Topiknyitó: Portfolio 2010. 06. 04. 13:01

Szijjártó: nem túlzás államcsődről beszélni! - Zuhannak a magyar piacok  

Ugrás a cikkhez
Ezt a rendkívül negatív kijelentést tette ma kora délutáni sajtótájékoztatóján a miniszterelnök szóvivője, amelynek nyomán hanyatlani kezdstek a magyar piaci eszközárak. Eközben a nemzetközi befektetői hangulat is kezd romolni. Forintpiaci...

a teljes cikk: http://www.portfolio.hu/cikkek.tdp?k=3&i=134121
Rendezés:
Hozzászólások oldalanként:
Törölt felhasználó 2010. 06. 07. 07:22
Előzmény: #292  Törölt felhasználó
#295
Mit is mondott Orbán? Megokosodtunk, megkomolyodtunk? Mi lett volna, ha nem képezik magukat?
qweb 2010. 06. 07. 06:29
Törölt hozzászólás
#294
qweb 2010. 06. 07. 06:20
Törölt hozzászólás
#293
Törölt felhasználó 2010. 06. 07. 06:17
#292
Elszoruló szivvel és remegő gyomorral hallgatom az újabb-és újabb hireket. Katasztrófális árvizhelyzet az országban, a mezőgazdasági károkat már 100 milliárdot meghaladó nagyságrenűre becsülik, összedűlő házak sokasága, elárasztott városok és falvak,kitelepitett emberek ezrei, mindenüket hátrahagyva menekülő emberek és emberi sorstragédiák tizezrei:-a kormány szerint mi az egyik legfontosabb teendő? Elszámoltatási kormánybiztost kell kinevezni és fontolgatni? az egykulcsos adórendszer bevezetését! Mindezt közli a változatlanul helyén maradó kormányszóvivő, akinek a megnyilvánulását nyugaton egyszerűen "stupid" jelzővel illették és akinek szavai nyomán százmillárd dollárok váltak füstté a világ tőzsdéin! Hajrá Magyarország, hajrá magyarok!
Törölt felhasználó 2010. 06. 07. 00:16
Előzmény: #290  Phylaxa
#291
Nem lennék ebben ennyire biztos.
Ehhez csak gratulálni tudok a három vadbaromnak kósának szijjártónak és vargának. Sikerült beltolniuk a PIGS-be a H-betüt is.

link

(Ez még szépen megfejelve azzal hogy előmásztak kint is a velük azonos képességű "szakértők" )

Mi lenne ha az lenne a gazdaság élénkítő modelljük, hogy csendben maradnak mondjuk egy fél évig pl. valaki elzárná előlük a mikrofont? Ezzel nem zavarnák azt aki dolgozni akar és tud is. Ha nem "segítenek" akkor kb 1,5 év múlva így talán a magán ember is érezhetne valamit (legalább annyit, hogy nem romolna tovább a helyzete) Ha mindenáron ilyen módon akarnak segíteni akkor azt tartok tőle hogy nehéz lesz átvészelni. Pedig a magyar nemzet szívós nemzet, átvészelt törököt labancot, oroszt, saját posztkomcsit , kókát stb de ez most tartok tőle hogy igazi kihívás lesz.

Könyörgöm okozzanak nekem kellemes meglepetést hogy bebizonyítják mégse annyira idióták mint ahogy bizonygatták eddig immár a világnak is.
Phylaxa 2010. 06. 06. 23:21
Előzmény: #289  Törölt felhasználó
#290
Ezt a két napot leszámítva ugyanúgy fogunk mozogni mint egyébként mozogtunk volna. Azaz lefelé. A 3.8% tartása volt eddig is és ezután is ami a hitelezőket érdekli. Szerintem hülyeség erről többet beszélni. Araszolgatni fogunk 300 fölé ahogy az eur/$ az 1 felé. Ennyi.

Hacsak nem jönnek elő egy valóságos gazdaságbeindító programmal. Szerintem erre vár mindenki. Ez jelenthetne kiutat.
Törölt felhasználó 2010. 06. 06. 23:08
Előzmény: #288  Törölt felhasználó
#289
Abszolút egyetértek a poszttal:

"Gratulálok Kósa és Szijjártó uraknak, ez hónapokba, ha nem évekbe, fog telni, hogy elhiggyék nem vagyunk a csőd szélén! Pláne mivel Görögországgal 1 mondatban szerepelünk már mindenhol. És még Varga hitelét is eljátszották! Valószínűleg fel sem fogják, fogták még az okozott kár mértékét miközben SENKI nem vonta őket felelősségre a szájuk jártatásáért! Csak a szerdai euroárfolyam újbóli elérése ki tudja meddig fog tartani."
Törölt felhasználó 2010. 06. 06. 23:03
Előzmény: törölt hozzászólás
#288
Meglepodnek ha sikerulne visszaallitani a bizalmat. Kulfoldon egy lapon emlegetnek Gorogorszaggal es tuti csodot vizional mindenki. Gratulalok ehhez. Ime nehany idezet, miket irnak a kommentelok.

link
Törölt felhasználó 2010. 06. 06. 20:55
Törölt hozzászólás
#287
Törölt felhasználó 2010. 06. 06. 20:19
Előzmény: #285  bestiland
#286
Fidesz megfertőzte Angliát is link
Hát ez a Viktor...
Lassan tanúi lehetünk a pénzügyi világkormány bukásának, bár lehet, hogy fájni fog....
bestiland 2010. 06. 06. 18:02
Előzmény: #284  Törölt felhasználó
#285
Az egyik oka ez volt, ennek az őrületnek. Piszkosul meg szeretnének tőle szabadulni.
Törölt felhasználó 2010. 06. 06. 17:39
Előzmény: #279  commander8
#284
Csak nem nyugszanak. Most éppen Simornak akarnak nekimenni. Ebből is baj lesz, ennek sem fog örülni a piac.
Nem én mondtam először, de jó lenne lassan tudomásul venni, hogy már nem ők az ellenzék és kormányozni is kellene.
pancserlama.
pancserlama. 2010. 06. 06. 17:37
Előzmény: #281  Törölt felhasználó
#283
politikus politikus!
De elég balfácán politikus aki lebeszéli a vevőt és nem felbeszéli !
Sőt ha Ft ról van szó (állam finanszírozás és annak az áráról) akkor súrolja az rosszindulatú elmebeteg (pszichopata) határát!
Szégyen hogy még mentegetőzni sem mentegetőzik (nek) vagy magyarázkodna legalább !
Hogy az is értse aki nem akarja .
Ha a családom hitelt akarna felvenni és a feleségem (ha volna) azt mondaná a hitelbírálónak, hogy sok sok szép olcsó kamatozású pénzt szeretnék kapni. De jó ha tudja, hogy a szemét férjem feszt korcsmázik kurvázik és ettől a csőd szélén állunk….És aztán a túlsúlyos ,feszt kontrázó anyósom pedig még ezt meg is erősítené .!!?
Szóval aszem költőien mondva „pofán verném” !)))
De minimum válóok, nem ?!

Béla
Törölt felhasználó 2010. 06. 06. 17:31
Előzmény: #272  Törölt felhasználó
#282
Ha bírod marginnal, akkor szembemehetsz vele, csak veszélyes. De pl eur-usd shorttal, mondjuk 1.4000 körülről, vagy még magasabbról, amit mondjuk a tavalyi vételi eufóriában nyitottál volna, most jól keresnél...
Törölt felhasználó 2010. 06. 06. 17:21
Előzmény: #279  commander8
#281
TA lényegében a kereskedési hangulatot mutatja az igaz, Homma is anno azért találta ki a japán gyertyákat.
Én csak azt akartam mondani, hogy kár infokkal-hírekkel foglalkozni, mert általában beárazták már rég. Akármi huf csártot ha megnézek, minden bontásban huf-gyengülést mutat. A havi bontás meg nagy. Tehát ha vmi csoda nem történik, akkor még jó ideig huf gyengülés várható.
A nyilatkozók meg politikusok, ők politikai indíttatásból cselekszenek.
Törölt felhasználó 2010. 06. 06. 14:27
Előzmény: #270  Törölt felhasználó
#280
ezek annyira bafaxok, hogy még olyat sem tudnak mondani ami radikálisan megmozgatja az indexeket és az árfolyamokat:-))))))))))))))))))))))))))
commander8 2010. 06. 06. 14:22
Előzmény: #270  Törölt felhasználó
#279
Azt hiszem mégiscsak egyről beszélünk csak másként. A tőzsde nem matematika, hanem pszichológia. Amikor elbizonytalanodsz, akkor hozol egy olyan döntést ami az éppen aktuális hangulatban vagy jó vagy rossz.
Csakhogy ezt a hangulatot nem mindegy, hogy ki milyen módon, mikor, milyen eszközökkel, befolyásolja. (Most direkt nem a manipuláció szót használtam)
Hadd mondjak erre egy példát.: (Ha elolvasod a Livingston könyvet megtalálod benne.)
Volt egy cég, ami tengeri szállítmányozással foglalkozott, és elsüllyedt az egyetlen hajója a tengeren. Amikor a hír megérkezett a tőzsdére még mindig vették a részványeit figylemen kívül hagyva a tényt. EGYSZERŰEN NEM HITTÉK EL!!!! Ilyen volt a hangulat.
Most a piacokon nem ilyen a hangulat. Ideges, előfordulhat, hogy shortssá válik. És akkor mégegy EU ország -magát felelősnek nevezett - politkusa benyögi az államcsődöt. Szeerinted még mindig nincs semmi befolyása annak, amit az a három címeres .... mondott?

Törölt felhasználó 2010. 06. 06. 13:25
Előzmény: #273  Törölt felhasználó
#278
"uralkodik a fideszbe"

helyett:

uralkodik a Fideszbennnnnnnnnnnnn!!!!!
bestiland 2010. 06. 06. 13:17
Előzmény: #274  Törölt felhasználó
#277
A helyzet az, hogy sajnos a kettő együtt igaz. :(
Azt hitték, hogy nemcsak az ország, de az egész világ úgy táncol ahogy ők fütyülnek. Most kezdik pedzegetni, hogy gubanc van, mert nem teljesen úgy jött össze a dolog, mint előre szép ügyesen kitervelték.
bestiland 2010. 06. 06. 13:14
Előzmény: #275  Törölt felhasználó
#276
Én már tegnap írtam: nomen est omen! :D :D :D
Törölt felhasználó 2010. 06. 06. 12:57
Előzmény: #251  Törölt felhasználó
#275
Hát..... Te valóban egy kezdőfiucska vagy
Törölt felhasználó 2010. 06. 06. 10:36
Előzmény: #273  Törölt felhasználó
#274
Sajnos én nem zárnék egy másik pofon egyszerű magyarázatot is mint opció. Mi van ha csak simán csak ennyire idióták, hogy nem tudják hogy mit beszélnek, és amit most már mondanak arra most már odafigyelnek (ezek után majd leszoknak róla) .
Mi van ha a jelek szerint korlátolt értelmi képességű szekvenciális agyukba betáplálták a választási szöveget és még nem kapták meg az új lemezt, így maradt a régi nóta. Csak a baj az, hogy már ők nem a közönség hanem a zenekar.
Törölt felhasználó 2010. 06. 06. 10:12
Előzmény: #272  Törölt felhasználó
#273
Szeretem az összeesküvés elméleteket :-)
Miért is kellett Szijártó úrnak mégegyszer kiállni és a már nyilvánvaló erős negatív piaci reakciókat továbberősíteni? Egyik magyarázat ugyebár előkészíteni a következő megszorításokat, biztos van benne valami! A másik lehetőség a kellemeset a hasznossal. Mert milyen lehetőség az pár ember számára illetve az őt körülvevő gazdasági körnek, ha tudják hogy holnap nagyot esik a forint mert olyat mondunk, hogy beleremeg még a w.street is. Mint egy rossz forgató könyv: csütörtök, péntek nagyot mondás, de már szombaton még mielőtt ... jön a cáfolat. Nem hiszem, hogy ekkora fejetlenség uralkodik a fideszbe, ez inkább egy jólátgondolt kommunikációs stratégia a kérdés mi volt vele az igazi cél?! előkészíteni vagy zsebettömni? vagy mindkettő.
Törölt felhasználó 2010. 06. 06. 09:41
Előzmény: #270  Törölt felhasználó
#272
A chart az csak tömegnek jó. Miért kell mindig akkor venni amikor a többiek? és miért akkor eladni amikor a többiek? Én jobban szeretek mindig szembe menni a trendel. (csak nem mindig jön be)
Törölt felhasználó 2010. 06. 06. 07:52
Előzmény: #262  pancserlama.
#271
simor nem viktornak, hanem a Parlamentnek esküdött fel. nem kétséges, hogy az ország érdekében dolgozik. reméljük, ez egybeesik viktor érdekében most, hogy hatalomra jutott
Törölt felhasználó 2010. 06. 06. 07:46
Előzmény: #264  commander8
#270
A trendszerű esés már beindult előtte, mielőtt megszólalt volna. Havi csárton úgy is felfogható, hogy igazából jó ideje eső trend van, a ft átmeneti kis erősödése a nagy szakadás korrekciója volt. Spekiként mindegy az irány, csak abba az irányba állj, az a lényeg.
A hírek, meg hogy ki mit nyilatkozgat, csak a körítés. Kár ilyeneket olvasni. A csárt megmutatja, hogy merre mozdul nagyobb valószínűséggel.
Törölt felhasználó 2010. 06. 06. 01:19
Előzmény: #265  Törölt felhasználó
#269
Nagyot csalódnék Simorban, ha nem segítene az új Kormánynak, ha lehet és hagyják.
pancserlama.
pancserlama. 2010. 06. 05. 23:02
Előzmény: #265  Törölt felhasználó
#268
Valami összefüggésnek a Simor „támadások” majd Kósa, Szijjártó tünetegyüttesközt kell hogy legyen..
Ha nem valami elmebeteg szülemény akkor kell hogy legyen logikus összefüggés.
Ha van valami szervezett előre megtervezett akkor is, Simor korrekt pasi, tenni fogja a dolgát.
Törölt felhasználó 2010. 06. 05. 22:27
Előzmény: #263  Törölt felhasználó
#267


merjünk nagyok lenni ...

(1998 -as fidesz választási szlogen volt)

hát lettünk ... megcsinálták!

hajrá Magyarok! Hajrá Magyarország !

ez meg mostani .. (olyan már mint a "sziasztok" )
Törölt felhasználó 2010. 06. 05. 22:19
Előzmény: #263  Törölt felhasználó
#266
Ez így van.
Sajnos és (még ha ez kárörvendésnek is tűnik) Ficoék egy az egybe ugyan azokat a hibákat követik el mint nálunk tették az elvtársaik 2006 előtt. Egy dolog miatt nem tűnik ez fel nekik ,hogy balszerencséjükre az egy lábon (autóipar) álló gazdaságukra rászabadították az Eurót. Az Euro nekik is ugyanaz mint a görögöknek, egy szépe nagy szőnyeg, ami alá lehet beseperni a szemetet. Szerencsére nálunk ez nem volt így korábban jött az ébresztő.
Törölt felhasználó 2010. 06. 05. 22:15
Előzmény: #262  pancserlama.
#265
Ha minimális tisztesség van Simorban akkor igen segítenie kell Orbánnak, mert nem neki segít hanem nekünk. Csak ez olyan mint amikor azt húzza ki az ember a mocsárból aki amúgy el karja vágni a torkát.
commander8 2010. 06. 05. 22:03
Előzmény: #251  Törölt felhasználó
#264
Már ne haragudj, de te nem érted.
Az esés valóban beindult, csak az nem mindegy, hogy az esés könnyen feledhető korrekció lesz,vagy pedig trendszerű esés. Merthát talán abbban egyetértünk, hogy a befektetőkne, spekulánsoknak nem mindegy hogy a fent felsoroltak közül melyik következik be.
Abban is egyetértünk hogy kintről sosehalott politikusáról van szó, csakhogy ez a sosehalott polittikus kormányzati tényezővé avanzsált elő ahol már illene tudni, hogy amit mond annak következményei lehetnek.
Amit pedig véleményem szerint nem TE értesz, az az, hogy a piacokon az elmúlt egy hónap esését követően ideges a hangulat, és nem mindegy, hogy még egy EU tagállam csődjéről beszélnek A MAGYAR KORMÁNYKÖRÖKBEN ami tovább gyengíti az amúgy is betegesdkedő eurót.
Törölt felhasználó 2010. 06. 05. 22:00
Előzmény: #261  Törölt felhasználó
#263
..lehet, hogy elbeszélünk egymás füle mellett.

azért írtam az előbbieket, mert szerintem egy nemzetnek akkor kell elkezdeni vagánykodni és erőt fitogtatni, és nagy nemzeti terveket szövögetni, és nagy szavakat puffogtatni, amikor már van mit a tejbe aprítani, amikor már van valami hatalom a kezében.

...különben szegényen, porszemként, csak egy hápogó, picsogó nulla marad, akit a többiek csak körbe röhögnek és kibasznak vele...és így gyakorlatilag csak hülyét csinál magából.
pancserlama.
pancserlama. 2010. 06. 05. 21:58
Előzmény: #261  Törölt felhasználó
#262
Egy kérdés merült fel bennem.
Vajon Simor a támadások ellenére Orbán segítségére siet !?
Nem irigylem most a MNB !
Törölt felhasználó 2010. 06. 05. 21:43
Előzmény: #259  Törölt felhasználó
#261
Ez azért árnyaltabb kérdés. Én lassan 10 éve hetente kéthetente kénytelen vagyok munka miatt kiugrani szlovákiába is. Előtte hasonlóan láttam én is ezt a dolgot de túl sok dél szlovákiai magyar ismerősöm lett azóta és azt hiszem kezdem érteni a gondolkodásmódjukat. Bizony ismerek olyat aki ha lehet ilyet mondani büszkébb arra hogy magyar mint pl én. A többség pedig úszik az árral. Ők mindig oda fognak húzni ahol jobb. Ezt nem is szabad elítélni mert mindenki felelősséggel tartozik a családja iránt. De az elmúlt pár évben legalább makogás szinten volt szerencsém? elsajátítani egy 5 milliós nagy nemzet világnyelvét a szlovákot. Így merő kíváncsíságból szinte naponta beleolvasok a www.pravda.sk vagy a hospodarsky noviny link -ba (Hozzáteszem hogy eddig pl a legtárgyszerűbb összegzést a pravdán olvastam pl Trianonnal kapcsolatban). DE amint beleolvasok az ottani blogokba rögtön elönti a fekália az én agyamat is aki pedig igencsak gyülöli a masirozó csürhéket mert ezzel nekünk okoznak akik tényleg úgy akarnak megint tért nyerni hogy hogy a magyar gazdasági befolyást erőltetik kint is. Ilyenkor rögtön arra gondolok hogy a szlovákiával kapcsolatos ügyeket miért nem inkább a belügyminisztérium intézi mert az lenne a minimum válasz, és én is elkezdek elcsatolt megyékben gondolkodni.
A múltkor már kicsit kárörvendően meg is jegyeztem a szlovák partnerekneknek, hogy a tavaly januári Euro bevezetés tüzijáték árát most számlázzák ki nekik ( csak 175Euro jut minden egyes szlovákra a görög segéllyel kapcsolatban. )

ui:
egyébként magyarországi adó alany vagyok magyar rendszámú autóval járok mert szerintem semmivel nem különb az aki a vállalkozását kint jelenti be és ezzel adót csal mint az a "hátrányos helyzetű etnikai" aki segílyt már fizetésnek veszi......

Topik gazda

Portfolio
Portfolio
4 5 1

aktív fórumozók


friss hírek További hírek