Topiknyitó: Törölt felhasználó 2003. 02. 23. 12:07

Rába és a láma  

Vasárnapi ebéd előtt a korcsmában.
Egy tisztességes spekuláns mivel is kezdi vasárnapi programját?
Míg élete párja a vasárnapi ebédet kotyvasztja, menekülésre adja fejét.
A boszorkány üstben rotyogó, ebédnek nevezett főzet felajzó illata elöl, kénytelen a közeli intézmény, barackpálinka és a savanyú sör illatával átitatott intézménybe menekülni.
Felüdítő érzés a boszorkánykonyha légköre (Ne egyél bele, mert pofán váglak…..!!! Mondtam már cigivel kifelé…..!!! Lehet, hogy anyád úgy csinálja de…….!!!) után a hím egyedektől enyhén izzadságszagú helyiség zsivaja.
Mivel a társasába láma későn érkezvén, a jelenléti ív aláírását követően beáll a söntéspunt előtt kígyózó két ember mögé és Béla harsány kiáltásának eleget téve, előveszi pénztárcáját.
Megért ő mosollyal figyeli Ica (Ő a csapos) dekoltázsát, himbálózó kebleit és zsonglőröket meghazudtoló kacsóját.
Fantasztik us, ahogy az üvegre szerelt fém mütyürrel önti a mérőpohárba a sárgán csillogó párlatot.
Kimérve a mennyiséget egy ügyes mozdulattal, még profi brókert is meghazudtoló póker arccal (fapofával), felét a vendég poharába önti, míg másik felét a kocsma nyereség alapjában hagyja.
Lámát a révedezésből, Ica (Ő a csapos) turbékoló hangja zavarja meg.
-Mi és mennyi pancserkám?
Láma az erotikus hangnemtől zavarba esve, tévesen értelmezi a kérdést, a hatalmas keblekre szegezi tekintettét, majd elrévedezve válaszol.
-RÁBÁt és sokat!!
Ica (Ő a csapos) hatalmas kék szemeit tágra nyitja és őszinte áhítattal bele ordít lámánk képébe.
-Mi van!!??
Majd rövid, rokoni és egyéb anatómiai színfoltokkal tarkított szópárbajt követően, tisztázódik a rendelés tárgya, és végre láma megindulhat a baracknak nevezett gyümölcs párlatával megpakolt tálcával (ÁNTSZ által előirt rozsdamentes) tőzsdei spekulációkban megedződőt társasága felé.
Béla falkavezérhez híven, maga elé húzza a tálcát és egy feles lehörpintését követően, felvállalja az előkóstoló szerepét, majd a leosztás felelősségteljes feladatát.
Lámában a (egy nekem, egy neked, majd ismét egy nekem) teátrális leosztás, némi gyanakvást kelt a testvéries megosztás elvében, de hát egy jó barátban és a brókerében csak megbízik az ember.
B.Béla a benyelt maligánfok a megspórolt fizetőeszköz okozta jóérzés jeléül, egy nagyot csettintett nyelvével, miközben Jenö (Barátai közt Nyuszika) cigarettájából egy szálat lenyúlt.
Miközben a füstszűrőt akkurátusan letörte, elgondolkodva az asztalon üresen lévő „feles” poharakat számolta.
A meztelen cigarettát szája szélébe rakva, láma felé fordult, miközben a mozdulatban benne volt TŰZET!! , feltette szokásos kérdését.
-Na mit vettél??
Láma csodálattal teli félelemmel figyelte Bélát.
A várható szemrehányástól, halkan, suttogva válaszolt.
-Rábát.
N éma csend lett a műintézményben.
Csak egy eltévedt tekegolyóként ide-oda pattogó vendég a mosdó ajtót elfelejtvén kinyitni zavarta meg a csendet.
De az ajtó mellet erre az esetekre rendszeresítet székre leülve ö is elcsendesedett.
Béla elgondolkodva szögezte tekintetét a tálcán szaporodási céllal ügyködő, két légyre, majd egy határozott mozdulattal megzavarva ténykedésüket.
Csend esen megszólalt.
Helyes.
A higgadt helyeslés, a társaságban nyomasztóan uralkodó félelmet, karmesteri pálca intését felelevenítően elhessegette és újra helyreállt a békés zsibongás.
Egy darabig még egyesek szemén látszott a bizonytalanság és óvatosan sandítottak Béla felé.
De lassan mindenki meggyőződött arról, hogy Béla elméje nem háborodott meg és a helyeslése az egy szokványostól eltérő de őszinte.
Rövidesen mindenkiben tudatosodott, és lassan pletykaként terjengeni kezdett hogy az aktuális napi csoda, miszerint Béla igazat adott el ült.
Már csak azért is, mert a „minden csoda három napig tart” Ica (Ő a csapos) által vezette intézményben csak három perc.
Ezt követően már semmi érdemleges nem történt.
Mivel kakukkos órát meghazudtoló pontossággal megjelent Matildka, Jenö (Nyuszika) felesége és házi fodrászuk kreatívságát a fején hordozva jelezte, hogy cselédként foglalkoztatott anyósa elkészült az ebéddel.
Miáltal az ékes társaságot feloszlatja.
Egyesek szerint Matildka híd és egyéb blokádokban hatékony szerepet vállalhatna a rendfenntartó erők költséges bevetése helyett, de ennek hangzatosabb jelét nem merték adni.
Így hát a Rába befektetés bővebb kitárgyalása Bélával, vélhetően a következő szabadfoglalkozásra tolódik.
Béla engedvén az erőszaknak kihörpintette a maradék maligánokat az asztalon lévő poharakból és belegyező bólintással fel állt és hallgatólagos beleegyezését adta a társaság távozásához.
lama
Rendezés:
Hozzászólások oldalanként:
mogul 2005. 09. 15. 19:32
Előzmény: #2098  Törölt felhasználó
#2100
Sziasztok.
Kedves Sóvárgó...
Én egy igazi rememgő kezű speki vagyok. Ezért gondoltam leírom a kis rába sztorimat.
Na szóval 2005. februárjában vettem meg a pakkom egy részét, majd 630-ig vettem hozzá még egyszer annyit. végignéztem 3 db 750,-körüli csúcsot, de nem adtam el, mert vártam a csodát, meg a 850,-et. Na egyszóval a mai napon meguntam és eladtam a pakkom javát.
Egyébbiránt szeretném ha vki. megmagyarázná nekem, hogy mit is jelent az hogy "remegőkezű", mert én a mai napig azt hittem, hogy azokat nevezik így akik -0.5% esésre ijedten beadják a cuccost.
Ui.: Így 6 hónapra visszanézve elég nagy hülye voltam, hogy a 15900 körül vett MOL-omat eladtam, hogy a gyorsan sokat keressek a RABA-n.
Valamint kérek mindenkit, hogy ne vonjon le semmilyen következtetést vagyis miattan ne vegyetek és el se adjatok.
JA!! És remélem hogy év végére tényleg 1000,- lesz a RABA de nekem már akkor sem kell.
Törölt felhasználó 2005. 09. 15. 17:59
Előzmény: #2098  Törölt felhasználó
#2099
Igen, igen - ha jól látom vannak itt teljesen kezdők is..

Nem baj nagy ez a piac - mindenki elfér rajta :o)
Törölt felhasználó 2005. 09. 15. 14:49
Előzmény: #2096  Törölt felhasználó
#2098
Napok óta azért megy az ellenkampány, hogy olcsón jussanak "remegő kezektől" a papírhoz. Amint látom nem sok sikerrel.
Olyan ez, mint a politika. Kevés tisztesség, folyamatos kampány. Kinek-kinek érdeke szerint....
Törölt felhasználó 2005. 09. 15. 14:35
Előzmény: #2096  Törölt felhasználó
#2097
........a HM megrendelés természetesen pozitív........
de már benne van a jelenlegi árban........
veszély és kockázat pedig maga a szektort érintő már korábban felsorolt piaci környezet....
Törölt felhasználó 2005. 09. 15. 14:06
Előzmény: #2094  Törölt felhasználó
#2096
Úgy gondolja a kedves hozzászóló, hogy milliárdos megrendelést a HM illetve szintén nagy összegű hitelt tudtak volna kapni, ha valami legkisebb fundamentális probléma vagy veszély is lenne.
Ha nem volna a jövő biztosítva egyik sem kockáztatna főleg nem a bank!!!!!!!

P.lama
Törölt felhasználó 2005. 09. 15. 14:06
Előzmény: #2094  Törölt felhasználó
#2095
Úgy gondolja a kedves hozzászóló, hogy milliárdos megrendelést a HM illetve szintén nagy összegű hitelt tudtak volna kapni, ha valami legkisebb fundamentális probléma vagy veszély is lenne.
Ha nem volna a jövő biztosítva egyik sem kockáztatna főleg nem a bank!!!!!!!

P.lama
Törölt felhasználó 2005. 09. 15. 13:47
Előzmény: #2091  zborde
#2094
....szvsz elég szoros a koreláció az autógyártás és a gépipar között .....sőt a Rába a Suzuki Rt beszállítója is........és a Szlovákiában lévő autógyárak akár még jól is jöhet(né)nek a Rábának..............
Bár a kínaiak itt is komoly árversenyre fognak kényszeríteni mindenkit !!!
mindezek ellenére..........egy korábbi hozzászólóval egyetértve............. még akár egy Humet , Nabi ...stb típusú csúnya végkifejlet sem kizárható.......

Természetesen én is annak örülnék ha ez nem következne be....... (nem egyéni befektetői hanem nemzetgazdasági érdek révén)

zsosz
zsosz 2005. 09. 15. 13:43
Előzmény: #2092  zborde
#2093
Mondogatod,mondogatod mégsem akarja bevenni a piac.Kicsit fejleszthetnéd még a szuggesztiós képességeidet!:-D
(mellesleg poziból élcelődök, 1K alatt nem valószínű, hogy adok)
zborde
zborde 2005. 09. 15. 13:23
#2092
A dollár 201 a Rába meg 695.
Ez szerintem ellentmondás. A nagy eladó helyében 700 alatt egy darabot nem adnék.
(Igazából 750 alatt sem)
Szerintem most az egyik legjobb rövid távú papír 1 hónap alatt min. 10%. innen.

Gondolom ma is megkapom a magamét ezért :-)
zborde
zborde 2005. 09. 14. 12:18
Előzmény: #2089  Törölt felhasználó
#2091
Az autógyártás és a gépipar között van egy kis különbség, szerintem. (elovastam az egész cikket)
A magas benzinárak sokakat kényszeríthet rá, hogy letegyék az autójukat. Ez viszont a városi és távolsági tömegközlekedés fejlesztését vonja maga után, mert közlekedni kell. Ha az autók ára és fenntartása olcsóbb lenne mindenki venné, de ebben a helyzetben 300Ft-os benzinárnál már érdemes elgondolkodni, hogy hogyan tovább.
A hatékonyság javítása ott a legfontosabb ahol kevés pénzből éldegélnek és pont ilyen terület Románia, Mo., Ukrajna, Oroszország, Kína ... . Érdekes módon innen is vannak megrendelései a Rábának (nem minden országból, amit felsoroltam).

A nyersanyagárak valóban jobb lenne ha olcsóbbak lennének.
A végére egy megjegyzés: ha csökken a fagyi sütemény fogyasztás, nem egyértelmű hogy a kenyér fogyasztás is visszaesik. Én úgy gondolom, hogy az autó tartás egyfajta luxus (fagyi). (Tudom, van akinek a kenyérkeresetéhez nélkülözhetetlen)
Törölt felhasználó 2005. 09. 14. 10:57
Előzmény: #2087  Törölt felhasználó
#2090
visszaadtam 705ön és 700on, de ennek elsősorban egyetlen oka van, és azt a többség, így arp is, nyilvánvalóan tudja. (és ez az ok nem a cégben keresendő, a technika pont erről árulkodik, én mást nem látok technikailag)
Törölt felhasználó 2005. 09. 14. 10:52
#2089
Háááát Gépipar!!??......akkor én megfontolásra ajánlanám egy mai Index cikk :
link utolsó mondatait.....

"Elemzők szerint a nagyobb értékesítés a jelenlegi piaci viszonyok között nem feltétlenül jelent nagyobb profitot, amikor a kapacitások továbbra is nagyobbak a keresletnél, a nyersanyagok drágák és a gyártók árengedményekre kényszerülnek"
Törölt felhasználó 2005. 09. 14. 09:57
#2088
Hát...? Ez azért bejöhet, és dollárról szól:
Az eddigi piaci munka eredményeképpen a társaság FÁK piacokról származó árbevétele a 2004. évi 8,7 millió USD szintet követõen elsõsorban a frissen kötött második féléves szerzõdéseknek köszönhetõen 2005. végére elérheti a 12 millió USD-t.
link
Törölt felhasználó 2005. 09. 14. 08:54
Előzmény: #2086  Törölt felhasználó
#2087
Én nem akarok gúnyolódni senkivel, mert tisztelem annyira pl Zolkot és a többieket - akik beugrottak a rábába - hogy ne élcelődjek rajtuk.

...de hölgyeim és uraim a technika alapján nem lennék meglepődeve, ha valami nagyon rossz hír jelenne meg a cégről.

A nabi és humet után sztem jelen állapotban a rába a legrázósabb cég a BÉTen. Na üdv
Törölt felhasználó 2005. 09. 14. 08:49
Előzmény: #2085  Törölt felhasználó
#2086
- A Rába idejét nem egy 210Ft-os USDHUF árfolyammal kéne fémjelezni.

- Nem egy nagy Upside potencial ezért a kockázatért, na és annyi elvesztegetett alternatív hozamlehetõségé, melyet fél év alatt a Rábá-ért otthagytál!
-800Ft-ig egy kövér speki egy napra simán feltolja, ott tartani az már más, de ez sem a RÁBA nagy korszakának kezdete.
Törölt felhasználó 2005. 09. 14. 08:28
Előzmény: #2084  Törölt felhasználó
#2085
Újra eljött a Rába ideje. A személyi távozások mögött pozitív árfolyamhatást érzek, valamint a 200 Ft-os (és rövidesen 210 Ft-os) USD újra meglöki a Rába árfolyamát. Back to 800 HUF!
Törölt felhasználó 2005. 09. 13. 23:49
Előzmény: #2083  Törölt felhasználó
#2084
Ha most csak egy rossz szot is szolnek a Rabarol, biztos, hogy folmenne. Bukta egy ceg az tuti, de en kellenek oda. Ettol , ha nem megy fol, akkor meg probalkozom massal is.
Nem letezik, hogy ennyire szerencsetlenek legyenek...
Törölt felhasználó 2005. 09. 13. 23:21
Előzmény: #2082  Monster
#2083
Osztalék! ;-) Haha...
Ezek már nem a 90-es évek! Már nincs annyi ingatlan és leválasztható-eladható cég, mely fedezni tudná a működésből származó buktát..

Tudom... már javul.... ja és, hogy a dollár ismét 200Ft.... de ez már kevés egy nagy dobáshoz,
Monster 2005. 09. 13. 22:03
Előzmény: #2081  Törölt felhasználó
#2082
Esetleg már nem tudnak zsíros osztalékot kisajtolni a cégből, ezért mindenestül otthagyják, keresnek más koncolni valót?
Törölt felhasználó 2005. 09. 13. 21:43
Előzmény: #2080  Törölt felhasználó
#2081
Ha Jancsó is lemond a cégről.... akkor már nincs hús a csonton!

Topik gazda

pancserlama
4 3 4

aktív fórumozók


friss hírek További hírek