Topiknyitó: Portfolio 2009. 03. 01. 10:00

Megújult a Portfolio.hu!  

Ugrás a cikkhez
Gyökeresen megújult design-nal jelentkezik a mai naptól a Portfolio.hu, a vezető hazai internetes pénzügyi és gazdasági internetes újság. Lapunk az elmúlt években jelentős változásokon ment keresztül, a folyamatosan bővülő tartalmi elemeket most egy...

a teljes cikk: /cikkek.tdp?k=2&i=111003
Rendezés:
Hozzászólások oldalanként:
Knight Tyris 2009. 03. 05. 22:49
Előzmény: #153  Törölt felhasználó
#160
Persze igazad van, több önkontroll kéne sokszor sokaknak és nem kéne a kitiltás lehetőségét megadniuk. Sokan mások és én magam sem teszek olyat ami a kitiltás közelébe vinne.

A fő problémák itt szerintem, azon túl, hogy a szabályrendszer nincs lefixáva, hogy:

- sokan úgy állnak hozzá, hogy úgymond nem okoz komoly sérülést, ha beszónak másoknak, vagy nem megfelelő stílust használnak (persze nem azt mondom, hogy ez helyes),

- ezét könnyen megfeledkeznek magukról, nem figyelnek magukra kellően

- a figyelmeztetés igazán nem bír elrettentő erővel, nem demonstrálja, érezteti át a későbbi kitiltás okozta helyzetet.

- így aztán hiába van mindenki tudatában a kitiltás lehetősége, ez mégis lesikkad és repülnek sorra a közösség számára hasznos emberek, annak alapvető építőelemei és így összeomlik az egész.

-legvégül a fentiek összessége miatt a végleges kitiltás borzatóan aránytalannak tűnik, pláne úgy hogy a többi "fórumlakó" semmit sem lát abból, hogy mi mért történt.

.

Emiatt sokkal hasznosabb lenne, ha a figyelmeztetés után, lenne ízelítő és a végleges kitiltás helyett, lenne fokozatosság. pl 1 hét eltiltás, majd 1 hónap, és negyedéves eltiltás.
talán jobb "fegyelmező" ereje lenne.
(szabályokat írtad, hogy lesznek ezt mos nem említem)

ui:
Ez így tényleg borzasztó az ember csak feleslegesen idegesíti magát az ilyenek események miatt is.

üdv és köszi a reakciót:
Törölt felhasználó 2009. 03. 05. 22:03
Előzmény: #158  Törölt felhasználó
#159
Kedves Mamas,

Nem tudom. Most megnéztem, nem tünt el. Ha nem jó a jelszó, kérj újat az oldalon vagy dobj egy mailt holnap.

Üdv,
Törölt felhasználó 2009. 03. 05. 21:51
Előzmény: #157  Törölt felhasználó
#158
Kedves Kov, MI. megigérte, hogy utánanéz az átállás után eltűnt "sacis" nickemnek. Nem történt semmi ez ügyben?
Törölt felhasználó 2009. 03. 05. 21:26
Előzmény: #155  Törölt felhasználó
#157
Kedves Malev,

Nem tudok segíteni, csak azért szóltam a témához, mert átérzem a helyzeteteket, és zavar mikor látom ezt a sok reakciót válaszok nélkül. Másrészt van rálátásom arra is, mi történik a színfalak mögött.

üdv,
exmnbs1 2009. 03. 05. 21:12
Előzmény: #155  Törölt felhasználó
#156
máshol, de egyre inkább egy bizonyos új site-on
Törölt felhasználó 2009. 03. 05. 21:05
Előzmény: #153  Törölt felhasználó
#155
Kedves Kov,

drop_ értett a témához
(és még sok kitiltott)
többen máshol okosítanak
nem lenne jobb, ha a portfolio nézettségét növelnék?

esetleg legyenek zárt topikok

Üdv

exmnbs1 2009. 03. 05. 21:03
Előzmény: #151  Törölt felhasználó
#154
Csatlakozom, engedétek vissza dropot!
Törölt felhasználó 2009. 03. 05. 20:42
Előzmény: #150  Knight Tyris
#153
Kedves Tyris,

Nem a moderátor védelmében, pusztán magánvéleményként egy példát mondanék. Talán durva és egyátalán nem helyénvaló a párhuzam, de ez eszembe jutott, hát leírom:

Ha eldurran az agyam, és egy vita hevében valakibe belemártom a kést, valszeg senkit nem érdekel, mit tettem le az elmúlt 40 évben. Elmeszelnek, mint ahogy azt kell. Átléptem egy határt, és tudomásul veszem, ami jár érte.

A példában egyértelmű, és azt hiszem a legtöbb ember számára nyilvánvaló miért jár(t) a büntetés. Itt sajnos nem ilyen tiszta a helyzet, mivel nincs konkrétan definiálva, hol a határ. De van egy esély, ami fentebb nincs. Első esetben a moderátor figyelmeztet, ami alapján azért már könnyebb behatárolni, mit nem kellene csinálni. Ha az illető ezt nem veszi, és fél óra múlva ugyanott tart, nincs miről beszélni. Persze megértem, hogy lényegesen feszültebb a hangulat a mostani időkben, és nehezebben kontrollálja magát az ember.

Csak azt tudom továbbra is mondani, hogy egy kicsit még legyetek türelemmel az új fórumig, lényegesen konkrétabb és behatárolhatóbb szabályok szerint fog zajlani minden. (remélhetőleg)

Üdv,
Törölt felhasználó 2009. 03. 05. 20:26
#152
szerintem a rego jobb volt. bar azt is frissiteni kellett volna!
Törölt felhasználó 2009. 03. 05. 19:55
Előzmény: #150  Knight Tyris
#151
Tisztelt moderátor kedves szerkesztők !

Kérem, hogy a drop_ névre hallgató fórumozót
engedjék vissza.

Üdvözlettel,
Knight Tyris 2009. 03. 05. 19:00
Előzmény: #149  Törölt felhasználó
#150
Ha már megújulás.

Kedves moderátor,

hasznunkra válna az új külcsín mellé egy kicsit átfogóbb szemlélet is. Pl. ha valaki hozzászólásai nagy részében érdekeseket értelmes gondolatokat ír (pláne, ha az még a gazdasággal is kapcsolatos) függetlenül attól, gogy egyet értünk-e adott részekkel vagy sem, jó lenne súlyozni ezekkel a tényekkel is, mielőtt kitiltanak valakit pár problémás hozzászólásért.

pl Drop a kifogásolt hozzászóláson kívül eme topicjával is gazdagította a Portfólió-n fellelhető tartalmat:

link

érdemes belenézni, hogy ott milyen arcát mutatja.

üdv:
Törölt felhasználó 2009. 03. 05. 08:11
Előzmény: #148  Törölt felhasználó
#149
ekkora f@szokat! már dropot is kitiltottátok.

Javaslom, tegyetek fel vicces videokat és lehessen letölteni mobil csengőhangokat!Úgyis oda tart a színvonal.
Törölt felhasználó 2009. 03. 04. 19:05
Előzmény: #146  Taki
#148
iphone? )))
Törölt felhasználó 2009. 03. 04. 19:02
Előzmény: #146  Taki
#147
itt még a régi dizájn van:
link
Taki 2009. 03. 03. 13:35
Előzmény: #143  Törölt felhasználó
#146
Böngészésre az N95 tényleg nagyon jó.
A többi mobiltól eddig nem voltam elájulva ezen a téren.

De ez tudja ami nekem kell. RSS kezelés melyik molbilban van még?
Törölt felhasználó 2009. 03. 03. 10:44
#145
a játéknak vége?
Törölt felhasználó 2009. 03. 03. 10:30
Előzmény: #143  Törölt felhasználó
#144
E51 sem az.

Nokia A MOBIL.

Többi csak játék
Törölt felhasználó 2009. 03. 03. 08:28
Előzmény: #142  Taki
#143
nokiák azok ))
Taki 2009. 03. 03. 07:17
Előzmény: #141  Törölt felhasználó
#142
N95 fapadnak számít?

Sajnos az eddig nézhető portfolio.hu oldal nem jön be rajta.
Törölt felhasználó 2009. 03. 02. 22:50
Előzmény: #140  Fenyo
#141
fapados mobilra elég az
ha van jobb mobil . akkor arra lehet használni sima böngészőt pl iphone-ra

Topik gazda

Portfolio
Portfolio
4 5 1

aktív fórumozók


friss hírek További hírek