Topiknyitó: Törölt felhasználó 2003. 02. 23. 12:07

Rába és a láma  

Vasárnapi ebéd előtt a korcsmában.
Egy tisztességes spekuláns mivel is kezdi vasárnapi programját?
Míg élete párja a vasárnapi ebédet kotyvasztja, menekülésre adja fejét.
A boszorkány üstben rotyogó, ebédnek nevezett főzet felajzó illata elöl, kénytelen a közeli intézmény, barackpálinka és a savanyú sör illatával átitatott intézménybe menekülni.
Felüdítő érzés a boszorkánykonyha légköre (Ne egyél bele, mert pofán váglak…..!!! Mondtam már cigivel kifelé…..!!! Lehet, hogy anyád úgy csinálja de…….!!!) után a hím egyedektől enyhén izzadságszagú helyiség zsivaja.
Mivel a társasába láma későn érkezvén, a jelenléti ív aláírását követően beáll a söntéspunt előtt kígyózó két ember mögé és Béla harsány kiáltásának eleget téve, előveszi pénztárcáját.
Megért ő mosollyal figyeli Ica (Ő a csapos) dekoltázsát, himbálózó kebleit és zsonglőröket meghazudtoló kacsóját.
Fantasztik us, ahogy az üvegre szerelt fém mütyürrel önti a mérőpohárba a sárgán csillogó párlatot.
Kimérve a mennyiséget egy ügyes mozdulattal, még profi brókert is meghazudtoló póker arccal (fapofával), felét a vendég poharába önti, míg másik felét a kocsma nyereség alapjában hagyja.
Lámát a révedezésből, Ica (Ő a csapos) turbékoló hangja zavarja meg.
-Mi és mennyi pancserkám?
Láma az erotikus hangnemtől zavarba esve, tévesen értelmezi a kérdést, a hatalmas keblekre szegezi tekintettét, majd elrévedezve válaszol.
-RÁBÁt és sokat!!
Ica (Ő a csapos) hatalmas kék szemeit tágra nyitja és őszinte áhítattal bele ordít lámánk képébe.
-Mi van!!??
Majd rövid, rokoni és egyéb anatómiai színfoltokkal tarkított szópárbajt követően, tisztázódik a rendelés tárgya, és végre láma megindulhat a baracknak nevezett gyümölcs párlatával megpakolt tálcával (ÁNTSZ által előirt rozsdamentes) tőzsdei spekulációkban megedződőt társasága felé.
Béla falkavezérhez híven, maga elé húzza a tálcát és egy feles lehörpintését követően, felvállalja az előkóstoló szerepét, majd a leosztás felelősségteljes feladatát.
Lámában a (egy nekem, egy neked, majd ismét egy nekem) teátrális leosztás, némi gyanakvást kelt a testvéries megosztás elvében, de hát egy jó barátban és a brókerében csak megbízik az ember.
B.Béla a benyelt maligánfok a megspórolt fizetőeszköz okozta jóérzés jeléül, egy nagyot csettintett nyelvével, miközben Jenö (Barátai közt Nyuszika) cigarettájából egy szálat lenyúlt.
Miközben a füstszűrőt akkurátusan letörte, elgondolkodva az asztalon üresen lévő „feles” poharakat számolta.
A meztelen cigarettát szája szélébe rakva, láma felé fordult, miközben a mozdulatban benne volt TŰZET!! , feltette szokásos kérdését.
-Na mit vettél??
Láma csodálattal teli félelemmel figyelte Bélát.
A várható szemrehányástól, halkan, suttogva válaszolt.
-Rábát.
N éma csend lett a műintézményben.
Csak egy eltévedt tekegolyóként ide-oda pattogó vendég a mosdó ajtót elfelejtvén kinyitni zavarta meg a csendet.
De az ajtó mellet erre az esetekre rendszeresítet székre leülve ö is elcsendesedett.
Béla elgondolkodva szögezte tekintetét a tálcán szaporodási céllal ügyködő, két légyre, majd egy határozott mozdulattal megzavarva ténykedésüket.
Csend esen megszólalt.
Helyes.
A higgadt helyeslés, a társaságban nyomasztóan uralkodó félelmet, karmesteri pálca intését felelevenítően elhessegette és újra helyreállt a békés zsibongás.
Egy darabig még egyesek szemén látszott a bizonytalanság és óvatosan sandítottak Béla felé.
De lassan mindenki meggyőződött arról, hogy Béla elméje nem háborodott meg és a helyeslése az egy szokványostól eltérő de őszinte.
Rövidesen mindenkiben tudatosodott, és lassan pletykaként terjengeni kezdett hogy az aktuális napi csoda, miszerint Béla igazat adott el ült.
Már csak azért is, mert a „minden csoda három napig tart” Ica (Ő a csapos) által vezette intézményben csak három perc.
Ezt követően már semmi érdemleges nem történt.
Mivel kakukkos órát meghazudtoló pontossággal megjelent Matildka, Jenö (Nyuszika) felesége és házi fodrászuk kreatívságát a fején hordozva jelezte, hogy cselédként foglalkoztatott anyósa elkészült az ebéddel.
Miáltal az ékes társaságot feloszlatja.
Egyesek szerint Matildka híd és egyéb blokádokban hatékony szerepet vállalhatna a rendfenntartó erők költséges bevetése helyett, de ennek hangzatosabb jelét nem merték adni.
Így hát a Rába befektetés bővebb kitárgyalása Bélával, vélhetően a következő szabadfoglalkozásra tolódik.
Béla engedvén az erőszaknak kihörpintette a maradék maligánokat az asztalon lévő poharakból és belegyező bólintással fel állt és hallgatólagos beleegyezését adta a társaság távozásához.
lama
Rendezés:
Hozzászólások oldalanként:
pancserlama.
pancserlama. 2011. 11. 14. 11:54
Előzmény: #50579  Törölt felhasználó
#50580
Tigust kérd meg légy szíves.
Nem vagyok gép közelben.
Törölt felhasználó 2011. 11. 14. 11:52
Előzmény: #50575  pancserlama.
#50579
Meg tudod mutatni, hogy melyik dokumentumban, pontosan hol talalom azt a mellekletet, amelyben az ingatlan szerepel?
pancserlama.
pancserlama. 2011. 11. 14. 11:51
Előzmény: #50577  pancserlama.
#50578
Ha tökös volna, feltenné a kezét hogy állj tévedtem… korrigálna 1150 re és szerzett + pár % szavazót.
Tőbekkőzt pl ezt a csökönyös Szíjártó gyereket ép ezért nem csípem, ragaszkodik a hibáihoz !
Ez butaság, ragaszkodjon barátnőhöz, erényekhez, de tévedésekhez hibákhoz ne !
Ez nem jó tulajdonság!
pancserlama.
pancserlama. 2011. 11. 14. 11:46
Előzmény: #50576  pancserlama.
#50577
Különben szerintem semmi más nem történt. A kormány mikor ebben döntőt ránézet a neten a mérlegre és………pafff
Nem nézett utána, nem számolt..
Legalább is nagyon remélem, hogy így volt.

pancserlama.
pancserlama. 2011. 11. 14. 11:43
Előzmény: #50575  pancserlama.
#50576
korrigálnia, kiegészíteni....
pancserlama.
pancserlama. 2011. 11. 14. 11:39
Előzmény: #50573  Törölt felhasználó
#50575
Az általad emlegetet, jogszabály beszámolót (mérleg, mellékletek….stb) említ a vevő csak a mérlegre hivatkozik.
A vevőnek a számításánál korrigálnia kellett volna a mérlegben szereplő s.tőkét a mellékletben szereplő összeggel és így megkapta volna a beszámolóban nem számszerűsített, de SZEREPLŐ s.tőkét.
Magyarul megtévesztően leegyszerűsítette a kérdést, pedig összességében kellett volna kezelnie a beszámolót, főleg ebben az esetben, hisz hatalmas az értékaránytalanság!

Érted ?
bigyula 2011. 11. 14. 11:35
#50574
Szerintem ezt a vitát nem érdemes folytatni, amíg a management nem nyilatkozik az ajánlatról. Ez várhatóan szerdán, zárás után történik meg.
Törölt felhasználó 2011. 11. 14. 11:27
Előzmény: #50571  pancserlama.
#50573
"félremagyarázza"
Hol magyarazza felre? Hogy lehet egy jogszabaly alkalmazasa valaminek a felremagyarazasa?
Törölt felhasználó 2011. 11. 14. 11:26
Előzmény: #50571  pancserlama.
#50572
Megha igy is lenne, ami nincs igy, akkor is szabalyos. Nem tudok erre mast mondani. Ha esetleg nem lenne ertekaranyos, akkor megtamadhatod ezzel, de, ahogy irtak korabban, nem fogsz nyerni (a Zker tortenete alapjan). Meg kiszoritas eseteben _sem_ nyertek, pedig ott mg valasztasuk sem volt a rv-eseknek. Itt pedig meg valasztasi lehetoseg is van, elfogadod az ajanlatot vs. nem fogadod el.
pancserlama.
pancserlama. 2011. 11. 14. 11:19
Előzmény: #50568  Törölt felhasználó
#50571
Ne a jelentést, ne egy számviteli kimutatást emlegess!
A mellékletek egyértelműen tartalmazták a telket !
A vevő sumákolni akart, laikusnak és megvezethetőnek tartja a tulajdonosokat!
Rába jól járt el , választott egy törvényes alternatívát a vevő pedig ezt félremagyarázza.
Elakarja hitetni hogy a mérleg valós piaci értéket tükröz!
Magyarul szívatja a népet !
Törölt felhasználó 2011. 11. 14. 11:17
Előzmény: #50566  xmann
#50570
Még ha ilyen rövidlátó is lenne egy bíró, akkor is megáll a sima felén túli sérelem PTK-s kategória. Szerinted az nem lesz benne a keresetben? :) 337 Millió vs. 6 Milliárd.
pancserlama.
pancserlama. 2011. 11. 14. 11:15
Előzmény: #50566  xmann
#50569
"a beszámolóban szereplő saját tőke". Az meg fehéren feketén ott szerepel: 10 milliárd forint (nagyjából).

Fehéren feketén a mérlegben van !
A beszámolóban van fehéren feketén van !
A tőrvény azt mondja vételi ajánlatnál viszont a sajáttőkét a beszámolóból kell meghatározni !
Mivel itt eltérés van a kettő közt ezért a valósághűbett kelett volna alkalmazni!
Hisz a beszámoló tükrözi ka valós piaci állapotot s.tőkét.

Törölt felhasználó 2011. 11. 14. 11:12
Előzmény: #50566  xmann
#50568
De itt a hibat a RABA-nak, ill. az audit cegnek kellett elkovetnie, ok nem tudnak szamolni? Mert ebben az esetben sem az allamot kell perelni egy olyan ertekert, amiert nem ok a felelosek.

Amikor kijott a jelentes, akkor miert nem harsantak fel a befektetok?
pancserlama.
pancserlama. 2011. 11. 14. 11:05
Előzmény: #50565  Törölt felhasználó
#50567
Nem,nem az (
1. Értékaránytalan a piacival (ez is egy törvény !)
2. Nem követi a rötvényalkotó szándékát..

xmann 2011. 11. 14. 11:03
Előzmény: #50551  Törölt felhasználó
#50566
1702!

nagy tisztelettel...

...nem azért nem tudom eldönteni, hogy releváns-e mert buta vagyok, hanem azért mert sem Te , sem én , sem tigus nem tudja eldöntenti. Ugyanis a jogszabály azt mondja: "a beszámolóban szereplő saját tőke". Az meg fehéren feketén ott szerepel: 10 milliárd forint (nagyjából).
nem kérdéses, hogy saját tőke soron ez serepel a beszámolóban. Az más kérdés, hogy ez szerintetek nem jól van értelmezve, mert az valójában nem is annyi, de talán elmondanám, hogy mi volt a Zalakerámia kivezetésekor: a beszámolóban a Zker saját tőkéje (most mondok számokat exhas, nem pontosak, de érzékeltetik, hogy mi van) 2000 Ft/rv volt, DE a konszolidált beszámolóban 3000 Ft volt. A pereskedők elmagyarázták a bírtónak, hogy a konszolidált szám a releváns, mert az mutatja a cégcsoport értékét. ám mivel (akkor még!!!) nem volt szó konszolidált számokról a tv-ben (azóta van, pont emiatt), ezért a bíró azt mondta, hogy helló, a tv szerint a cég egy rv-re jutó saját tőkéje jár nektek. Viszlát, nem érdekel a konszolidált szám mert nincs benne a tv-ben.
Hibás volt a tv? Igen, azóta ki is javították. majdnem ugyanez a helyzet most is. Ha a bíró ítélni fog valszeg ugyanezt fogja mondani: itt van saját tőke, mögötte meg a szám. Nincs benne a tv-be, hogy de ha IFRS szerint az is beleszámít ide meg oda, akkor így kell értelmezni. Pont a Zker eset miatt gondolom azt, hogy nagyon kicsi az esélye annak, hogy a bíró nem szóról szóra értelmezi a törvényt, hanem majd belemgy mindenféle finomságokba.

Na, csak ennyit akartam mondani, sztem a Zalaker esetet érdemes minden rábásnak tanulmányozgatni:
link
Törölt felhasználó 2011. 11. 14. 11:00
Előzmény: #50563  pancserlama.
#50565
Tehat szabalyos.
Törölt felhasználó 2011. 11. 14. 10:59
Előzmény: #50561  pancserlama.
#50564
Nem csusztat. Minden felvasarlo (akar allami, akar ceges) ezeket a szabalyokat koveti, es ha utana nezel, ki is derul, hogy a kotelezo minimumnal tobbet nem is ajanlanak.

"Az embereknek ez a „dolguk”"
Szerintem meg nem. Letezik olyan is, hogy erkolcs (bar lehet, hogy nem talalkoztal vele). En peldaul nem vagyok olyan taho, hogy adot csaljak, megha pl. egy kiskapu meg is adna a lehetoseget (pl. offshore ceg).

"Nem teheti az állam azt, hogy elkezd kiskapukat keresni, csalni"
Ez ismet ferdites, amig nem mutatod be, hogy az allam valoban csal. Ez a szabalyozas speciel nem kiskapu, szerintem.

"Ne vegyen, hitelből duplaáron Molt, értelmetlenül Rábát, ne tőzsdézzen…. töltse be normálisan a szerepét.
"
A MOL-al kapcsolatban egyet ertunk, szerintem is hulyeseg volt. Spekulalni se spekulaljon az allam, ez is OK. De szerintem a RABA felvasarlas teljesen helyenvalo, amennyiben az allam egy hosszutavu, a nemzetgazdasagot erosito strategiat epit ra. Ha nem (ami kesobb derul ki), akkor en is azt fogom mondani, hogy a RABA vasarlasnak nem volt ertelme, es ezt a szavazatommal ki is fejezem majd.
pancserlama.
pancserlama. 2011. 11. 14. 10:51
Előzmény: #50562  Törölt felhasználó
#50563
Én feladom ((
Törölt felhasználó 2011. 11. 14. 10:49
Előzmény: #50560  pancserlama.
#50562
Mutasd meg azt a szabalyt, aminek nem felel meg. Ha esetleg nem talalnad meg a szabalyokat, meg is keresem Neked! De ha minden szabalynak megfelel, akkor NE hangoztasd, hogy nem, arra alapozva, hogy _szerinted_ igazsagtalan, ugyanis ezzel felrevezetsz olyanokat, akik meg ennyit sem tudnak az egeszrol, de rendelkeznek RABA reszvennyel.

A tobbi kerdesed abszolut irrelevans abban, hogy az ajanlat szabalyos-e. Ha szerinted nem ennyit er, akkor ird azt, hogy szerinted nem ennyit er, x meg y ertekbol kifolyolag. Ezek alapjan minden rv-es tud donteni, hogy mennyiert hajlando eladni. De ha azt latja, hogy az ajanlat nem szabalyos, es "csusztatasokrol", meg csalasrol beszelnek emberek, akkor hibas dontest hozhat.

"az állam visszalép"
Kepzeld, a visszalepest is szabalyozzak, meghozza ugyanott megtalalod, ahol a veteli ajanlat szabalyozasat.

"Állam strómanja vagy az állam játszik a piaci vevők kezére ?"
Ebben az esetben hutlen kezelesert lehet perelni. DE, ez nem tortent meg, ez csak egy ragalmazo spekulacio.
pancserlama.
pancserlama. 2011. 11. 14. 10:45
Előzmény: #50559  Törölt felhasználó
#50561
Nem nem gonosz az állam ,simán most kicsit csúsztat, kapkodós a kormány !
Szereptévesztésben vagy.
Az embereknek ez a „dolguk” hogy jogkövetően keressék a,kiskapukat az államnak pedig, hogy ezt megakadályozza, és törvényekkel ezeket megszüntesse.”
Nem teheti az állam azt, hogy elkezd kiskapukat keresni, csalni…stb!!
Ezt a felállást keményen visszautasítom!

Gondba van!
Igen gondba van az állam!
habár szerintem nem annyira mint amit kommunikálnak.
Iskolákra, egészségre-nyugdíjasokra nincs pénz…..
DE AKKOR NE KÖLTEKEZZEN .
Ne vegyen, hitelből duplaáron Molt, értelmetlenül Rábát, ne tőzsdézzen…. töltse be normálisan a szerepét.

Topik gazda

pancserlama
4 3 4

aktív fórumozók


friss hírek További hírek