Topiknyitó: bpmcwap 2008. 11. 19. 10:26

Szerintem vége a medvepiacnak  

Egyrészt a jelenlegi és a most látható fundamentumok alapján nincs hova lejjebb, másrészt tech alapon hónapok óta nem láttam olyan esélyt a maci levágására mint most... lefele rések nincsennek, felfele a legközelebbit ha leszurjuk akkor elvileg teknikailag a metszések kinyirták a macipiacot....

Ebből nem az következik hogy tombolni fog ujra a bika, ellenben szerény véleményem szerint erőssebb mélypontokat már nem nagyon üthetünk.... oldalazásra számitok rossz esetben 10-15k között, jó esetben 10-17k között... Vélemnényeket várok tech és funda alapon,

-

ui:tomboló pizsamát megkérném a topik elkerülésére, tomboljon máshol.

Köszönöm
Rendezés:
Hozzászólások oldalanként:
Törölt felhasználó 2008. 11. 20. 14:02
Előzmény: #257  Törölt felhasználó
#260
pénznyelő,

amit írsz, az jogos, de egy lényeges körülményre felhívnám a figyelmed. Nem arról beszélünk, hogy helyesen gondolkodott-e az, aki tartotta a 2600 ft-os matávját vagy a 11000 Ft-os otp-jét. Hanem arról, ha már példálózunk, hogy helyesen tette-e az, aki 3000 körül richtert vett az orosz válságban vagy aki 100 Ft-ért NABI-t.

Előbbi helyesen járt el, utóbbi nem. Amikor otp-t veszek, akkor azt azért teszem, mert abban bízom, hogy a cég az előbbi kategóriába tartozik. Az időtáv a kockázatot valóban nem csökkenti, de a kifejezés pontosítható: nincs kedvem vadászni az alját (főleg nem tőkeáttétellel), mert ha jól gondolom, hogy a részvényem fundamentumai jók, akkor nem spekulánsként, hanem befektetőként szinte kötelességem megvenni most a következő generáció számára.

(méginkább egyébként a kötvényét:))

bpmcwap
bpmcwap 2008. 11. 20. 13:56
Előzmény: #257  Törölt felhasználó
#259
ezzel nem lehet vitatkozni... :)
teljesen helyes...
de szerintem nem 3milliárdot ér az OTP és a jelenlegi birtokombalévő infok alapján még a várható fundamentumok sem indokolják ezen árfolyamot... egyenlőre ami persze még változhat...
szerinted pénznyelő ez az OTP 3milliárd$ ér???
bpmcwap
bpmcwap 2008. 11. 20. 13:53
Előzmény: #255  Törölt felhasználó
#258
természetes hogy pár milliót párszázezret vagy pármilliárdot máshogy forgatnak meg a befektetők.... ha most változna a szentiment és akarnál venni 500000darab OTP részvényt mert minden hapilyett nem tudnád megvenni, de eladni se pedig az a mai forgalomnak "csak" a 25%-a, csak egyszerüen nem lenne annyi vevő ugy lenyomnád az árat mint állat szvsz simán alsó limitre, de ha 500000 vennél se tudnád megvenni ma a piacon.... mert egyből azt hinné az összes broki hogy valami benfentes infod van és nem adna el neked senki tételt.... Kis tőkével pedig még 100pontot is érdemes megfogni és egyáltalán meg lehet fogni... lásd herceg.... ugy forgolodik néha a a bux hatiban mint frissfeleség a nászágyban, mert megteheti!Nem csak ő más is... szana lelehet kaszálni a fél világot 5-10-20kákkal a buxban akkora a vola, ugyanakkor tétellekkel nem nagyon lehet forgolodni plusz tétellel én speciel nem tőkeáttételes termékekbe fektetek most, mert igy gondolom, az egyszer sem biztos hogy nekem van igazam! de én most nem napokban gondolkodom... meg nem párszáz pontokban... ezért igen, lehetséges hogy félreérthető vagyok, ezért is irtam azt hogy a medvepiacnak van vége és nem a bika piac kezdődik és nem gyözöm hangsulyozni... igan szépen estünk rendesen nem gyengén ma is, de számottevő mélypontot nem ütöttünk.... Ráadásul OTPs vételeim bekerátlaga se olyan egetrengetően szörnyű.... kerek egy hete veszem az OTPt... nagyából itt kezdtem... na ná hogy ha csat ezen a szinten vettem volna és 2800on eladok akkor már nyereséget realizáltam volna és nem lennék tőkére vetitett 3%al minuszban az egyheti vásárlás után, de ha én tudtam volna akkor én lennék a herry potter.... :)
Törölt felhasználó 2008. 11. 20. 13:44
Előzmény: #255  Törölt felhasználó
#257
"csak időtáv kérdése és biztos jó lesz.. "
Én erről a kifejezésről leszoktatnám magam a tőzsdén.

Nézd csak meg '98-at pl. Az nem is válság volt, pláne nem világméretű, hanem csak pánik, nálunk legalábbis. Visszajött utána a BUX? Igen. De visszajött utána minden papír? Nem. OTP, MOL, MATAV kivételével nem. Még a Richter sem csak jóval később (az elveszített kockázatmentes kamatokat is beszámítva talán még a tavalyelőtti csúcsán se jött vissza 0-ra). Aztán nézd meg a 2000-es techlufi kipukkanást, a matyi meg se közelítette azóta se akkori értékét. El kell felejteni az úgyis visszamegy dumát. És akkor '29-ről nem is beszélek, amikor kb. 15-20 év kellett a DOW-nak mire visszament korábbi szintjére...
Törölt felhasználó 2008. 11. 20. 13:25
Előzmény: #255  Törölt felhasználó
#256
és mivel senki se tudja mi lesz az alja..lehet hogy ez a jó stratégia, hogy kb 100 féle áron vásárolsz annak is van egy átlagára.
Törölt felhasználó 2008. 11. 20. 13:22
Előzmény: #254  bpmcwap
#255
Értem, ha ilyen nagyban játszol csak időtáv kérdése és biztos jó lesz..
Egyébként itt a forumban leginkább az időtáv miatt megy a szurka piszka..
bpmcwap
bpmcwap 2008. 11. 20. 13:19
Előzmény: #251  Törölt felhasználó
#254
nincs stopom az otp,de nekem a tőkém kb 12%áért van eddig OTPm, egyenlőre nem többért.... és max 20%ig megyek el 2000fölött, de 2000 alá semmi kép nem várnám...
Törölt felhasználó 2008. 11. 20. 13:09
#253
svájc kéremszépen 100 bp-tal 1%-ra csökkentette az alapkamatot :)
exmnbs1 2008. 11. 20. 13:06
Előzmény: #246  Törölt felhasználó
#252
fretek, 3-as?
Törölt felhasználó 2008. 11. 20. 12:09
#251
Bp

Azt megszabad kérdeznem, hogy mi az a szint Otp ben, ami alatt már nem vásárolnál ?

Úgy értem van stoppszintje az eddigi bevásárolásnak ?

Komolyan kérdezem..nem piszkálódni akarok..
Törölt felhasználó 2008. 11. 20. 11:55
Előzmény: törölt hozzászólás
#250
igen, novesztem, fogaim is....:))
kissherceg 2008. 11. 20. 11:36
Törölt hozzászólás
#249
Törölt felhasználó 2008. 11. 20. 11:35
Előzmény: #243  Törölt felhasználó
#248
most melyik szakaszban vagyunk :)
Törölt felhasználó 2008. 11. 20. 11:34
Előzmény: #240  Törölt felhasználó
#247
Rosszul tudom, hogy trend irányában vannak az ellenállások? Tehát a dow most nem támasz szinten, hanem ellenállás szinten van?
Törölt felhasználó 2008. 11. 20. 11:27
Előzmény: #245  Törölt felhasználó
#246
lilia, melyik stációban vagyunk?
Törölt felhasználó 2008. 11. 20. 11:24
Előzmény: #243  Törölt felhasználó
#245
Beirom a Bikapiacot is....
1. elso emelkedes, ami senkit se erdekel, mert feladtak a piacot, ralli indokolatlannak tunik, hamar tulvette valik apiac... ("tagadas")

2.Kisebb korrekciok, HOSSZABB konszilidacio utan megjelennek a jo hirek, tovabbi emelkedes, kozonseg visszater ("bizalom")
3. NAgy panikok, mely korrekciok megtizedelik a tul nagy pozit vallalo spekulansokat, jutalmazzak az esesben vevoket.A piac mindig felall, meggyozodesse valik, hogy a hosszutavu trend emelkedo (buy and hold) ("hit")
4. Fektelen spekulacio, hirtelen emelkedesek korabbi lemaradokban, foleg kispapirokban. Az index uj csucsra megy, de a papirok zome mar nem, a hirek nagyon jok.
5. Eses, ami hasonlit a korabbi korrekciokra, de a rallik egyre erotlenebbek, nehany reszveny letor.
6. egy nagy eses, amivel visszaerkezunk a medvepiac elejere.....

Törölt felhasználó 2008. 11. 20. 11:18
Előzmény: #243  Törölt felhasználó
#244
igen, jön a feltámadás.
Törölt felhasználó 2008. 11. 20. 11:11
Előzmény: #241  Törölt felhasználó
#243
szoval szerzo Vakmajom,
Medvepiac alakulasa:
1.Kezdeti letores, panik, ami onmagaban is eleg nagynak tunik
2. Szeleskoru meggyozodes hogy a nehezen tulvagyunk, ("tagadas"), elso melypont sikeres tesztje
3.Elesik az elso melypont, mar tudjuk "miert" az eses ("aggodalom").
A rossz hirek csak jonek, az ar csak esik.....
4.A fajdalom elviselhetetlen, a rosz hirek egyre rosszabbak, ("feladas"), panik es apatia....
5. Ugy tunik eltuntek az eladok, uj rossz hir nem viszi uj melypontra a piacot, /papirok jelentos reszet...Megjelennek a fenekformaciok az egyedi chartokon. Vegul egy ralli, amit nem hisznek el, mondvan ez csak korrekcio.....
Törölt felhasználó 2008. 11. 20. 11:09
Előzmény: #241  Törölt felhasználó
#242
Törölt felhasználó 2008. 11. 20. 11:07
Előzmény: #240  Törölt felhasználó
#241
akkor igeretmhez hiven bepotyogom, mert a pdfben nem talalok T betut...szoval bepotyogom....

Topik gazda

bpmcwap
bpmcwap
5 5 4

aktív fórumozók


friss hírek További hírek