Topiknyitó: Törölt felhasználó 2003. 02. 23. 12:07

Rába és a láma  

Vasárnapi ebéd előtt a korcsmában.
Egy tisztességes spekuláns mivel is kezdi vasárnapi programját?
Míg élete párja a vasárnapi ebédet kotyvasztja, menekülésre adja fejét.
A boszorkány üstben rotyogó, ebédnek nevezett főzet felajzó illata elöl, kénytelen a közeli intézmény, barackpálinka és a savanyú sör illatával átitatott intézménybe menekülni.
Felüdítő érzés a boszorkánykonyha légköre (Ne egyél bele, mert pofán váglak…..!!! Mondtam már cigivel kifelé…..!!! Lehet, hogy anyád úgy csinálja de…….!!!) után a hím egyedektől enyhén izzadságszagú helyiség zsivaja.
Mivel a társasába láma későn érkezvén, a jelenléti ív aláírását követően beáll a söntéspunt előtt kígyózó két ember mögé és Béla harsány kiáltásának eleget téve, előveszi pénztárcáját.
Megért ő mosollyal figyeli Ica (Ő a csapos) dekoltázsát, himbálózó kebleit és zsonglőröket meghazudtoló kacsóját.
Fantasztik us, ahogy az üvegre szerelt fém mütyürrel önti a mérőpohárba a sárgán csillogó párlatot.
Kimérve a mennyiséget egy ügyes mozdulattal, még profi brókert is meghazudtoló póker arccal (fapofával), felét a vendég poharába önti, míg másik felét a kocsma nyereség alapjában hagyja.
Lámát a révedezésből, Ica (Ő a csapos) turbékoló hangja zavarja meg.
-Mi és mennyi pancserkám?
Láma az erotikus hangnemtől zavarba esve, tévesen értelmezi a kérdést, a hatalmas keblekre szegezi tekintettét, majd elrévedezve válaszol.
-RÁBÁt és sokat!!
Ica (Ő a csapos) hatalmas kék szemeit tágra nyitja és őszinte áhítattal bele ordít lámánk képébe.
-Mi van!!??
Majd rövid, rokoni és egyéb anatómiai színfoltokkal tarkított szópárbajt követően, tisztázódik a rendelés tárgya, és végre láma megindulhat a baracknak nevezett gyümölcs párlatával megpakolt tálcával (ÁNTSZ által előirt rozsdamentes) tőzsdei spekulációkban megedződőt társasága felé.
Béla falkavezérhez híven, maga elé húzza a tálcát és egy feles lehörpintését követően, felvállalja az előkóstoló szerepét, majd a leosztás felelősségteljes feladatát.
Lámában a (egy nekem, egy neked, majd ismét egy nekem) teátrális leosztás, némi gyanakvást kelt a testvéries megosztás elvében, de hát egy jó barátban és a brókerében csak megbízik az ember.
B.Béla a benyelt maligánfok a megspórolt fizetőeszköz okozta jóérzés jeléül, egy nagyot csettintett nyelvével, miközben Jenö (Barátai közt Nyuszika) cigarettájából egy szálat lenyúlt.
Miközben a füstszűrőt akkurátusan letörte, elgondolkodva az asztalon üresen lévő „feles” poharakat számolta.
A meztelen cigarettát szája szélébe rakva, láma felé fordult, miközben a mozdulatban benne volt TŰZET!! , feltette szokásos kérdését.
-Na mit vettél??
Láma csodálattal teli félelemmel figyelte Bélát.
A várható szemrehányástól, halkan, suttogva válaszolt.
-Rábát.
N éma csend lett a műintézményben.
Csak egy eltévedt tekegolyóként ide-oda pattogó vendég a mosdó ajtót elfelejtvén kinyitni zavarta meg a csendet.
De az ajtó mellet erre az esetekre rendszeresítet székre leülve ö is elcsendesedett.
Béla elgondolkodva szögezte tekintetét a tálcán szaporodási céllal ügyködő, két légyre, majd egy határozott mozdulattal megzavarva ténykedésüket.
Csend esen megszólalt.
Helyes.
A higgadt helyeslés, a társaságban nyomasztóan uralkodó félelmet, karmesteri pálca intését felelevenítően elhessegette és újra helyreállt a békés zsibongás.
Egy darabig még egyesek szemén látszott a bizonytalanság és óvatosan sandítottak Béla felé.
De lassan mindenki meggyőződött arról, hogy Béla elméje nem háborodott meg és a helyeslése az egy szokványostól eltérő de őszinte.
Rövidesen mindenkiben tudatosodott, és lassan pletykaként terjengeni kezdett hogy az aktuális napi csoda, miszerint Béla igazat adott el ült.
Már csak azért is, mert a „minden csoda három napig tart” Ica (Ő a csapos) által vezette intézményben csak három perc.
Ezt követően már semmi érdemleges nem történt.
Mivel kakukkos órát meghazudtoló pontossággal megjelent Matildka, Jenö (Nyuszika) felesége és házi fodrászuk kreatívságát a fején hordozva jelezte, hogy cselédként foglalkoztatott anyósa elkészült az ebéddel.
Miáltal az ékes társaságot feloszlatja.
Egyesek szerint Matildka híd és egyéb blokádokban hatékony szerepet vállalhatna a rendfenntartó erők költséges bevetése helyett, de ennek hangzatosabb jelét nem merték adni.
Így hát a Rába befektetés bővebb kitárgyalása Bélával, vélhetően a következő szabadfoglalkozásra tolódik.
Béla engedvén az erőszaknak kihörpintette a maradék maligánokat az asztalon lévő poharakból és belegyező bólintással fel állt és hallgatólagos beleegyezését adta a társaság távozásához.
lama
Rendezés:
Hozzászólások oldalanként:
Törölt felhasználó 2005. 10. 14. 12:47
Előzmény: #2159  zborde
#2160
Okt.18 én a kisrészvényesek ultimátumot intéznek a menedzsmenthez: vagy felhúzzák az árfolyamot vagy átveszik a hatalmat.
Érdekes egy csörte lesz.
Beszállt az önkormányzat is a kisrészvényesek mellé.
Béla és Ica (ő a csapos) a jelzett napon zárva tart.
Várható részvétel 15-20% ???!!!!!!!!!!

p.lama
zborde
zborde 2005. 10. 14. 11:00
#2159
Szia JP!

Az alapanyagárakról (acélár) tegnap jelent meg egy érdekes cikk a VG-ben "Kínára figyel a világ acélipara" címmel, aminek az alcíme is érdekes:
"Vevőből az árakat letörő exportörré válhat az ázsiai ország". Tehát az alapanyagárak növekedése mérséklődni látszik, sőt inkább eső irányba mutat.
Mellékeltek egy acélár chartot is (uniós acéllemez, ami a 2003. augusztus-2005. szeptemberi időszakot öleli fel. Ez a maximum 800 körül volt, ami után jelentősen esett és most kicsit emelkedőben 650 körül van.

Én lassan vásárolgatom a Rábát, de ilyen eső BÉT mellett senkinek sem mernék jó szívvel ajánlani semmit.

Üdv
prfecó 2005. 10. 13. 15:18
#2158
Láma, odaadom ingyen a családi ezüstöt( kpjegyért szerzett.Rába részvény), csak a családtagok részvényvezetési költségét fizesd ki.
Törölt felhasználó 2005. 10. 13. 15:14
Előzmény: #2156  Törölt felhasználó
#2157
Ica (Ö a csapos) figyeli az árfolyamot.
Hidd el kedves barátom.
A forint és a Rába árfolyama közt (ha fázis késéssel is) de szoros párhuzam van.
A mai napi forintértéken a Rába +0 eredményű.
Q3 még veszteség de Q4 pozitív előjelű.
Egy nyájszelem miatta forintzuhanás a Rábát 2-3* ozza.
Arról nem is beszélve a keréktök kiszálltak a cégből az alapok a kisbefektetők oldalán érdeklődést mutatnak.
Ja és sajátrészvények is megjelentek!!!!!!
Ha már a menedzsment is bízik az elszáll a zászlóban ki ne bízzon?
Ica (Ö a csapos) és Béla is megkezdte a zsákolást!!!!!!!!!

p.lama
Törölt felhasználó 2005. 10. 13. 14:44
Előzmény: #2155  Törölt felhasználó
#2156
Lama, Lama. Meg most sem feleded a forintot. Alapanyagokra nem is gondolnak a kis budosben ? Hat fontosabb dolgokra mint a Raba dolgokra sem gondolnak a kis budosben ? Vigyed te inkabb a csapos janyt, amig el nem venul ott teljesen.
Törölt felhasználó 2005. 10. 13. 14:40
Előzmény: #2154  zborde
#2155
Beszakadt a forint.
Ha nem is látványosan, de vége az erős forint korszaknak.

Export orientált cégként a pánikhangulatot követően rakéta sebességgel fog emelkedni a Rába.

p.lama

zborde
zborde 2005. 10. 12. 12:38
Előzmény: #2153  Törölt felhasználó
#2154
Kedves Kulcs!
Amit írtál abban teljesen igazda van, az árfolyama nem igazán rakéta sebességével emelkedik, hanem inkább egy enervált csiga módjára halad, ráadásul azt is rossz irányba. :-)

Viszont a mutatói határozottan javulnak és mintha a környezet (pl. dollár árfolyam) is javulna. (Ha jól tudom a szerződéseik tartalmaznak a növekvő nyersanyagárakra vonatkozó vevőre történő áthárítási részt.)

A Dana profit warningja szintén nem egy jó Omen, viszont a Dana mérete sem vethető össze a Rábával.

A Rába a korábbi években elkezdett egy sor hatékonyság javító intézkedést. Ingatlanok eladása, létszámleépítés, veszteséges üzletágak eladása stb, aminek előbb utóbb be kell érniük.

Nos a végére: ha minden rendben lenne a Rábábál akkor nem 600-800 tartományban kinlódna az árfolyama.
Törölt felhasználó 2005. 10. 11. 14:35
Előzmény: #2149  zborde
#2153
Kedves zborde!
Bocs, hogy közbeszúrok... "Sokan írják, hogy a Rába a bevezetés óta csak lefele megy. Valószínűleg igazuk van viszont a mostani év (és az előző) a fordulat éve." A Rába árfolyamtrendje tényszerűen lefelé mozog és ez nem vélhető igazság. Úgy érzem, a fordulat évét lehet inkább valószínűsíteni, talán... Ha így is van, nagyon lassan fordul ez a hajó.
Törölt felhasználó 2005. 10. 11. 11:21
Előzmény: #2151  Törölt felhasználó
#2152
Delphi csődvédelmet kért, Dana hónaljig sz.ban van, az egész usa jármű szektor tragacs, gm vállaltikötvények a bóvli kategória alá minősítve.

Hiába a hagyományos járműipar termékéletgörbéje a horizont aljához közeledik.
Törölt felhasználó 2005. 10. 10. 20:45
Előzmény: #2145  Törölt felhasználó
#2151
P.lama, egy sorre a vendegem vagy, csak felejsd mar el az USD/ EUR /HUF /MUFFsagot. Lehet ott barmennyi a deviza arfolyam, ha jon egy okos penzugyis, kozgaztvegzett talpig oltonyos, es olyan hedge pozikat nyit, hogy elviszi a dragan megdolgozott penzt.
Az alapanyag arak esnek, a gepjarmu ipar robog, a gepjarmu papirok - tobbnyire - olcsok, a Raba eleg szar, de olcso. Ennel jobbosszetetelu hosszutavu befektetest ne akarjatok. Vagy nem akartok ti is az oreg Kosto nyomdokaiba lepni ?
670, 680ert kitomhetitek a 40 gigas harddisceteket annyi dematerializalt cuccot vehettek Rababol, EKKORA NAGY MALNASBAN amiben most vagyunk.
Tudom, a Raba mindig akkor szokott folmenni, ha szidom, hogy milyen otvar, ennek is utana lehet nezni, de ha most sem megy fol, akkor veszek en is !
Törölt felhasználó 2005. 10. 10. 20:20
#2150
Amíg nem megy át nyereségesbe addig csa kínlódás. A tényleges fordulatig lehet benne 20-30 % is akár de a nagy move az első plusszos q után fog kezdődni, ami után megjelennek majd a warren buffett tanítványok végtelen nagy tőkével és "húbameg ezt is kivette" módon fognak vásárolni!!!! Addi amíg szép kövér a mínusz addig csak mese habbal az egész
zborde
zborde 2005. 10. 10. 12:00
Előzmény: #2145  Törölt felhasználó
#2149
pancserláma,
Kínát felejtsd el. A Rába nem akar csinálni semmit Kínában. legalábbis Pintér istván ezt nyilatkozta.

Viszont Oroszország dinamikusan fejlődik, ha valahonnan, akkor az Oroszoktól várható megrendelés. A HM járművek 2005-ös szállításáról már most is mindent lehet tudni.
Az alkatrész üzletággal eddig sem voltak gondok a Suzuki megrendeléseknek köszönhetően most sem lesznek.

Az igazán érdekes rész a futóműüzletág.
Úgy tűnik hogy az újfejlesztésű alacsaonypadlós buszokba szánt futóművel nem voltak gondok (legalábbis nem hallottam róla).
Ha minden igaz itt is növekedetek a megrendelések. A negyedéves jelentésből sok minden ki fog derülni.

Ami még érdekes, hogy a management több tagja élt a részvény lehívás lehetőségével és még egyikük sem adott el. Tehát az előző évekkel ellentétben van Rába részvényük, ami bíztató (nekem).

230-as dollár árfolyamnál már rendes nyeresége lenne a Rábának. 210 körüli kell a 0-hoz.
Zsigmond és Feri megoldják az erős forintkérdését. A Rába üzemi eredményére jó hatással van a növekvő árbevétel.
Sokan írják, hogy a Rába a bevezetés óta csak lefele megy. Valószínűleg igazuk van viszont a mostani év (és az előző) a fordulat éve.
Törölt felhasználó 2005. 10. 10. 08:36
Előzmény: #2145  Törölt felhasználó
#2148
Én nem tudom, hogy a Rábát milyen hír fogja elvinni 1750-ig...
Mindenesetre, ilyen optimista gondolatok mellett..., hát sok eladó Rába rv lehet a tarsolyban.
A Rába bevezetése óta - eltekintve a bevezetéskori eufóriától - csökkenő trendben van, nagy hullámokkal, ám lefelé van az irány!!! Közben volt itt "tőzsdézik a Rába", nagy osztalék, sok-sok milliárdos HM tender, "nagy" autógyár, mint partner cég, kínai és egyéb piacok... és bocs, ha valakit-valamit kihagytam! Mindezekkel együtt ül és egyre süllyed a dagonyába.

Persze ez egy jó kis speki-papír, ezért akár az ellenkező irány is lehet, mint 1750 Ft. Ilyenkor felmerülő kérdés, hogy 1750 Ft. Jó, de hány darab???
Törölt felhasználó 2005. 10. 09. 11:35
Előzmény: #2146  Törölt felhasználó
#2147
Dugipenzel emberek.
Törölt felhasználó 2005. 10. 09. 11:34
Előzmény: #2145  Törölt felhasználó
#2146
Az ECONET utan itt van a legnagyobb novekedesi potencial az arfolyamban. Konkretan, itt egyszer lesz 900-1000ft ( eskuszom :-)) ) ECO 110-150. ) Arp veleminye mi vajon? CSAK DUDIPENZEL!!! Kosztpenzel, hitellel tilos! Ez nem a RICHTER GEDEON R.T. ....
Törölt felhasználó 2005. 10. 09. 11:15
Előzmény: #2143  Törölt felhasználó
#2145
Béla azon meditál, hogy a Rábának EUR ban is van bevétele.
Tehát a forintgyengülés a lényeg.
És ha USD 230 …………?
Akkor nem elképzelhetetlen a 0 üzemi.
Sőt „Kina” is megérett ……..
Rába 650 fordul és 1750………
A kisrészvényes szervezkedésről valaki tud valamit?
Kik a mérvadó kicsik?
Önkormányzat, alapok…………………??
Ja igen és ami még várható a HM szerződés 1-2 hónap és napvilágot lát.

p.lama
Törölt felhasználó 2005. 10. 05. 12:57
Előzmény: #2143  Törölt felhasználó
#2144
Osztom véleményed Flash!
Törölt felhasználó 2005. 10. 05. 12:39
Előzmény: #2142  zborde
#2143
Pár nappal ezelőtt valaki bemásolt ide egy cikket a DANA profitvárakozásáról, amit a vezetés a felére! csökkentett. Szerintem, a nagy eladót 700 fölött ez motiválhatja elsősorban, mert ha a Rába 200 USD/HUF -nál is csak fél milliárdos mínuszra volt képes, akkor 5%-kal magasabb árfolyamon sem biztos, hogy a hőn áhított nullszaldós Futóműnél esetleg sokkal többre képes. Persze ha lehetséges is mindez akkor ahhoz ahogy én látom, nem csak a Dollár kell majd, de a hatékonyság további javulása is amiben nagy eredményeket értek el ugyan de ez a hatékonyságnövekedés a berendezések modernizálása nélkül az idő múlásával egyre valószínűbb, hogy eléri a határát, - ebben ugyanakkor segíthet a felvett fejlesztési hitel. Emellett még azt gondolom ami igazán segíthetne a Rábán (és eddig segített is) az a bevétel növekedés, és ebből a szempontból látom én a legnagyobb bajokat a cégnél (pontosabban én nem látom, de amit olvastam eddig abból ez jött le :-). Vagyis ha (és most elsősorban a Futóműről beszélek) az amerikai eladásokkal gond lesz (a DANA arra hivatkozott, hogy bár számítottak az olajárak miatti alapanyagár növekedésre, de az ugyanezen okokból csökkenő kereslet miatt kétoldalról kialakuló eredményességcsökkenés meglepő mértékére nem) akkor növekvő eladásokból származó hatékonyságnövekedéssel mi lesz??? - Ezért lenne jó, ha végre lépnének már valamit Kínában is, vagy -másik oldalon- jönnének a HM megrendelések. - De hát ez utóbbi meg ahogy a költségvetés áll..... :-(

Szóval szerény vélményem szerint sok még a nyitott kérdés. - de én eladtam, bár mostmár inkább döntenék a határidőre átkötés mellett.

Ha valakinek van valami velős hozzáfűznivalója azt előre is kösz!
zborde
zborde 2005. 10. 05. 10:13
#2142
A 210 megvan.
Azt hiszem ez már valóban jelentős dollár erősödésnek tekinthető a 180 után.
Törölt felhasználó 2005. 10. 04. 07:31
Előzmény: #2135  Törölt felhasználó
#2141
Ez nagyon jó, tetszik így kora reggel!!!

"Bedől ?!
...
Esetleg az árfolyam de a cég ……….!?"

Attól tartok ez a legtöbbünknek itt a fórumon bőven sok, ha az árfolyam bedől. És ezt még tetézi is, ha araszolgat lefelé...

Topik gazda

pancserlama
4 3 4

aktív fórumozók


friss hírek További hírek