Topiknyitó: HoStrucc 2019. 04. 26. 12:01

Set Szekta és trú ÚRRRRAKKKK fenklubja  

Szekta hívő topik. Trollok egyéni moderacio alapján felszólítás és indoklás nélkül repülnek :)
Rendezés:
Hozzászólások oldalanként:
Törölt felhasználó 2023. 07. 28. 09:37
#39080
Csodálom hogy itt senki se idegbeteg.... és nem hőzöng senki hogy át kurták én OTT- vel jártam meg 
gyurkoadam 2023. 07. 27. 22:26
#39079
Sajnos bekövetkezett, várható volt ez a végkifejlet. A kretén cégvezetők nem sok mindent tettek az ügyben, és nem is kommunikáltak. Hiába volt segítség felajánlva. Fejenként 2 taslit azért kiosztanék nekik. Ovodások és lamerek ne vezessenek tőzsdei cégeket, sőt még vegyesboltot se. Döbbenet, hogy sorra fordulnak fel a magyar tőzsdei cégek különböző okok miatt. OTT-ONE a másik lesz vélhetően, de ott van a Cyberg, ami meg földbeállt. Ez a BÉT-nek sem túl fényes. Törekednek rá, hogy a hazai tőkepiac színesebb legyen, de hiába, ha sorra problémásak a cégek, és a hazai befektetők még a jó cégeket sem nagyon veszik (pl. Autowallis). Ezek az események nem hozzák meg a kedvet. A SET-nek nincs helye egy nyílt részvénypiacon. Nem vesznek el a részvények, hiszen még nem ment csődbe a vállalat, persze jöhet  még végelszámolás, felszámolási eljárás vagy csődeljárás is. Ha a nagy tulajdonosok felajánlanak a közgyűlésen egy részvényenkénti árat, akkor marad valami a befiknek, egyéb esetben sajnos nulla is lehet a befektetéek értéke. Zrt kis tulajdonosként nehezebb megválni, nem likvid a "papír", osztalék kapható, ha lesz érdemi gazdasági tevékenység, jövedelem, nyereség és szavazat is erről. Köszi szépen a kiváló munkát a vezetőknek! Eztán vezethetnek háztartást, vagy áramot! Még azt is jobban elfogadnám, hogy a tevkenység miatt állna valami földbe, na de ekkora nemtörődöm lamerek? Nincs könyvvizsgáló, és beszámoló? Csesznek kiadni egy-két kurva jelentést...
goodquestion 2023. 07. 27. 19:35
Előzmény: #39047  Devilio
#39078
Nem hinném, azért 2,5 év alatt csak ki tudta szórni 5% alattról.
https://www.vg.hu/penz-es-tokepiac/2021/02/a-triman-lett-a-set-legnagyobb-tulajdonosa
don_king
don_king 2023. 07. 27. 18:49
Előzmény: #39076  Jocek
#39077
Nincs 😆
Jocek 2023. 07. 27. 18:36
#39076
Van itt olyan aki OTC n átvenné a részvényeket?
Matyi_atya
Matyi_atya 2023. 07. 27. 15:05
#39075

Dicsértessék az Úr!
Jöttem feladni az utolsó kenetet. A pokol gádorjai hamarosan megnyílnak és a set részvényekből pép daráltaték.
Vevő ne örüljön, az eladó ne szomorkodjék, mert harag jön minden sokaságára!
don_king
don_king 2023. 07. 27. 15:03
Előzmény: #39054  pinkfloyd
#39074
Dolgozik. Betörte a tőzsde 😜
eszpe2 2023. 07. 27. 13:04
Előzmény: #39071  asphalt
#39073
Ez igaz, limit/piaci megbízás mindegy is, a lényeg, hogy el lehetne dobni (akármennyi bukoval inkább, piacival könnyebb), sok évnyi zrt-s beragadás helyett. Max. OTC-n adható már csak el, ha talál valaki vevőt. 
.
Én csak arra gondoltam, hogy aki anno a hirtelen felfüggesztés miatt beragadt, az még nem biztos, hogy akkor látta, milyen durva a helyzet. Nyilván ő is spekulált, csak a felfüggesztés és most a törlés elvette a kiszállási esélyt. 
Aki még most is “belevenne”, mindezek ellenére, az valamiért tudatosabban áll/maradt vételi oldalon. Talán. De ez csak egy gondolatmenet, lehet, hogy hibás.. :)
.
Nekem az is furcsa, hogy közben most volt a CyBerg felszámolás + törlés. 2 hete volt már egy jogerős bírósági felszámolási végzés, kb. 0 Ft megtérülés várható a felsz. végén, adóssághegyek, cégtörlés lesz, ennek ellenére még lehetett kereskedni a papírral kb. 2 hétig. (Ott a BET törölte, mások a szabályok, csak ez nekem kicsit kontrasztos. Ott volt egy utolsó esély a “kiszállásra”.)
duraczell 2023. 07. 27. 12:53
Előzmény: #39068  eszpe2
#39072
OTC-n még eladható, ha van aki átvegye.
Volt már ilyen a világtörténelemben.
Az 1 napos visszaengedésnek én nem latom sok értelmet. Max, hogy kb. 0-ra levernék az árat. Sztem nem az MNB hibaja a helyzet.
A felelősöket a cég vezetésében kell keresni, akik tudatosan megtévesztették a kisbüfiket. 
asphalt
asphalt 2023. 07. 27. 12:48
Előzmény: #39068  eszpe2
#39071

"Azt nem értem csak, hogy MNB miért nem tette lehetővé a beragadt részvényeseknek, hogy egy utolsó kereskedési napon kiszálljanak a tőzsdén, akár nagy bukóval, piacin bedobni."
Ha eladod a papírod a BÉT-en, akkor megint lesz egy vagy több új részvénytulajdonos, mi változott volna? Hogy nem XY hanem YX birtokolja a papírokat? A megbízás típusa teljesen mindegy, a piaci eladás esetén is a könyvben vételén lévők kapják a papírt, akikre ráborítod.  
eszpe2 2023. 07. 27. 12:46
Előzmény: #39069  zozi777
#39070
Közgyűlési meghívóban le van írva, 
“Részvényesi jogok gyakorlásának feltétele” és a “Regisztráció” részek alatt. 
De javaslom, hogy egyeztess a számlavezető brókercég/bankoddal is, hogy ott rendben legyenek az adataid, esetleg a KELER-t is meg lehet kérdezni. (a céget is, ha van hozzájuk türelmed)
zozi777 2023. 07. 27. 12:39
#39069
Sziasztok, abban tud valaki segíteni, hogy mi a menete, ha szeretnék a közgyűlésre elmenni, és a részvénykönyvbe való bejegyeztetésnek?
eszpe2 2023. 07. 27. 12:35
#39068
Szerintem:
- magát a részvényt nem törlik, nem veszik el senki számlájáról, “csak” a tőzsdei  kereskedésből “törlik”.
- a nyilvános Rt-nek emiatt már zártkörű Rt-vé kell alakulnia. Ehhez kell közgyűlés, erről dönteni kell. 
- részvények maradnak a számlákon (brókercégnél, KELER-nél), csak alig lesznek forgalomképesek, nehezen eladható. Brókercégeknél szerintem más díj van zrt részvény szamlavezetésére, meg kell nézni. 
- nem lehet sztem már adókiegyenlítést csinálni (szembeállítani az esetleges későbbi eladást más tőzsdei nyereség adójával. Ehhez még a felfüggesztés előtt el kellett volna adni a tőzsdén, hogy ETÜ ügylet legyen.)
.
Azt nem értem csak, hogy MNB miért nem tette lehetővé a beragadt részvényeseknek, hogy egy utolsó kereskedési napon kiszálljanak a tőzsdén, akár nagy bukóval, piacin bedobni. 
MNB függesztett 1 éve, azóta nem kereskedhető a papír. Függesztésből való törléssel kb. az utolsó esélyt is elveszik a  kiszállásra. Olvastam, hogy mekkora a sz.r, de ha utolsó napra engedték volna a kereskedést, csak 1 napig, szerintem kisebb kárt okoznak a törléssel. Sokkal rosszabb már nem lett volna a szitu, többet nem rontott volna a “tőkepiacba vetett bizalmon”. (Nincs papírom, csak figyeltem hogy mi van.)
raus 2023. 07. 27. 11:39
Előzmény: #39066  kronil81
#39067
Az 😪😪
Akkor tényleg nem értem, hogy lesz a kgy és mi alapján a részvényesi megfeleltetés ?
Keg törlése után egy mikroméretű pont sem volt róla semmi kgy semmi!!!
Vannak itt okosabbak sokkal mint én. Pl donFischer jókat irt, rejtélyes. Lehet ő vagy más többet ért ehhez?
Vége de mégsincs vége?
kronil81 2023. 07. 27. 10:47
Előzmény: #39065  raus
#39066
Elvesztek örökre,ennek ennyi volt!!!!!!
raus 2023. 07. 27. 10:05
Előzmény: #39064  tomspice
#39065
Jó a kérdés. Innen törlik, kereskedés megszűnt. Ez a kgy meghívó pontok miatt viszont lehetne még jól járni.
Nekem volt a Keg, de amint kitörölték azok teljesen eltűntek. Ilyet még nem éltem át, törölnek egy rv-t majd 25 nap múlva kgy hívnak, mintha tovább élne az esély a rv-sek számára, és némi apanázsra!
Más okosabb tapasztaltabb esetleg?
tomspice 2023. 07. 27. 07:58
Előzmény: #39062  raus
#39064
De ilyenkor a részvényeink be vannak fagyasztva vagy elvesztek? örökre? 
Tutidolog 2023. 07. 26. 21:04
#39063
Ilyenkor mi van? Mármint legalább veszteségként le lehet írni más részvényből származó nyereség ellentételezéseként?
raus 2023. 07. 26. 19:34
Előzmény: #39061  zsolti78
#39062
Sajnos így van! Ha lett volna neki több rálátása és fineszessége  akkor a blockchain dolgokkal arattunk volna. 
Sobadi azért csoresz jól beégett és sokan mások! Egy ami örök csak a saját farkincáddal verd a csalánt! 
zsolti78 2023. 07. 26. 18:38
#39061
Szép vég...
Ez volt az a papír, ahol egy asztal megvételekor is felfüggesztés, közlemény volt, meg "orbók urazta" a sok beültető a köztörvényes bűnözőket, akik remélem szintén jól megszopták hóstruccal az élen..

Topik gazda

HoStrucc
HoStrucc
2 4 4

aktív fórumozók


friss hírek További hírek