Topiknyitó: Portfolio 2012. 04. 07. 01:52

A franciák aggódnak a magyar étkezési utalványok miatt  

Ugrás a cikkhez
Bekérették pénteken Trócsányi László párizsi magyar nagykövetet a francia külügyminisztériumba az étkezési utalványokkal foglalkozó francia cégeket érintő vitás ügyek kapcsán. Párizs álláspontja szerint Magyarország nem tartja tiszteletben az...

a teljes cikk: http://www.portfolio.hu/cikkek.tdp?k=3&i=165450
Rendezés:
Hozzászólások oldalanként:
Törölt felhasználó 2012. 04. 07. 12:04
Előzmény: #9  Törölt felhasználó
#20
ja persze, mert ha az utalványok helyett pénzt kapnak az emberek, akkor rögtön szaladnak ki Bécsbe kajálni, ahelyett, hogy itthon költenék el...

Aki inkább külföldön vásárol be, eszik étteremben, az pont leszarja a kajajegyet, ill. jóval többet költ itthon is magas hozzáadott értékű ételekre, szolgáltatásokra, mint azok a tömegek, akik valóban rászorulnak a kajajegy által nyújtott adóelőnyökre...
Törölt felhasználó 2012. 04. 07. 11:59
Előzmény: #4  watson
#19
watson,

Pontosan errő van szó, be is idézem újra:

"A francia kifogások álságosak. Had döntse már el az aki az adókedvezményt és a szociális juttatásokat adja az milyen módon adja!

Egyébként önmagában ez a jegyrendszer is megkérdőjelezhető, mert miért nem fizetést kapnak a dolgozók? Miért kell kiskapus adókedvezmény, meg extra bürokrácia, hogy kajajegyként adják ki a fizetések egy részét??"

Az állam az adókedvezményekkel olyan iszonyatos bürokratikus költségekre kényszeríti a tényleges termelő gazdasági szereplőket és saját magát is, hogy ezekre a költségekre teljes iparágak épülnek... Hihetetlenül elszomorít, hogy mire vagyunk kénytelenek pénzt költeni. mert itt nem csupán az érintett iparág teljes bevétele a költségünk, hanem az is, amely az adókedvezmény miatt nem folyik be a költségvetésbe. Mert a végén azt is az adófizetőkön hajtják be. Részben azokon is, akik miatt az egész kedvezményt bevezették...

Na, ez a bürokrácia csimborasszója!

Törölt felhasználó 2012. 04. 07. 11:48
Előzmény: #17  Törölt felhasználó
#18
Ja bocs! És kik azok a franciák?
Törölt felhasználó 2012. 04. 07. 11:47
Előzmény: #16  Törölt felhasználó
#17
A franciák elmehetnek a búsba.Az egész gyarmatosító EU elmehet a búsba.Kézilabda meccsen már a himnusz sem lehet énekelni! Abba is beleszólnak! Menjenek a picsába!
Törölt felhasználó 2012. 04. 07. 11:08
Előzmény: #15  Törölt felhasználó
#16
Azért kellene, hogy érdekeljen, mert mint látod a francia államot is érdekli, hogy hogyan tudnak tuti üzlethez hozzájutni, megtartani. Nem csak országon belül harcolnak a francia cégek védelmében, hanem külföldön is.

Törölt felhasználó 2012. 04. 07. 10:12
Előzmény: #13  Törölt felhasználó
#15
"Már megbeszéltük, hogy Te kedves Szente Csaba miért is szarod le, hogy, pl. a vízművek kinek a kezében van."

Erre nem emlékszem de biztos így van. Én igazából fordítva teszem fel a kérdést: miért kéne hogy érdekeljen, hogy a vízműveknek ki a tulajdonosa?

A vallásoddal és a Kanadával kapcsolatos írásodat nem igazán értem.

Törölt felhasználó 2012. 04. 07. 10:09
Előzmény: #11  Törölt felhasználó
#14
"Hány milliárdról is van szó?
Ez az összeg azért jól jön a vállalkozásoknak - nem?"

Úgy értettem ezeknek a kedvezményes adózású utalványoknak a megszüntetését, hogy az állam értelemszerűen annyival kevesebb egyéb adót szedne be. Azaz nagyjából mindenki a pénzénél lenne, csak nem lenne szükség ezekre az utalványokra.
Törölt felhasználó 2012. 04. 07. 10:01
Előzmény: #8  Törölt felhasználó
#13
Már megbeszéltük, hogy Te kedves Szente Csaba miért is szarod le, hogy, pl. a vízművek kinek a kezében van.

Már írtam: először magyar vagyok, s csak utána gyakorlom a vallásomat!!!! (nem fordítva!!!)

Ugyanis, akkor irány Kanada!
watson
watson 2012. 04. 07. 09:59
Előzmény: #10  Törölt felhasználó
#12
Ezt nem kell az eu-ra fogni!

Minden országban aki a pénzt (adókedvezményt, szociális juttatást...) adja, eldönti hogy mire adja.

Hogy kajára milyen módon ad adókedvezményt az állam azt az adott állam dönti el nem az eu.
Törölt felhasználó 2012. 04. 07. 09:55
Előzmény: #9  Törölt felhasználó
#11
Ha ez akkora baromság lenne, akkor nem küzdenének annyira érte a multik.

Hány milliárdról is van szó?
Ez az összeg azért jól jön a vállalkozásoknak - nem?

Törölt felhasználó 2012. 04. 07. 09:54
Előzmény: #8  Törölt felhasználó
#10
jogos, a viz egyre olcsóbb egy olyan országban, ahol szerencsére van...

cukorgyárakat zárjuk be, mert magyar érdek.. de a rohadt utalvány, az már francia érdek, az fontos, nagy volumenű.

nagy szutyok ez az egész eu.
Törölt felhasználó 2012. 04. 07. 09:15
Előzmény: #7  watson
#9
szerintem inkább szociológiai magyarázata van :)
...

Nekem annó úgy magyarázták ki, hogy ezek az utalványok nem kerülnek se párnacihába, se bankbetétbe, hanem rögtön el lesznek költve, és ráadásul csak országon belül lehet őket elkölteni, azaz azt várták tőlük, hogy majd jól felpörgetik a gazdaságot.
Szerintem viszont egy baromság az egész. :)
Törölt felhasználó 2012. 04. 07. 09:11
Előzmény: #3  Törölt felhasználó
#8
"amúgy pl nagyon "örülök" neki, hogy pl. a vizművek is francia. rohadnának +."

Én egyébként teljes mértékben leszarom, hogy a vízművek(vagy az utalvány/Malév/BKV stb) kinek a tulajdonában van. Csak az érdekel, hogy ezektől a cégektől megfelelő minőségű szolgáltatást kapjak megfelelő, a szolgáltatás minőségéhez igazodó áron.

watson
watson 2012. 04. 07. 09:07
Előzmény: #5  Törölt felhasználó
#7
A hibák inkább a szokásos kapkodástól meg hozzá nem értéstől vannak, ami a törvényhozásban is tetten érhető ;)
Ez persze nem jelenti azt hogy ez esetben a hazai érdekeket fel kellene adni egy francia benyögésre.

Ez az előbbi kukoricás cikk is iritáló, hogy 55-60%-os francia tulajdon a mezőgazdasági feldolgozó ipar ezen szektorában. Szerintem ez megengedhetetlen lenne. Én nem is veszek soha Bonduellet... ;)

"logikusnak tűnő közgazdaságtani magyarázat"
szerintem inkább szociológiai magyarázata van :)
Az emberek nagy része alapvetően buta birkának van feltételezve (és mi tagadás nem kis számban azok is;) ezért hogy egyáltalán kajáljon és ne vonja meg a kaját a szája elől mindenféle törlesztő részletet meg fogyasztási cikket preferálva, direkt kajára kell adni neki a juttatást hogy a munkamorálja és ereje is megmaradjon... vagy valami ilyesmi a magyarázat ;)

Törölt felhasználó 2012. 04. 07. 08:51
Előzmény: #1  Portfolio
#6
mi is tiltakozunk!
link
Törölt felhasználó 2012. 04. 07. 08:41
Előzmény: #4  watson
#5
"Ezen azért lehet javítani, és kell is. "

Igen, de illett volna megfelelő módon felkészülni a feladatra, hogy ne a munkavállalók szívjanak emiatt.

"Egyébként önmagában ez a jegyrendszer is megkérdőjelezhető, mert miért nem fizetést kapnak a dolgozók? Miért kell kiskapus adókedvezmény, meg extra bürokrácia, hogy kajajegyként adják ki a fizetések egy részét??? "

Ennek megvan a logikusnak tűnő közgazdaságtani magyarázata, de nekem ez a magyarázat nem tűnik logikusnak. :) El kéne törölni az egészet és egyszerűen szedjenek be ennyivel kevesebb adót.

watson
watson 2012. 04. 07. 08:34
Előzmény: #2  Törölt felhasználó
#4
Ezen azért lehet javítani, és kell is.

A francia kifogások álságosak. Had döntse már el az aki az adókedvezményt és a szociális juttatásokat adja az milyen módon adja!

Egyébként önmagában ez a jegyrendszer is megkérdőjelezhető, mert miért nem fizetést kapnak a dolgozók? Miért kell kiskapus adókedvezmény, meg extra bürokrácia, hogy kajajegyként adják ki a fizetések egy részét???
Törölt felhasználó 2012. 04. 07. 08:30
Előzmény: #2  Törölt felhasználó
#3
én -is- 4. hónapja nem kapom meg az erzsébet utalványt, a szép kártyával egyetemben.

amúgy pl nagyon "örülök" neki, hogy pl. a vizművek is francia. rohadnának +.
Törölt felhasználó 2012. 04. 07. 08:24
Előzmény: #1  portfolio
#2
Lehet szidni a magáncégeket(francia, magyar mindegy), hogy a szemetek levették a maguk néhány % hasznát a kibocsátott utalványok után, de azért cserébe legalább minőségi szolgáltatást nyújtottak. Az utalványok mindig időre ki lettek nyomtatva és el lettek juttatva a munkavállalókhoz. Legalábbis az elmúlt 5 évben nálunk emiatt senkit nem ért hátrány. Az új Erzsébet utalványokkal sajnos nem ez a helyzet. A néhány % hasznot az állam persze leveszi, de a szolgáltatás eléggé akadozik, egyszerűen nem készülnek el időre az utalványok, nálunk kb 1 hónapos késéssel kapták meg a dolgozók.

Topik gazda

Portfolio
Portfolio
4 5 1

aktív fórumozók