Szeretnem megkerdezni, ha meg lehet hulyeseget is kerdezek, hogy a Tskarek jelzalog bank es Takarek nyrt ugyanaz? Egyszer volt Tskarek Jelzalogbank kzgys, de Nyrtnek nem volt akkor.. ezert kerdezem
A Takarékbank Zrt közgyűlése által 2018. november 30.-án elfogadott 2019-2023 időszakra vonatkozó üzleti-fúziós stratégiai terv megvalósításának részeként 2020 elejéig 4 ütemben átalakítják a Takarék Csoportot. A csoporton belül szövetkezetként és részvénytársasági bankként működő bankjait egyetlen univerzális kereskedelmi nagybankká olvasztják össze Takarékbank néven. (Egyes sajtók Alfa Banknak nevezték). A fúzió alól kivételt képez a tőzsdén szereplő Takarék Jelzálogbank, mely szakosított hitelintézetként különállóan végzi tisztán jelzálog-kibocsátói és refinanszírozói tevékenységét. A Takarék Kereskedelmi Bank Zrt a holnapi napra kítűzött rendkivüli közgyűlésének napirendi pontjai elsődlegesen az 5 éves stratégiai tervbe illeszkedő szervezeti és személyi kérdések tisztázására(elfogadására) terjednek ki. Az elfogadott stratégiai tervben, ill a napirendi pontokban nem szerepel a Takarék Csoportnak új taggal(tagokkal) való esetleges bővítésének kérdése, de ez nem jelenti azt, hogy a nem egy akvizíciós folyamatra készülő Takarék Csoport ha eladó sorba kerül a Budapest Bank úgy azt megnézik. Jelenleg egy esetleges tulajdonszerzésen nem gondolkodnak nyílatkozták a takarék vezetők a stratégiai terv ismertetésével kapcsolatos tavalyi sajtótájékoztatón. Szerintem a rendkivüli közgyűlés témái között nem szerepel árfolyam befolyásoló hatású kérdés.
Üdv! Ti elképzelhetőnek tartjátok, hogy a végén ezt töltük fel az új gigabank elemeivel (Takarék, MKB, BB, esetleg CIG, stb.) és ez lesz az "alfa bank"? Tény, hogy most itt a Takarék Bank a fő tulajdonos, tehát ez a leánycége, viszont ez már tőzsdén van, így nem kellene újabb bevezetés és ezzel az árfolyam növekedése is hasonló lehetne mint amit az Opusnál, Konzumnál, vagy akár az OTP -nél láthattunk, ami split nélkül mára már több mint százszorozódott. Azok az elemek amik meg már tőzsdén lennének; CIG, MKB, a mostani OPUS-Konzum átváltás mintájára kerülnének a bankgömböcbe. Ezekkel a fúziókkal, újabb szerzeményekkel és az ezt követő árfolyamrobbanással drasztikusan megnövekedő kapitalizációval már megszorongathatnák akár az OTP-t is. Szakmailag, technikailag ez megoldható lehetne, illetve látjátok ennek értelmét, realitását? Köszi!
TAKAREKJZB