Topiknyitó: Portfolio 2009. 03. 01. 10:00

Megújult a Portfolio.hu!  

Ugrás a cikkhez
Gyökeresen megújult design-nal jelentkezik a mai naptól a Portfolio.hu, a vezető hazai internetes pénzügyi és gazdasági internetes újság. Lapunk az elmúlt években jelentős változásokon ment keresztül, a folyamatosan bővülő tartalmi elemeket most egy...

a teljes cikk: /cikkek.tdp?k=2&i=111003
Rendezés:
Hozzászólások oldalanként:
Törölt felhasználó 2009. 03. 08. 18:38
Előzmény: #179  Törölt felhasználó
#180
Kedves Mozes50!

Nem teljesen offtopic a téma. (talán) Sokan várják/várták, hogy a megújulás itt is rendbeszedi a dolgokat. Erre még várni kell.
A politikát el is felejtettem megemlíteni az előbb. Átszövi az emberek mindennapjait, miért kímélné pont ezt a fórumot? Szerintem kizárni képtelenség a témákat, inkább jól el kell különíteni, bár még egy ártalmatlan gazdasági hírhez is képesek az emberek politikai vetületet kapcsolni manapság. Persze lehet van is, nem vagyok gazdasági szakember.

Sokan a "nagy" nevek miatt látogatják a fórumot. Személy szerint értékelem, (még ha nem is mentek vele semmire), hogy kiállnak egymásért az emberek. Hiszen ez arról szól, hogy itt akarnak továbbra is társalogni. Ők a törzstagjai ennek a fórumnak. Nem hiszem, hogy az emel szót ilyenért, aki először esik be ide. Éppen ezért szoktam reagálni (holott nem az én területem), mikor már engem szomorít el egy-egy ilyen elkeseredett küzdelem.

Félreértés ne essék, a moderátor a dolgát végzi. Nem könnyű a feladat még így sem, hát még akkor, ha minden egyes döntést meg kellene vitatnia az itt jelenlévőkkel. Nem tudsz olyan döntést hozni, ami mindenkinek jó, sem itt sem máshol az életben.

Az ideális az lenne, ha a fórum önszabályozó módon működhetne. Ez viszont igen bonyolult algoritmus.

Üdv,
Törölt felhasználó 2009. 03. 08. 17:54
Előzmény: #178  Törölt felhasználó
#179
Kár, hogy egy alapjában nem erről szóló topicban is előjött a kitiltás-visszaengedés témája.
Nagyobb kár, hogy egyesek úgy érzik, elsősorban azok lettek kitiltva, akik úgymond értelmet és tartalmat adtak a portfoliónak, amelynek "csökken a tartalmi színvonala". Kérdés, hogy ez az utóbbi minősítés a cikkekre vagy a fórumra lett hangolva. Ez utóbbival egyetértenék.
Nos lehetséges, hogy bizonyos fórumozók szakmailag a topin vannak és ezt nap mint nap bizonyították is a szakmai topicokban, kár érte, hogy ugyanakkor a nem szakmai - nevezzük politikai - topicokban olyan szélsőséges hangnemet engedtek meg maguknak, amelynek egyenes következménye volt a kitiltás.
Megint csak kár, hogy ezekért az emberekért sokan és sokszor szót emelnek és visszakönyörgésükre tesznek javaslatot - saját magukat is égetve ezzel.
Gondolom alapvetően ott kezdődött minden, hogy a suszter nem maradt a kaptafánál. Bizonyára nem következet volna be a kitiltás, ha ad1 azt tette volna, amihez ért: tanácsokat adni tanácstalan befektetőknek
ad2 véleményét - ha már mindenképpen szólni kívánt más témában is - nem a vitapartner álláspontjának trágár szavakkal történő minősítésével akarta volna kifejezni.
Gondolom azt mindenki elfogadja, hogy a felelősség elsősorban azé, aki véleményformálásában nem tartotta be az európai - ha teszik - emberi normákat. Esetükben a fogadatlan prokátorok tömege sem jelenthet megoldást. Viselik a következményeket.

Mondja ezt olyan valaki, aki maga is ebben a cipőben járt, de ezért tudomásul is vette a megfelelő szankciót.
Törölt felhasználó 2009. 03. 08. 17:27
Előzmény: törölt hozzászólás
#178
Kedves Zsihaha!

Tudom, a tartalmi színvonal romlása évek óta megfigyelhető tendencia, és ezt most általánosságan értem. TizenX évvel ezelőtt még nekem is voltak olyan helyek, ahova szivesen jártam csevegni. Jókat és kultúráltan lehetett beszélgetni akár ismeretlen emberekkel is. Aztán megszünt a kiváltság, az internet mindenki számára egyre könnyebben elérhetővé vált. A sulinet volt talán a legdurvább. A színvonal akkorát zuhant, mint a BUX az elmúlt hónapokban, csakhogy idevágó példát hozzak. És szerintem ez nem is fog változni. Boldog-boldogtalan itt csüng a hálón, a beetetésnek hála, mostmár talán mindenkinek van OTP részvénye is, így egy gazdasági oldalt/fórumot sem csak szakemberek látogatnak már.

A tervezett fejlesztésekkel talán sikerül majd kialakítani olyan közösségeket, akik nem zavarják egymás köreit, mégis megtalálják, amit itt keresnek.

Üdv,
Törölt felhasználó 2009. 03. 08. 17:06
Törölt hozzászólás
#177
Törölt felhasználó 2009. 03. 08. 16:48
Előzmény: törölt hozzászólás
#176
Kedves Zsihaha!

Nem ez volt a cél. Miért vágnánk magunk alatt a fát? Csak azt tudom mondani, amit már Tyrisnak leírtam: türelem. Kell még egy kis idõ, amíg elkészül az új változat.

Kinek a hibája, hogy még mindig errõl kell beszélnünk? Részben az enyém is. Nem tudok gépként dolgozni. Emberként nekem is megvannak a magam problémái, amik kihatnak a teljesítményre. A feladatok feltorlódnak, késik minden. Viszont amibõl nem szívesen engedek még így sem: nem fogok kapkodni, mert annak a végeredménye legtöbbször rosszabb, mint a csúszások.

Nincs befolyásom rá kit tiltanak ki és kit engednek vissza, csak arra, mikor készül el az új fórum. Igyekszünk, amennyire tõlünk telik. (ez nem fejedelmi többes, hanem a többi fejlesztőt is értem ez alatt)

Üdv,

Törölt felhasználó 2009. 03. 08. 16:04
Törölt hozzászólás
#175
Törölt felhasználó 2009. 03. 06. 18:27
Előzmény: #173  Knight Tyris
#174
:-)
Knight Tyris 2009. 03. 06. 17:20
Előzmény: #170  Törölt felhasználó
#173
Nem dehogy, már úgyis szerettem volna egy ilyen "™"-et. :o)

Üdv, és további jó munkát!
Törölt felhasználó 2009. 03. 06. 06:22
Előzmény: #171  Törölt felhasználó
#172
jav:szabályozod
Törölt felhasználó 2009. 03. 06. 06:21
Előzmény: #160  Knight Tyris
#171
Akár hogy is szabályzod be a kitiltást a helyzeten nem fog változtatni
kov nagyon jól leírta.
Én is ezt magyarázom már vagy 2 hónapja.

Ha egy közéleti személy vagy mondjuk egy Nobel díjas
tesz valami olyat amit nem kellett volna tennie akkor
a múltjának sikereinek lőttek.
Ez egy sajnálatos dolog.
Jó igaz a mostani környezet mindannyiunkat megvisel.
Törölt felhasználó 2009. 03. 06. 01:31
#170
Remélem nem haragszol meg, inkább töröltem a beszélgetés végét.

Üdv, és jó éjt,
Knight Tyris 2009. 03. 06. 01:10
Törölt hozzászólás
#169
Törölt felhasználó 2009. 03. 06. 00:37
Törölt hozzászólás
#168
Knight Tyris 2009. 03. 05. 23:55
Törölt hozzászólás
#167
Törölt felhasználó 2009. 03. 05. 23:40
Előzmény: #147  Törölt felhasználó
#166
Kedves Alga,

Köszi, ismert a dolog. Sor kerül majd arra is.

Üdv,
Törölt felhasználó 2009. 03. 05. 23:29
Előzmény: #162  Törölt felhasználó
#165
Kedves Mamas,

Én tudom a te címed, holnap majd írok.

Üdv,
Törölt felhasználó 2009. 03. 05. 23:28
Előzmény: #161  Törölt felhasználó
#164
Kedves Mamas!

Nem kell újra regisztrálnod, ott van a helyén a felhasználód. Ha nem tudod használni, azért van, mert a böngésződ elfelejtette a jelszót vagy már te emlékszel rá rosszul, mi nem nyúltunk hozzá. Az új jelszót te adod meg, akár a régit is adhatod, lényegtelen ebből a szempontból, de ha használni akarod a korábbi nicked akkor menj el az "elfelejtett jelszó" oldalra, és állítsd be újra a jelszavad.

Ha gondolod összenézem az 1 héttel ezelőtti adatbázis mentéssel, de nem változhatott az átálláskor, mivel a regisztrációs adatokhoz nem nyúltunk.

üdv,
Törölt felhasználó 2009. 03. 05. 23:22
Törölt hozzászólás
#163
Törölt felhasználó 2009. 03. 05. 22:52
Előzmény: #159  Törölt felhasználó
#162
Kedves Kov, milyen mail-re: portfolio@portfolio.hu, jó?
Törölt felhasználó 2009. 03. 05. 22:50
Előzmény: #159  Törölt felhasználó
#161
Miért kérjek új jelszót? 3 évig jó volt, hétvégéig működött.
Miért írja ki, hogy érvénytelen jelszó vagy felhasználó? Egyáltalán miért kényszerített a rendszerarra, hogy újra regisztráljak? Szerencse, hogy István segített belépni az új nickkel1 hónap várakozás nélkül. Rejtély számomra az eset...

Topik gazda

Portfolio
Portfolio
4 5 1

aktív fórumozók