Topiknyitó: Portfolio 2010. 06. 04. 13:01

Szijjártó: nem túlzás államcsődről beszélni! - Zuhannak a magyar piacok  

Ugrás a cikkhez
Ezt a rendkívül negatív kijelentést tette ma kora délutáni sajtótájékoztatóján a miniszterelnök szóvivője, amelynek nyomán hanyatlani kezdstek a magyar piaci eszközárak. Eközben a nemzetközi befektetői hangulat is kezd romolni. Forintpiaci...

a teljes cikk: http://www.portfolio.hu/cikkek.tdp?k=3&i=134121
Rendezés:
Hozzászólások oldalanként:
Törölt felhasználó 2010. 06. 05. 14:47
Előzmény: #237  commander8
#240
A pénteki és csütörtöki nap megihletett :). Engedjétek meg h megosszam:

Shortolja az OTP-t a FIDESZ
A profit már száz milliókat kitesz
Közleményből jöhet még egy adag
A pénztalicska nyikorogva dagad

A varázspálca a magasba lendül
Pártszóvívő érces hangja zendül
Dögvész, romlás, csőd, halál és végzet
E szavakal rajzol jövő képet

A címlapok velünk vannak tele
A sell gombon van minden bróker keze
Limitig zuhan a legtöbb papír
A húsos kondérban fortyog a zsír

Délutánra záródnak a Shortok
Minden patkány hajj de nagyon boldog
De sehol nincs a süllyedő hajó
Mert az egész pánik csak kitaláció
bestiland 2010. 06. 05. 14:39
Előzmény: #238  pancserlama.
#239
Azért, mert nem tévedett. Pontosan tudták, forgatókönyv szerint mentek. Most fix, hogy nem fogja a főnök helyett elvinni a balhét.
pancserlama.
pancserlama. 2010. 06. 05. 14:35
Előzmény: #237  commander8
#238
Néztem Vargát.
Sajnos halvány fi@k sincs hogy mit kéne tenni.
Szijjártó meg küzd a szóhasználatokkal még mindig elszámoltatásról beszél.
A legnagyobb baj hogy Kósa ha ekkorát tévedett miért maradt döntési pozícióba ?!
commander8 2010. 06. 05. 14:24
Előzmény: #234  dmz
#237
Útálom, hogy igazam lett. Tavaly az eu parlamenti választásokkor erről beszéltem, vitatkoztam itt e falak között, hogy nem elég jól hangzó közhelyeket puffogtatni, populáris babérokat növeszteni. Ahhoz, hogy valami végre történjen, ahhoz valamit végre tenni is kell. Hát ezek aztán tettek, csak nem éppen ezt kellett volna.
Jelzem Kósát többre tartottam, azt gondoltam róla, hogy megfontoltabb. Szíjjártótól mást nem is várhatott az ember. Mindig is egy flegma hozzá nem értő NEM EMBER volt.
Az azért elképesztő, hogy ez pancser banda is hülyére tudta venni az ország 2/3-át. Pedig tudniuk kellett a valós számokat, hiszen ott ültek a Parlamentbe, csak el kellett volna olvasni a beszámolókat. Most meg "gazdasági tényfeltáró bizottság"-ot hoznak létre, hogy felmérjék az ország gazdaságát. Egyszerűen döbbenetes, hogy 2/3 szavazó bedől egy demagóg blöffnek és megválaszt egy olyan kormányt, aki még csak nem is tudja. hogy mit akar tenni.
Törölt felhasználó 2010. 06. 05. 14:02
Előzmény: #233  Törölt felhasználó
#236
Amúgy meg tényleg ellentétes a szlogenjeikkel mert Ők Grál lovagok mint ebből is látszik ha a fele is igaz...

link
Törölt felhasználó 2010. 06. 05. 13:53
Előzmény: #233  Törölt felhasználó
#235
Jó akkor kérem, hogy az ökörkör sajtótitkársága jelezze nekem legalább 90 percel előre, hogy mire készülnek. (Mert lehet hogy közben mást is kell csinálnom.) Köszönöm előre is.
dmz 2010. 06. 05. 13:37
Előzmény: #222  Törölt felhasználó
#234
Én ajánlanék a figyelmedbe egy intraday chartot és tedd mellé, hogy mikor történtek a nyilatkozatok.

Görögország és Magyarország helyzete iszonyatosan távol áll egymástól. Ezt valaki vagy nem tudja és emiatt nem nagyon kellene nyilatkozgatni, vagy pedig tudatosan manipulál. Nem tudom melyik a jobb, de hogy SENKINEK nem segített ebben az országban, az biztos.

Ha egyszer felkerülünk a céltáblák közé, akkor az nagyon tud fájni, mert irdatlan spekulatív pozíciók várnak célpontra még ma is. Másfél éve láttuk már, hogy pillanatok alatt elszaladt az EUR/HUF 320-ig. És ez innen nem játék, az izlandi államcsődben a média, majd a hedge fundok által kiváltott tőkemozgások is jelentős szerepet játszottak.

Elég megindítani valamit és utána azt már meg nem állítod...
Törölt felhasználó 2010. 06. 05. 13:34
Előzmény: #232  Törölt felhasználó
#233
Kósa megszólalása után még két-három órával is 277-278 között nagy tételben adhattál volna el forintot. Abban a pillanatban nem is látszott, hogy ez a kijelentés nagyobb kilengést érdemel.
Kétlem, ezt a shortos összeesküvés elméletet. A devizahitelt váltsuk át forintra - szlogenjükkel pedig szöges ellentétben áll.
Törölt felhasználó 2010. 06. 05. 13:23
Előzmény: #231  Törölt felhasználó
#232
Öregem ennyi közhelyet igen régen olvastam ilyen rövid hozzászólásban. Őszintén szólva inkább dühítő amit írsz és kétlem hogy egy forintod is be lenn ragadva néhány ökör miatt. Akkor is ezeket írnád ha neked is kárt okoztak volna?
Medvepiac ? Ja Moszkva az volt akkor megtanúltam hogy legyen mindig kellő fedezet (2008-ban is ez segített rajtam) E miatt akár többéves long poziciók se nagyon rendítenek meg de: az viszont zavar, hogy hosszú ideig fagy be az Én pénzem mert néhány senki elől nem zárták el időben a mikrofont! Mielőtt posadtlajos nyilatkozna gazdasági kérdésekben inkább szerezzen diplomát!
Most szépen elkezdenek visszatáncolni igaz hogy Józsi bácsi havi törlesztése 10-20% -al magasabb lesz mint előző hónapban de ettől biztos szeretni fogják ezeket a rendes középkori szavahihető szakértő nagytudású egyedeket.

Elgondoltató: ki rühellek jobban? Ki vett el tőlem többet?

a.) Kóka, Hagyó, Demszky, Gyurcsány félék?
b.) Kiérdemelten új nevű kormány párt : BIVSCSP Bennfentes Információval Visszaélő Shortos Csaló Párt

Jelen állásban nem látok különbséget.
Törölt felhasználó 2010. 06. 05. 12:24
Előzmény: #225  Törölt felhasználó
#231
Medvepiac van 2008 óta.
1000 pontos esés a világ egyik vezető indexében napon belül mindenképp medvére utaló jel. Euro tavaly nyár végén-ősz elején nagyon túlértékelt volt, azóta kezd a helyére menni. Huf rögtön esik mindenhez képest, akár chf, akár eur, akármi, mert kockázatos ország vagyunk/voltunk. Ennek semmi köze a fideszhez.
Görögországról mindenki tudta, hogy mi az igazság. Csak épp nem foglalkoztak vele. Fúvódott a lufi. De kezd kipukkadni és lassan majd helyére megy minden.
Törölt felhasználó 2010. 06. 05. 11:07
Előzmény: #184  Törölt felhasználó
#230
Szia vonal!

Ki a tököm beszél itt most az otp árfolyamról, meg tőzsdéről?

Szerinted a hétköznapi átlag embert, Erzsi nénit, Pista bácsit, Zolit, Katit, Klárát, akik a hitelüket szeretnék fizetni...szerinted őket érdekli a tőzsdei árfolyam...és Kósa hatása az OTP árfolyamra?...szerintem kibaszottul nem érdekli őket.

A hitel törlesztő emelkedése viszont annál inkább, meg a tej, kenyér ár emelkedés, meg a 300Ft feletti üzemanyag, meg a BKV, vonat jegy ár emelkedés, meg az áram, gáz emelkedés viszont igen.

Egy ilyen beszólás mindezt megdrágítja.

üdv

u.i: ...és a vállalkozásokról még nem is beszéltünk.
u.u.i.: Kósa és a többi hülye viselkedésének, mondatainak abban van az igazi hatása, amit úgy nevezünk, hogy hétköznapi élet....magyarán drágul a megélhetésünk.
bestiland 2010. 06. 05. 09:18
Előzmény: #223  stock33
#229
:DDD
bestiland 2010. 06. 05. 09:17
Előzmény: #222  Törölt felhasználó
#228
Sajnálom, hogy ezt kell mondjam: nomen est omen.
bestiland 2010. 06. 05. 09:15
Előzmény: #217  Törölt felhasználó
#227
Így igaz!
tokos. 2010. 06. 05. 09:10
Előzmény: #219  stock33
#226
Ezzel kár jönnöd, meg kell nézned, hogy az éves hiány hány százalékát verték el 2002-ben mondjuk április végéig, és hány százalékát most.
Törölt felhasználó 2010. 06. 05. 08:17
#225
Nem értem, kezdőfiúcska miről beszél. A fő gond eddig az eurózóna beteg embere, Görögország volt. A sváci frank a dollárral együtt tipikus menekülővaluta, nem helytálló kiemelni, hogy a forint árfolyama gyengült a frankhoz képest. Az euróhoz képest forint árfolyama -dacára a kormányváltással együttjáró átmenetnek, viszonylag szűk sávban mozgott. A medvepiacra vonatkozó megállapitás magyarázatra szorul, mert amikor a BUX index képes 2-4%-okat emelkedni, az semmiképpen még nem medvepiac. A megnövekvő volatilitás a tőzsdeindexekben ugyan figyelmeztető jel lehet a bikapiac kifulladására, de még semmiképpen nem medvepiac! És még egy dolog: az euró árfolyama is folyamatosan gyengült a svájci frankhoz képest.Eleddig ennek sem volt köze a magyar gazdaság helyzetmegitéléséhez!
Törölt felhasználó 2010. 06. 05. 08:06
Előzmény: #223  stock33
#224
hát nem.. a nagyspekik mozgatják a világpiacot... a magyar piac nekik aprópénzből mozgatható... kint már rég megindult az esés.. itt is várható volt egy nagyobb esés, csak meg kellett kicsit lökni a szekeret a lejtőn... Kósa meg a többi fideszes nyilatkozat legfeljebb jó ürügy, kis segítség nekik, de semmi több... ha ez csak korrekció kint, mert sok elliottista szerint kb ez a szint lesz az alja... akkor jó eséllyel itt is megindul majd az emelkedés nyáron... az biztos az eurozóna most recesszióban van, amig ott nem lesz megnyugtató változás, addig a világpiac nehezen tud felfelé menni...
stock33
stock33 2010. 06. 05. 07:57
Előzmény: #222  Törölt felhasználó
#223
óhhhh, persze :)
nem a fidesz tehet róla. persze :)
beakadt a szijjártó összes?
Törölt felhasználó 2010. 06. 05. 07:54
Előzmény: #201  Törölt felhasználó
#222
Nem a fidesz tehet erről.
A ft már előtte is gyengült a chf-hez képest pl. Amúgy is medvepiac van. Medvepiacon adják a kockázatos dolgokat.
Csak a vak nem látta, hogy mekkora lufi fúvódott az utóbbi évben a semmire. 24 ezres bux meg 7400-as otp, röhej. Nyugodtan eshetnek, van hova.
Törölt felhasználó 2010. 06. 05. 07:47
Előzmény: #217  Törölt felhasználó
#221
pontosan.

Topik gazda

Portfolio
Portfolio
4 5 1

aktív fórumozók


friss hírek További hírek