Topiknyitó: Portfolio 2011. 09. 19. 20:23

Döntött a parlament - Igen a végtörlesztésre  

Ugrás a cikkhez
Az Országgyűlés hétfő este úgy döntött, egyes esetekben lehetővé teszi a devizahitelek egyösszegű, rögzített árfolyamon történő végtörlesztését - írja az MTI. Rogán Antal javaslatát 277 igen szavazattal, 9 nem ellenében, 30 tartózkodással...

a teljes cikk: http://www.portfolio.hu/cikkek.tdp?k=3&i=155577
Rendezés:
Hozzászólások oldalanként:
Törölt felhasználó 2011. 09. 19. 23:42
Előzmény: #18  Törölt felhasználó
#20
Jut eszembe, hol van az őszre beígért államadósságcsökkentés? A lenyúlt 3000-3100 mrd-ból végül csak 1340 mrd megy adósságcsökkentésre?

Ez még az én eredeti tippemnél is sokkal rosszabb arány (44%)... Tokos, most hogyhogy nem fröcsögsz?
johai 2011. 09. 19. 23:36
Előzmény: #17  peter_s
#19
A Fidesz mindenen túltesz,ezek korlátoltak,és a végletekig önzők.A szocik ravaszok voltak,de a nevükből fakadó szociális érzékenységet nem tagadták meg,csak nyesegették a forrásokat folyamatosan.
Törölt felhasználó 2011. 09. 19. 23:30
Előzmény: #13  Törölt felhasználó
#18
Ja a MOL is lassan 200 mrd bukta van. Igen szép teljesítmény ez alig 4 hónap alatt. Ha tudják, hogy szétverik a piacokat, akkor legalább annyi eszük lett volna, hogy előbb verik szét, aztán veszik vissza, nem fordítva. Persze, akkor lehet, hogy nem élnének már...

Egészen elképesztő, amit művelnek. Az állam már lassan 1000 mrd mínusznál jár, a lakosság a nem végtörleszthető devizahiteleken 1-200 mrd-os veszteségben van, a végtörlesztéssel élni mem tudók sok 100 mrd-os mínuszban vannak, a devizahiteles vállalatok szintén. A nemzetgazdasági bukó már most jóval meghaladja az 1000 mrd-ot, pedig még csak a tervek voltak az árakban.

Ismét bebizonyosodik, hogy a piacon nincs csoda, mindennek ára van. Az erőszakos piac kiktatási kísérlet mindig drágább a piacnál... De az ostobaság nagy úr, és ha itt ennyien tapsikolnak agyatlanul, akkor persze a vezér saját pénztárcája és hatalma szempontjából jó döntést hozott. A többi meg le van szarva... Azért megnézném azoknak az elvakult Orbán hívőknek a fejét, akik végtörleszteni nem tudnak majd és csak pislognak az eső Ft és ugró törlesztők miatt. Persze, ők meg majd beveszik az állam majd megment meg ez is a mocskos bankok meg a szemét tőzsde miatt van maszlagot, ha beledöglenek, akkor is. A hit mindenre képes... Ha vannak, akik ölni tudnak érte, akkor nem is olyan meglepő, ha vannak, akik inkább tönkremennek, csak tapsikolhassanak a vezérnek.

peter_s 2011. 09. 19. 23:27
Előzmény: #10  johai
#17
"Egyedül a szocik szavaztak nemmel,és álltak ki az arra valóban rászorultak mellett."

Bocs de én a Fideszt és az MSZP-t egy kalap alá veszem. Mindkét párt tökéletesen alkalmatlan az ország vezetésére és tele van volt MSZMP tagokkal és KISZ titkárokkal. Szégyen!!! Egy angol politikus inkább elmegy szemetet szedni éhbérért minthogy ezekkel egy tányérból egyen.
Törölt felhasználó 2011. 09. 19. 23:22
Előzmény: #13  Törölt felhasználó
#16
n1 hozzászólás.

a jegybanki alapkamat villámgyorsan 7 % lesz, még akkor is ha fideszesek ülnek ott. nem tehetnek mást szvsz
gazmber 2011. 09. 19. 23:21
Előzmény: #6  stock33
#15
"sok állampolgárt a tönkremenéstől ment meg"
azt a ~10%-ot aki a "cihából" ki tudja csengetni a végtörlesztést azt aztán qrvára meg kell menteni, az a ~90% aki meg nem tud megmentődni az továbbra is - ha lehet még jobban - mérgezi a rogyazodó pénzügyi rendszert...'zseniális'.
már csak azon morfizok, hogy a 2012-es alaptörvény tükrében, miszerint a közérdek már előbbre való a magánérdeknél(tulajdonnál?) a mostani 'akcióban' fel nem használt megtakarítások mennyire lehetnek majd biztonságban a 'nemzeti összefogás' és szolidaritás magasztos képviselőitől az egyre mélyebb mutyisztáni dagonyában
johai 2011. 09. 19. 23:15
Előzmény: #11  Törölt felhasználó
#14
Egyértelmüű,bár cak a rövid finanszirozás drágul,és a megujitandó.
Én látok a mélyben valamit,valami keletre fordulást,vagy nevezhetjük Kina szindrómának is,csak hát nincsenek egy sulycsoportban a kinaiakkal,és bennük reménykedni,melléjük szegődni szolgának,tényleg csak háborús helyzetben elfogdható.

Nem tudom ki hogy látja de szerintem béke van....
Törölt felhasználó 2011. 09. 19. 23:11
Előzmény: #2  Törölt felhasználó
#13
1053, látom a gondolkodás nem megy. Nos, akkor segítek.

"Szerintem jó döntés, mert az állampolgár által nem befolyásolható folyamatról(árfolyamról) van szó, sok állampolgárt a tönkremenéstől ment meg"

Elmondom, mi történik:
1. Aki bajban van, mert nem tudja fizetni a devizahitelt, az kiváltani se fogja tudni. A gyengülő Ft miatt (az ötlet bedobása óta 20 Ft-ot erősödött az euró, 20-at a CHF) az ő terheik tovább NŐNEK. Pláne, ha tömegesen beindul a végtörlesztés. Akik miatt hazudták tehát az egészet, azokat nem megmentik, hanem rúgnak egyet beléjük.
2. Aki nincs ekkora bajban, de egyben végtörleszteni nem tud, az Ft hitellel fogja kiváltani a devizásat. Ő nyer a piaci és a fix árfolyam különbözetén, CHF esetében kb. 25%-ot, csakhogy a kamatkülönbözet miatt bukik kb. ugyanennyit. Azaz alaphelyzetben is kb. UGYANANNYI marad a törlesztője. Ha a tömeges végtörlesztés miatt továbbo Ft esés lesz, amit hozamemelkedés is követ, akkor a Ft kamatok emelkedése miatt még NŐ is a törlesztője a mostanihoz képest. De nem tehet mást, váltani kell, mert a gyengülő Ft miatt a maradással még rosszabbul jár.
3. Aki egyben azonnal ki tudja fizetni, nos ő JOBBAN jár, kapott egy 25%-al a piaci árnál kedvezőbb kiszállási lehetőséget a TÖBBIEK KÁRÁRA.

Ez a terv a 3-as pontbelieknek jó egyedül (élükön a nagy hitelösszegű politikai és gazdasági elitnek). Az ország egészének nagy valószínűséggel rosszabb. Rosszabb:
- az államnak, ha esik a Ft és nő a kamatszint (10 Ft EUR árfolyamnövekedés kb. 300 mrd Ft adósságnövekedés, 1% pont Ft hozamszint emelkedés kb. 100 mrd Ft/ év kamatfizetés növekedés) + az önkormányzatok devizahitele;
- rosszabb a devizahitelben maradóknak (lakosság végtörleszteni nem tudó része, nem lakáshitelesek, vállalatok);
- rosszabb a Ft hiteleseknek (kamatszint növekedés).

Ez csak annak jó, aki nagy hitelösstegben egyszerre kiszállhat. Azaz saját maguknak.

De te csak tapsikolj nyugodtan gondolkozás nélkül.
- rosszabb
Törölt felhasználó 2011. 09. 19. 23:09
Előzmény: #6  stock33
#12
Ez a 180-as végtörlesztés is egyfajta hitel a bankoktól sztem, mely szerencsés esetben nem visszafizetendő, de amennyiben ezt az kormány akciót elmeszelné az eu bíróság, akkor kamat terhekkel növelten a teljes összeg a végtörlesztőket illetné meg az állam (azaz a kb.99%-os többség) helyett.
Gondolom ilyen feltételek mellett nemigen állnának sorban a végtörlesztésekre.
Törölt felhasználó 2011. 09. 19. 23:02
Előzmény: #10  johai
#11
Most szigorúan elvonatkoztatva az emberektől, csak közgazdaságilag megnézve a dolgot, kész vicc.

Akkor számoljunk, van 19000 mrd ft adósságunk, átlag 6%-os hozamra.

Mivel ilyet megtehet a kormán, gyakorlatilag azt is kijelenthetné h ő akkor most csak 4%-t fog adni a kötvények hozamaként, mert ennyi van oszd be.

A külföld hogy reagál, kockázati felárt fog beépíteni a magyar állampapírba, ami mondjuk felugrik 100-200 bázispontot 3 hónapos időtávban, nő a CDS.

19000 mrdx 0.02=380 mrd huf nettó veszteség 1 év alatt.

Nem beszélve a devizakereslet hirtelen megugrására, ami miatt az eur chf az égbe szökik, ami aztán az exporton kívül senkinek nem lesz jó.

ezt kombinálva a megszorításokkal a belső fogyasztás még kevesebb lesz, a gfdp arányos növekedés meg nem lesz annyi amennyivel kalkuláltak ... ugye ismerős 3%, most 2%, év végére jó ha 1.5% lesz... messzire vezet ez rohadtul.

kormány politikája közgazdasági öngyilkosság, konkrétan.
johai 2011. 09. 19. 22:55
Előzmény: #8  peter_s
#10
Igy igaz.
Elkurta a jobbik,bizonyitva ezzel a szavazással azok igazát akik óvták tőlük az országot.
Az LMP is egy nagy nulla.Egyedül a szocik szavaztak nemmel,és álltak ki az arra valóban rászorultak mellett.
watson
watson 2011. 09. 19. 22:51
Előzmény: #8  peter_s
#9
Osztogatnak aztán fosztogatnak ezek a hazug tolvaj bűnözők.

A 291-es EURóval és 241-es CHF-elaz autó és áru-hiteleken többet bukik a lakosság mint amennyivel ki akarják segíteni a kiválasztottakat.

Tulajdonképpen aki nem tudja végtörleszteni és bajban van azokat is most a forintgyengítéssel jól megtaposták ... gratulálok.
peter_s 2011. 09. 19. 22:40
Előzmény: #1  Portfolio
#8
Végre ország-világ előtt kiderült, hogy a Jobbik is fideszes. Beálltak a sorba az MSZP, SZDSZ és a Fidesz után. Most már ők sem mondhatják, hogy a Fidesz a gazdagok kormánya.
Törölt felhasználó 2011. 09. 19. 22:39
#7
Huuuráááá!!!!

Eur 320
CHF 260

de legalabb az exportnak jó lesz.
raiffeisen erste kivonul 7-8 e ember munka nélkül, na meg bóvli lesz az állampapírunk, 8% -os hozam.

remélem megérte, Orbán Úr!
stock33
stock33 2011. 09. 19. 22:32
Előzmény: #2  Törölt felhasználó
#6
"sok állampolgárt a tönkremenéstől ment meg"

mármint akik egy összegben végtörleszteni tudnak. azokat mentik az én pénzemből? baromira rá lehetnek szorulva, hogy az én zsebemben kotorászva, az én pénzemre fáj a foguk.
én is azok pártján állok, akik a jövőben máshogy fognak nézni ezekre az élősködőkre.
stock33
stock33 2011. 09. 19. 22:29
Előzmény: #2  Törölt felhasználó
#5
az állampolgárok azt se befolyásolhatták, hogy agyatlan barmok svájci frank alapú hitelt vegyenek fel, aminek a törlesztésének nagy részét viszont az állampolgárok fogják állni

továbbra se értem, hogy miért nekem kellene akár csak egy fillérnyi részét is az ő hitelüknek kifizetni (hagyjuk az agymosottaknak szóló dumát, miszerint a bankok fizetnek...). ők vették fel a hitelt, nem én. ők döntöttek, hogy devizáznak, nem én.
gazmber 2011. 09. 19. 22:23
Előzmény: #3  Törölt felhasználó
#4
aki korábban nem dőlt be a "bankárpárti gaz szoc-libsi" kurmányoknak és nem vett se új lakást, se nem ment a bahamákra nyaralni, jó volt neki a 3-4éves használt autó is, stb,stb. és nem vette fel a svejci hitelt - az most bemehet abba qrva bankba és vehet ~5millárt 180-on frankot? hogy valami haszna neki is legyen, mert a "hitelkárosultak" miatt(is) történő mindenféle megmentésekkel, állandó szolidaritással, akciótervekkel, nemzeti összefogással és köpködéssel stb. már qrvára tele van a hócipője...-:(?)
Törölt felhasználó 2011. 09. 19. 22:03
Előzmény: #2  Törölt felhasználó
#3
Aki a múlt héten végtörlesztett annak már nem jár a 180Ft-os ár? Régebbi cikkben mg olyat olvastam, hogy 3hónapra visszamenőleg lezs hatályos.
Törölt felhasználó 2011. 09. 19. 21:56
Előzmény: #1  portfolio
#2
Szerintem jó döntés, mert az állampolgár által nem befolyásolható folyamatról(árfolyamról) van szó, sok állampolgárt a tönkremenéstől ment meg

Topik gazda

Portfolio
Portfolio
4 5 1

aktív fórumozók


friss hírek További hírek