Topiknyitó: Portfolio 2012. 02. 16. 09:12

Havonta száz orvos távozik az országból  

Ugrás a cikkhez
Egyre nagyobb méreteket ölt az orvoshiány Magyarországon. Egy friss felmérés szerint frissen végzettek csaknem harmada már munkába se áll Magyarországon, miközben havonta százan vándorolnak ki - írja a Népszabadság csütörtöki számában. A napilap...

a teljes cikk: http://www.portfolio.hu/cikkek.tdp?k=3&i=162967
Rendezés:
Hozzászólások oldalanként:
Törölt felhasználó 2012. 02. 16. 21:12
Előzmény: #136  szivacs
#140
és most akkor mindenkinek ezt kellene csinálni?Egyébként már régóta nem lehet vagonokat rakni,még nappal sem.Csak a gyerekeidet sajnálom,hogy ennyire beszűkült apjuk van.Ez a Dobó duma meg nagyon gyenge.Olvass Ady-t,Gárdonyi helyett.
Törölt felhasználó 2012. 02. 16. 21:01
Előzmény: #137  Törölt felhasználó
#139
Hááá nem ?
Hááá de!
cscsb 2012. 02. 16. 20:59
Előzmény: #132  Törölt felhasználó
#138
szívemből szóltál Liet:)
anno én is orvosit végeztem, de gyógyszercégnél vagyok 11 éve...sajna ezt is tönkreteszik...lehet marad a külföld:(
Törölt felhasználó 2012. 02. 16. 20:55
Előzmény: #136  szivacs
#137
"Mindenkinek nehéz az életkezdés" Ez így igaz.Csak nem mindegy,mennyi fizetéssel kezdi és hogy tíz év alatt jut el a kívánt egzisztenciáig(ha eljut),vagy egy év alatt.Ez a különbség és azért mert valaki magyarországon született nem kötelező itt nyomorognia. Meneküljön ki merre lát!!! )))
szivacs
szivacs 2012. 02. 16. 20:43
Előzmény: #132  Törölt felhasználó
#136
Le kellet nyugodnom, kócs annyira kiakasztott a demagóg dumájával...

Mi a kérdés? Ez: "Hazafiatlan dolog volt?"
Ha úgy érzik, hogy nem tartoznak ide, akkor menjenek. Majd integetünk és képezünk helyettük másik orvosokat, ha kell háromszor annyit!
Ostrom van, úgyhogy ahogy Dobó mondta: "Inkább kevés oroszlán!"

Mondok egy másik történetet: mi a sörgyárba jártunk ládákat rakodni, meg Csepelre beállt műtrágyát kirakni vagonból szívlapáttal egyetem alatt. Amikor végeztünk, az a mondás járta: Az értelmiség előtt 2 út áll, az egyik az alkoholizmus, a másik járhatatlan.
Ja és mellesleg 1 évet lehúztunk a katonaságnál is.
A feleségem kiment utolsó évre levelezőre, hogy dolgozhasson cigányiskolában és fizetni tudja az albérletet.
Végzés után a szüleimnél laktunk 1,5 szobásban. Az első gyerek albérletbe született a gettóban, WC a folyosón.
A diplomás kezdőfizetésünk kevesebb volt az árokásókénál meg a takarítókénál. Aztán sok melóval lassan kiegyenesedtek a dolgok.
Szóval nem nagyon tudok meghatódni, mindenkinek nehéz az életkezdés.

Ezzel együtt én fizetném a bérletüket, adnék cafetériát és albérleti támogatást, ez kb. 20+10+60 így már ki lehet jönni és némi +munkával a nyaralás is meg van. Persze cserébe elvárnám, hogy x ideig ott dolgozzanak.

Törölt felhasználó 2012. 02. 16. 18:52
Előzmény: #132  Törölt felhasználó
#135
Én reagálok szívesen.Tökéletesen jól látod,szórják a pénzt kétkézzel,közben gombokért dolgoznak az emberek!Aki tud egy kicsit számolni kb.1 perc alatt eljut odáig hogy irány nyugat. Nagyon jól tették hogy kimentek külföldre,sok sikert kívánok nekik! Én 6 évig dolgoztam ausztriában,zongorázni lehet a külömbséget.Akiben van egy kis ambíció az elhúz innen a bánatba.Sajnos ez a nagy magyar valóság.
Törölt felhasználó 2012. 02. 16. 18:27
Előzmény: #132  Törölt felhasználó
#134
Így van.Ezt mondom.Van itt pénz dögivel,de csak a "mi kutyánk kölykének".
Törölt felhasználó 2012. 02. 16. 18:21
Előzmény: #126  csendben
#133
2400-at.

Nem azt mondtam, hogy ezt kellene - ez a román megoldás.

Két apró gond van vele - fenntartja a jelenlegi struktúrát, és valóban még rosszabb a merítési lehetőség, tehát romlik a színvonal.
Törölt felhasználó 2012. 02. 16. 18:17
Előzmény: #126  csendben
#132
A történet vége az hogy a novemberi végzés óta tökéletesítik a német nyelvtudásukat, már van 2 állásajánlatuk németbe de még várnak kicsit, hátha kapnak Dániába vagy Németországba ajánlatot még az eddigi ajánlatoknál is magasabb bérért.

Másik kérdésre: Nem kellene 3000 orvost képezni évente, pont elég ami most van, nettó 200 kezdővel az évfolyamról NAGYON kevés ember gondolkodna külföldi munkán. Egyszerűen arról van szó, hogy mocskosul elegünk van belőle hogy hülyének néz minket az állam. Bérrendezésben 30 milliárd sok mindenre elég lenne, megmondják hogy ere nincs pénz, miközben mennek a súlyos tízmilliárdok a médiatanácsra, a köztévére, a TEK-re, a Loki stadionra, a Puskás stadionra, felső 10% adócsökkentésére, MOL pakkra, felcsúti fociakadémiára. Ezek után könnyes szemmel közlik velünk hogy értsük meg hogy nehéz helyzetben van az ország...

Mellesleg érdekesnek tartom hogy csendesen kívül senki más(pl szivacs) nem reagált a korábbi kommentemre, pedig ez a nagy hús-vér magyar valóság...
loliense 2012. 02. 16. 18:17
Előzmény: #123  Sigorszky
#131
A következőre a 15.-re,akik viszont aranyosak és lemaradtak a kisebbség listáról!!!
Törölt felhasználó 2012. 02. 16. 18:10
Előzmény: #129  csendben
#130
Van itt éppen elég befizető,hiszen az áfát a legnagyobb tételt mindenki fizeti.A feketemunkás is.Az elosztással van itt a probléma,meg a hülyeséggel.Mert pénz van itt dögivel.Ez csak a kábítás része,hogy nincs elég pénz.
csendben 2012. 02. 16. 18:06
Előzmény: #127  Törölt felhasználó
#129
Ott van -többek között!- elqrva,hogy kevés a tényleges adó és járulék befizető!
Így aztán annak a kevésnek,magas az adó és járulékterhelése!
Sokkal egyszerűbb a dolgozókat sarcolni,mint a rendszer pogyázóit munkára fogni.....
csendben 2012. 02. 16. 18:03
Előzmény: #124  Törölt felhasználó
#128
Azt mondta a rádió,hogy Romániából is elment 10000, azaz tízezer orvos.
Namármos ebből az következik számomra,hogy vagy egyre meszebbre kell menni,vagy nem a szakmában fognak dolgozni.....

Törölt felhasználó 2012. 02. 16. 18:03
Előzmény: #122  Törölt felhasználó
#127
Igen.Ha GDP arányosan adnák a fizetéseket,akkor az uniós átlag 70%-át kellene keresnünk,mindannyiunknak.Szerintem ez elfogadható lenne.De valaki itt írta,hogy nagyon át vagyunk baszva.Na,ez a helyzet.
csendben 2012. 02. 16. 18:01
Előzmény: #124  Törölt felhasználó
#126
Tehát akkor SZERINTED sacc. 3000 orvost kellene ingyen kiképezni,évente....
Értem!
Megmondanád,hogy miből?
Törölt felhasználó 2012. 02. 16. 17:57
Előzmény: #114  Törölt felhasználó
#125
Ezt azért nem tartom jó megoldásnak,mert ha felhígul a szakma,annak megintcsak a betegek isszák meg a levét.Ez nálunk is probléma,hiszen a rossz fizetések sok tehetséges fiatalt másik pályára kényszerítenek már a pályaválasztáskor.Arról nem beszélve,hogy orvosin 4-est nem gogadnék el.Vagyis buktatnék.De ha kicsi a merítés sok kókler is elvégezheti az egyetemet és ebből adódnak azok a sajnálatos problémák,melyek az előzőekben olvashatóak.
Törölt felhasználó 2012. 02. 16. 17:55
Előzmény: #120  csendben
#124
Mondjuk a 10 évvel ezelőtti létszám.

Ma Magyarországon kb. 800 orvos végez évente, ebből eddig kb. 600 maradt a pályán, az arány az utóbbi években romlott, idén szerintem a fele.

1200 orvos távozik külföldre évente, nyugdíjba megy 500-1000.

Ami eddig egyben tartotta a rendszert, hogy az EU csatlakozás után évente 1200 magyar jött külföldről. Ma 0.

És már most krízishelyzet van az eü. dolgozók létszáma miatt.

Az ápolók hasonló arányban mennek el a pályáról.
Sigorszky 2012. 02. 16. 17:53
Előzmény: #111  loliense
#123
Magyarország nemzetiségei:
bolgárok,cigányok/romák, görögök,horvátok,lengyelek,németek,
örmények,románok, ruszinok, szerbek, szlovákok,szlovének,ukránok.

"Én a másik kisebbséghez tartozókat ismerem,azok aranyosak!!!"

Mégis melyikre gondolsz? )

Törölt felhasználó 2012. 02. 16. 17:52
Előzmény: #117  Törölt felhasználó
#122
Nem jósolok, de amennyiben nem változik semmi az eü-ben, akkor a helyzet nyilvánvalóan csak rosszabb lesz. A legjobb emberek sem képesek sokáig mindig jó teljesítményt nyújtani, rossz körülmények között.

Jelenleg kb. 4,7% GDP arányosan az eü Magyarországon, sehol nem ilyen alacsony a környéken - tavaly 25 milliárdos forráskivonás történt.
Törölt felhasználó 2012. 02. 16. 17:51
Előzmény: #116  loliense
#121
Ez csak féligazság,ami,mint tudjuk nem az igazság fele.Sokkal ,de sokkal több ember van kiszolgáltatott helyzetben(sajnos),mint azt gondolnánk.Azon bátor kevesek pedig akik vállalták a konfliktust nem igazán kaptak publicitást.

Topik gazda

Portfolio
Portfolio
4 5 1

aktív fórumozók


friss hírek További hírek