Topiknyitó: bpmcwap 2008. 11. 19. 10:26

Szerintem vége a medvepiacnak  

Egyrészt a jelenlegi és a most látható fundamentumok alapján nincs hova lejjebb, másrészt tech alapon hónapok óta nem láttam olyan esélyt a maci levágására mint most... lefele rések nincsennek, felfele a legközelebbit ha leszurjuk akkor elvileg teknikailag a metszések kinyirták a macipiacot....

Ebből nem az következik hogy tombolni fog ujra a bika, ellenben szerény véleményem szerint erőssebb mélypontokat már nem nagyon üthetünk.... oldalazásra számitok rossz esetben 10-15k között, jó esetben 10-17k között... Vélemnényeket várok tech és funda alapon,

-

ui:tomboló pizsamát megkérném a topik elkerülésére, tomboljon máshol.

Köszönöm
Rendezés:
Hozzászólások oldalanként:
kissherceg 2008. 11. 19. 12:00
Törölt hozzászólás
#60
stock33
stock33 2008. 11. 19. 12:00
Előzmény: #58  Törölt felhasználó
#59
az imf hitel azért jó, mert olcsó, a piacon csak sokkal drágábban tudnánk a jelenlegi hiteleket refinanszírozni
Törölt felhasználó 2008. 11. 19. 11:59
Előzmény: #56  Törölt felhasználó
#58
imf hitel szvsz a gyors euróhoz kell
2010ben választás
stock33
stock33 2008. 11. 19. 11:58
Előzmény: #54  matgab
#57
a hitelKERETET elsősorban hitel refinanszírozásra használjuk, nem új hitelként jelenik meg. Csak egy kis része az, ami pl. "bankmentés" révén célzottan másfele áramlik, de ez se elveszett pénz.
Törölt felhasználó 2008. 11. 19. 11:57
Előzmény: #54  matgab
#56
kevered a kölcsön és a hitelkeret fogalmát.

imf hitelkeret arra való, hogy a piacon elérhető hozamnál alacsonyabb hozammal refinanszírozza a devizában fennálló hiteleket (vagy, hogy egyáltalán finanszírozza). Ez pl. növeli az MNB mozgásterét a monetáris lazításra (alacsonyabb kamatszint).

szándékosan vagy tudatlanságból összeadod a jelenlegi kölcsönösszeget a rendelkezésre bocsátott hitelkerettel. Miért?

Törölt felhasználó 2008. 11. 19. 11:55
Előzmény: #53  Törölt felhasználó
#55
Egy prompt longot nem lehet likvidálni! Aki képes volt éveket a lufifújásban kivárni, az emelkedésben is képes éveket kivárni, ha kell. Nekem ez a következtetésem.
matgab 2008. 11. 19. 11:50
Előzmény: törölt hozzászólás
#54
Hát én is inkább az alábbi írással értek egyet.
Azt hiszem még mindig iszonyat drága minden.Még mindig nem épültek be az árfolyamokba azok a változások, hogy a jövő nem lesz olyan fényes, mint azt a múlt hónapban azt hittük róla.

Ha meg belföldről beszélünk , akkor hozzátehetjük, hogy gyakorlatilag kaptunk egy kis kimenőt ezzel az IMF hitellel max 2010-ig...A hitelt és törlesztőrészleteit elvileg a gazdaság növekedéséből kéne fínanszírozzuk , aminek viszonylag gyorsan kellene növekedni, hiszen az adósságállományunk kb. harmadával nőtt amit max 5 éven belül vissza kell fizessünk...

Nos ezzel szemben jövőre negatív GDP-t tervezünk... Mi a ...-ból fizetünk??? És miért lenne jobb a helyzetünk 2010-ben, mint most, amikor ha szerencsénk van és nem lesz komoly reálgazdasági recesszió nyugaton és nem zárják be a kapacitásbővítések miatt a KEU-i leánycégeiket (mert rájönnek, hogy mégsem kell egyelőre kapacitásbővítés), azaz lesz max akkora GDP-nk , mint ma van és lesz 40%-kal nagyobb adósságunk , amit előre láthatóan képtelenek leszünk visszafizetni...
Ki fog így meghitelezni minket? És milyen feltételekkel?
Főleg akkor, ha egy elhúzódó recesszió miatt esetleg még több ország fog hitelekért sorban állni a hitelezőknél?

Szerintem sínen vagyunk , mint József Attila...az államcsőd felé...

Na ezek hol vannak beértékelve az OTP, vagy a TKOM árfolyamába?

Lesz itt még gebasz, túl sok még az optimista, és még mindig túl kevés a pesszimista vagy legalább realista...

Törölt felhasználó 2008. 11. 19. 11:47
Előzmény: #48  Törölt felhasználó
#53
nem értem,miért ne likvidálhatnák a most belépő longosokat...pszichológia szerint nagyon is..sztem..(remegő kezű büfik):)így hívják őket a nagy mágusok,nem?:)mikor látja elúszni a befektetett pénzét könnyen pánikba eshet,nem?
kissherceg 2008. 11. 19. 11:37
Törölt hozzászólás
#52
Törölt felhasználó 2008. 11. 19. 11:35
Előzmény: törölt hozzászólás
#51
ne csúsztass herceg nem vagy te gyurcsány.
akkor már nem a lakosság vesz hanem az alap az ad el, ö hozza a döntéseket.
amit beidéztél az egy vélemény, a kérdés elfogadod vagy nem, a saját véleménydhez vársz erösítést ezeket gyüjtögeted mint mások.
bpmcwap
bpmcwap 2008. 11. 19. 11:33
Előzmény: #46  bpmcwap
#50
a pénznek kell a hozam, akinek van pénze fogyaszt, a fogyassztásával nem szeretné felélni a megtakaritását, ergo le kell fedezze... ha a bankbva teszi x % ra akkor is a tőzsdén köt ki, ha alapba teszi akkor is a tőzsdén köt ki, ha tőzsdézik akkor meg pláne a tőzsdént köt ki.... minden út a tőzsdére vezet... shortolni pedig spekuláció!!! Kis pénzel kisideig, tőkét ugyan fedez, de fogyasztást nem... az akinek nem "csak" 1-2-5 millája van az nem sokáig shortol... pláne nem teljes zsével.... van egy milliárdod mit csinálsz vele??? beshortolod a világot??? spekulálsz??? akkora tőkével??? kizárt én legalábbis nem spekulálnék vele ahogy az alapkezelők is csak részben spekulálnak vele és akkor sem shortolnak, hanem inkább lufitfujnak....
Törölt felhasználó 2008. 11. 19. 11:33
Előzmény: törölt hozzászólás
#49
kösz, jó írás
Törölt felhasználó 2008. 11. 19. 11:33
Előzmény: #21  bpmcwap
#48
Teli találat volt ez a topik, gratula!
A lassú konszolidáció talán már elkezdődött, ebből előbb oldalazást, majd emelkedést várok. Végül is a legutóbbi mélypont után nem jött a világvége, hiába pánikoltattak. Esni ugyan estünk, de a legutóbbi minimumok nem estek el. Akik még soha nem tőzsdéztek most még azok is beszállnak, mert ők józanul kipihenten és nem utolsósorban racionálisan a partvonalmellől végül is így döntöttek. Tőkeáttét nélküli long pozíciókat nyittak, ha a piac ellenük megy, még a legrosszabb esetben is kiülik, nem likvidálhatják őket. Ellentétben az esésre spekuláló spekulánsokkal. De az USA diktál! Lehet, hogy elmarad ugyan a Mikulás rally, de új elnökük van, ez segít a bizalom visszaállításában, mivel a tőzsde pszichológia, és hangulat is, ezért én legkésőbb az évelejére mindenképpen emelkedést várok.
Törölt felhasználó 2008. 11. 19. 11:32
Előzmény: #46  bpmcwap
#47
rugott a bika
bpmcwap
bpmcwap 2008. 11. 19. 11:27
Előzmény: törölt hozzászólás
#46
azok után hogy voltak olyanok akik észnélkül rohantak 30000ért molt venni, mikor herenádi megmondta hogy nem eladó és ő értéket teremt meg lex molt azokután miért ne lenne vevő 4000en egy olyan részvényre ami jelenleg nem tartalmaz semmi olyan problémát ami a 12000forintos részvényárat 2500re nyomná azon kivűl hogy azok a nagytulajdonosok akik b enne voltak gyorsan akartak kimenni az ajtón mert kellett nekik a pénz azonnal mert ők viszont tulvállalták magukat..... nem négy de ötezer is lehet akár.... miért ne lehetne??? ezt majd megbeszéljük akkor ha ott leszünk... nem azt irtam hogy bika piac, nem is azt hogy vége a válságnak azt irtam hogy vége a medvepiacnak... meg azt hogy szerintem...éss arra voltam kiváncsi hogy ki hogy gondolja és ezuton is köszön akiknek van véleménye és nem hujeségekkel offolják teli a topikot....
kissherceg 2008. 11. 19. 11:27
Törölt hozzászólás
#45
Törölt felhasználó 2008. 11. 19. 11:25
Előzmény: #38  bpmcwap
#44
hm..mi alapján kellenne vennie valakinek?egy brókerház szava alpján amelyik 1-1,5 éve azt mondta,hogy vegyél OTP-t?:)megrendült a bzalom..ami az elsődleges szempont..sztem..
Törölt felhasználó 2008. 11. 19. 11:23
Előzmény: törölt hozzászólás
#43
a lakosság mint tényezö? ne máá
akik eladták vészüzembe.
kissherceg 2008. 11. 19. 11:21
Törölt hozzászólás
#42
Törölt felhasználó 2008. 11. 19. 11:18
Előzmény: #36  Törölt felhasználó
#41
Bizony elmaradhat.
Az okozna még itt egy kis tanácstalanságot.

Topik gazda

bpmcwap
bpmcwap
5 5 4

aktív fórumozók


friss hírek További hírek