Topiknyitó: Portfolio 2010. 07. 30. 11:32

A hitelminősítők lemaradtak - többé nincs szükség az IMF támogatására (Cséfalvay)  

Ugrás a cikkhez
A csütörtöki magyar kötvényaukciókon tapasztalt megugró kereslet is azt támasztja alá, hogy a hitelminősítők "le vannak maradva", amikor arra figyelmeztetnek, hogy leminősíthetik Magyarországot - nyilatkozta a Bloomberg hírügynökségnek Cséfalvay...

a teljes cikk: http://www.portfolio.hu/cikkek.tdp?k=3&i=136671
Rendezés:
Hozzászólások oldalanként:
tokos. 2010. 08. 06. 13:18
Előzmény: #436  Törölt felhasználó
#440
ogalmam sincs, hogy Schmidt mire esküdött fel, de ha erre is, Simor arra, hogy a magyar monetáris politikát vezeti.

Ha ebbe beavatkoznak akkor fel kell állni. Nem én mondtanm, hogy ez a szakmai munkába is beavatkozás, valamelyik MT tag beszélt erről.

Ha viszont a fizetés csak a kérdés, az kizárólag a munkavállalóra és a munkáltatóra tartozik, nem az országra.
Törölt felhasználó 2010. 08. 06. 13:15
Előzmény: #435  tokos.
#439
Tokos, nagy baj van a fejedben, ha szerinted egy olimpián való indulás a legfelsőbb sportvezetőként ugyanolyan kardinális szakmai kérdés, mint a monetáris politika vezetőjeként a jegybank néhány vezetőjének fizetése.

Ugye nem mondod komolyan, hogy szerinted ez a kettő analóg?
tokos. 2010. 08. 06. 13:14
Előzmény: #431  Törölt felhasználó
#438
Akár ez is bejöhet.

Ugyanakkor a hazai viszonyok között a köztársasági elnök kérdése szerintem nem olyan súlyú kérdés, amin sokáig érdemes agonizálni, volt már hasonló szellemi képességekkel rendelkező, és hasonlóan párthoz köthető köztársasági elnökünk.

Sajnos nem is egy ciklusra...
tokos. 2010. 08. 06. 13:14
Előzmény: #431  Törölt felhasználó
#437
Akár ez is bejöhet.

Ugyanakkor a hazai viszonyok között a köztársasági elnök kérdése szerintem nem olyan súlyú kérdés, amin sokáig érdemes agonizálni, volt már hasonló szellemi képességekkel rendelkező, és hasonlóan párthoz köthető köztársasági elnökünk.

Sajnos nem is egy ciklusra...
Törölt felhasználó 2010. 08. 06. 13:12
Előzmény: #432  tokos.
#436
Tokos, ugyan már, ne tettesd a hülyét.

Schmitt MOB elnökként és a sportvezetés miniszterhelyetteseként arra esküdött fel, hogy a mgyar sportolók érdekeit képviseli. Ehhez képest kihagytunk egy olimpiát, a sport legfontosabb világeseményét. Így sportolók tucatjait fosztottuk meg attól, hogy résztvegyenek azon a sporteseményen, ami talán életük célja volt.

Simor fizetése nem ilyen alapvető szakmai kérdés. Tényleg nem látod a különbséget? Ha leveszed a szemellenzőt, akkor sem? Mondjuk, ha a kormány egy új pénzrendszert akarna bevezetni, ami alapvetően ütközik Simor eddig képviselt monetáris politikájával, mondjuk tegyük fel extrém példáként, a rubelhez akarnák rögzíteni a Ft-ot, na az lenne a Los Angelesi olimpiához hasonló. Ha akkor Simor maradna és végrehajtaná a kormány akaratát még úgyis, hogy az korábbi elveivel, monetáris politikában képviselt irányvonalával ellentétes, na az lenne a Schmitt által jóváhagyotthoz hasonló húzás. Akkor szembeköpném, ha nem mondana le. Scmitt nem mondott le egy ilyen szituban.
tokos. 2010. 08. 06. 13:07
Előzmény: #429  Törölt felhasználó
#435
Pénznyelő,

A Jegybanktörvény szakmai kérdés. Ráadásul itt nem kizárólag saját fizetéséről van szó, hanem a beosztottaiéról is..Illetve még egy dolog, ti eddig ezt úgy magyaráztátok, hogy közvetlen beavatkozás a Jegybank függetlenségébe, ami akárhogy is nézzük, megen csak szakmai kérdés...
Törölt felhasználó 2010. 08. 06. 13:04
Előzmény: #429  Törölt felhasználó
#434
Egyébként meg azt is leírtam a másik Simoros topicban, hogy én ebbe a méltatlan fizetéskörüli nyilatkozatvitába nem mentem volna bele a helyében. Nálunk ebből úgyis csak vesztesen lehet kikerülni, sajnos.
Törölt felhasználó 2010. 08. 06. 13:04
Előzmény: #432  tokos.
#433
nekem gyurcsány jut róla az eszembe

az volt ilyen ragaszkodó típus
tokos. 2010. 08. 06. 13:02
Előzmény: #428  tokos.
#432
Vagy tegyük fel, hogy ha Simor nem ért egyet a Jegybanktörvénnyel, akkor miért nem mond le? Anyagi okai lennének esetleg?

MIlyen okai lehettek Schmidt esetében annak, hogy nemmondott le? Nyilván ő is ragaszkodott a pozihoz, meg az ezzel járó anyagi előnyökhöz.
Törölt felhasználó 2010. 08. 06. 13:02
Előzmény: #428  tokos.
#431
Képzeld 20 év múlva Simort jelölnek köztársasági elnöknek. Akkor lesznek majd akik szerint nem méltó rá, mert együttműködött az Orbán rezsimmel? :O)
Törölt felhasználó 2010. 08. 06. 13:01
Előzmény: #429  Törölt felhasználó
#430
mikor kapsz új munkát?
Törölt felhasználó 2010. 08. 06. 13:01
Előzmény: #424  tokos.
#429
Tokos, kulcskérdésekben igen, ezt gondolom. Egy MOB elnöknek, ha nem ért egyet az olimpa bojkottálásával, le kell mondania. Ezt egy jegybankelnökről is így gondolom, természetesen fontos kérdések tekintetében (pl. ilyen egy pénzrendszer átalakítása, lásd sáveltolás 2003). A fizetés nem ilyen alapvető szakmai kérdés (abban egyébként már a kinevezésekor megállapodott az állammal 8 millió Ft-ban), mert tudom, hogy elmés hozzászólásod e célból született. Baj, hogy nem tudsz különbséget tenni a kettő között.
tokos. 2010. 08. 06. 12:59
Előzmény: #427  Törölt felhasználó
#428
Pontosan mi a lényeges különbség, ha Schmidt törtébetesn nem értett akkor egyet a dologgal???

Törölt felhasználó 2010. 08. 06. 12:49
Előzmény: #426  tokos.
#427
Hogy képes vagy ilyen karakterfűzérek elkövetésére :)
tokos. 2010. 08. 06. 12:48
Előzmény: #425  Törölt felhasználó
#426
Mi?
Törölt felhasználó 2010. 08. 06. 12:41
Előzmény: #424  tokos.
#425
Döbbenet.
tokos. 2010. 08. 06. 12:39
Előzmény: #423  Törölt felhasználó
#424
"1. Los Angeles érv. Mert Schmitt döntési pozícióban volt akkor. Világos, hogy LA válasz volt Moszkvára. De ez nem menti fel Schmittet, ő ettől még akkor fényesre nyalta az elvtársak fenekét. Ha ugyanis nem értett volna vele egyett, akkor lemond. De nem tette. "

Jól értem, hogy ennyiből, ha Simor nem ért egyet az új jegybanktörvénnyel, akkor lemond?
Törölt felhasználó 2010. 08. 06. 12:23
Előzmény: #422  Törölt felhasználó
#423
Makév, jó nagy hülyeségeket írtál.

1. Los Angeles érv. Mert Schmitt döntési pozícióban volt akkor. Világos, hogy LA válasz volt Moszkvára. De ez nem menti fel Schmittet, ő ettől még akkor fényesre nyalta az elvtársak fenekét. Ha ugyanis nem értett volna vele egyett, akkor lemond. De nem tette.
2. "Sólyom egyetemi tanár 83-ban". Ez valami hihetetlenül nevetséges érv, ugye nem komolyból írtad? Mondjuk viccnek is szar... Azért szerintem van némi különbség egyetemi tanár és MINISZTERHELYETTES között. A te szöveged alapján nagyjából minden rendszerváltás előtti diplomás egyenlő komcsi.
3. Azzal, hogy felsoroltál még pár nevet, semennyire nem mentetted fel Schmittet. Tudod, az, hogy más lopott, nem ment fel téged a lopás alól. Pláne, ha a tiéd még súlyosabb is.

Ultraciki, amit összehordtál.
Törölt felhasználó 2010. 08. 06. 11:42
Előzmény: #417  Törölt felhasználó
#422
Los Angeles rossz érv, mert ott volt Moszkva a másik oldalon
ultraciki
Ugye LA az Afganisztáni bevonulás miatt volt
Most, hogy az amcsik vonultak be a mi reagálásunk mi lett?
ultraciki
államtitkárhelyettesi poszt?
(amikor a párt irányított? )
Mádl a TMB titkára volt
a legmegbízhatóbb emberek egyike
Sólyom egyetemi tanár 83-ban
ahhoz, hogy egyáltalán oktató lehessen
a párt jóváhagyása kellett
tanári kinevezéshez mindez a legmagasabb szinten
(ezzel az index cikkére is reagálnék)
olimpiai érmeit nem a hatalom adta
szegény göncz a rabmadár jelvényt nemtudta levenni soha a zakójáról
ultraciki
Törölt felhasználó 2010. 08. 06. 09:17
Előzmény: #415  tokos.
#421
"Úgy tűnik, 2012–2013 előtt nem indít érdemi reformot a második Orbán-kormány, hiszen ahhoz érzékelhető gazdasági növekedésre lenne szükség – vélte a Népszavának nyilatkozó Cséfalvay Zoltán, a Nemzetgazdasági Minisztérium stratégiai államtitkára."

Nevezett államtitkár úr rosszul tudja, ugyanis 2011. januártól megújul a közigazgatási rendszerünk, karcsúsodik, stb.

Topik gazda

Portfolio
Portfolio
4 5 1

aktív fórumozók


friss hírek További hírek