Topiknyitó: Portfolio 2017. 04. 10. 08:43

Valószínûleg hiába tüntetett 80 ezer ember  

Ugrás a cikkhez
Mintegy 70-80 ezer fõ tüntetett ma azért, hogy Áder János államfõ ne írja alá a CEU ellehetetlenítését célzó törvénymódosítást. A Magyar Nemzet információi szerint azonban hiába: Áder - amilyen késõn csak lehet - aláírja a
Rendezés:
Hozzászólások oldalanként:
Phylaxa 2017. 04. 15. 17:23
Előzmény: törölt hozzászólás
#260
Mert érdekelt soha. Most sem beszéltem volna róla, ha nem jön elő. Egyébként pedig a véleményemet mondtam el róla, de jeleztem, hogy igazából nem érdekel, mert a kiskapuk úgyis meglesznek. Tehát továbbra is azok fognak beszélni róla, akik benne vannak és nem kapnak, vagy nyilvánosságra kell valamit hozni, de nem akarják. :)
Phylaxa 2017. 04. 15. 17:19
Előzmény: #257  ts3
#259
Gondolom a fekete pénzeket akarják bevonni az ellenőrzött körforgásba, mégpedig állampapírokért cserébe, tehát megfinanszíroztatják vele pár évig a magyar államot, így lesz kölcsönös az üzlet. Nem értem ki akar belerúgni a szervezetekbe, ők is megmondják kitől kapták és ennyi. Most az a gondod, hogy nem a magyar államot finanszíroztatják vele, hanem a civilszervezeteket? Ha jól tudom, akkor nem fekete pénzről van szó, hanem legális támogatásról. Tehát nem az MSZP páncélszekrényében landol a CASH. :)
-pny 2017. 04. 15. 16:29
Törölt hozzászólás
#258
ts3 2017. 04. 15. 16:21
Előzmény: #241  Phylaxa
#257
"Az SMSZ a legutóbbi, 2013 utolsó napjaiban indult adóamnesztia, és az a lényege, hogy a bankoknál – amelyeknél nyitható ilyen számla – legalább 5 millió forintot kell elhelyezni állampapírban, és az adóhatóság nem kérdezi meg, honnan szerezte a pénzt a számlatulajdonos, egyáltalán fizetett-e utána adót. A pénz a számlanyitáskor azonnal legálissá válik. (A törvény a befizetés pillanatában a korábban tisztázatlan körülmények között külföldre került – vagy egyszerűen az adóhatóság elől eltűnt – összeget belföldön megszerzett jövedelemnek minősíti, és ezzel lényegében legalizálja azt.)" Egyszerűen felfoghatatlan számomra az olyan gondolkodás, mikor beleakarsz rúgni szervezetekbe, akkor felveted a pénzmosást mint problémát, mikor kerek perec bebizonyosodik, hogy a magyar kormány legalizálta a pénzmosást, akkor elkezdesz hadoválni, hogy szűkítették azt meg újabb kiskapukat nyitottak, meg te nem vagy felháborodva de aki igen az miért. "Ebbe hadd ne szóljak bele, a véleményem, hogy vagy csinálhassa mindenki, vagy senki, de ez ugye lehetetlen, tehát az én véleményem kiesik. :)" Ki tiltja meg neked, hogy nyissál SMSZ számlát?
Phylaxa 2017. 04. 15. 16:14
Előzmény: törölt hozzászólás
#256
Valószínűleg nem, mert akkor együtt jelentették volna be és nem vennének a nyakukba ekkora felesleges terhet a jogos támadásokkal. De fingom sincs egyébként. Hálistennek semmi közöm a politikához és meg is szeretném ezt a helyzetet tartani. :)
Phylaxa 2017. 04. 15. 16:11
Előzmény: #250  Törölt felhasználó
#255
Ugyanez vonatkozik, amit már háromszor leírattál velem, csak nem olvasod el: azt is nyilván be kell jelenteni. Most mit akarsz, hányszor írjam még le? :)
-pny 2017. 04. 15. 16:06
Törölt hozzászólás
#254
Phylaxa 2017. 04. 15. 15:51
Előzmény: #249  Törölt felhasználó
#253
Akkor nem jó a törvény és a belföldiekre is ki kell terjeszteni. Már leírtam. :)
Phylaxa 2017. 04. 15. 15:50
Előzmény: #248  gambadoro
#252
Dehogynem. Levonják belőle az adót és a többit megkapja. Annak adod az adózott pénzedet, akinek akarod. Inkább onnan érdekes az egész, ha attól kérnek még adót, aki kapja. Na ott már nekem sem világos a dolog és nem minden esetben adóztatnám. Tehát tegyük fel, hogy az adózott pénzemből adok egy rászoruló embernek, akár a megélhetésére vagy egy gyermeknek a tanulására vagy akár a feleségemnek, hogy menjen el bevásárolni. Nem ismerem az adótörvényeket, de én egyik említett esetben sem adóztatnám tovább ezt az összeget. Természetesen nem arról beszéltem, hogy ne fizessenek áfá-t amikor elköltik.
Törölt felhasználó 2017. 04. 15. 15:12
Előzmény: #230  bigyula
#251
"A CÖF-nek is úgy kellene kezdenie minden megszólalását, hogy "a fidesz. és a kormány fizetett ügynökei vagyunk."" Pontosan, de ezt nem akarják bevezetni. Erre nem kell a transzparencia, csak a Sorosra, hogy rögtön uszitani lehessen bármi vagy bárki ellen, ha 1 Ft-ot is kapott tőle... Miközben a Fidesz és vezetőik sokat kaptak anno onnan... Az állami intézményeknél, vállalatoknál, közbeszerzéseknél, TAO-nál, stb. szb. sehol nem fontos a transzparencia. Sőt, ezeknél tovább KORLÁTOZTÁK azt. De hogy a Soros bélyeget bárkire rásüthessék, akire akarják, ezért ott kell "transzparencia".
Törölt felhasználó 2017. 04. 15. 15:02
Előzmény: #238  Phylaxa
#250
"Ha szervezeteket támogat, akkor közöm van hozzá. Egy cégnél is megnézem, hogy ki a tulaja vagy ki finanszírozza" A TAO pénzekkel mi a helyzet? - Ami ráadásul be nem fizetett adó, tehát ezért is közöm van hozzá.- Másrészt rengeteg állami cég van, azok TAO-jához aztán pláne közöm van. Mégse tudunk róluk semmit. De ez téged nem zavar.
Törölt felhasználó 2017. 04. 15. 14:59
Előzmény: #233  Phylaxa
#249
"Emellett én szeretem tudni, hogy ki a tulaj vagy ki finanszíroz valamit, tehát mindkettőre alkalmaznám és a probléma megoldva." Csakhogy a jelenlegi törvény csak a külföldit érinti, másrészt eleve megbélyegez.
gambadoro 2017. 04. 15. 14:57
Előzmény: #246  Phylaxa
#248
tehát, ha tegyük fel, adózatlan pénz akkor ne kapja meg a rászoruló igaz?
Phylaxa 2017. 04. 15. 14:28
Előzmény: #244  gambadoro
#247
A Gyuri bácsi is adakozik? Akkor neki is fel kell tüntetnie majd. Nem hiszem, hogy gondot okoz neki. Neked mi a problémád ezzel? :)
Phylaxa 2017. 04. 15. 14:25
Előzmény: #244  gambadoro
#246
Ha te adakozol, akkor feltünteted, hogy kinek adakoztál, tudod, mint amikor kiírják a tv képernyő alján, hogy ki mennyit adott. Nincs veszteni valód, még büszke is lehetsz, hiszen szépen leadóztál mindenről. Nem rólad van szó. Azt képzeld el, hogy vannak olyanok is akik nem. Akkorára teszik ezt a különböző országokban, hogy el sem hinné az ember. :)
Phylaxa 2017. 04. 15. 14:21
Előzmény: #243  gambadoro
#245
Dehogy számol. Majd máshogy passzolja át. Biztosan megvan már a kiskapu. :)
gambadoro 2017. 04. 15. 14:20
Előzmény: #242  Phylaxa
#244
egyébként pedig ha én adakozom a saját pénzemből ahhoz semmi köze az államnak van nav nézzék meg az adóbevallást nem nekem kell bizonygatni honnan van nevetséges ps. tehát soros fekete pénz oszt? ehhez mi köze orbánnak? itt termelte a pénzét?
gambadoro 2017. 04. 15. 14:18
Előzmény: #242  Phylaxa
#243
jaja pl a norvég állam majd beszámol neked
Phylaxa 2017. 04. 15. 14:16
Előzmény: #240  gambadoro
#242
Akkor miért vagy felháborodva? Megmutatják, hogy adományokból megy, kik azok akik adakoztak, mennyit és nincs probléma. Nem értem a gondodat.
Phylaxa 2017. 04. 15. 14:15
Előzmény: #239  ts3
#241
A pénzmosás mindig is volt, van és lesz is minden egyes országban. Tisztelet a kivételnek. Nem legalizálta senki, inkább szűkítették hivatalosan, minden egyes törvénnyel új kiskapukat nyitva. Én nem vagyok felháborodva, azon csodálkozom inkább, hogy van aki igen. Bár azt meg tudom érteni, ha bizonyos érdekköröket éppen sért valamelyik bevezetett törvény, tehát tulajdonképpen arról van szó, hogy ki az aki hivatalosan (Kiskapu) csinálhatja. Ezen megy a veszekedés. Ebbe hadd ne szóljak bele, a véleményem, hogy vagy csinálhassa mindenki, vagy senki, de ez ugye lehetetlen, tehát az én véleményem kiesik. :)

Topik gazda

Portfolio
Portfolio
4 5 1

aktív fórumozók


friss hírek További hírek