Topiknyitó: bpmcwap 2008. 11. 19. 10:26

Szerintem vége a medvepiacnak  

Egyrészt a jelenlegi és a most látható fundamentumok alapján nincs hova lejjebb, másrészt tech alapon hónapok óta nem láttam olyan esélyt a maci levágására mint most... lefele rések nincsennek, felfele a legközelebbit ha leszurjuk akkor elvileg teknikailag a metszések kinyirták a macipiacot....

Ebből nem az következik hogy tombolni fog ujra a bika, ellenben szerény véleményem szerint erőssebb mélypontokat már nem nagyon üthetünk.... oldalazásra számitok rossz esetben 10-15k között, jó esetben 10-17k között... Vélemnényeket várok tech és funda alapon,

-

ui:tomboló pizsamát megkérném a topik elkerülésére, tomboljon máshol.

Köszönöm
Rendezés:
Hozzászólások oldalanként:
bpmcwap
bpmcwap 2008. 11. 19. 15:26
Előzmény: #174  Törölt felhasználó
#180
alapjában véve a fentartásnak is vannak szükségletei... noha nem kell kolát inni hamburgerrel de enni kell, noha egy családban nem kell 3kocsi de egy biztos az pedig uzemanyagot fogyaszt mert a külvárosból be kell járni dolgozni és nem lovon fognak bejárni... alapvető fogyasztás megmarad... évtizedekig volt oil jelenlegi ár felén (SE!) még se volt recesszi.... jé... azóta ráadásul nőtt a lakosság nem is akár hogy a fogyasztói réteg még drasztikusabban... lásd hol volt auto indiában 20éve.... hol volt auto nálunk 20éve... avagy inkább milyen rgo fogyasztás igen is van.. átrendeződés na ná, szükség is van rá, de világvége??? Érdemes jobban megvizsgálni lassan a részvényeket... fundamentálisan.... tech alapon azt irtam MÉG nem de MÁR benne van a pakliban... számszerüsitve ha mégegyszer nekimegyünk a felettünk lévő résnek behal a medvepiac... szerintem. Ha ennél lejjebb megy OTPnek lassan megéri megvenni saját magát!!! jelenlegi árfolyamát tekintve az idei eredményével egyetemben kb 2év alatt kitermeli önmagát..... muhaha.... Ha lenne annyi pénzem mint irtam is bemennék Csányihoz legombolnám asztalra azt a 730milliárdot azt elküldeném nyugdijba a részvényeket meg kivezetném a francba és évente kifizetném magamnak osztalékba a vételár 30%át... kb ilyen áron mozog az OTP leányvállalatostul, kintlévőségestül, szecessziostul... a MOLnak meg azt a maradék közkézt is lassan meglehetne vegye... majmok ha nem 30000en vették volna magukat akkor már nem lenne mol részvény a béten.... ráadásul molnak olyan mindegy hogy 50 vagy 150 az oil hogy hihetetlen... Ricsi??? magyar kopponyákkal van teli, világvégén termel bagóért, euroban számol el, orosz pénzek nélkül se csödölt be ahogy azt sokan várták, igaz ő volt az első aki lefelezte magát, de nem veszteséges!!! Nem nullát ér, nem álmok mint ahogy herceg dotkom válságában a cégek... a lakások nem mennek nullára, ha igen akkor carni kell a pénzbe is bele, nekem legalábbis egy fillérre nincs szükségem ha ingyen kapom a nyersanyagot, az energiát és a lakást.... mert kvázi lassan ezt áraznánk befele ha innen még nagyobb mélységekbe mennénk.... szvsz
Törölt felhasználó 2008. 11. 19. 15:25
Előzmény: #174  Törölt felhasználó
#179
Darwin, te mit is mondtál 2008 elején? Tőled votl hangos a TF meg ez a fórum is: "2008 a long éve". Nem egyszer. Szóval én a helyedben kicsit visszább vennék az arcból:)
kissherceg 2008. 11. 19. 15:24
Törölt hozzászólás
#178
Törölt felhasználó 2008. 11. 19. 15:22
Előzmény: #172  Törölt felhasználó
#177
Így van, ahogy írod. És a válság vége nem látszik, mivel még csak most kezd kialakulni.
Megdöbbentem amikor Bp megnyitotta ezt a topikot, először azt hittem viccel.
Törölt felhasználó 2008. 11. 19. 15:20
Előzmény: #172  Törölt felhasználó
#176
köszönöm, elgondolkodtató érveid vannak, bár rövid életem során azt megtanultam, hogy a tözsdei árfolyam nem a reálgazdasági folyamatok pontos leképzése, sőt, oly messze van attól, mintha valós gazdasági folyamatok nem is létzeznének. és itt mintha valami disznóság is rejlene a válság kosztümébe rejtve (mint mindig?)...szóval töprengek, köszi.
kissherceg 2008. 11. 19. 15:14
Törölt hozzászólás
#175
Törölt felhasználó 2008. 11. 19. 15:12
Előzmény: #172  Törölt felhasználó
#174
Mese habbal. Az usa minent meg vesz kinából mert csak az olcsó dolgoknak lesz piaca otthon (meg a luxusnak). 2009-ben már ne shortolj.
Törölt felhasználó 2008. 11. 19. 15:06
Előzmény: #170  Törölt felhasználó
#173
Volatilitást és folyamatos árfolyamzuhanást.
Törölt felhasználó 2008. 11. 19. 15:05
Előzmény: #169  trendelek
#172
Egyetértek. Utolsó hozzáfűznivalóm ebben a topikban , csak mert Bp szerint nem mondok semmi konkrétat...hát azért mondtam ..de legyen :tudod Bp, először fundamentálisan kell változásnak beállni. És nem napi vagy heti szinten. Pld : Ausztrália és Kanada és Oroszország három nyersanyagban bővelkedő ország. Tőzsdéiken masszív giganyersanyagfeldolgozó, előkészítő... kereskedő cégek vannak jelen. Gyorsjelenetéseikből látni, masszív keresletvisszaesés indult...és forduló jeleit nem látni. Ezeket a változásokat a cad az aud jól fogja mutatni. De ne 30 másodperces charton nézd. De ne is naposon. Amint látod, minden emelkedést az Ausztrálok magas nyitóból visszaadnak.Usa ad egy domináns szentimentet, de ezek az országok adják a hangulat igazi alapját, és ez alól usa is csak időlegesen tudja magát kivonni. A devizapiacok jól mutatják milyen mértékben csökken a feldolgozóipar. Az olaj külön téma...nem is említem.A dollár erősödése pedig a maga überalacsony kamatával jól mutatja a globális tőkevisszavonást.... kibocsájtás volt ezerrel sokáig és a pénz most ég el, tűnik el...a vesztesek száma végtelen.....Egy ilyen probléma vizsgálatához (pláne kijelenteni hogy szerinted vége...) széles spektrumban kell sok -sok tényezőt nézni. Átmeneti pihenő, rallik semmit sem számítanak. Csak a vesztesek számát fogják növelni, mert nem kivágják ilyenkor a beragadt papírjaikat, hanem még vesznek, mert megy minden. De csak azért, hogy egy hét múlva másfélszer annyit essen.
Hajlamosak vagytok számokkal nézni...esett a bux már 20K -t mondjuk, hűde jó, 10K ról nem tud huszat esni....ezt %-ban kell nézni. Tehát semit sem jelent. Itt 1000 pont már 10 %. De nem ez a lényeg, hanem amivel kezdtem...TA alapon meg semmi jele fordulónak. Az usában komoly szociális gondok is vannak. Arról kevés szó esik. Az építőipar még nem is kapott igazi fülest. A bank, a gk gyártók...már megkapták. Kína nagyban függ az usa exporttól. Ha usa tovább nyekken , és a kínai export drasztikusan lecsökken....vagy már elfeléejtettétek, hogy volt egy bikapiaci kis válság ami Ázsiából indult ki? az Oroszok lassan már a padlót markolják. Az az ország egyedül képes taccsravágni minket.
Na csak ízelítő,, hogy szerintem nem chartokat kéne nézni, hanem ilyeneket...de ami fontos...a chartok is mutatják, hetes, havi bontásban, hogy mi várható. Egyébként az első valamirevaló korrekciókor ami mondjuk felvihetné a buxot is monduk 17 000 környékére....az első, hogy a carrysek poziba lépnek egymást tiporva és a fontjen pld százasával fog felfelé ugrálni. Hol van ez attól...és még az is csak korreckió lenne, semmi más. De azt már érdemes lesz longgal megjátszani. Igaz, a tőzsde mindezeket hosszútávon előre beárazza.Úgy vélem, azért van ez a filózás a medvepiac végéről, mert sokat estünk. Hát lehet ilyen alapon is vizsgálni. A medvepiacnak akkor van vége, ha az azt kiváltó egyensúlytalanság megszűnik, és egyensúlyi állapot lép a helyébe.

Ennyi a véleményem egy századrésze.
bpmcwap
bpmcwap 2008. 11. 19. 14:46
Előzmény: #170  Törölt felhasználó
#171
szerintem volt min edződjön a hazai kisspekák nagyrésze a bikapiacban is.... econet, humet, globus, stbstbstb... és állitom aki legalább egyszer kétszer megégette magát mondjuk egy hunettel pl az asokkal sikeresebben kereskedi le most az OTP volákat mert nagyobb a likviditása...
Törölt felhasználó 2008. 11. 19. 14:40
Előzmény: #159  Törölt felhasználó
#170
DLPH,

Mi ilyet meg azok sem ? Medvepiacot, vagy arfolyamzuhanast ?
trendelek 2008. 11. 19. 14:35
Előzmény: #164  Törölt felhasználó
#169
"Szerintem vége a medvepiacnak"... ?
Ha sokan akarjuk lehet, vége lesz, de ...
Régebbi spekik így jellemezték a medvepiac végének a közeledtét:
"... amikor már senki nem hisz benne, mindenki reménytelen, és szkeptikus... na akkor lehet vége a medvepiacnak ..."
Ha még/már ennyi optimista van addig nem valószínű...(?)

Sokan - longosok - a "mikulásrallyban" reménykednek, de lehet csak a krampusz jön egy tomboló vérmedve társaságában az idén...?
Törölt felhasználó 2008. 11. 19. 14:32
Előzmény: #165  Törölt felhasználó
#168
Konki érvelése sokkal reálisabb. Egyébiránt erről ismerni meg. Kiszámíthatatlan. És életveszélyes. A zöm elvérzik. Most is kiszámythatatlan. De amíg lefelé harmadannyi időp alatt teszi ,meg az utat mint fel, hol lehet vége a medvének? Ez gyakorltatilag most a 70-es évek óta a legnagyobb válság a világban, ami a féktelen hitelkihelyezés következménye. A bét külön tészta, hazánk gazdasága romokban, a kamatok az egekben, a régiót nem hogy elkerülik, hanem egyszerűen már kimenekültek belőle, és közben az alapok vagyona csökken. Hogy lenne vége fundamentálisan a medvének? Butaság.
Egy ilyen le fel csapkodás átmeneti disztribúciót jelezhet, de a medve végét semmiképp. És lekereskedhetetlen zömmel az egész. Tőkeáttéttel vagy anélkül...mindegy.
Tőkeáttéttel ha képes az ember gyorsan irányt váltani, van esélye...de a zöm bevásárolt tőkeáttét nélkül, és most várja a csodát.

Ha csak tönkre nem megy az a cég, amibe belevett, mert olcsó, van esélye a következő bikapiacon feljavulni. De addig biztosan nem. Azt meg nem tudom mikor lesz. Mert a válság nem csökken, hanem mélyül. Figyelni kéne mi folyik a világban.
exmnbs1 2008. 11. 19. 14:29
Előzmény: #163  Törölt felhasználó
#167
DLPH, javaslom a Gazdasági folyamatokban válaszolj ma-ga kérdésére. Az nem kirekesztő topic
bpmcwap
bpmcwap 2008. 11. 19. 14:28
Előzmény: #163  Törölt felhasználó
#166
lehet hogy magadhoz képest kulturált voltál de távolról sem nevezném kulturáltnak, másrészről nem irtál te semmit se fundamentálisan se technikailag, se magáról a váslágról semmit, harmadrészt felhivtam a legelső toikba a figyelmed hogy nem vagyok rá kiváncsi ráadásul még szemét se voltam, szépen fogalmaztam, negyedrészt közöd a pénztárcámhoz pláne ugy hogy amit a madarak csiripelnek, ezügyben pedig csak szánni tudlak de eddig én nem hiszem hogy belédrugtam volna, ha valakinek akkor neked jogod nincs pálcát törni senki felett, felettem nem is tudsz... Több adót fogok befizetni te szerencsétlen idén mint az elmúlt 5-6évben összesen, szóval csak nyugi... :) probálj meg felülemelkedni önmagamon és csak fele annyi energiát feccölj abba hogy elkerülsz mint abba hogy akár egy posztot is nekem cimezz vagy én legyek a tárgya... nap mint nap átlépem a hüjeségeid de vannak dolgok amiken nagyon nehéz átlépni.... mutasd már meg hogy valamit tanultál valahol valakitől valamikor....
NE ZAKLASS!!!! hagyj békén!
Törölt felhasználó 2008. 11. 19. 14:22
Előzmény: #159  Törölt felhasználó
#165
Vége van? Nincs vége? Ki tudja...
Talán azok a hölgyek Delphoi-ban.
Egy biztos: ahogy egy kedves fórumtársam (fene tudja ki) megállapította, a BÉT inkább hasonlít egy Casinóra és benne a részvények mozgásának a kiszámíthatóságát leginkább a rulettasztal páros-páratlan, piros vagy fekete alapon történő megjátszása jelenti.
Úgyhogy a magam részéről csak annyit:
Mesdames et Messieurs, faites vos jeux! Rien ne va plus vingt- ·
Törölt felhasználó 2008. 11. 19. 14:21
Előzmény: #161  Törölt felhasználó
#164
(ezt nem tudtam, kösz: dlph) persze érdekelne, hogy mikor gyöngül el vég a medve és jő a bika, ha kicsi is. már nagyon várom.
Törölt felhasználó 2008. 11. 19. 14:20
Előzmény: #160  bpmcwap
#163
Bp az általad lelkibeteg totyiknak keresztelt topikot te és a többi immár tönkerent hangember 1,5 éven át baszta szét. Ott van, most is a lábnyomotok.Úgyhogy ne szendvedj. Mint elolvashatod, kultúráltan leírtam a véleményem arról, amin épp filózol...ennyi.
bpmcwap
bpmcwap 2008. 11. 19. 14:18
Előzmény: #160  bpmcwap
#162
áááá és innentől kezdve szét van cseszve egy értelmes topik.... élt négy órát és 8 oldalt.
Ez vagy te tombolo...
Törölt felhasználó 2008. 11. 19. 14:17
Előzmény: #156  Törölt felhasználó
#161
ma-ga a "te pizsi" helyett inkább dlph.
kösz.

Topik gazda

bpmcwap
bpmcwap
5 5 4

aktív fórumozók


friss hírek További hírek