Topiknyitó: Portfolio 2010. 11. 05. 20:04

Emelkedik a nyugdíjjárulék januártól  

Ugrás a cikkhez
Nemcsak a magán-nyugdíjpénztári befizetések einstandolásával gyarapítja a kormány 2011-ben a nyugdíjkasszát. Az adó-salátatörvényhez benyújtott költségvetési bizottsági módosító indítvány a bruttó bért terhelő mostani 9,5 százalékos járulékot 10...

a teljes cikk: http://www.portfolio.hu/cikkek.tdp?k=3&i=140984
Rendezés:
Hozzászólások oldalanként:
Törölt felhasználó 2010. 11. 07. 10:51
Előzmény: #12  sasa44
#14
A születéskor várható élettartam nőknél 77,8 év , férfiaknál 69,8 év.
60 éves korban a várható élettartam nőknél 81,4 év , férfiaknál 76,6 év.
A lakosság 52,5%-a nő, egyszerűen több a női választó, a 60 év felettieknél a különbség még nagyobb(férfi: 845ezer, nő 1,35 millió fő)
McLain 2010. 11. 07. 07:58
Előzmény: #12  sasa44
#13
hogy a hölgyek nevelik fel (normál esetben) a köv. generációt. nem tudom, csak vélem, hogy ezt ismerik el. ami 1ébként nem rossz, hisz a gyermeknevelés is munka. ui. nem csak a javakat, hanem a fogyasztót magát is újra kell ám termelni.
a hsz-szel nem akarom a rendelkezést sem helyeselni, sem ellenezni. csak a gondolataimat osztottam meg veletek.
sasa44 2010. 11. 07. 06:48
Előzmény: #10  szivacs
#12
Maximálisan egyetértek! A nők átlag 7-10 évvel élnek tovább mint a férfiak. Mégis mi az az ok, ami miatt bevezetik ezt a felháborító diszkriminációt?!!!
Bogi27
Bogi27 2010. 11. 07. 05:28
Előzmény: #10  szivacs
#11
Csak kiegészitésképen megjedzem szünjön meg az özvegyi nyugdij is .Mert rusnyáék nehogy már a másébol éljenek ez igy nem fer vagy dolgozon meg a nyugdijért.Milyen jogon kap öregségi nyugdijt a férje után , forditva már nincsen ilyen .Csak megjedzem a nyáron meghalt anyukám egy forint nyugdijt nem kaptam utána pedig itt is élenzem semi féle kifizetést nem is érvényesitenék.Vagy kap mindenki vagy nem .Tudtomal 1 évig aki házastársi életársi visszonyban van a volt a elhunyt személyel csak az kaphat nyugdijt kampjon görcsöt inkább .Nem fer ez sehogy sem én pedig se ez se az nem voltam csak ,ezek után csak nyugotan szünjön meg a fekete mutyi is mert ne dolgozon a nyugdijas se .Takarodjon nyugdijba vagy ne kapjon nyugdijt mert dolgozom akinek nem teccik ne olvasa el.A fiataloktol ne vegyék el a minka lehetöséget és a nyugdijt ,ugye mszp fideszes barmok ,aki dolgozik és gyereke van támogasák nyugdijal elvileg ö a jövö nem a nyugdijas hoppá.És mi az hogy 13 havi nyugdij mikor kaptam én 13 havi fizetést is ,sose sirni könnyü.Az a helyzet én minden féle támogatást megszüntetnék semi nem volna csak a munka , és igy felértékelödne a munka értéke .Igy se valószinü hogy a hogy sokember megéli ,a nyugdijt majd a tervezet 70 éves korhatárt .De ha megéli a kapuban már várja is ,a temetös kocsi és visszik is a nyughelyremeert kihajtot ember lesz .Kedves fiatalság igy azt tudom mondani még fiatal vagy örülj mindenek és buliz sokat mert RABSZOLGA LESZEL ÉS MEGFÁRADT EMBER .

szivacs
szivacs 2010. 11. 07. 00:06
Előzmény: #4  Törölt felhasználó
#10
"...a nyugdíjjárulék-emelésből befolyó plusz pénzből a legalább 40 éves munkaviszonnyal rendelkező nők nyugdíjba vonulását fedeznék."
link

Ez diszkrimináció!
Férfiak, támadjuk meg az Alkotmánybíróságon!
Mi úgyis átlag 7 évvel kevesebbet élünk és vagyunk nyugdíjban, nem?
Szvsz a nyugdíjkorhatárt úgy kellene megállapítani, hogy a nők is és a férfiak is átlagosan legalább 10 évet lehessenek nyugdíjban.
Törölt felhasználó 2010. 11. 06. 13:36
Törölt hozzászólás
#9
mondoka 2010. 11. 06. 12:50
Előzmény: #7  tokos.
#8
Éljen az inflációfeletti nyugdíjemelés! Aki meg dolgozik éljen,... haljon éhen!
tokos. 2010. 11. 06. 10:59
Előzmény: #6  guildenstern
#7
en is erre tippeltem eloszor, de ha megnezed a 4-es hozzaszolas linkjet, abban 12. Szerepel, mint szamfejtesi utolso datum, a 13. meg nyilvan az elso utana kovetkezo nap.

Egy biztos a januarban kifizetett decemberi fizum utan is sokat fogok adozni, es nem linearisan, mint ahogy ez utan sem fogjak vonni a nyugdijjarulekot.
guildenstern
guildenstern 2010. 11. 06. 09:42
Előzmény: #5  tokos.
#6
inkább simán arra tippelnék, hogy nem voltak benne biztosak, hogy nov. 15-ig, 20-ig átverik a parlamenten.
tokos. 2010. 11. 06. 08:23
Előzmény: #3  tokos.
#5
Kozben rajottem a datum okara, valszeg amiatt kell ez az okos idopont, mert a januar elejen kifizetett berek meg elozo evhez tartoznak elszamolas szerint, es nem akartak decembertol emelni a jarulekot.

Maga az eljaras amugy nem szerencses szerintem, ket mod van, az egyik lehetoseg az lett volna, hogy adokbol potolnk ki ezt a reszt is, a masik viszont az, hogy jarulekot emelnek.

A magasabb jarulek alapjan viszont majd amikor nyugdijba mennek a nepek, tobb nyugdijra tart(hatn)anak igenyt. Jobb lett volna ezt elkerulni a biztonsag kedveert.
Törölt felhasználó 2010. 11. 05. 22:35
Előzmény: #3  tokos.
#4
Nagyon várom, hogy O.V. kiálljon és bejelentse. Vajon miért nem tette?
A jan.13. meg röhej. Meg ez is:
link
Lehet újra számfejteni és bevallani.
Tényleg elmebaj, amit művelnek.
tokos. 2010. 11. 05. 20:31
Előzmény: #1  portfolio
#3
Jan 13-tol?

Ez csucs, eddig aszittem a szocik hasrautesszeru evkozi modositasait nem lehet alulmulni, de ugy tunik, hogy sikerul.
Sarpac
Sarpac 2010. 11. 05. 20:15
Előzmény: #1  portfolio
#2
Tegyük szépen mellé, hogy az adójóváírás összege is csökken 3000 forinttal. Kispénzűek mind mind igen rosszul fognak járni!

Topik gazda

Portfolio
Portfolio
4 5 1

aktív fórumozók