Topiknyitó: Portfolio 2010. 06. 04. 13:01

Szijjártó: nem túlzás államcsődről beszélni! - Zuhannak a magyar piacok  

Ugrás a cikkhez
Ezt a rendkívül negatív kijelentést tette ma kora délutáni sajtótájékoztatóján a miniszterelnök szóvivője, amelynek nyomán hanyatlani kezdstek a magyar piaci eszközárak. Eközben a nemzetközi befektetői hangulat is kezd romolni. Forintpiaci...

a teljes cikk: http://www.portfolio.hu/cikkek.tdp?k=3&i=134121
Rendezés:
Hozzászólások oldalanként:
Törölt felhasználó 2010. 06. 07. 07:22
Előzmény: #292  Törölt felhasználó
#295
Mit is mondott Orbán? Megokosodtunk, megkomolyodtunk? Mi lett volna, ha nem képezik magukat?
qweb 2010. 06. 07. 06:29
Törölt hozzászólás
#294
qweb 2010. 06. 07. 06:20
Törölt hozzászólás
#293
Törölt felhasználó 2010. 06. 07. 06:17
#292
Elszoruló szivvel és remegő gyomorral hallgatom az újabb-és újabb hireket. Katasztrófális árvizhelyzet az országban, a mezőgazdasági károkat már 100 milliárdot meghaladó nagyságrenűre becsülik, összedűlő házak sokasága, elárasztott városok és falvak,kitelepitett emberek ezrei, mindenüket hátrahagyva menekülő emberek és emberi sorstragédiák tizezrei:-a kormány szerint mi az egyik legfontosabb teendő? Elszámoltatási kormánybiztost kell kinevezni és fontolgatni? az egykulcsos adórendszer bevezetését! Mindezt közli a változatlanul helyén maradó kormányszóvivő, akinek a megnyilvánulását nyugaton egyszerűen "stupid" jelzővel illették és akinek szavai nyomán százmillárd dollárok váltak füstté a világ tőzsdéin! Hajrá Magyarország, hajrá magyarok!
Törölt felhasználó 2010. 06. 07. 00:16
Előzmény: #290  Phylaxa
#291
Nem lennék ebben ennyire biztos.
Ehhez csak gratulálni tudok a három vadbaromnak kósának szijjártónak és vargának. Sikerült beltolniuk a PIGS-be a H-betüt is.

link

(Ez még szépen megfejelve azzal hogy előmásztak kint is a velük azonos képességű "szakértők" )

Mi lenne ha az lenne a gazdaság élénkítő modelljük, hogy csendben maradnak mondjuk egy fél évig pl. valaki elzárná előlük a mikrofont? Ezzel nem zavarnák azt aki dolgozni akar és tud is. Ha nem "segítenek" akkor kb 1,5 év múlva így talán a magán ember is érezhetne valamit (legalább annyit, hogy nem romolna tovább a helyzete) Ha mindenáron ilyen módon akarnak segíteni akkor azt tartok tőle hogy nehéz lesz átvészelni. Pedig a magyar nemzet szívós nemzet, átvészelt törököt labancot, oroszt, saját posztkomcsit , kókát stb de ez most tartok tőle hogy igazi kihívás lesz.

Könyörgöm okozzanak nekem kellemes meglepetést hogy bebizonyítják mégse annyira idióták mint ahogy bizonygatták eddig immár a világnak is.
Phylaxa 2010. 06. 06. 23:21
Előzmény: #289  Törölt felhasználó
#290
Ezt a két napot leszámítva ugyanúgy fogunk mozogni mint egyébként mozogtunk volna. Azaz lefelé. A 3.8% tartása volt eddig is és ezután is ami a hitelezőket érdekli. Szerintem hülyeség erről többet beszélni. Araszolgatni fogunk 300 fölé ahogy az eur/$ az 1 felé. Ennyi.

Hacsak nem jönnek elő egy valóságos gazdaságbeindító programmal. Szerintem erre vár mindenki. Ez jelenthetne kiutat.
Törölt felhasználó 2010. 06. 06. 23:08
Előzmény: #288  Törölt felhasználó
#289
Abszolút egyetértek a poszttal:

"Gratulálok Kósa és Szijjártó uraknak, ez hónapokba, ha nem évekbe, fog telni, hogy elhiggyék nem vagyunk a csőd szélén! Pláne mivel Görögországgal 1 mondatban szerepelünk már mindenhol. És még Varga hitelét is eljátszották! Valószínűleg fel sem fogják, fogták még az okozott kár mértékét miközben SENKI nem vonta őket felelősségre a szájuk jártatásáért! Csak a szerdai euroárfolyam újbóli elérése ki tudja meddig fog tartani."
Törölt felhasználó 2010. 06. 06. 23:03
Előzmény: törölt hozzászólás
#288
Meglepodnek ha sikerulne visszaallitani a bizalmat. Kulfoldon egy lapon emlegetnek Gorogorszaggal es tuti csodot vizional mindenki. Gratulalok ehhez. Ime nehany idezet, miket irnak a kommentelok.

link
Törölt felhasználó 2010. 06. 06. 20:55
Törölt hozzászólás
#287
Törölt felhasználó 2010. 06. 06. 20:19
Előzmény: #285  bestiland
#286
Fidesz megfertőzte Angliát is link
Hát ez a Viktor...
Lassan tanúi lehetünk a pénzügyi világkormány bukásának, bár lehet, hogy fájni fog....
bestiland 2010. 06. 06. 18:02
Előzmény: #284  Törölt felhasználó
#285
Az egyik oka ez volt, ennek az őrületnek. Piszkosul meg szeretnének tőle szabadulni.
Törölt felhasználó 2010. 06. 06. 17:39
Előzmény: #279  commander8
#284
Csak nem nyugszanak. Most éppen Simornak akarnak nekimenni. Ebből is baj lesz, ennek sem fog örülni a piac.
Nem én mondtam először, de jó lenne lassan tudomásul venni, hogy már nem ők az ellenzék és kormányozni is kellene.
pancserlama.
pancserlama. 2010. 06. 06. 17:37
Előzmény: #281  Törölt felhasználó
#283
politikus politikus!
De elég balfácán politikus aki lebeszéli a vevőt és nem felbeszéli !
Sőt ha Ft ról van szó (állam finanszírozás és annak az áráról) akkor súrolja az rosszindulatú elmebeteg (pszichopata) határát!
Szégyen hogy még mentegetőzni sem mentegetőzik (nek) vagy magyarázkodna legalább !
Hogy az is értse aki nem akarja .
Ha a családom hitelt akarna felvenni és a feleségem (ha volna) azt mondaná a hitelbírálónak, hogy sok sok szép olcsó kamatozású pénzt szeretnék kapni. De jó ha tudja, hogy a szemét férjem feszt korcsmázik kurvázik és ettől a csőd szélén állunk….És aztán a túlsúlyos ,feszt kontrázó anyósom pedig még ezt meg is erősítené .!!?
Szóval aszem költőien mondva „pofán verném” !)))
De minimum válóok, nem ?!

Béla
Törölt felhasználó 2010. 06. 06. 17:31
Előzmény: #272  Törölt felhasználó
#282
Ha bírod marginnal, akkor szembemehetsz vele, csak veszélyes. De pl eur-usd shorttal, mondjuk 1.4000 körülről, vagy még magasabbról, amit mondjuk a tavalyi vételi eufóriában nyitottál volna, most jól keresnél...
Törölt felhasználó 2010. 06. 06. 17:21
Előzmény: #279  commander8
#281
TA lényegében a kereskedési hangulatot mutatja az igaz, Homma is anno azért találta ki a japán gyertyákat.
Én csak azt akartam mondani, hogy kár infokkal-hírekkel foglalkozni, mert általában beárazták már rég. Akármi huf csártot ha megnézek, minden bontásban huf-gyengülést mutat. A havi bontás meg nagy. Tehát ha vmi csoda nem történik, akkor még jó ideig huf gyengülés várható.
A nyilatkozók meg politikusok, ők politikai indíttatásból cselekszenek.
Törölt felhasználó 2010. 06. 06. 14:27
Előzmény: #270  Törölt felhasználó
#280
ezek annyira bafaxok, hogy még olyat sem tudnak mondani ami radikálisan megmozgatja az indexeket és az árfolyamokat:-))))))))))))))))))))))))))
commander8 2010. 06. 06. 14:22
Előzmény: #270  Törölt felhasználó
#279
Azt hiszem mégiscsak egyről beszélünk csak másként. A tőzsde nem matematika, hanem pszichológia. Amikor elbizonytalanodsz, akkor hozol egy olyan döntést ami az éppen aktuális hangulatban vagy jó vagy rossz.
Csakhogy ezt a hangulatot nem mindegy, hogy ki milyen módon, mikor, milyen eszközökkel, befolyásolja. (Most direkt nem a manipuláció szót használtam)
Hadd mondjak erre egy példát.: (Ha elolvasod a Livingston könyvet megtalálod benne.)
Volt egy cég, ami tengeri szállítmányozással foglalkozott, és elsüllyedt az egyetlen hajója a tengeren. Amikor a hír megérkezett a tőzsdére még mindig vették a részványeit figylemen kívül hagyva a tényt. EGYSZERŰEN NEM HITTÉK EL!!!! Ilyen volt a hangulat.
Most a piacokon nem ilyen a hangulat. Ideges, előfordulhat, hogy shortssá válik. És akkor mégegy EU ország -magát felelősnek nevezett - politkusa benyögi az államcsődöt. Szeerinted még mindig nincs semmi befolyása annak, amit az a három címeres .... mondott?

Törölt felhasználó 2010. 06. 06. 13:25
Előzmény: #273  Törölt felhasználó
#278
"uralkodik a fideszbe"

helyett:

uralkodik a Fideszbennnnnnnnnnnnn!!!!!
bestiland 2010. 06. 06. 13:17
Előzmény: #274  Törölt felhasználó
#277
A helyzet az, hogy sajnos a kettő együtt igaz. :(
Azt hitték, hogy nemcsak az ország, de az egész világ úgy táncol ahogy ők fütyülnek. Most kezdik pedzegetni, hogy gubanc van, mert nem teljesen úgy jött össze a dolog, mint előre szép ügyesen kitervelték.
bestiland 2010. 06. 06. 13:14
Előzmény: #275  Törölt felhasználó
#276
Én már tegnap írtam: nomen est omen! :D :D :D
Törölt felhasználó 2010. 06. 06. 12:57
Előzmény: #251  Törölt felhasználó
#275
Hát..... Te valóban egy kezdőfiucska vagy
Törölt felhasználó 2010. 06. 06. 10:36
Előzmény: #273  Törölt felhasználó
#274
Sajnos én nem zárnék egy másik pofon egyszerű magyarázatot is mint opció. Mi van ha csak simán csak ennyire idióták, hogy nem tudják hogy mit beszélnek, és amit most már mondanak arra most már odafigyelnek (ezek után majd leszoknak róla) .
Mi van ha a jelek szerint korlátolt értelmi képességű szekvenciális agyukba betáplálták a választási szöveget és még nem kapták meg az új lemezt, így maradt a régi nóta. Csak a baj az, hogy már ők nem a közönség hanem a zenekar.
Törölt felhasználó 2010. 06. 06. 10:12
Előzmény: #272  Törölt felhasználó
#273
Szeretem az összeesküvés elméleteket :-)
Miért is kellett Szijártó úrnak mégegyszer kiállni és a már nyilvánvaló erős negatív piaci reakciókat továbberősíteni? Egyik magyarázat ugyebár előkészíteni a következő megszorításokat, biztos van benne valami! A másik lehetőség a kellemeset a hasznossal. Mert milyen lehetőség az pár ember számára illetve az őt körülvevő gazdasági körnek, ha tudják hogy holnap nagyot esik a forint mert olyat mondunk, hogy beleremeg még a w.street is. Mint egy rossz forgató könyv: csütörtök, péntek nagyot mondás, de már szombaton még mielőtt ... jön a cáfolat. Nem hiszem, hogy ekkora fejetlenség uralkodik a fideszbe, ez inkább egy jólátgondolt kommunikációs stratégia a kérdés mi volt vele az igazi cél?! előkészíteni vagy zsebettömni? vagy mindkettő.
Törölt felhasználó 2010. 06. 06. 09:41
Előzmény: #270  Törölt felhasználó
#272
A chart az csak tömegnek jó. Miért kell mindig akkor venni amikor a többiek? és miért akkor eladni amikor a többiek? Én jobban szeretek mindig szembe menni a trendel. (csak nem mindig jön be)
Törölt felhasználó 2010. 06. 06. 07:52
Előzmény: #262  pancserlama.
#271
simor nem viktornak, hanem a Parlamentnek esküdött fel. nem kétséges, hogy az ország érdekében dolgozik. reméljük, ez egybeesik viktor érdekében most, hogy hatalomra jutott
Törölt felhasználó 2010. 06. 06. 07:46
Előzmény: #264  commander8
#270
A trendszerű esés már beindult előtte, mielőtt megszólalt volna. Havi csárton úgy is felfogható, hogy igazából jó ideje eső trend van, a ft átmeneti kis erősödése a nagy szakadás korrekciója volt. Spekiként mindegy az irány, csak abba az irányba állj, az a lényeg.
A hírek, meg hogy ki mit nyilatkozgat, csak a körítés. Kár ilyeneket olvasni. A csárt megmutatja, hogy merre mozdul nagyobb valószínűséggel.
Törölt felhasználó 2010. 06. 06. 01:19
Előzmény: #265  Törölt felhasználó
#269
Nagyot csalódnék Simorban, ha nem segítene az új Kormánynak, ha lehet és hagyják.
pancserlama.
pancserlama. 2010. 06. 05. 23:02
Előzmény: #265  Törölt felhasználó
#268
Valami összefüggésnek a Simor „támadások” majd Kósa, Szijjártó tünetegyüttesközt kell hogy legyen..
Ha nem valami elmebeteg szülemény akkor kell hogy legyen logikus összefüggés.
Ha van valami szervezett előre megtervezett akkor is, Simor korrekt pasi, tenni fogja a dolgát.
Törölt felhasználó 2010. 06. 05. 22:27
Előzmény: #263  Törölt felhasználó
#267


merjünk nagyok lenni ...

(1998 -as fidesz választási szlogen volt)

hát lettünk ... megcsinálták!

hajrá Magyarok! Hajrá Magyarország !

ez meg mostani .. (olyan már mint a "sziasztok" )
Törölt felhasználó 2010. 06. 05. 22:19
Előzmény: #263  Törölt felhasználó
#266
Ez így van.
Sajnos és (még ha ez kárörvendésnek is tűnik) Ficoék egy az egybe ugyan azokat a hibákat követik el mint nálunk tették az elvtársaik 2006 előtt. Egy dolog miatt nem tűnik ez fel nekik ,hogy balszerencséjükre az egy lábon (autóipar) álló gazdaságukra rászabadították az Eurót. Az Euro nekik is ugyanaz mint a görögöknek, egy szépe nagy szőnyeg, ami alá lehet beseperni a szemetet. Szerencsére nálunk ez nem volt így korábban jött az ébresztő.
Törölt felhasználó 2010. 06. 05. 22:15
Előzmény: #262  pancserlama.
#265
Ha minimális tisztesség van Simorban akkor igen segítenie kell Orbánnak, mert nem neki segít hanem nekünk. Csak ez olyan mint amikor azt húzza ki az ember a mocsárból aki amúgy el karja vágni a torkát.
commander8 2010. 06. 05. 22:03
Előzmény: #251  Törölt felhasználó
#264
Már ne haragudj, de te nem érted.
Az esés valóban beindult, csak az nem mindegy, hogy az esés könnyen feledhető korrekció lesz,vagy pedig trendszerű esés. Merthát talán abbban egyetértünk, hogy a befektetőkne, spekulánsoknak nem mindegy hogy a fent felsoroltak közül melyik következik be.
Abban is egyetértünk hogy kintről sosehalott politikusáról van szó, csakhogy ez a sosehalott polittikus kormányzati tényezővé avanzsált elő ahol már illene tudni, hogy amit mond annak következményei lehetnek.
Amit pedig véleményem szerint nem TE értesz, az az, hogy a piacokon az elmúlt egy hónap esését követően ideges a hangulat, és nem mindegy, hogy még egy EU tagállam csődjéről beszélnek A MAGYAR KORMÁNYKÖRÖKBEN ami tovább gyengíti az amúgy is betegesdkedő eurót.
Törölt felhasználó 2010. 06. 05. 22:00
Előzmény: #261  Törölt felhasználó
#263
..lehet, hogy elbeszélünk egymás füle mellett.

azért írtam az előbbieket, mert szerintem egy nemzetnek akkor kell elkezdeni vagánykodni és erőt fitogtatni, és nagy nemzeti terveket szövögetni, és nagy szavakat puffogtatni, amikor már van mit a tejbe aprítani, amikor már van valami hatalom a kezében.

...különben szegényen, porszemként, csak egy hápogó, picsogó nulla marad, akit a többiek csak körbe röhögnek és kibasznak vele...és így gyakorlatilag csak hülyét csinál magából.
pancserlama.
pancserlama. 2010. 06. 05. 21:58
Előzmény: #261  Törölt felhasználó
#262
Egy kérdés merült fel bennem.
Vajon Simor a támadások ellenére Orbán segítségére siet !?
Nem irigylem most a MNB !
Törölt felhasználó 2010. 06. 05. 21:43
Előzmény: #259  Törölt felhasználó
#261
Ez azért árnyaltabb kérdés. Én lassan 10 éve hetente kéthetente kénytelen vagyok munka miatt kiugrani szlovákiába is. Előtte hasonlóan láttam én is ezt a dolgot de túl sok dél szlovákiai magyar ismerősöm lett azóta és azt hiszem kezdem érteni a gondolkodásmódjukat. Bizony ismerek olyat aki ha lehet ilyet mondani büszkébb arra hogy magyar mint pl én. A többség pedig úszik az árral. Ők mindig oda fognak húzni ahol jobb. Ezt nem is szabad elítélni mert mindenki felelősséggel tartozik a családja iránt. De az elmúlt pár évben legalább makogás szinten volt szerencsém? elsajátítani egy 5 milliós nagy nemzet világnyelvét a szlovákot. Így merő kíváncsíságból szinte naponta beleolvasok a www.pravda.sk vagy a hospodarsky noviny link -ba (Hozzáteszem hogy eddig pl a legtárgyszerűbb összegzést a pravdán olvastam pl Trianonnal kapcsolatban). DE amint beleolvasok az ottani blogokba rögtön elönti a fekália az én agyamat is aki pedig igencsak gyülöli a masirozó csürhéket mert ezzel nekünk okoznak akik tényleg úgy akarnak megint tért nyerni hogy hogy a magyar gazdasági befolyást erőltetik kint is. Ilyenkor rögtön arra gondolok hogy a szlovákiával kapcsolatos ügyeket miért nem inkább a belügyminisztérium intézi mert az lenne a minimum válasz, és én is elkezdek elcsatolt megyékben gondolkodni.
A múltkor már kicsit kárörvendően meg is jegyeztem a szlovák partnerekneknek, hogy a tavaly januári Euro bevezetés tüzijáték árát most számlázzák ki nekik ( csak 175Euro jut minden egyes szlovákra a görög segéllyel kapcsolatban. )

ui:
egyébként magyarországi adó alany vagyok magyar rendszámú autóval járok mert szerintem semmivel nem különb az aki a vállalkozását kint jelenti be és ezzel adót csal mint az a "hátrányos helyzetű etnikai" aki segílyt már fizetésnek veszi......
exmnbs1 2010. 06. 05. 21:40
Előzmény: #242  dmz
#260
az újszülöttnek minden vicc új.
De nekem Deja Vu érzésem van.
1998 az MSZP-re mutogatással telt el, és a még rosszabb helyzet ecsetelésével.
Majd jött a csendes megszorítás, aztán pedig a választás előtti pénzeső ígéretdömpinggel

a szereplők is ugyanazok

link

Törölt felhasználó 2010. 06. 05. 21:24
Előzmény: #257  Törölt felhasználó
#259
...óóóhh igen, bocsánat, igazad van! :DD

..erről az egész fizetsz, meg jobbikos nemzetieskedésről, állampolgárságosdiról a Belagák zenekar ; Magyar Nemzeti Hip-hop dalszövege jut eszembe.

részlet:

Hip-hop...
Hungarian: hip-hop...

"Állok a pusztában, gatyám lobog.
Seggem kilóg, gyomrom korog.
Nézek a magosba, gondolok nagyot!
Magyar égre magyar csillagot!
Nyugati szél fú, délibáb ragyog.
Magyar vagyok, szittya vagyok!
Nem vágyok sokra, de egyet akarok:
Magyar nemzeti hip-hopot!
Magyar nemzeti hip-hopot!
Törölt felhasználó 2010. 06. 05. 21:10
Előzmény: #255  Törölt felhasználó
#258
Köszi emberek! :D
Törölt felhasználó 2010. 06. 05. 20:38
Előzmény: #256  Törölt felhasználó
#257
Az állampolgárság az semmi?
A hülyeség is nagyságrendekkel nőtt.
Át lehet majd a deviza hiteleket váltani Forintra Matolcsy ajánlásával.(Igaz most kissé kedvezőtlen az árfolyam, de átváltható)
Továbbá forradalom van.
Mi kellene még a magyarnak?
Törölt felhasználó 2010. 06. 05. 20:02
Előzmény: #238  pancserlama.
#256
"Néztem Vargát.
Sajnos halvány fi@k sincs hogy mit kéne tenni. "

nemcsak Vargának fingja sincs, de az egész kibaszott Fizetsz pártnak sincs fingja arról,hogy mit kellene tenni. Ha lenne már réges régen tudnánk róla, mármint a nyilvánosság. Ehelyett választások után, országgyűlés megalakulása, új kormány megalakulása után vagyunk jó pár nappal, héttel és még mindig csak a nagy büdös lófasz.
Ez biztos, hogy nem a tettek mezeje, amiről ők pofáztak eddig.

u.i.: furcsállanám is, ha valami marha nagy dolgot vinnének véghez...nem tehetik, mert rendkívül szűkre van szabva az új kormány mozgástere...mondhatni csak folytathatják azt, amit az előző megkezdett....ammeg nem csoda kategória..
Törölt felhasználó 2010. 06. 05. 19:57
Előzmény: #240  Törölt felhasználó
#255
ügyes vagy! jó volt!...de tényleg!
Törölt felhasználó 2010. 06. 05. 18:20
Előzmény: #253  Törölt felhasználó
#254
A Befektető nem shortol azt csak a spekulánsok szoktak.
Törölt felhasználó 2010. 06. 05. 17:40
Előzmény: #232  Törölt felhasználó
#253
Van stopp, ha a piac ellenem megy, a stopp tudja a dolgát. Speki nem ragad be. Befektetőnek meg mindegy, hogy 1-1 nap mi történik, havonta ránéz, ha épp van kedve a portfóliójára, aztán csókolom. De nem tőkeáttétezik a befektető.
Törölt felhasználó 2010. 06. 05. 17:38
Előzmény: #234  dmz
#252
Kósa, meg Szijjártó politikus. A politikus meg politizál. Azaz az a céljuk, hogy a jelenlegi helyzetet a legrosszabbnak tüntessék fel, amit aztán majd ők megjavítanak. Azért gondolom, hogy olyan rózsás nem lehet. Annyi közünk mindenképp van a görögökhöz, hogy ők is meg elquro-utánfutós veres páros megpróbálta Brüsszelt manipulált adatokkal becsapni.
Ha a bankok úgy döntenek, hogy egy devizát bedöntenek, akkor bedöntik.
Konkluzió:politikusok nyilatkoztak politikai indítékkal,
nem hinném, hogy shortoltak volna, szerintem nem is tudják, hogy azt is lehet. Ha huf tovább gyengül-ami természetes, hisz gyengülő trendben van-, akkor az nem Kósa miatt van.
Törölt felhasználó 2010. 06. 05. 17:31
Előzmény: #232  Törölt felhasználó
#251
Látom nem érted.
Nézz rá az usd-huf, eur-huf, chf-huf, gbp-huf havi vagy hetes csártra.
Feltűnik, hogy a huf már egy ideje esik? Nem egy politikus szavára fog bezuhanni a forint. Még egy fed-elnök se bizos, hogy képes lenne önmagában egy nyilatkozattal nagy esést generálni. Hosszabb távon biztos, hogy nem, nemhogy egy nevesincs ország sosehallott poltikusa.
Aztán erre jönnek az okos elemzők, akik jó pénzt kapnak azért, hogy utólag megmondják, hogy vajon mi lehetett az esés oka. Nem tökmindegy? Az elemző mondja meg nekem előre, hogy mi lesz, aztán meglátom a találati arányáról, hogy mire képes.
Az, meg, hogy az usa részvénypiacok egy magyar politikus nyilatkozatára estek-amit okoskodva írnak egyesek- közröhej.
Törölt felhasználó 2010. 06. 05. 16:21
#250
link

a szakértők szerint minden túlzás.
a video végén egy álarcos férfi láncfűrésszel
riogat ..... nagyon hasonlít valakire ...........o.
bestiland 2010. 06. 05. 15:52
Előzmény: #246  commander8
#249
Igazad van, megyek én is ki a szabadba. Jobb programom van, mint a tévé elé menni, más kultúrkörbe tartozom (:D): a Vörösmarty téren Könyvek Éjszakáját tartanak.
bestiland 2010. 06. 05. 15:38
Előzmény: #242  dmz
#248
Jól mondod, és még sorolhatnánk, hogy mi mindent akartak elérni ezzel a szerencsétlen, dilettáns lépéssel, hiszen már 8 éve azt szajkózták, hogy ők a nemzet megmentői, minden csak akkor, de akkor aztán azonnal lesz szép és jó, ha ők kerülnek hatalomra.

OV-nek erről az ígéretéről valahogy csak az "oszt jónapot" jut eszembe. Az erkölcsi aggályok nem szerepelnek személyiségének értékkészletében.
bestiland 2010. 06. 05. 15:24
Előzmény: #240  Törölt felhasználó
#247
:D
commander8 2010. 06. 05. 15:23
Előzmény: #244  bestiland
#246
Hát igen. Mivel törvénytisztelő ember vagyok, a magam részéről sem kívánok ezek után a tv elé, meg a Parlamnet elé menni hőbörögni, törni zúzni, üvöltözni, meg rendőrt verni. Uramisten nem, is tudom, hogy honnan jutnak ilyesmik az eszembe.
Mára be is fejezem, szerintem éppen eleget mérgelődtünk.
De azért annyit azért mégiscsak hadd mondjak. A világsajtóban megint téma lettünk, és hát nem is igazán a pozitív hírek között. Ismét szégyellem magam, mert egy kalap alá vesznek külföldről, mint magyart azokkal, akik ezeket a f@-ságokat mondják, teszik, és megválasztották őket. Uff.
commander8 2010. 06. 05. 15:11
Előzmény: #240  Törölt felhasználó
#245
Kicsit karcos, de nekem tetszik. Lényegre törő.:-)
bestiland 2010. 06. 05. 15:07
Előzmény: #241  pancserlama.
#244
Ezek a fiúk még soha semmit nem csináltak úgy, hogy ne tervezték volna meg. Különösen a kommunikációjukat. Még a szóhasználatuk sem véletlen soha. Mindössze elszállt velük a ló, azt hitték, nekik mindent lehet. Végül is eddig bejött nekik ez a mentalitás, mert az országban vették a dumájukat. Csak hát ugye itt most más volt a célközönség.
Mindennek ellenére, miután itt élek az országban, a magam jól felfogott érdekében kénytelen vagyok drukkolni, hogy most már ne csináljanak nagyobb bajt, ennyi bőven elég még 4 évre is.
Törölt felhasználó 2010. 06. 05. 15:01
Törölt hozzászólás
#243
dmz 2010. 06. 05. 15:00
Előzmény: #239  bestiland
#242
Létezhet egy olyan forgatókönyv is, hogy az azonnali válsághelyzet kommunikációjával akarnak centralizálni eddig elérhetetlen intézményeket. A médiában eddig megjelentek alapján közöttük lehet a Jegybank, a PSZÁF, a magánnyugdíjpénztárak, vagy más potenciális célpontok.

Az tényleg rendszerváltás lenne, de a Rákosi korszakot hozná vissza. Ha Orbán Viktor kicsit is komolyan gondolta, hogy nem élnek vissza a kétharmados parlamenti többséggel, akkor nem látunk ilyen bejelentéseket.
pancserlama.
pancserlama. 2010. 06. 05. 14:49
Előzmény: #239  bestiland
#241
Szerintem túlbuzgó birkák voltak.
Ez nem így volt megírva.
Azt el tudom képzelni hogy Viktor utasította őket hogy kicsit riogatni a néped. De hogy összeomlásról beszélni azt nem hiszem.
Szijjártó szemén viszont egy kis megszeppenés látszott.
Szerintem most mindre ráijesztet a piac és talán tanulnak belőle.
Talán a későbbiekben lesz valamennyi alázat a munkájukkal szembe !

Törölt felhasználó 2010. 06. 05. 14:47
Előzmény: #237  commander8
#240
A pénteki és csütörtöki nap megihletett :). Engedjétek meg h megosszam:

Shortolja az OTP-t a FIDESZ
A profit már száz milliókat kitesz
Közleményből jöhet még egy adag
A pénztalicska nyikorogva dagad

A varázspálca a magasba lendül
Pártszóvívő érces hangja zendül
Dögvész, romlás, csőd, halál és végzet
E szavakal rajzol jövő képet

A címlapok velünk vannak tele
A sell gombon van minden bróker keze
Limitig zuhan a legtöbb papír
A húsos kondérban fortyog a zsír

Délutánra záródnak a Shortok
Minden patkány hajj de nagyon boldog
De sehol nincs a süllyedő hajó
Mert az egész pánik csak kitaláció
bestiland 2010. 06. 05. 14:39
Előzmény: #238  pancserlama.
#239
Azért, mert nem tévedett. Pontosan tudták, forgatókönyv szerint mentek. Most fix, hogy nem fogja a főnök helyett elvinni a balhét.
pancserlama.
pancserlama. 2010. 06. 05. 14:35
Előzmény: #237  commander8
#238
Néztem Vargát.
Sajnos halvány fi@k sincs hogy mit kéne tenni.
Szijjártó meg küzd a szóhasználatokkal még mindig elszámoltatásról beszél.
A legnagyobb baj hogy Kósa ha ekkorát tévedett miért maradt döntési pozícióba ?!
commander8 2010. 06. 05. 14:24
Előzmény: #234  dmz
#237
Útálom, hogy igazam lett. Tavaly az eu parlamenti választásokkor erről beszéltem, vitatkoztam itt e falak között, hogy nem elég jól hangzó közhelyeket puffogtatni, populáris babérokat növeszteni. Ahhoz, hogy valami végre történjen, ahhoz valamit végre tenni is kell. Hát ezek aztán tettek, csak nem éppen ezt kellett volna.
Jelzem Kósát többre tartottam, azt gondoltam róla, hogy megfontoltabb. Szíjjártótól mást nem is várhatott az ember. Mindig is egy flegma hozzá nem értő NEM EMBER volt.
Az azért elképesztő, hogy ez pancser banda is hülyére tudta venni az ország 2/3-át. Pedig tudniuk kellett a valós számokat, hiszen ott ültek a Parlamentbe, csak el kellett volna olvasni a beszámolókat. Most meg "gazdasági tényfeltáró bizottság"-ot hoznak létre, hogy felmérjék az ország gazdaságát. Egyszerűen döbbenetes, hogy 2/3 szavazó bedől egy demagóg blöffnek és megválaszt egy olyan kormányt, aki még csak nem is tudja. hogy mit akar tenni.
Törölt felhasználó 2010. 06. 05. 14:02
Előzmény: #233  Törölt felhasználó
#236
Amúgy meg tényleg ellentétes a szlogenjeikkel mert Ők Grál lovagok mint ebből is látszik ha a fele is igaz...

link
Törölt felhasználó 2010. 06. 05. 13:53
Előzmény: #233  Törölt felhasználó
#235
Jó akkor kérem, hogy az ökörkör sajtótitkársága jelezze nekem legalább 90 percel előre, hogy mire készülnek. (Mert lehet hogy közben mást is kell csinálnom.) Köszönöm előre is.
dmz 2010. 06. 05. 13:37
Előzmény: #222  Törölt felhasználó
#234
Én ajánlanék a figyelmedbe egy intraday chartot és tedd mellé, hogy mikor történtek a nyilatkozatok.

Görögország és Magyarország helyzete iszonyatosan távol áll egymástól. Ezt valaki vagy nem tudja és emiatt nem nagyon kellene nyilatkozgatni, vagy pedig tudatosan manipulál. Nem tudom melyik a jobb, de hogy SENKINEK nem segített ebben az országban, az biztos.

Ha egyszer felkerülünk a céltáblák közé, akkor az nagyon tud fájni, mert irdatlan spekulatív pozíciók várnak célpontra még ma is. Másfél éve láttuk már, hogy pillanatok alatt elszaladt az EUR/HUF 320-ig. És ez innen nem játék, az izlandi államcsődben a média, majd a hedge fundok által kiváltott tőkemozgások is jelentős szerepet játszottak.

Elég megindítani valamit és utána azt már meg nem állítod...
Törölt felhasználó 2010. 06. 05. 13:34
Előzmény: #232  Törölt felhasználó
#233
Kósa megszólalása után még két-három órával is 277-278 között nagy tételben adhattál volna el forintot. Abban a pillanatban nem is látszott, hogy ez a kijelentés nagyobb kilengést érdemel.
Kétlem, ezt a shortos összeesküvés elméletet. A devizahitelt váltsuk át forintra - szlogenjükkel pedig szöges ellentétben áll.
Törölt felhasználó 2010. 06. 05. 13:23
Előzmény: #231  Törölt felhasználó
#232
Öregem ennyi közhelyet igen régen olvastam ilyen rövid hozzászólásban. Őszintén szólva inkább dühítő amit írsz és kétlem hogy egy forintod is be lenn ragadva néhány ökör miatt. Akkor is ezeket írnád ha neked is kárt okoztak volna?
Medvepiac ? Ja Moszkva az volt akkor megtanúltam hogy legyen mindig kellő fedezet (2008-ban is ez segített rajtam) E miatt akár többéves long poziciók se nagyon rendítenek meg de: az viszont zavar, hogy hosszú ideig fagy be az Én pénzem mert néhány senki elől nem zárták el időben a mikrofont! Mielőtt posadtlajos nyilatkozna gazdasági kérdésekben inkább szerezzen diplomát!
Most szépen elkezdenek visszatáncolni igaz hogy Józsi bácsi havi törlesztése 10-20% -al magasabb lesz mint előző hónapban de ettől biztos szeretni fogják ezeket a rendes középkori szavahihető szakértő nagytudású egyedeket.

Elgondoltató: ki rühellek jobban? Ki vett el tőlem többet?

a.) Kóka, Hagyó, Demszky, Gyurcsány félék?
b.) Kiérdemelten új nevű kormány párt : BIVSCSP Bennfentes Információval Visszaélő Shortos Csaló Párt

Jelen állásban nem látok különbséget.
Törölt felhasználó 2010. 06. 05. 12:24
Előzmény: #225  Törölt felhasználó
#231
Medvepiac van 2008 óta.
1000 pontos esés a világ egyik vezető indexében napon belül mindenképp medvére utaló jel. Euro tavaly nyár végén-ősz elején nagyon túlértékelt volt, azóta kezd a helyére menni. Huf rögtön esik mindenhez képest, akár chf, akár eur, akármi, mert kockázatos ország vagyunk/voltunk. Ennek semmi köze a fideszhez.
Görögországról mindenki tudta, hogy mi az igazság. Csak épp nem foglalkoztak vele. Fúvódott a lufi. De kezd kipukkadni és lassan majd helyére megy minden.
Törölt felhasználó 2010. 06. 05. 11:07
Előzmény: #184  Törölt felhasználó
#230
Szia vonal!

Ki a tököm beszél itt most az otp árfolyamról, meg tőzsdéről?

Szerinted a hétköznapi átlag embert, Erzsi nénit, Pista bácsit, Zolit, Katit, Klárát, akik a hitelüket szeretnék fizetni...szerinted őket érdekli a tőzsdei árfolyam...és Kósa hatása az OTP árfolyamra?...szerintem kibaszottul nem érdekli őket.

A hitel törlesztő emelkedése viszont annál inkább, meg a tej, kenyér ár emelkedés, meg a 300Ft feletti üzemanyag, meg a BKV, vonat jegy ár emelkedés, meg az áram, gáz emelkedés viszont igen.

Egy ilyen beszólás mindezt megdrágítja.

üdv

u.i: ...és a vállalkozásokról még nem is beszéltünk.
u.u.i.: Kósa és a többi hülye viselkedésének, mondatainak abban van az igazi hatása, amit úgy nevezünk, hogy hétköznapi élet....magyarán drágul a megélhetésünk.
bestiland 2010. 06. 05. 09:18
Előzmény: #223  stock33
#229
:DDD
bestiland 2010. 06. 05. 09:17
Előzmény: #222  Törölt felhasználó
#228
Sajnálom, hogy ezt kell mondjam: nomen est omen.
bestiland 2010. 06. 05. 09:15
Előzmény: #217  Törölt felhasználó
#227
Így igaz!
tokos. 2010. 06. 05. 09:10
Előzmény: #219  stock33
#226
Ezzel kár jönnöd, meg kell nézned, hogy az éves hiány hány százalékát verték el 2002-ben mondjuk április végéig, és hány százalékát most.
Törölt felhasználó 2010. 06. 05. 08:17
#225
Nem értem, kezdőfiúcska miről beszél. A fő gond eddig az eurózóna beteg embere, Görögország volt. A sváci frank a dollárral együtt tipikus menekülővaluta, nem helytálló kiemelni, hogy a forint árfolyama gyengült a frankhoz képest. Az euróhoz képest forint árfolyama -dacára a kormányváltással együttjáró átmenetnek, viszonylag szűk sávban mozgott. A medvepiacra vonatkozó megállapitás magyarázatra szorul, mert amikor a BUX index képes 2-4%-okat emelkedni, az semmiképpen még nem medvepiac. A megnövekvő volatilitás a tőzsdeindexekben ugyan figyelmeztető jel lehet a bikapiac kifulladására, de még semmiképpen nem medvepiac! És még egy dolog: az euró árfolyama is folyamatosan gyengült a svájci frankhoz képest.Eleddig ennek sem volt köze a magyar gazdaság helyzetmegitéléséhez!
Törölt felhasználó 2010. 06. 05. 08:06
Előzmény: #223  stock33
#224
hát nem.. a nagyspekik mozgatják a világpiacot... a magyar piac nekik aprópénzből mozgatható... kint már rég megindult az esés.. itt is várható volt egy nagyobb esés, csak meg kellett kicsit lökni a szekeret a lejtőn... Kósa meg a többi fideszes nyilatkozat legfeljebb jó ürügy, kis segítség nekik, de semmi több... ha ez csak korrekció kint, mert sok elliottista szerint kb ez a szint lesz az alja... akkor jó eséllyel itt is megindul majd az emelkedés nyáron... az biztos az eurozóna most recesszióban van, amig ott nem lesz megnyugtató változás, addig a világpiac nehezen tud felfelé menni...
stock33
stock33 2010. 06. 05. 07:57
Előzmény: #222  Törölt felhasználó
#223
óhhhh, persze :)
nem a fidesz tehet róla. persze :)
beakadt a szijjártó összes?
Törölt felhasználó 2010. 06. 05. 07:54
Előzmény: #201  Törölt felhasználó
#222
Nem a fidesz tehet erről.
A ft már előtte is gyengült a chf-hez képest pl. Amúgy is medvepiac van. Medvepiacon adják a kockázatos dolgokat.
Csak a vak nem látta, hogy mekkora lufi fúvódott az utóbbi évben a semmire. 24 ezres bux meg 7400-as otp, röhej. Nyugodtan eshetnek, van hova.
Törölt felhasználó 2010. 06. 05. 07:47
Előzmény: #217  Törölt felhasználó
#221
pontosan.
Ody_Mnadrell 2010. 06. 05. 07:47
Előzmény: #219  stock33
#220
Én már előre félek miket mondanak ma ezek a vadbarmok.
stock33
stock33 2010. 06. 05. 07:45
Előzmény: #218  Törölt felhasználó
#219
csontvázak :) mondjuk azt tudják, hogy hogyan néznek ki. ha nem, akkor jusson eszükbe mondjuk 2002., pl. a sportminisztérium szerződésállománya, ahol már a 2003-as pénzek is el voltak előre költve...
Törölt felhasználó 2010. 06. 05. 07:42
#218
A szekrénykutató csontvázbrigád /vajh kik lehettek a tagjai?/ ma rukkol ki egy részjelentéssel. Varga Mihály már napok óta lebegteti az eredményből, hogy súlyos megállapitásokat fog tartalmazni./Erről a rossztanuló felelete jut eszembe, aki szerint nemis biztos, hogy Homérosz élt, de hogy vak volt, az biztos/ Kiváncsi vagyok, bár semmi jóra nem számitok, hogy a politika porcelánboltjába beszabadult, megvadult elefántok ámokfutását hogyan fogja ezúttal kommentálni az ormányszóvivőjűk, s hogy a világnak okoznak-e egy Lehman méretű katasztrófát?
Törölt felhasználó 2010. 06. 05. 01:40
Előzmény: #188  tomalex
#217
Hát ez az!
Azt nem lehet hagyni, hogy egy Bajnai, meg Oszkó nevével fémjelzett bezzeg ország emlék maradjon a fejekben. Le kell rombolni ezt a képet mindenáron!
Aztán, amikor sárba tiporták ezt a képet, akkkor lehet majd nemzetépítőként sütkérezni.
Persze, ha sikerül valamit építeni a romokon, amit mesterségesen hoztak létre. :(
Törölt felhasználó 2010. 06. 05. 01:32
Előzmény: #158  pancserlama.
#216
Simornak és a MT tagjainak duplán, 2x olyan gyorsan kell mennie.
Törölt felhasználó 2010. 06. 05. 00:33
Előzmény: #209  Törölt felhasználó
#215
Amúgy nem az bajom hogy megcsinálták ezt a bennfentes shortolos csalást hanem az hogy kimaradtam belőle. :-(
Törölt felhasználó 2010. 06. 05. 00:22
Előzmény: #212  Törölt felhasználó
#214
az eu:
merkel barronso sarkozy tricket
Törölt felhasználó 2010. 06. 05. 00:22
Előzmény: #211  Törölt felhasználó
#213
gyenge forint

olcso oromlanyok

tobb export lanyokbol
Törölt felhasználó 2010. 06. 05. 00:19
Előzmény: #210  Törölt felhasználó
#212
Esetleg elkerülhette a figyelmedet hogy mi is Eu tagok vagyunk.
Törölt felhasználó 2010. 06. 05. 00:17
Előzmény: #206  Phylaxa
#211
Ja annyi jó van benne, hogy Magyarország mozgatja erre a hétvégére a világot . Csak erre kb annyira lehetünk büszke mint kishazánk örömlányaira. Szépek meg hírhedtek de azért senki nem kívánná hogy erről legyen híres a familiája.
Törölt felhasználó 2010. 06. 05. 00:15
Előzmény: #209  Törölt felhasználó
#210
ha nincs csontváz akkor nincs deviza válság sem

de igazából a devizákat az eu húzza lefelé
azt meg nagyon kevesen tudják kivédeni
Törölt felhasználó 2010. 06. 05. 00:13
Előzmény: #208  Törölt felhasználó
#209
Ezt a tétnélküliséget mondjad majd azoknak akik jövő hónapban 10-15%-al többet fognak fizetni vagy a felelőtlenségük miatt vagy vagy pedig amiatt mert ez egy nagyon is megtervezett bennfentes shortolós csalás volt.
Törölt felhasználó 2010. 06. 05. 00:10
Előzmény: #207  Törölt felhasználó
#208
őszinték voltak még annak ellenére is
hogy már megnyerték a választást
tehát tét nélkül mondhaták volna azt is
hogy nagyon jó
Törölt felhasználó 2010. 06. 05. 00:07
Előzmény: #204  Törölt felhasználó
#207
A két nyilatkozó címeres ökör a szélhántó meg tanúlt közgazdász lajoska a fidesz akólba valóak vagy nem? A főnökkel csak egyeztették hogy mekkora baromságot kell mondaniuk vagy maguktól találták ki?
Phylaxa 2010. 06. 04. 23:03
Előzmény: #205  Törölt felhasználó
#206
Azért a legbüszkébbek az oil-ra lehetünk. Azt is szépen bevertük. A fene gondolta volna, hogy valami jót is tudunk okozni a szövegeinkkel, ha már beborítottuk a világot. :)
Törölt felhasználó 2010. 06. 04. 22:53
Előzmény: #204  Törölt felhasználó
#205
Nem túlzás hülyegyereknek nevezni.
Törölt felhasználó 2010. 06. 04. 22:50
Előzmény: #201  Törölt felhasználó
#204
fidesz-nek a számokhoz mi köze van?

Phylaxa 2010. 06. 04. 22:28
Előzmény: #200  balalajka
#203
Korrekt. Így lehetnek azok az emberek ma Edelényben akik a testükkel tartják a gátakat.
balalajka 2010. 06. 04. 22:21
Előzmény: #201  Törölt felhasználó
#202
Nem, csak a szavazók 5X %-a, és ha hétfőn 295, akkor elborul az agyam!
Törölt felhasználó 2010. 06. 04. 22:15
Előzmény: #200  balalajka
#201
ELJEN FIDESZ MUTYI!

A MAGYAR EMBEREK 2/3 MEGSZAVAZTA!!!

BE HAPPY!!!

HETFON 295FT/EUR ARFOLYAM A KOVETKEZO.

JULIUSTOL MEG +10-15% TORLESZTORESZ!

ELJEN! EZT AKARTUK!

Topik gazda

Portfolio
Portfolio
4 5 1

aktív fórumozók


friss hírek További hírek