Topiknyitó: matgab 2007. 08. 02. 12:09

politika és társadalom ahogy én látom (2)  

Ismerősömtől...



Személyes találkozónk során egy magas rangú kormánypárti barátunk őszintén mesélt a PÁRT-ról, a 6

főből álló mindent elsöprő hatalmi csoportról (Szili, Szekeres, Veres,

Kiss, Lamperth, Gyurcsány) és a gazdasági döntések hátteréről. És Gál

J.Zoli barátjáról is, aki bár szakközepes érettségije van csak,

egyszemélyben irányítja a magyar sajtót és valójában akkor van lapzárta

a Népszabadságnál, ha Gál J. Zoli rábólint. Nincs annyi időm és erőm,

hogy mindent leírjak. Legyen elég annyi, ha eddig jelentéktelen pondró

porszemnek éreztem is magam, a tegnapi beszélgetés után még annak sem.

Semmik vagyunk. Még csak plebejusok, közkatonák, szorgos hangyák,

rabszolgák sem. Semmik.

Közöltem vele, hogy legszivesebben berontanék a Parlamentbe testemre

tekert 50 méternyi töltényhevederrel, kezemben 1-1darab, a vietnámi

filmekből ismert helikopter géppuskával és mindenkit,mondom MINDENKIT

halomra lőnék. És minden eddigi bűnömet ezzel megváltva a mennyországba

kerülnék, Szent Péter jobbjára.Közvetlenül.

Ő csak nevetett gyermeki hevülésemen. Nem sértően, picit irigykedve.

Mert azt látta bennem, amire ők pont építenek, számítanak. Az idolokba,

igazságba vetett hitet, az álmokat kergető, s ezért minden szar igéretet

elhivő naiv állampolgárt. A választót.

Akinek akarata, véleménye, álmai, céljai, fájdalmai, keserűsége, gondjai

pont senkit nem érdekelnek. Legfőképp azokat nem, akiket választhat,

akiket megszavaz."
Rendezés:
Hozzászólások oldalanként:
matgab 2008. 07. 10. 12:24
Előzmény: #2119  Törölt felhasználó
#2120
Üdv mindenkinek innen Catalunya-ból!

Elmesélem mit látok itt:

Barcelona Bp méretû város, de minden zöld...A pálmafa és platánsorokkal ültetett belvárosi utcák, még a villamossínek között is be van füvesítve!
Ezért sokkal jobb a levegõje , mint a demszky gettóban, ahol egyre kevesebb a zöld.

Nincsenek közlekedési dugók! Pedig sztem több az autó...A lámpák jól be vannak álltva, nincsenek a forgalmat akadályozó balra kanyarodó sávok...
Látszik, hogy itt ezzel foglalkoztak tudatosan...
A metro olyan tiszta, hogy enni lehetne a padlójáról...

A turistabusz körbevisz a városon, kb. olyan sûrûséggel jár, mint a 7-es busz nálunk és bárhol leszállhatsz és utána vissza szállhatsz rá.

Természetesen kabrio buszok- jó állapotban.

Nincs tömeg a buszokon sem. Ha nincs ülõhely, akkor nem száll fel az ember, a következõ 2 percen belül jönni fog.

Kellemes szellõ fúj, óriási homokos tengerpart.
A divatõrültek nem tudnak betelni a városban lévõ márkák sokszínûségével...

Nem bevásárlóközpontok vannak -ahol nálunk gyakorlatilag mind ugyanazt a márkákat forglamazzák, unásig- hanem belvárosi sétálóutcák tömege...

Minden "boltocska" egyedi ékszerdoboz...
Persze egy-két óriás bevásárló áruház itt is van, de nem olyan mennyiségben , mint budapesten.
Itt nem halott a körút és a Rákóczi út. Nem bezárt boltok koszos -betört ablakai néznek vissza az emberre...

Az emberek jókedvûek vidámak, nem olyan befordultak , mint nálunk..Este 11-kor nem hal ki a belváros...
Jelentem a kigyúrt kopasz tetkós autó és motortúráztató figura itt (sem) divat -ez úgy látszik csak nálunk menõ...

A csajok nagyon szépen és ízlésesen vannak felöltözve, szexisen, de nem egyszál tangában kidobott mellekkel próbálnak meg a "piacon" maradni -a'la budapest style...

Még a londínerek is merci kabrioval járnak...

Az árak olyanok, hogy a magyar ember csak nevetni tud rajtuk...Minõségi áruk harmad-féláron a magyar árakhoz viszonyítva...
Törölt felhasználó 2008. 07. 10. 09:54
Előzmény: #2114  Törölt felhasználó
#2119
Azért megdöbbennék, ha a szívbetegek, vagy művégtagosok provokatív felvonulásán résztvevőket is megdobálnák, de akárcsak ha ellentüntetés lenne velük szemben...
Törölt felhasználó 2008. 07. 10. 08:57
Előzmény: #2117  Törölt felhasználó
#2118
hacsak úgy nem :)

Törölt felhasználó 2008. 07. 10. 08:42
Előzmény: #2116  Törölt felhasználó
#2117
Én me azt olvastam az újságban, hogy egy bizonyos dr P. Simon nevezetű volt titkosszolgálatos vezetésével követték el ezeket a bűncselekményeket az ellenzék megbízásából, hogy folyamatos eszkalációs helyzetet teremtve az országban az ellenzék mindig elővehesse a: Monnyon le! és az Előrehozott választásokat! jkelszavakat.
Törölt felhasználó 2008. 07. 10. 00:26
Előzmény: #2115  Törölt felhasználó
#2116
igen, egyetértek, a szilvásit szerintem is be kéne zárni, meg a főnökét, a kurcsányit.

1. rendőrszékház önbelövése?
2. kádárkihantolás? (ha egyáltalán...)
3. stb.

Kinek áll az érdekében újabb és újabb bulvárfaszságokkal elterelni a nép figyelmét a valós problémákról? (gazdasági csőd)
Törölt felhasználó 2008. 07. 09. 22:25
Előzmény: #2113  Törölt felhasználó
#2115
"Értő barátaim véleménye szerint horngábor megveretése szilvási legújabb figyelemelterelő akicója volt."

Egészen elképesztő mennyi elmebeteg szaladgál szabadon mióta megszüntették a Pszichiátriai Intézetet...
Törölt felhasználó 2008. 07. 09. 21:54
Előzmény: #2113  Törölt felhasználó
#2114
tetszett volna forradalmat csinálni
Törölt felhasználó 2008. 07. 09. 21:09
Előzmény: #2112  Törölt felhasználó
#2113
kiteszem lábamat pár napra szép hazánkból és mindjárt lemaradok valami nagyjelentőségű eseményről. Energiakrízis, élelmiszerválság, klímaváltozás, gazdasági csőd, anarchia a közigazgatásban és mi foglalkoztatja a magyar közbeszédet? A buzisó.

Értő barátaim véleménye szerint horngábor megveretése szilvási legújabb figyelemelterelő akicója volt. Hétvégén megint kénytelen vagyok egy kicsit nyugatabbra sörözni egy jót, remélem, közben megbuktatjátok kúrcsányit.

tisztelettel
psimon
Törölt felhasználó 2008. 07. 09. 16:11
Előzmény: #2077  Törölt felhasználó
#2112
tényleg, hamarosan megjelennek a szponzorok is, és hirdetik majd nagy öles betűkkel, hogy a gay "hálószobai cuccok" mennyibe kerülnek :)

szegény buzikat nem utálni kell, inkább sajnálni szegényeket :)
különben meg akinek nem a nők tetszenek, az min. ízlésficamos, de inkább hülye:

link

(itt meg kell jegyeznem, hogy a filmekben sokkal jobban néz ki (igen, még ennél is!) igaz, nyilván a sminkesek érdeme ez) és nem egy felkapott monica bellucci, csak egy "mezei" moréna :)

rengeteg ilyen van, stb. stb.

a lényeg, hogy a reneszánsz szobrászok, festők, stb. biztos forognának a sírjukban, ha tudnák, milyen sok homi lett :)
a nekik kijáró jogokat már megkapták, ezért felesleges már ilyen demonstrációkat szervezniük (többet már ne kapjanak...)
amúgy persze le van tojva :)
ha valaki a normális dolgok mellett akar lándzsát törni, tüntessen, demonstráljon ő is :)
Törölt felhasználó 2008. 07. 08. 15:58
Előzmény: #2110  tokos.
#2111

túlreagáltam ezek szerint.

lehet, ilyen egyszerű félreértés húzódik meg a dobálás hátterében is.
tokos. 2008. 07. 08. 15:24
Előzmény: #2109  Törölt felhasználó
#2110
Hát ilyenre nem pazarolnám az időmet, biztos lehetsz benne.

A hozzád hasonló liberális azt jelenti lefordítva, hogy ugyanúgy elkötelezett liberális, mint te is. Kicsit félreérthető volt a mondat, ez kétségtelen.
Törölt felhasználó 2008. 07. 08. 14:47
Előzmény: #2104  tokos.
#2109

ezen ismérv szerint nem hozzám hasonló liberális volt, hanem inkább a klérus ilyen beállítottságú tagjához konvergált. remélem tudsz különbséget tenni aközött, hogy valaki nem dobálja a melegeket és aközött, hogy valaki meleg. Ugye te sem dobáltál?
tokos. 2008. 07. 08. 14:27
Előzmény: #2107  Törölt felhasználó
#2108
OK. Köszi. remélem ez azért nem olyan, mint apósomnál az "amikor majd beáll a szőlő" volt.
Törölt felhasználó 2008. 07. 08. 14:22
Előzmény: #2106  tokos.
#2107
Miután dupláztam egyet, én is hasonlóban gondolkodom. Ja, és a sör el van intézve, a duplázós bulimra meg leszel hívva.

Mindjárt itt is lesz az egyébként, mert az idei évre a tervem az, hogy tizenhatszorozok, és időarányosan most már esedékes nagyon hamar egy duplázás :)
tokos. 2008. 07. 08. 14:15
Előzmény: #2103  Törölt felhasználó
#2106
Én is így csináltam, vagy tíz éve. Megdöbbentem, hogy a leghidegebb téli hónapban fizettem 94nm-re annyit, mint a távfűtésesnél a havídíjam volt 52 nm-re.

Valószínűleg most éves szintenannyit fizetek a 150nm-esre, mint az 52-nm-esre fizettem.

Bár igaz, az ingatlanok áránk különbözetéből futná egy pár évig mindenre...
Törölt felhasználó 2008. 07. 08. 14:11
Előzmény: #2103  Törölt felhasználó
#2105
eddig az elméleti levezetésig már én is eljutottam :)
tokos. 2008. 07. 08. 14:07
Előzmény: #2102  Törölt felhasználó
#2104
Nem egészen, egy hozzád hasonló liberális volt...
Törölt felhasználó 2008. 07. 08. 13:54
Előzmény: #2097  Törölt felhasználó
#2103
távfűtéses lakást oda kell adni pénzért valakinek és venni olyat, amelyet a Te döntésed szerint fűtesz
Törölt felhasználó 2008. 07. 08. 13:53
Előzmény: #2101  tokos.
#2102
próbaképpen, egy katolikus bentlakásos iskolában esetleg?
tokos. 2008. 07. 08. 11:33
Előzmény: #2096  Törölt felhasználó
#2101
Ez szerintem egy kicsit összetettebb, ugyanis nincs az a divat, amelyik miatt homokos lennék, ugyanakkor hallottam már olyanról, aki belement homoszexuális kapcsolatba próbaképpen. Amit valószínűleg nem tett volna meg ha nem kap ekkora körítést az egész homokos mizéria.

Ettől persze ő még nem homokos, csak kipróbálta.

Topik gazda

matgab
4 4 3

aktív fórumozók


friss hírek További hírek