Topiknyitó: bpmcwap 2008. 11. 19. 10:26

Szerintem vége a medvepiacnak  

Egyrészt a jelenlegi és a most látható fundamentumok alapján nincs hova lejjebb, másrészt tech alapon hónapok óta nem láttam olyan esélyt a maci levágására mint most... lefele rések nincsennek, felfele a legközelebbit ha leszurjuk akkor elvileg teknikailag a metszések kinyirták a macipiacot....

Ebből nem az következik hogy tombolni fog ujra a bika, ellenben szerény véleményem szerint erőssebb mélypontokat már nem nagyon üthetünk.... oldalazásra számitok rossz esetben 10-15k között, jó esetben 10-17k között... Vélemnényeket várok tech és funda alapon,

-

ui:tomboló pizsamát megkérném a topik elkerülésére, tomboljon máshol.

Köszönöm
Rendezés:
Hozzászólások oldalanként:
Törölt felhasználó 2008. 11. 19. 16:07
Előzmény: #199  Törölt felhasználó
#200
abban tévedsz ahogy azt summáztad.....nem úgy volt az egészen, hogy írod, nem, az ujjamból szopom, van barátom nem egy, aki akkor már tőzsdézett...de ezt már írtam

Törölt felhasználó 2008. 11. 19. 16:06
Előzmény: #183  Törölt felhasználó
#199
már mondtam...a vola és az esés mértéke miatt
bpdc 2008. 11. 19. 16:05
Előzmény: #197  Törölt felhasználó
#198
Így igaz. Ha annyit tart az ember a tőzsdén, amennyivel pókerezni is szívesen leül, akkor nem lehet baj. Ha a megtakarítás úszik el és realizálja is a bajt, mert megremeg a keze, akkor annyi. Olyankor talán inkább jobb lehet kivárni sztem.
Törölt felhasználó 2008. 11. 19. 16:02
Előzmény: #196  bpdc
#197
nem egészen ezt írtam, de jó ötlet a rövidítés:

mindenki csinálja amit gondol, csak kisebb tételekkel, mint amennyit egyébként jónak lát. aki nem így jár el, annak vége lesz, függetlenül, hogy longol vagy shortol. ezt próbálom magyrázni
bpdc 2008. 11. 19. 15:59
Előzmény: #192  Törölt felhasználó
#196
Rövidebben:

Az árfolyam a jövőbe vetett hitünk. Mi alakítjuk.
Ha valaki shortol, abban hisz, hogy még nincs vége, ha valaki longra ül be, akkor úgy érzi, ez már mindenek alja. A hajó ugyanaz, a magyarázatok pedig ennek megfelelőek.
Ennyi. Szvsz.
Törölt felhasználó 2008. 11. 19. 15:57
Előzmény: #191  Törölt felhasználó
#195
nem mondtam még, de vettem tavasszal egy medveölő kutyát, egy erdélyi kopót. most tanítom be. az majd öli nektek s nekem a medvét. én megteszek mindent...
Törölt felhasználó 2008. 11. 19. 15:54
Előzmény: #191  Törölt felhasználó
#194
Fogjuk ra Buxi :-)

Bar a phylaxiaban ez 22 es 30 kozott ! Kivetel amit kiszortak mar a francba, mert eleguk volt , hogy a sarki popcornos is bennfentes mar :-)
exmnbs1 2008. 11. 19. 15:54
Előzmény: #191  Törölt felhasználó
#193
Törölt felhasználó 2008. 11. 19. 15:53
#192
nem ártana félreérthetetlenül kimondani, hogy miről szól és miről nem szól ez a topic. gondolom mindenkinek feltűnt, hogy senki nem érvel hevesen amellett, hogy a világban minden probléma megoldódott. Nagyjából abban is egyetértés van, hogy globális recesszióról beszélhetünk. A mértékén lehet vitatkozni, abban pl. már lehetnek vélemény különbségek, hogy Ázsiára hogyan hat majd a válság. Azt már tudjuk, hogy a decupling nem működött USA és Európa között.

Amire én gondolok, amikor hozzászólok az ilyen és ehhez hasonló témához az, hogy láthatólag minden irányban lehet fújni/szívni a lufit. Miért is mondom ezt. Pl. mert most sok rv. esetén arról van szó, hogy a cash állomány több benne (tehát nemcsak a saját tőke), mint az adott rv. kapitalizációja. És mégis a cash érték alatt forog. És az a vicces, hogy ez bizonyos iparágakban indokolt is, mivel sok cég negatív fedezettel működik azért, mert tudja (reméli), hogyha leállítja a kapacitását, akkor annak újraindítása többe kerül majd. Ezért égeti a cash-t.

Szóval: amikor cégek cash érték alatt forognak, akkor az pánik. A kérdés, hogy a pániknál jobb-e az elhúzódó agónia. Kinek mi? Ha tőkeáttétellel vagy benne, akkor a pánik nem finom. Ha nincs tőkeáttételed, akkor az agónia miatt legfeljebb elunod (az alternatív költsége miatt) tartani a pakkot.

Óriási tévedés azonban azt hinni, hogy mi vagy ha jobban tetszik ti látjátok a jövőt, az árfolyamok pedig nem. Ha tehát rosszra számítasz, az már lehet, hogy bőven benne van az árfolyamban.

És a mostani alacsony árfolyamokra nem most, hanem korábban kellett volna fogadni. Most már a "jövő évi" árfolyamkra fogadunk:)))

És amikor azt mondom, hogy a tőkeáttételt csökkenteni kell, akkor azt azért mondom, mert a volatilitás nagy és napon túlra nem véd a stop. Napon belül recesszióra játszani pedig értelmezhetetlen:)))



Törölt felhasználó 2008. 11. 19. 15:50
Előzmény: #188  Törölt felhasználó
#191
Ven egy csalhatatlan jel.
Irtozatosan magas színten van a benfentes long index, illetve Civin úr óriás hitele... Na ennyit.
bpmcwap
bpmcwap 2008. 11. 19. 15:50
Előzmény: #189  TrendMan
#190
azt hittem addig tart mig a kövér medve énekel... :)
:P
TrendMan 2008. 11. 19. 15:47
Előzmény: #188  Törölt felhasználó
#189
A medverezervátumnak akkor van vége, ha a medve már nem marad bent.
Törölt felhasználó 2008. 11. 19. 15:44
Előzmény: #187  Törölt felhasználó
#188
Én már most megmondom hogy 2009 ben vége.
Törölt felhasználó 2008. 11. 19. 15:43
Előzmény: #186  bpmcwap
#187
Szerintem is vége.
Csak a többiekhez képest hamarabb vetted észre.
bpmcwap
bpmcwap 2008. 11. 19. 15:41
Előzmény: #184  Törölt felhasználó
#186
nickem kukac freemail
bpmcwap
bpmcwap 2008. 11. 19. 15:41
Előzmény: #177  Törölt felhasználó
#185
nem vicceltem, csak elég agressziv akartam lenni ahhoz hogy véleményt nyilvánitsanak minnél többen és ez sikerült. Egyáltalán nem biztos hogy igazam van, van egy véleményem egy meglátásom melyet szeretnék megvitatni amolyan retro stilusban... régi idők módjára ész érvekkel normálisan, kulturáltan... Vártam volna maci érveit is, azt hittem vannak elképzelésie, a tiédet ismerem, tudom hogy nem értünk egyet de be szoktad mutatni mit hogyan épitesz fel én máshogy gondolkodom, nem muszály egyetértenünk, sőt!!! Ha egyetértenénk akkor valszeg nem lenne tőzsde se mert nem lenne értelme.... :)
Aztán hogy melyik elgondolás lesz helyes és mit hoz a jövő az majd elválik.... szerény véleményem szerint valahol kettönk között lehet az igazság... annyi a különbség hogy én ahogy elnézem nem tudom irásban úgy kifejezni magam -értsd túl derüsnek, vidámnak optimistának látjátok (noha abszulut nem az egyébként!!!) te pedig tul borusan látod szerintem a helyzetet...
azt azonban ismét kiemelném, azzal hogy a medvepiacnak vége nem azt mondom hogy vége a szecesszionak, nem is azt hogy jön a bikapőiac és vétel ezerrel, csak azt mondom hogy annak a massziv medve trendnek ami eddig volt nem folytatódik szerintem mert egyenlőre nincs alapja....
Törölt felhasználó 2008. 11. 19. 15:40
Előzmény: #180  bpmcwap
#184
bpmc, megdobnál egy e-mail címeddel? Szeretnék írni neked egy rövid levelet.

köszi

üdv
Törölt felhasználó 2008. 11. 19. 15:40
Előzmény: #173  Törölt felhasználó
#183
Ertem.
1987-nek szerintem sincs semmi koze a medve piachoz, egy tozsdekrachba torkollo korrekcionak egy napon belul ( egy nap alatt tobb mint -22% ), ami hamar aljara talalt, majd folytatta utjat trendjenek iranyaba, nem sok koze van a medve piachoz. 1987-et, le lehetett itt tesztelni par junk-kal, 2002-2007 kozott, de meg kulonbul is :-)

Csak mert nem ertettem miert kevered ide '87-et .
Törölt felhasználó 2008. 11. 19. 15:27
Előzmény: #179  Törölt felhasználó
#182
Az elhibázott véleményünk, és döntésünk beismerése, főleg ha mindez nyilvánosan történik, jellem kérdése.
Törölt felhasználó 2008. 11. 19. 15:26
Előzmény: törölt hozzászólás
#181
Logikai hiba van benne.

Topik gazda

bpmcwap
bpmcwap
5 5 4

aktív fórumozók


friss hírek További hírek