Topiknyitó: pampa 2008. 11. 23. 16:14

Szlovák-Magyar konfliktus  





Kubis: a magyarok soha nem kapnak autonómiát

Vasárnap, 2008. november 23. 15:09 - Frissítve: Vasárnap, 2008. november 23. 15:13

MTI

Szlovákia számára elfogadhatatlanok a nemzeti kisebbségek kollektív jogai, és autonómiájuk bármilyen formája - jelentette ki Ján Kubis szlovák külügyminiszter egy interjúban. Pozsony azt is megpróbálja megakadályozni, hogy Brüsszelben téma legyen ez a kérdés.

Szlovákiában szó sem lehet a nemzeti kisebbségek kollektív jogainak elismeréséről és autonómiájáról - jelentette ki a szlovák külügyminiszter. Ján Kubis szerint a Szlovákiában élő magyarok helyzetéért a szlovák kormány a felelős, Szlovákia számára pedig elfogadhatatlan a nemzeti kisebbségek bármilyen kollektív joga, bármilyen autonómiája, beleértve a személyhez kötöttet is.



A szlovák külügyminiszter mindezt az újvidéki Dnevniknek című lapnak nyilatkozta. Az újság annak kapcsán kérdezte Ján Kubist, hogy vajdasági magyar politikusok ismét a kettős állampolgárság kérdésének felülvizsgálatát kérik Budapesttől, és azt, hogy tegye egyik legfőbb külpolitikai törekvésévé a határain túl, kisebbségben élő magyarok perszonális autonómiájának kivívását.



A szlovák külügyminiszter kijelentette: Pozsony azt sem fogja megengedni, hogy ez a kérdés az EU-n belül bármilyen formában téma legyen. Másrészt viszont minden szlovákiai lakosnak, így a nemzeti kisebbséghez tartozóknak is biztosítják mindazokat a jogokat, amelyek az európai normák szerint megilletik őket.



Kubis elmondta: a szlovák vezetésnek az az álláspontja, hogy az egyénnek és az összes állampolgár egyéni jogainak védelme a leghatékonyabb és legjobb megoldás, nem pedig a kollektív jogok biztosítása.



"Készek vagyunk garantálni és a legmagasabb szinten biztosítani a Szlovákiában élő valamennyi nemzeti kisebbség tagjainak egyéni jogait, de nem adunk a nemzeti kisebbségeknek semmilyen kollektív jogot" - szögezte le a szlovák külügyminiszter az újvidéki Dnevniknek adott interjújában.
Rendezés:
Hozzászólások oldalanként:
Törölt felhasználó 2009. 09. 10. 23:04
Előzmény: #399  Törölt felhasználó
#400
Évezredes folyamatokat tekintve igazad van, természetesen. Én az első szövegedet nem így értelmeztem, de ha félreértettem, akkor sorry. Így más. Persze ettől még egy ilyen lokális és az évezredes folyamatokhoz képest nano méretű problémát a legkevésbé sem kéne idáig nagyítani.
Törölt felhasználó 2009. 09. 10. 22:57
Előzmény: #398  Törölt felhasználó
#399
..szerintem is megdöbbentő, amit a természet művel...gyengék elhullanak, erősek megmaradnak...hamuból test lesz és a testből hamu, hogy az élettelenből újból élet legyen..ahhoz, hogy az életet fenn lehessen tartani, ahhoz másoknak el kell pusztulni...ez van..ezt adta a gép..
...tudom, hogy nem tetszik ez, amit mondtam, de ez az igazság...ebben az élet nevű színjátékban jönnek-mennek a szereplők, ami nem csak egyedeket jelent, hanem egész fajokat és nemzeteket is...
Törölt felhasználó 2009. 09. 10. 22:50
Előzmény: #396  Törölt felhasználó
#398
Lippi
"..valamelyik nemzetnek gyengülnie s majdan halnia kell"
Úristen, ezt komolyan írtad? Megdöbbentő, ami itt folyik. Komolyan.
Törölt felhasználó 2009. 09. 10. 22:47
Előzmény: #396  Törölt felhasználó
#397
hat azok nem mi leszunk az mar egyszer biztos..:)
Törölt felhasználó 2009. 09. 10. 22:40
#396
hős vezéreink buták és vakok...
több évtizedes, sőt több évszázados ellenszenvet nemzeteink közt nem lehet csupán kézfogásokkal, protokoll faszságokkal és kirakatba illő semmitmondó döntésekkel helyrehozni..
..valamelyik nemzetnek gyengülnie s majdan halnia kell
Törölt felhasználó 2009. 09. 10. 22:24
Előzmény: #337  mondoka
#395
Mondoka:
"Arra azért kíváncsi lennék hogy te Pénznyelő mikor mondanád hogy -nincs ilyen! Kész vége! Ezekkel nem lehet!

Mondjuk ha tárgyalnál velük, és a végén téged, ...igen pont téged fasisztáznának le? Vagy esetleg ha le is tartózttatnának? +beperelnének + megbirságolnának +kiu tasítanának?
Esetleg ekkor? Vagy még így sem? :)"

Különítsünk el pár dolgot.
1. Én mint magánember sokszor mondom, hogy "nem, elég!", meg nyilván még cifrábbakat is, hiszen én is emberből vagyok. Ez bármire igaz, kezdve a legapróbb mindennapos mondjuk valamilyen szolgáltatóval szembeni reklamációval, egészen az országos vagy globális szintű történésekig.
2. Viszont más dolog, ha arról van szó, hogy a jogos, vagy jogosnak vélt sérelmemet, igényemet érvényesítenem kell. Akkor már mindenképpen higgadt és racionális vagyok, mert tudom, hogy kizárólag így juthatok célra. Nem verem meg a biztosító kárfelvevőjét, de nem küldök el a kurva anyjába egy ügyfélszolgálatost sem, stb. mert nincs értelme, ezzel semmire nem megyek (jogom sincs hozzá) és nem ez a dolgok rendezési módja. Viszont hidd el nekem: még nem volt olyan bármilyen szolgáltatóval szembeni vitás ügyem, amiben ha kellett ne mentem el volna a törvényi lehetőségek szerinti legvégsőkig. És az esetek döntő részében sikerrel.
3. Ebben az esetben vezető politikusokról, diplomáciáról, országok képviselőiről van szó. Ilyen szinten abszolút elvárható, hogy ne a Marika néni "na most aztán jól megmondom nekik" színvonalon kezeljék a problémákat és abszolút nem tartom helyesnek a "adjuk vissza nekik" szintű piti bosszúálló hozzáállást sem. Mert értelmetlen. És nem vezet célra. Ráaádsul egy kivülállót egy idő után rohadtul nem is érdekli az egész, csak annyit lát belőle, hogy két primitív balkáni ország primitív balkáni politikusai civakodik. Mi iganis maradjunk különbek. Megvannak a megfelelő fórumok, megvannak a megfelelő eszközök. Ezekkel kell élni és ezen a szinten bevetni az összeset.
mondoka 2009. 09. 10. 21:42
Előzmény: #393  Phylaxa
#394
Most ha már hasonlóan őrülten akarnék megszólalni akkor azt mondanám hogy ez arról beszél amit sohasem csináltunk, de mindig is kellett volna.
De jól hazudik a tuskója! Elég nagyot hazudik, mintha valami hazugságlcitállással , lenne végül a reális valóság bekalibrálva.
És a kimondott szavaknak ereje van.
Mégha nem is lesz mindjárt valóság. Még a végén lesznek olyan hülyék az Unió részéről hogy ezt veszik alapul.

Mindig is idegenkedtem a kényszerű pszihiátriai dolgoktól, de a kényszergyógykezelés intézményét szerintem a slota -féle személyiségeknek találták ki. Talán nem minden alap nélkül.
Phylaxa 2009. 09. 10. 20:54
Előzmény: #392  Törölt felhasználó
#393
"Addig, amíg nem sikerül megegyeznünk a nemzetiségi jogok terén a kölcsönösségben, s Magyarország nem magyarázza meg a magyarországi szlovákok kiirtását, a kapcsolatokban nem lehet előrelépés" - jelentette ki csütörtökön este Ján Slota.

Valamiről nem tudunk? Ez kész ez az ember. Ez volt a sikeres tárgyalás? :)
Törölt felhasználó 2009. 09. 10. 17:58
#392
még egy kis adalék az őstörténetünkhöz a Kárpát - medencében

"Anonymus Gesta Hungarorumában a honfoglalást úgy írja le, h. elõször a hunok jöttek be, akik a magyarok rokonai, majd utánuk a magyarok.
# A kijevi Orosz Õskrónikában pedig ezt olvassuk: "Keletrõl, a szkíták földjérõl elõször a bolgár-törökök (hunok) érkeztek és telepedtek Duna mentén, majd az oborok és a fehér ugorok következtek (ezek az avarok és a hozzájuk csatlakozott onogurok), késõbb a fekete ugorok érkeztek (ez Árpád népe)…" A fehér" és a "fekete" csoport megkülönböztetése a belsõ-ázsiai népeknél gyakori. Az itt leírt fekete magyarok valószínûleg az onogurok lehettek, akik a bolgár-törökökkel közös onogur törzsszövetségbe tartozhattak. A magyarok görög ούγγρος (ungrosz) és latin Hungarus elnevezése is az „onogur” szóból ered. Másrészrõl, a krónikások a „fekete” jelzõvel jelölték ugyanazt a népet, amíg még pogány volt, és „fehér” jelzõvel amikor már megkeresztelkedett. A pogány és keresztény jelzõ esetleg egymástól elszakadt néprészeket is jelölt. Ezt olvassuk Prokopiosznál a hunokról, a Nesztor-krónikában az ugorokról, Querfurti Brunónál az ungrikról és Aderamus Cabannensisnél a magyarokról."
Törölt felhasználó 2009. 09. 10. 17:54
Előzmény: #389  Törölt felhasználó
#391
további szép estét!
Phylaxa 2009. 09. 10. 17:53
Előzmény: #383  Törölt felhasználó
#390
Ez az ebéd nagyon műanyag. Nem veszi be a gyomra senkinek sem. Valami nagyon félrekattant az agyakban.
Törölt felhasználó 2009. 09. 10. 17:52
Előzmény: #387  Törölt felhasználó
#389
OK! (csak poén volt!)
Én azt tanultam meg,hogy mindenkinek joga van ahhoz ,hogy az enyénmtől eltérő álláspontja legyen.
Mind addíg,amíg ezt oly módon képviseli, hogy az mást személyében nem sért,tiszteletben tartom.

Köszi az eszmecserét,most lépek!

Üdv!
Törölt felhasználó 2009. 09. 10. 17:49
#388
ezt tudom ajánlani mindenkinek megnézésre, hallgatásra akár fórumozás közben is
link
Törölt felhasználó 2009. 09. 10. 17:47
Előzmény: #386  Törölt felhasználó
#387
félre értesz:)
nem akarlak meggyőzni (amúgy nem baj ha a linkeken elérhető tudásanyagot elolvasod meghallgatod nézed:) csak ismeretem az álláspontomat illetve, hogy milyen irányzatokban gondolkodok
Törölt felhasználó 2009. 09. 10. 17:41
Előzmény: #384  Törölt felhasználó
#386
"ahogy én 14 éves szűzlány vagyok"
Mondtam volna ilyent?
Nem emlékszem!
Azért az mégis csak fura,hogy azt elvárod tőlem,hogy feltétel nélkül elfogadjam az állításaida,miközben élből elutasítasz mindent,ami nem egyezik azzal.....
Nem kívánsz kicsit sokat?
mondoka 2009. 09. 10. 17:38
Előzmény: #366  mondoka
#385
Egy akadémiailag el nem ismert történész azt mondja hogy a tótokat az avarok telepítették az északnyugati kérpátok hegyei közé.
Mondjuk az akadémia annyit ér, hogy a nemzetközileg tudományosan megbukott, többekközött nyelvtanilag és genetikailag kutatottan is megcáfolt finnugor elméletet támogatja és taníttatja az iskolákban.
A saját Tud.Akadémiánk magyarellenes.
Törölt felhasználó 2009. 09. 10. 17:38
Előzmény: #381  Törölt felhasználó
#384
ne viccelj "Valami "független" régészeti,történelmi oldalról nem tudnál linket adni? " azok kb úgy függetlenek, mint ahogy én 14 éves szűzlány vagyok
Törölt felhasználó 2009. 09. 10. 17:37
Előzmény: #379  Phylaxa
#383
Szia Phyl!

A politika nagy boszorkánykonyha: felhasznál mindent, amit csak tud, a célok elérésére. Hát mi adjuk az ebédhez a sót, a kintiek meg a húsukat,vérüket....

A többi stimmel!
Törölt felhasználó 2009. 09. 10. 17:36
#382
amúgy a honlapomon találtok linkeket és letölthető anyagokat a magyar őstörténettel kapcsolatban
link
Törölt felhasználó 2009. 09. 10. 17:35
Előzmény: #377  Törölt felhasználó
#381
Az egészen biztos,hogy csak merő véletlen lehet,hogy az idézett oldalak a dicső magyar 1500-évre alapoznak.
Valami "független" régészeti,történelmi oldalról nem tudnál linket adni? Azt azért szívesen áttanulmányoznám! (nem mondom,hogy ez nem érdekel,csakhát kissé elfogult!)

Törölt felhasználó 2009. 09. 10. 17:34
Előzmény: #378  Törölt felhasználó
#380
Phylaxa 2009. 09. 10. 17:33
Előzmény: #370  Törölt felhasználó
#379
Azért ne essünk át a ló másik oldalára. Ha egyáltalán nem érdekelne minket, hogy mi zajlik odaát és nem lenne nemzeti érzésünk a szlovák politikusok akkor is ugyanezt művelnék. Nem mi vagyunk az okai, hogy Szlovákiában az történik ami éppen folyik. Ez az ő egyéni és határozott politikájuk. Legyünk kerrektek.
Törölt felhasználó 2009. 09. 10. 17:30
Előzmény: #376  Törölt felhasználó
#378
Hát az sem volt semmi,ahogy Osztyapenkót és Stejmecet tanították,de ehhez képest kismiska volt!
És mielőtt ez a nagyszerű fejedelemség létrejött,mi volt itt?
Vagy Isten teremtette ide a magyart?
Törölt felhasználó 2009. 09. 10. 17:29
Előzmény: #375  Törölt felhasználó
#377
"Árpád magyarjai a honfoglaláskor itt már magyar népet találtak. Ezek az onogurok (3. avar-hullám -griffes-indás kultúra), akik 670 táján árasztották el hatalmas tömegeikkel a Kárpát-medencét…9. sz. végi bejövetelkor, Árpád vezetésével egy alapvetõen török népesség telepedett le. E két népcsoport összeolvadásából született meg a magyar nép László Gyula elmélete szerint.
Bizonyítékok:

* 670/680 táján onogurok (új avarok) vándoroltak be, 9. sz.-i források onogurok jelenlétérõl szólnak, márpedig a magyarok idegennyelvi megnevezései az »onogur« népnévbõl erednek,
* Árpád magyarjainak szállásterülete és a késõ-avar - onogur szállásterületek kiegészítik egymást, és a kettõ adja a XI. sz.-i magyar településrendszert… az onogurok megérték Árpád magyarjainak megjelenését a Kárpát-medencében…

* A késõ-avarkor népének és Árpád magyarjainak a régészeti hagyatéka igen jól elkülönül (más a temetkezés módja, a fegyverzet, a lószerszám, a viselet, stb.). A két nép temetõinek elhelyezkedése azt mutatja, h. nagyrészt nem egymásra települtek. A késõ-avarkori településeknek több száz (sõt néha több ezer) síros temetõik vannak, ami arra utal, h. õk már falutelepülésekben éltek. Árpád népének viszont ehhez képest jóval kisebbek a temetõi, melyek fõleg a homokos területeken találhatók, ami azt jelenti, hogy õk feltehetõleg inkább állattenyésztéssel foglalkoztak. A két leletcsoport tehát mozaikosan, egymást mintegy kiegészítve népesíti be a Kárpát-medencét. Vagyis nyoma sincs egyfajta hódítás eredményeként bekövetkezõ pusztításnak, v. rátemetkezésnek.
"
link
Törölt felhasználó 2009. 09. 10. 17:25
#376
"A kitalált, primitív törzsi államok-teóriát újabban azért hangoztatják felfokozott hangerővel, mert ezáltal igyekeznek jelentéktelenné tenni a Kárpát-medencei Magyar Nagyfejedelemséget, amelyben pedig sohasem volt kettős fejedelemség, sohasem volt törzsi széttagoltság s kivált nem igaz, hogy Koppány herceg, az erdélyi Gyula és a Maros-vidéki Ajtony barbár törzsfőnök lett volna, amikor mindhárman felvették a bizánci kereszténységet, monostorokat alapítottak, térítő püspököt fogadtak. S hogyan is lehetett volna István király megkoronázása után három évtizeddel (!) Ajtony barbár törzsfő?
A Magyar Nagyfejedelemség a 900-as évektől, a korabeli viszonyok szerint, igenis államként működött, mert szuverén volt, mert volt egységes területe, voltak határai, volt erős hadserege, voltak bírói (horkák), volt vám- és adójövedelme (nemesfémek és só), volt nagyfejedelme (megas archon), akinek a hatalmát az elsőszülött fiú örökölte (Álmos-Árpád-Solt /Fajsz/-Taksony-Géza-István-Imre, tehát örökletes monarchia volt), volt külpolitikája, hiszen 892-től 970-ig pontos információik voltak egész Európáról, amelynek alapján a hadjárataikat vezették, s már Taksony felvette (963-ban Zacheus) a kapcsolatot a pápával, majd Géza egész diplomáciai rendszert alakított ki házasságkötések révén.
A Magyar Nagyfejedelemség nyugati szomszédja: a német királyság, déli szomszédja: a bolgár cárság, északi szomszédja a cseh fejedelemség, keleti szomszédja a kijevi Rusz. A korszak főszereplői: Bizánc, a pápaság, a lengyel fejedelemség, a francia királyság, amelyek közül csak a németek kísérelték meg a magyarok elleni fellépést 907-ben, ám a nagy nyugati hadsereg Pozsony közelében katasztrofális vereséget szenvedett, s ettől kezdve soha senki idegen nem merte 1030-ig (s ez 123 év!) a lábát a Magyar Nagyfejedelemség, illetve királyság földjére tenni, s amikor ezt Konrád császár 1030-ban megkísérelte, Szent István király oly súlyosan megverte, hogy nyugodtan bevonulhatott Bécsbe is és véglegessé tette a Lajta-Fischa-határt, amely 1920-ig fennmaradt."
forrás Bakay Kornél
Népünk eredete és Kárpát-medencei állama
link
Törölt felhasználó 2009. 09. 10. 17:24
Előzmény: #373  Törölt felhasználó
#375
A logikai bukfenc is benne van: hon-FOGLALÁS.Nem is egy,ezekszerint,legalább kettő: tehát egyszer idejöttünk-itt állt üresen a placc-,aztán nem tetszett, idejöttek mások,majd mégiscsak itt lett a jó! Nevetséges!
Ha lesz egy kis idődd: Google kereső "autópálya ásatások sírok". Hogy miket nem talál az ember....
Törölt felhasználó 2009. 09. 10. 17:18
Előzmény: #372  Törölt felhasználó
#374
"És az 1500-as éveket hova tennéd?
Arról hallottál-e már,hogy a nagy autópályák alapozása során milyen régi települések nyomait találták régészek? "
mond milyeneket?
Törölt felhasználó 2009. 09. 10. 17:15
Előzmény: #372  Törölt felhasználó
#373
"Az Árpádi honvisszafoglalók a Kárpát-medencében őshonos népekkel, így az avarokkal is találkoztak. E várépítő, magas műveltségű nép várkun név alatt is ismert volt. Ősi települései a mai Baranya megyében voltak. Főbb városaik: Parád, Perk, Perkáta, Párkány, Börzsön, Borsod, Bereg, és a vár kapcsolatú nevek. A Kárpát-medencén belüli és kívüli ősváraik hirdetik máig műveltségalapító jelenlétüket, mint a Kárpát-medencén kívüli Bar, a mai Antivari, az ősi Avaris a hyksosoknál, a Nabateus Avar város, stb. Az árja előtti perzsa, pártus, parszi, peres, farsi, partini (az Adria-vidék őslakói) név alatt említi meg őket Dio Cassius: (Historia Romana, Hamburg, 1750. fol. Lib..XLI., cap.49, 293. old.) és parthim név alatt Strabo, ugyancsak e vidéken.[10] A szlávok obri-nak hívják őket. Árpád idején a Duna-Tisza közét, Tiszántúlt és Erdélyt tartották birtokukban.

Az őslakos avarokat erősen meg kell különböztetni az Árpád idejében visszatérő, avarnak nevezett néptől. Az őshonos avar letelepedett életű, műveltségalapító nép, fejlett földműveléssel, építészettel, iparral, kereskedelemmel, védelmi eszközökkel (pl. várbevételhez szükséges gépekkel). Soha nem voltak “lovasnomádok”. (Bővebben lásd.: Magyarságtudományi Tanulmányok, Tomory Zsuzsa Avar fejezete.)

A Kárpát-medencét 200 évi avar uralom után, a frank, és a bolgár hódítás szétszakította. Nagy Károly és Pipin elrabolta az avar kincseket, amelyeket a frank érsekségek között osztott szét. Ezek az alább következők: Szt. Florián, Mattsee, Mondsee, Tegernsee, Schliersee, Schaftarn, Benedict-Beuren, Korchelsee, Schlehdorf, Stafelsee, Polling, Diessen, Sandau, Tierhaupten, Friesing. A magyar honvisszatéréssel, mint az avarok rokonai és Atilla örökösei, ismét visszaállt az előbbi tartós, alkotmányos rend. Ugyancsak az avaroknak köszönhető, hogy a VI. században áttörték az erősen kiépített kelet római védőgátat, ennek következtében a szláv törzsek behatolhattak a Balkánba, megváltoztatva annak etnikai térképét."
ezeket a kincseket szerezte vissza Árpád népe a második honfoglalás után
Törölt felhasználó 2009. 09. 10. 17:14
Előzmény: #369  Törölt felhasználó
#372
Értem!
És az 1500-as éveket hova tennéd?
Arról hallottál-e már,hogy a nagy autópályák alapozása során milyen régi települések nyomait találták régészek?
Esetleg nem ártana utánanézni....
Törölt felhasználó 2009. 09. 10. 17:11
Előzmény: #367  Törölt felhasználó
#371
érdemes elolvasnod
link

a könyv természetesen sokkal részletesebben tárgyalja történelmünket
Törölt felhasználó 2009. 09. 10. 17:11
Előzmény: #362  Törölt felhasználó
#370
"szerinted mit kéne tenni?"
Azt ponosan még nem tudom,mi lenne a leghelyesebb!
Pl.: kifogni a szelet az ellenfél vitorláiból!
De egyet biztosan tudok: olajjal nem állok neki tüzetoltani,mert még én is megégek!
Ficót pontosan azért támogatják,mert ezek a "hazafias" dolgok okot adnak rá. Ha nem lenne ok,nem lehetne következmény!
Nem vagyok politikus,de a rokonok visszajelzései alapján éppen mi tolunk ki velük!
Ez azért elgondolkodtató!

Törölt felhasználó 2009. 09. 10. 17:10
Előzmény: #367  Törölt felhasználó
#369
i.u. 600 - 900 közötti időszakot nevezik annak, mert alig van az úgynevezett "nyugati kultúrának" hitelt érdemlő adata arról a korszakról
sötétben tapogatóznak a történészeik ezért sötét az a korszak
Törölt felhasználó 2009. 09. 10. 17:08
Előzmény: #366  mondoka
#368
látom te ismered az őstörténetünket
sokan csak a Habsburgok által hamisítottat ismerik még ma is
Törölt felhasználó 2009. 09. 10. 17:06
Előzmény: #364  Törölt felhasználó
#367
Csak lassan azzal a történelemmel!

Te az elmúlt 1500(?) év jogát hangoztattad az előbb.
Mikor is volt az a sötét középkor (szerinted)?
mondoka 2009. 09. 10. 17:05
Előzmény: #359  Törölt felhasználó
#366
Hun- Avar - Magyar- Besenyő (akik sosem űztek minket kissebb nép voltak mint mi) , a jászok a K(h)unok . - Ezek mind mind szkíta, a magyarral megeggyező kultúrájú népek voltak. Csak tájszólás szintjén eltérő beszélt nyelvel.
Törölt felhasználó 2009. 09. 10. 17:04
Előzmény: #361  Törölt felhasználó
#365
Ugyan mutass egyetlen könyvet,amiben ezt történészek le merték írni (miszerint előttünk is volt élet a Kárpátmedencében!)!
Ezt még a kommunisták is elhallgatták!
Törölt felhasználó 2009. 09. 10. 17:04
Előzmény: #363  Törölt felhasználó
#364
gondolom tudod, miért nevezik a középkor egy szakaszát sötét középkornak?

Törölt felhasználó 2009. 09. 10. 17:02
Előzmény: #359  Törölt felhasználó
#363
Hát persze hogy nem!
Nem volt az olyan bicső korszak!
Embereket elhajtani rabszolgának, házaikat feldúlni,asszonyokat gyalázni... Ezzel nem lehet büszkélkedni!
Törölt felhasználó 2009. 09. 10. 17:02
Előzmény: #360  Törölt felhasználó
#362
én elmondtam szerintem mi lenne a helyes
szerinted mit kéne tenni?
Törölt felhasználó 2009. 09. 10. 17:01
Előzmény: #358  Törölt felhasználó
#361
"Nekik régebbi a joguk az elrabolt földjeikre! "
furcsa ez a kommunista uralom idején az emberek fejébe vert nézet

Topik gazda

pampa
3 5 4

aktív fórumozók


friss hírek További hírek