Topiknyitó: matgab 2007. 08. 02. 12:09

politika és társadalom ahogy én látom (2)  

Ismerősömtől...



Személyes találkozónk során egy magas rangú kormánypárti barátunk őszintén mesélt a PÁRT-ról, a 6

főből álló mindent elsöprő hatalmi csoportról (Szili, Szekeres, Veres,

Kiss, Lamperth, Gyurcsány) és a gazdasági döntések hátteréről. És Gál

J.Zoli barátjáról is, aki bár szakközepes érettségije van csak,

egyszemélyben irányítja a magyar sajtót és valójában akkor van lapzárta

a Népszabadságnál, ha Gál J. Zoli rábólint. Nincs annyi időm és erőm,

hogy mindent leírjak. Legyen elég annyi, ha eddig jelentéktelen pondró

porszemnek éreztem is magam, a tegnapi beszélgetés után még annak sem.

Semmik vagyunk. Még csak plebejusok, közkatonák, szorgos hangyák,

rabszolgák sem. Semmik.

Közöltem vele, hogy legszivesebben berontanék a Parlamentbe testemre

tekert 50 méternyi töltényhevederrel, kezemben 1-1darab, a vietnámi

filmekből ismert helikopter géppuskával és mindenkit,mondom MINDENKIT

halomra lőnék. És minden eddigi bűnömet ezzel megváltva a mennyországba

kerülnék, Szent Péter jobbjára.Közvetlenül.

Ő csak nevetett gyermeki hevülésemen. Nem sértően, picit irigykedve.

Mert azt látta bennem, amire ők pont építenek, számítanak. Az idolokba,

igazságba vetett hitet, az álmokat kergető, s ezért minden szar igéretet

elhivő naiv állampolgárt. A választót.

Akinek akarata, véleménye, álmai, céljai, fájdalmai, keserűsége, gondjai

pont senkit nem érdekelnek. Legfőképp azokat nem, akiket választhat,

akiket megszavaz."
Rendezés:
Hozzászólások oldalanként:
Törölt felhasználó 2008. 08. 26. 11:11
Előzmény: #2179  matgab
#2180
Ez nem vicces, hanem szomorú!
matgab 2008. 08. 26. 10:53
Előzmény: #2178  matgab
#2179
Vicces sztori:
Egy magyar rendőr bekötött öv nélkül utazott Görögo.-ban. Egy görög kollegája megállította, mire a magyar rendőr alapból a hazai viszonyoknak megfelelően vette ki az EUR-t és le akarta korrumpálni a görögöt.

Csak azok nem mind ilyen fajtából valók és megindult az eljárás ellene korrupcióért is...

Vicces...
matgab 2008. 08. 26. 10:50
Előzmény: #2177  Törölt felhasználó
#2178
Conqui,
Hadd javítsalak ki néhány dologban:

1) Koszovóval kapcsolatban is arról beszéltünk/beszéltem, hogy elég veszélyes dolog egy olyan államot elismerni, amit terroristák hoztak létre (UCK felfegyverzése) és az USA megint a saját érdekei szerint pofázik bele a dolgokba, mert bármit megcsináltak volna azért, hogy a tradicionális oroszbarát Szerbiát gyengítsék.

Szerintem a konzervatívabb gondolkodásúak nem mondták, hogy legyen független koszovó azt pedig, hogy nem ismernénk a történelmet és azt írtuk volna, hogy ez a terület sosem volt szerb -kikérném magunknak, hiszen ezzel azt állítod, hogy nem ismerjük a történelmet...
Na mindegy, biztos belinkeled, ahol ilyet mondtam mondjuk...

Azt mondtuk, hogy a szerbek is legalább megismerik a Trianon feelinget, amit nem irigylünk tőlük. Illetve én a magyar külpolitika impotensségét említettem, miszerint egész Szerbiát feldarabolták, mégsem voltunk képesek a Délvidékkel kapcsolatban bármit lépni.

A grúzokkal kapcsolatban pedig nem mondtam, hogy legyen-e független vagy nem- mert úgysem számít mit mondok- csak azt, hogy az gusztustalan, ahogy az egész magyar politikai "elit" megint síkraszáll a Szakasvili és politikája mellett, akit pedig tudjuk, hogy kik helyeztek oda ahol van.

Egyenlő mérce pedig ott lenne, hogy amit lehet az amerikaiaknak az egész földön, azt lehet-e az oroszoknak a saját érdekszférájukban? Azaz a Monroe elv működik -e minden nagyhatalomnál, vagy az USA a világ ura -e ?
Törölt felhasználó 2008. 08. 26. 09:14
Előzmény: #2176  matgab
#2177
Tessenek már szíveskedni válaszolni egy szerény kérdésemre:
Anno egy évvel ezelőtt (vagy még annyi se) Koszovó kérdéséről beszéltünk, beszélt a világ. Velem ellentétben akkor mindenki azt fújta, hogy Koszovónak függetlenséget kell adni. Nehogy már a szerbek megtartsanak egy olyan területet, amely sose volt az övék (sic!!)
Most Dél Oszétia és Abházia sorsa a kérdés. Millért is kell nekünk ezzel kapcsolatban a Grúzokat támogatnunk???? Mert az ott élő népcsoport egyértelműen nem akar agrúzokhoz tartozni. Ezt ugye többször kinyilvánították. Őszintén szólva most, amikor az oroszok nem tesznek mást, mint, amit az Únió tett Koszovó ügyében (vagy korábban a NATO Bosznia ügyében), akkor miért kell nekünk kiabálni??
Hol itt az egyenlő mérce?
Csak kérdezem.
matgab 2008. 08. 25. 18:24
Előzmény: #2175  matgab
#2176
A Fidelitas-t sem értem...
Minek ez a plakát, hogy gyurcsány a hibás...?!?
Ő lenne a hibás minden szarért? Sok mindent nem nézek ki belőle, ezt sem...Aki ezt állítja, az még szűkebb látókörű, mint a teljes mszp...

Hiszen gyurcsány csak egy ripacs, egy csaló, tolvaj -az én megérzésem szerint (csak hogy ne tudjanak belémkötni, hogy én vádaskodom), aki gátlástalanul kihasználja azt, hogy a rendszer rossz.

Ha nem ő lenne ma a kormányfő, hanem veress, , szilvássy vagy kóka, akkor jobb lenne? Egy cseppet sem...Ugyanolyan maffiózó (lehet) mindegyik.

A rendszer a rossz, ami engedi azt, hogy ilyen emberek a hatalomra kerüljenek és azt megtarthassák és tetteikért ne legyenek felelősségre vonva...!

matgab 2008. 08. 25. 18:17
Előzmény: #2174  Törölt felhasználó
#2175
fretek,

azon kivül, nem nagyon reagáltál arra hogy gibi gyönyörűen belinkelte azt, hogy a kormány is csendben a grúzokat támogatja, csak fosik bemondani nem szeretem ezt a kukacoskodó stílust, mikor az ember nem látja a fától az erdőt.

Igazad van, visszavonom azt, hogy nem vagy olyan hülye, mint amilyennek tetteted magad!
Remélem így már megfelel! :)
Törölt felhasználó 2008. 08. 24. 21:30
Előzmény: #2173  Törölt felhasználó
#2174
szomorú. igazán felesleges volt idekeverni világnézetet, rasszista horgot vagy mifenét, gusztustalanságot. főleg úgy, hogy nyilvánvaló tévedést tettem szóvá okulásotok céljából.

annyit még: kevés gusztustalanabb van egy vitában, minthogy a) nem valakinek címzed a kritikát, hanem egyes szám harmadik személyben beszélsz róla, b) azt mondod, nem olyan hülye a másik, mint amilyennek tettei magát.

tehát a gyengébbek kedvéért, gibi: túl azon, hogy jogosan feszegettem matgab ténybeli tévedését, nagyon finoman reagáltam csak arra, hogy tévedését nem felismerve "vígasztalt".

:(
Törölt felhasználó 2008. 08. 24. 21:10
Előzmény: #2172  Törölt felhasználó
#2173
Fretek, ha nem haragszol, ez lesz az utolsó megjegyzésem ebben a témában. Személyesen ismerem Matgabot, és szerintem jók a képességei. Mint ahogy a Tieidet is annak vélem beírásaid alapján. A megjegyzésemet, ha nem lett volna elég érthető, az utóbbi két beírásban megmagyaráztam. Más világnézet, más vélemény. Bocs, ennyi.
Törölt felhasználó 2008. 08. 24. 20:06
Előzmény: #2171  Törölt felhasználó
#2172
"fretek, tudom én, hogy nem vagy olyan hülye, mint amilyennek tetteted magad, csak vég nélküli írogatással el akarod tüntetni a gondolataimat és szét offolni a "topikomat"...
Ezért nem fogok ma már reagálni...:)

matgab"

nézd gibi. matgab figyelmét egy igen egyszerű ellentmondásra hívtam fel, amire a fenti módon reagált. az általad gusztustalannak ítélt hozzászólást arra írtam. az előzmények és utózöngék alapjám most sem értem, miért én voltam ez esetben gusztustalan.

érdemben sajnos te sem írtál azóta sem cáfolatot. tehát ha nem haragszol, várom a bocsánatkérésedet.
Törölt felhasználó 2008. 08. 24. 19:11
Előzmény: #2170  Törölt felhasználó
#2171
Egyébként abban valóban igazad van, hogy a kormány sokkal visszafogottabban reagált, mint OV, nincs információm azonban arról, hogy OV kijelentéseitől elhatárolódtak volna.
Törölt felhasználó 2008. 08. 24. 19:03
Előzmény: #2166  Törölt felhasználó
#2170
Kedves Fretek!

Ehhez például mit szólsz?

link

A gusztustalan jelzőt természetesen nem Rád, hanem erre a megjegyzésre mondtam:

"ellentétben veled, én nem vagyok annyira jó véleménnyel a képességeidről"

Üdvözlettel:
matgab 2008. 08. 22. 16:37
Előzmény: #2168  Törölt felhasználó
#2169
ok, én is megbuktam szövegértésből.
Az mszp tényleg nem mer semmit mondani és így sokkal okosabb is marad. Bárcsak mindennel kapcsolatban így tenne...Mondjuk nem kell explicite nyilatkozniuk -szerencsére egy újságírót sem érdekel, hogy mi a véleménye erről a kormánynak- de elég azt látni, hogy hogyan láttatják az emberekkel a világot a média hatalmukon keresztül...

Az szdsz részéről pedig Eörsi Mátyáska látja a világ végének kiteljesedését...
Törölt felhasználó 2008. 08. 22. 16:33
Előzmény: #2167  matgab
#2168
fretek nem mondott olyat, hogy a Fidesz nem a grúzokat támogatja, sőt épp ellenkezőleg, azt írta: "Vitya kiállt a grúzok mellett"
matgab 2008. 08. 22. 16:19
Előzmény: #2166  Törölt felhasználó
#2167
freteknek a fidesz . hu oldalról:
Hát ha te erre azt mondod, hogy a Fidesz nem Grúziát támogatja, akkor most már értem, hogy miért mondod, hogy a maszop meg a magyar embereket támogatja...

Az Országgyűlés külügyi bizottságának elnöke sajtótájékoztatóján elmondta: Orbán Viktor a levelekben összefoglalta a Fidesz álláspontját Oroszország grúziai beavatkozásával kapcsolatban, melyet katonai agressziónak tart, hiszen Oroszország Dél-Oszétia mellett grúz területek ellen is támadást intézett, ezzel megsértve az ország szuverenitását és területi integritását. Emellett a Fidesz túlzott erő alkalmazásával is vádolja Oroszországot.

Németh Zsolt emlékeztetett rá, hogy az orosz hadigépezet szisztematikusan rombolja Grúza közlekedési, szállítási infrastruktúráját, és jól látható, hogy Oroszország célja a jelenlegi grúz vezetés ellehetetlenítése és eltávolítása.

A Fidesz elnöke által írt levelek címzettjei közül Németh Zsolt külön kiemelte a lengyel, az ukrán, az észt, a lett elnököket és a litván miniszterelnököt, akik - mint Németh fogalmazott - a legnehezebb időkben is kiálltak Tbiliszi mellett, ellátogatva a megtámadott ország fővárosába, ami miatt a Fidesz külön elismerését fejezi ki nekik.

Közölte azt is, hogy a Fidesz követeli az orosz csapatok haladéktalan kivonását a grúz területekről, és szorgalmazza nemzetközi békefenntartók küldését a térségbe.

A Fidesz külügyi szakpolitikusa által ismertetett levelekben Orbán Viktor sürgeti Grúzia NATO-csatlakozási folyamatának felgyorsítását, melyet különösen indokol Oroszország azon szándéka, hogy megakadályozza Európát a kaukázusi alternatív enegiaútvonal kiépítésében.

Törölt felhasználó 2008. 08. 22. 12:37
Előzmény: #2165  Törölt felhasználó
#2166

kösz a gusztustalan jelzőt.

mégis elmagyarázhatnád, hogy ez mit jelent:

"De az egész politikai elitünk ismét teljes mellszéleséggel kiáll az oroszok ellen... "

segítek: vitya kiállt a grúzok mellett, a kormány pedig nem mondott semmit, vélhetően az orosz gazdasági kapcsolat miatt.

Törölt felhasználó 2008. 08. 22. 12:32
Előzmény: #2164  Törölt felhasználó
#2165
Először csodálkoztam, mikor fretek neve felett megláttam ezt a beírást.

Aztán eszméltem az idézőjel láttán...

Ez a fretek gyerek szerintem sem hülye egyáltalán, annál gusztustalanabb módon minősít.

De hát a tények ugyebár tények. És matgab ezen hozzászólásában ezek túlsúlyban vannak. Persze szerepel benne a szokásos kis utalás is - no hát ez a finom rasszista falat rejti a horgot, melyre persze azonnal reagálni kell.

De attól még fennáll a kérdés ugyebár: ki is kezdte? Aztán meg kinek az érdeke?

Nem feltűnő, hogy a grúz konfliktus után azonnal előkerült a Lengyelországi rakétatelepítési akció? Nem lehet, hogy összefügg a két dolog?
Törölt felhasználó 2008. 08. 22. 11:44
Előzmény: #2163  matgab
#2164
"érdekes ez a grúz válság is.
Fene erősen kiállunk emeltt a Szakasvili mellett...

Nyugat és izraeli barát elnök...Hogy a francban van már megint, hogy ahol háború van, ott megjelenik a háttérben ez a pici ország és ott pöszmékel a nagy USA-val a háta mögött?

Mi meg persze Eörsi (ősi magyar) Mátyással kirohanunk és zihálva hörgünk, hogy ott írtják a grúz népet...Én azért kiváncsi lennék, hogy ki is írtott kit, hiszen ha jól tudom orosz többség van és a grúzok indítottak támadást.
Akkor most ki is volt az agresszor ki ellen?

Persze az oroszoknak tökös vezetőik vannak és nem hagyják magukat a saját érdekterületükön lövetni...Megvédik magukat ésérdekterületeiket...

Az USA persze mehet megvédeni az irakiakat vagy az afgánokat önnön maguktól, az meg nem számít, hogy azóta is minden nap robbantanak Irakban, de legalább már nem az aljas Szaddam vezetése alatt nyögnek és mellesleg az amcsi olajcégek is lefölözhetik az iraki olajmezők hasznát...Így meg már nem is olyan lényeges az az 1 millió iraki aki azóta meghalt, hiszen a gonosz Szaddamot is halálra ítélték jogosan 120 ember megöletése miatt. Igaz, hogy akkor rend volt az országban és nem robbantottak minden nap, de most már az isten adta iraki népnek is megadatott a demokrácia gyönyöre...Legalábbis azoknak,akiket nem robbantanak fel...

De térjünk vissza grúziára...
Hogy került oda már megint izrael? Talán ott is ...?
Jogos önvédelemből? És az USA és az EU jogosan felháborodik. Mit keresnek ott orosz csapatok? ENSZ megfigyelő oroszokat bombáztak a grúz csapatok...Ejnye bejnye ti terrorista orosz ensz megfigyelők! Hogy mertek védekezni?

Hogy mernek az orosz csapatok beavatkozni ez ellen a jogos bombázásá ellen?
Bezzeg ha amerikai katonákat lőnek Irakban vagy Afganisztánban, akkor azok terroristák...Pedig azok nem is ENSZkéksapkások ott a Közép - Keleten, ugye...?

De az egész politikai elitünk ismét teljes mellszéleséggel kiáll az oroszok ellen...
Hát sajnos ezért nem állok ki én teljes mellszéleséggel a fidesz mellett, mert ilyen esetekben ők is egy vonalban állnak vállvetve küzdenek a maszop-szadesz bagázs mellett...

matgab"

tessék, hogy ne tűnjön el.

ellentétben veled, én nem vagyok annyira jó véleménnyel a képességeidről
matgab 2008. 08. 22. 11:32
Előzmény: #2159  Törölt felhasználó
#2163
fretek, tudom én, hogy nem vagy olyan hülye, mint amilyennek tetteted magad, csak vég nélküli írogatással el akarod tüntetni a gondolataimat és szét offolni a "topikomat"...
Ezért nem fogok ma már reagálni...:)
pampa 2008. 08. 22. 11:29
Előzmény: #2161  Törölt felhasználó
#2162
sajnálom pampa. minden kisiskolás tudta, hogy egyik nagy párt sem bontotta ki teljesen az igaságot. egyedül te szoptad be a politikusi ígéreteket. és ezen a téren nem látok javulást esetedben
fretek

Érdekes vagy ,nem bontották ki az igazságot,hmm.

Tehát az adócsökkentés kibontva adóemelés,és én vagyok a buta aki ezt nem értem.

Ja,igen, no meg Móricka....
Törölt felhasználó 2008. 08. 22. 11:23
Előzmény: #2160  matgab
#2161
"De az egész politikai elitünk ismét teljes mellszéleséggel kiáll az oroszok ellen... "

????

Topik gazda

matgab
4 4 3

aktív fórumozók


friss hírek További hírek