzmény: #16292  Törölt felhasználó
#16297
"Én egy kezdő trader esetében, akinek a tudása és a képessége már meg van a dologhoz, magyar viszonyok között, ezt kb. 1,5-2 millió forintra lőném be." ----- "a havi 20%-ot lehet hozni, ha kizárólag csak ezzel foglalkozol. " ----- "10%-nál meg szigorúan és addig egyet sem kötök, amíg ki nem küszöbölöm a hibát" Tehét azt mondod: kezdésnek 2millió, amiről havi 20%-al (2 év alatt elérhető cirka 160millió link ), közben nem nagyobb a DD 10%-nál? Hm.... nem volna rossz! :)
winwithme 2017. 06. 12. 09:14
Előzmény: #16295  Breakeven
#16296
eurgbp óráson long jelet adott. Cable mehet délnek, ez a mai elvárásom a piaccal szemben! :)
Breakeven
Breakeven 2017. 06. 12. 09:12
Előzmény: #16294  winwithme
#16295
reális lehet (technikai kép; FED döntésig komoly dollárgyengülés amúgy sem valószínű)
winwithme 2017. 06. 12. 09:04
Előzmény: #16293  Breakeven
#16294
egy short hullámra számítok mostanság euroban 1.1160 ig legalább
Breakeven
Breakeven 2017. 06. 12. 08:49
#16293
Csak pár napja olvasom ezt a topicot és írom meg adott esetben a gondolataim, így alapvetően nyílván nem az én személyes véleményem a releváns, DE nem lehetne ezt a személyeskedést befejezni, és fókuszálni a forexre (azon belül is elsősorban az EURUSD-re, ha már ez a topic címe - engem persze egyéb keresztekkel kapcsolatos vélemények, hozzászólások sem zavarnak, sőt.. Én is követtem el ilyet, nem is egyszer. Ha ez itt zavaró, vagy egyszerűen nemkívánatos, akkor kérem jelezzétek, és tartózkodni fogok tőle a jövőben).
Törölt felhasználó 2017. 06. 12. 08:43
Előzmény: #16289  Törölt felhasználó
#16292
Pontosan erre próbáltam utalni. 5-6%-os drawdown elérésekor minimum felülvizsgálom a rendszerem és múltbéli tevékenységemet, de ha nagyobb hibát találok már itt leállok. 10%-nál meg szigorúan és addig egyet sem kötök, amíg ki nem küszöbölöm a hibát. És ez is hozzátartozik a kockázatkezeléshez, nem csak az 1%-os kockázati szabáy (ami már magában véve is egy rossz kockázatkezelési "mechanizmus"). Aki normálisnak tartja a 20%-os drawdown-t, annak javaslom, hogy sürgősen gondolkodjon el a dolgokon, mert ha bepörögnek az események, akkor innen egyenes út vezet a tőke teljes elvesztéséhez!
Törölt felhasználó 2017. 06. 12. 08:11
Előzmény: #16286  longtrader
#16291
Jó reggelt, sziasztok! Először is 206-os a Peugeot és nem a sárvédője volt javítva. Az ingatlanos témát nem én dobtam be és kb. rövid 5 hsz-t. írtam rá. Volt aki kérdezett, én válaszoltam. A mehet fel és le is típusú véleményeket pont az általad oly nagyra értékelt úriember szokta megosztani. Nem nagyon olvastam még Tőle olyat, hogy most konkrétan erre fog menni, arra kereskedjetek. Mindig csak azt olvasom, hogy minimum két "scenario" van és ha ezt töri akkor eddig lemehet, ha meg ezt átviszi akkor eddig felmehet. Ezt az elemzést egy harmadikos osztályos kisdiák is el tudja követni, ha megtanítom szintvonalat húzni. Ti meg tapsikoltok úgy , hogy legtöbbszö azt sem értitek mit ír, lekereskedni meg túl sokszor nem igen tudjátok, még ha van is benne olyan infó ami használható. A topic nem hiszem, hogy 95%-ban szét lett volna offolva. Próbáltam egy kicsit közvetlenebb, kevésbé tudományos hangnemet megütni, mert valószínűleg vannak itt olyanok, akikhez így könnyebben eljut a közvetített infó. És egy kicsit próbáltam felrázni a topicot mert attól, hogy írni nem régóta írok, olvasni még olvasom és azt láttam, hogy van amikor 2 nap alatt nincs itt kb. 3 beírás se. Ha oldottabb a hangulat, mások is könnyebben osztják meg a véleményüket. Te még sohasem offoltál sehova, igaz? Az a rengeteg egyéb devizapár ami meg ide szokott lenni írva, az nem off? A "cable", meg a "Szarvasvadász, hogyan látod az USD/JPY-t, merre kereskedjem, hol kéne belépni". Ez utóbbi komolyan mondom szánalmas! Magamról meg annyit - a tűzoltós, cable-s, nasdaq-os bekóstolásodra - , hogy 1996 óta vagyok a piacon, kereskedtem már olyan összeggel is sikeresen, amit Te el sem tudsz képzelni és nem hiszem, hogy képben kéne lennem olyan instrumentumokkal kapcsolatban, amikkel nem foglalkozok. Lehet, hogy Te 70 instrumentumot figyelsz, gondolom a nyerőd is 70 -szeres. Még annyit, hogy én a #16283-ban tényeket közöltem és ha mindenképpen kóstolgatni akarsz, meg személyeskedni akkor jó lenne, ha Te is tárgyilagos maradnál. Köszönöm, szia!
Törölt felhasználó 2017. 06. 12. 02:29
Előzmény: #16286  longtrader
#16290
"veled szemben, szerintem nem vagy hiteles, én óvatosabb, szerényebb lennék, ha egy grafikonon, (lásd Nasdaq), legalább utólag nem találom meg az esés előzetesen is felfedezhető jeleit! Amúgy segítek, 2016-ban is voltak olyan extrém mozgások pl GBP piacán, ahol nem lehetett kockázatot kezelni, ha nyitott pozid volt….. " 1: ha valaki jól tud elemezni egy instrumentumot az nem jelenti azt,hogy az összes többit ugyan azzal a technikával szintén tudja értelmezni,mivel a technikai elemzést mindig specifikusan az adott instrumentumra kell méretezni. 2:Minden mozgásnak van technikai előjele,a kockázatkezelés alapja,hogy csak abban az idő intervallumban vagyunk pozícióban amikor tudjuk,hogy nagy valószínűséggel melyik irányba várható a mozgás.
Törölt felhasználó 2017. 06. 12. 01:32
Előzmény: #16288  Breakeven
#16289
Én bölcsnek gondolom, 100%-os nyerö után pici szünetet tartani. Meg is dolgozott érte, aki ezt elérte, kicsit örüljön is a teljesítménynek, másrészt módosult tudatállapotba került, és onnan könnyü visszaadni a piacnak. Fokozott óvatosság (kisebb pozik) ajánlott. Aki egynél többször eljutott erre a hegycsúcsra, az szerintem ezt tudja (mármint hogy hogy is lehet a nagy nyeröböl gyorsan visszaadni). Ugyanez igaz fordítva nagy bukóra, pihenö ajánlott, a módosult tudatállapot kipihenéséhez, a "flow" visszanyeréséhez.
Breakeven
Breakeven 2017. 06. 12. 01:01
Előzmény: #16281  Törölt felhasználó
#16288
Én ellenben azt gondolom, hogy el lehet jutni 217%-ról 170%-ra (tőkére, nem hozamra vetítve) jó kockázatkezeléssel- és money-managementtel is.. (persze kis valószínűségű esemény)
csabeeszka 2017. 06. 12. 01:00
Előzmény: #16286  longtrader
#16287
☺ like ☺
longtrader 2017. 06. 12. 00:35
Előzmény: #16281  Törölt felhasználó
#16286
Én személy szerint nem tudok elmenni a véleményed mellett! Néhány dolgot meg szeretnék osztani, remélem építő jellegűnek fogadod el! Előszeretettel olvastunk a 207-es Peugeot-ról, a sárvédőjavítás körülményeiről, meg a Budapest környékén készülő ingatlan Eldorádóról EUR/USD kompatibilitás nélkül, illetve egyéb kereskedési ötletekről, miszerint mehet fel, és le is a jegyzés az említett deviza párban, természetesen különböző TF-en! A 95% offtopik arányt elértük gond nélkül a segítségeddel, de nem szólt senki emiatt, mert ebben a fórumban van egymás iránti tisztelet! Aztán nem volt tiszta számodra, hogy mi a „cable” 20 év tapasztalattal a hátad mögött, de egy segítő szándékú fórumtárs elmondta neked. Most azt hiszem olyan területre tévedtél, ahol hiányzik a másik felé való korrektség tisztelet, Szarvasvadász drawdown-jára gondolok…… Én úgy látom, olyan vagy mint a kezdő tűzoltó, aki már a füstölt kolbász szagára, illatára is locsol……azaz olyan elismert ember szemléletébe próbálsz belekötni, aki jócskán bizonyított veled szemben, szerintem nem vagy hiteles, én óvatosabb, szerényebb lennék, ha egy grafikonon, (lásd Nasdaq), legalább utólag nem találom meg az esés előzetesen is felfedezhető jeleit! Amúgy segítek, 2016-ban is voltak olyan extrém mozgások pl GBP piacán, ahol nem lehetett kockázatot kezelni, ha nyitott pozid volt….. Üdvözlettel L
Törölt felhasználó 2017. 06. 11. 23:44
Előzmény: #16284  dt7
#16285
Én még soha nem nyomtam Neked mínuszt! Most is egy pluszt kaptál! Mégpedig azért, mert soha nem akarsz okosabbnak látszani attól amilyen vagy, nem lököd itt a porhintést. Viszont látom, hogy érdekel a dolog, tanulni akarsz, fejlődni és ez a legfontosabb! Én meg nem szeretnék itt vérre menő küzdelmet folytatni senkivel sem, főleg nem egy olyan emberrel, aki egyébként érti a dolgát és rendkívül lelkiismeretesen végzi a munkáját, de azt nem fogom szó nélkül hagyni, hogy olyan tanácsokat osztogasson, amivel esetleg komoly károkat okozhat egyeseknek, minden szempontból. Most betámadhatnám az Elliot-hullámelméletet is, kb. három sorban tudnám szemléltetni, hogy rég bedőlt már, de nem teszem, mert ha Neki az működik, abban hisz és azzal tud pénzt keresni, akkor ezt elfogadom. Nekem is vannak a kereskedési stratégiámban olyan elemek, amelyekért mások hülyének néznek, de nekem úgy működik a rendszerem, ha ezek benne vannak. És még valamit, a félreéetések tisztázása végett: Nekem sem 2,5millió Ft van a számlámon, ha valaki olvasott a sorok között, akkor levehette azt, hogy ez csak a kezdeti összeg volt. Viszont attól függetlenül, hogy nekem mennyi ül a számlán, eszem ágában sem lenne egy átlagembert arra biztatni, hogy 10 millióval trédeljen. Egy idő után néhányan "felnőnek" ehhez az összeghez, de nem ez az általános, és nem lenne baj, ha az emberek ezt nem a saját bőrükön tapasztalnák meg!
dt7
dt7 2017. 06. 11. 23:19
Előzmény: #16281  Törölt felhasználó
#16284
Valaki nyomott 1 - nekem.De hogy helyre tegyem a dolgokat, én mint senki aki tényleg 0 tudással rendelkezik néha bekérdez valami blődséget,viszont látom hogy sok ellentétes vélemény van közöttetek ,ami nem is baj,én személy szerint nem is tudok sajna hozzászólni mindehhez,viszont Csolinak és Szarvasvadásznak mindenképpen respect hogy ennyit fáradnak az elemzésekkel.Na persze még kihagytam Winwithme,Zolit,fxboy,bgyu, stb.
Törölt felhasználó 2017. 06. 11. 22:49
Előzmény: #16282  dt7
#16283
Köszönöm! A számok önmagukért beszélnek! 40% etapsolása a nyerőből, rövid úton! Közel 20%-os drowdown a teljes tőkére vetítve! Érdemes elgondolkodni rajta mindenkinek, hogy ezt hogyan lehet produkálni. A leírt módszeren kívül egyenes út lehet még hozzá pl., hogy van 30! bukó tréded, egyetlen nyerő nélkül. A kockázatkezelés ebben az esetben is megbukkott, csak itt még jön hozzá az is, hogy kereskedni sem tud.
dt7
dt7 2017. 06. 11. 22:34
Előzmény: #16281  Törölt felhasználó
#16282
Én 20 mínusz akartam de nem engedte a gép ezért így vasárnap este kaptál 1 +:)
Törölt felhasználó 2017. 06. 11. 22:11
Előzmény: #16273  szarvasvadasz
#16281
Jó estét, sziasztok! Rövid leszek és amit most fogok írni arra biztos fogok vagy 20 mínuszt kapni, de akkor is leírom. Először is winwithme-vel értek egyet. Ami ettől sokkal fontosabb: Te úgy ajánlgatsz itt az embereknek 10millió Ft-tal való trédelést, hogy közben nem tudsz kockázatot kezelni! Ezt fekete-fehéren ki lehet jelenteni. 117%-ból hogyan lehet 70%-ot csinálni? Ekkora drowdawn-hoz kb. Martingale sort kell építeni és aztán azt bebukni, mert hogy normális kockázatkezeléssel ezt nem lehet produlálni az biztos! Elliot mi? Szerintem most kibújt egy kicsit a szög zsákból.

Topik gazda

markyy
4 3 4

aktív fórumozók


friss hírek További hírek