Topiknyitó: matgab 2007. 08. 02. 12:09

politika és társadalom ahogy én látom (2)  

Ismerősömtől...



Személyes találkozónk során egy magas rangú kormánypárti barátunk őszintén mesélt a PÁRT-ról, a 6

főből álló mindent elsöprő hatalmi csoportról (Szili, Szekeres, Veres,

Kiss, Lamperth, Gyurcsány) és a gazdasági döntések hátteréről. És Gál

J.Zoli barátjáról is, aki bár szakközepes érettségije van csak,

egyszemélyben irányítja a magyar sajtót és valójában akkor van lapzárta

a Népszabadságnál, ha Gál J. Zoli rábólint. Nincs annyi időm és erőm,

hogy mindent leírjak. Legyen elég annyi, ha eddig jelentéktelen pondró

porszemnek éreztem is magam, a tegnapi beszélgetés után még annak sem.

Semmik vagyunk. Még csak plebejusok, közkatonák, szorgos hangyák,

rabszolgák sem. Semmik.

Közöltem vele, hogy legszivesebben berontanék a Parlamentbe testemre

tekert 50 méternyi töltényhevederrel, kezemben 1-1darab, a vietnámi

filmekből ismert helikopter géppuskával és mindenkit,mondom MINDENKIT

halomra lőnék. És minden eddigi bűnömet ezzel megváltva a mennyországba

kerülnék, Szent Péter jobbjára.Közvetlenül.

Ő csak nevetett gyermeki hevülésemen. Nem sértően, picit irigykedve.

Mert azt látta bennem, amire ők pont építenek, számítanak. Az idolokba,

igazságba vetett hitet, az álmokat kergető, s ezért minden szar igéretet

elhivő naiv állampolgárt. A választót.

Akinek akarata, véleménye, álmai, céljai, fájdalmai, keserűsége, gondjai

pont senkit nem érdekelnek. Legfőképp azokat nem, akiket választhat,

akiket megszavaz."
Rendezés:
Hozzászólások oldalanként:
matgab 2008. 08. 22. 11:19
Előzmény: #2154  matgab
#2160
érdekes ez a grúz válság is.
Fene erősen kiállunk emeltt a Szakasvili mellett...

Nyugat és izraeli barát elnök...Hogy a francban van már megint, hogy ahol háború van, ott megjelenik a háttérben ez a pici ország és ott pöszmékel a nagy USA-val a háta mögött?

Mi meg persze Eörsi (ősi magyar) Mátyással kirohanunk és zihálva hörgünk, hogy ott írtják a grúz népet...Én azért kiváncsi lennék, hogy ki is írtott kit, hiszen ha jól tudom orosz többség van és a grúzok indítottak támadást.
Akkor most ki is volt az agresszor ki ellen?

Persze az oroszoknak tökös vezetőik vannak és nem hagyják magukat a saját érdekterületükön lövetni...Megvédik magukat ésérdekterületeiket...

Az USA persze mehet megvédeni az irakiakat vagy az afgánokat önnön maguktól, az meg nem számít, hogy azóta is minden nap robbantanak Irakban, de legalább már nem az aljas Szaddam vezetése alatt nyögnek és mellesleg az amcsi olajcégek is lefölözhetik az iraki olajmezők hasznát...Így meg már nem is olyan lényeges az az 1 millió iraki aki azóta meghalt, hiszen a gonosz Szaddamot is halálra ítélték jogosan 120 ember megöletése miatt. Igaz, hogy akkor rend volt az országban és nem robbantottak minden nap, de most már az isten adta iraki népnek is megadatott a demokrácia gyönyöre...Legalábbis azoknak,akiket nem robbantanak fel...

De térjünk vissza grúziára...
Hogy került oda már megint izrael? Talán ott is ...?
Jogos önvédelemből? És az USA és az EU jogosan felháborodik. Mit keresnek ott orosz csapatok? ENSZ megfigyelő oroszokat bombáztak a grúz csapatok...Ejnye bejnye ti terrorista orosz ensz megfigyelők! Hogy mertek védekezni?

Hogy mernek az orosz csapatok beavatkozni ez ellen a jogos bombázásá ellen?
Bezzeg ha amerikai katonákat lőnek Irakban vagy Afganisztánban, akkor azok terroristák...Pedig azok nem is ENSZkéksapkások ott a Közép - Keleten, ugye...?

De az egész politikai elitünk ismét teljes mellszéleséggel kiáll az oroszok ellen...
Hát sajnos ezért nem állok ki én teljes mellszéleséggel a fidesz mellett, mert ilyen esetekben ők is egy vonalban állnak vállvetve küzdenek a maszop-szadesz bagázs mellett...
Törölt felhasználó 2008. 08. 22. 11:16
Előzmény: #2158  pampa
#2159
sajnálom pampa. minden kisiskolás tudta, hogy egyik nagy párt sem bontotta ki teljesen az igaságot. egyedül te szoptad be a politikusi ígéreteket. és ezen a téren nem látok javulást esetedben
pampa 2008. 08. 22. 11:11
Előzmény: #2157  Törölt felhasználó
#2158
Miért? GY.F. szavait lehetett másképpen érteni mint ahogyan ő akkor előadta?
Ne próbáld már bemagyarázni nekem,hogy én vagyok a buta mert nem értettem meg,hogy mit mod a M. E.-ök.
Ne magyarázd félre,akkor ő HAZUDOTT.és mivel akkor még nem volt párt kötődésem ezért az alapján rosszul döntöttem.

Leegyszerűsítve becsapott és kicsalta a szavazatomat.
Ez a civil életben szélhámosság és büntetendő.

A politikában sajnos nem.

Ez sem az én hibám.

Törölt felhasználó 2008. 08. 22. 11:03
Előzmény: #2156  pampa
#2157
jaj, pampa. szövegértési képességről ne oktasson olyan játékos, aki egyedüliként szopta be a váasztási ígéreteket.
pampa 2008. 08. 22. 10:58
Előzmény: #2155  Törölt felhasználó
#2156
Ezekszerint te nem értetted az írás lényegét.
Törölt felhasználó 2008. 08. 22. 10:53
Előzmény: #2154  matgab
#2155
matgab, ezek szerint jópofa dolog volt bevonulni 68-ban? komolyan nem értelek: hogy a fenébe kérhetsz számon egy jogos bocsánatkérést?
matgab 2008. 08. 22. 10:40
Előzmény: #2153  matgab
#2154
Érdekes dolog ez a bocsánatkérés Hitlertől...Ja, bocsánat Hillertől...

Tehát úgy kezdfődött az egész, hogy mi magyarok bevonultunk az ősi Csehszlovákia területére...

Nem előzte ezt meg közvetlenül a SZU ösztökélése...
Kiváncsi lennék, ha az USA ma előírná nekünk, hogy menjünk irakba, akkor a mai magyar tökös kormány mit is reagálna rá? Persze, hogy mennénk, akár igazunk van, akár nincs.

Meg aztán azért is érdekes ez a bocsánatkérés, mert nem is olyan régen a Benes dekrétumokért nemhogy nem kértek elnézést csehszlovák barátaink, de még meg is erősítették azokat.

És akkor még arról nem is beszéltem, hogy ma Szlovákiától bocsánatot kérni Prágáért?? Kedves Hiller úr (?), Prága az ma Csehország fővárosa, tehát ne a szlovákoktól kérjen Prága miatt elnézést...
Ja, hogy ma már nincs is Csehszlovákia??? 100 évvel ezelőtt sem volt...Hogy is hívták akkoriában ezt a színszlovák területet?? De nem is olyan sokáig, max 10 évszázadig volt ez ősi magyar föld...
De mit is jelenthetne ez az ilyen jött-ment Hiller familiáknak, akik csak alig 150 éve költöztek erre a szép vidékre?

Hogy aztán az 1919-ben hatalomra jutott ősei a magyar királyság pénzén fegyverezzék fel a szlovák és román szabadcsapatokat, fegyverezzék le a magyar hadsereget, hogy utána ebek harmincadjára adja az országot idegen népeknek...

Igen bocsánat...Mi magyarok vagyunk a bűnös nép...Mindig is azok voltunk és mindenkitől elnézést kérünk, akitől valaha is kértünk igényeltünk valamit, vagy ne adj isten megpróbáltuk megvédeni magunkat tőlük...

Bocsánat kedves török birodalom, hogy fel mertünk tartóztatni Nándorfehérvárnál - opsz bocsánat az ősi Belgrádnál, bocsánat kedves osztrákok, hogy 1703-tól és 1848-ban zargatni mertünk titeket mindenféle jogtalan kéréssel és hátráltattunk kirablásunkban...
Elnézést kérünk román barátainktól is, hogy nem adtuk oda már 1526-ban Erdélyt számotokra, egyetlen mentségünk, hogy akkor még nem is létezett államotok...

Bocsánatot kérünk a Szovjetuniótól, hogy 1956-ban ide kellett rendelniük az fele hadseregüket, mert itt néhány renegát rebelliót csinált.
És mindenekelőtt bocsánat a zsidóktól mert csak őket érte a 2. VH alatt bármiféle sérelem és megtorlás...Meg amúgy is őtőlük mindig bocsánatot kell kérnünk, hiszen ha már bocsánat, akkor őtőlük mindenkinek bocsánatot kell kérnie, aki Egyiptom óta velük együtt próbált élni...

Szóval bocsánat , hogy itt élünk mi is ezen a bolygón és szívjuk az itt lévő levegőt és vizet iszunk, amikből egyre kevesebb van a földön...
Bocsánat többet nem fordul elő!
matgab 2008. 08. 21. 16:53
Előzmény: #2152  Törölt felhasználó
#2153
gondolod, hogy én nem pukizok nekik vissza?? :)
Törölt felhasználó 2008. 08. 21. 16:42
Előzmény: #2151  matgab
#2152
"nyugdíjasok között szlalomban lehet közlekedni."

Ja. és némelyik a víz alatt pukizik.
matgab 2008. 08. 21. 16:37
Előzmény: #2150  matgab
#2151
Ma a magyar gdp 0,2-0,3%-át költik sportra, míg a fejlettebb államok 2-3%-át (a nagyobb GDP-jüknek)..

Az USA-ban egy ksivárosban is van 20-30 uszoda, ahová fillérekért lemehetsz úszni, egy sávban egyedül.
Nálunk meg a nyugdíjasok között szlalomban lehet közlekedni.
Ha nincs tömegsport, akkor az élsportnak nincs bázisa ahonnan meríthet.

Ma Magyarországon semmi (jó ) nem működik, miért pont a sport működne?

Inkább az a csoda, hogy eddig ilyen mértékben szállították haza az érmeket az olimpikonok.
Gyakorlatilag most kezdene olimpiázni az a nemzedék, akivel már nem törődött az állam (80-as évek vége), akinek a fizikai-szellemi neveltetésére, egészésgére nem szántak pénzt.

A sportban csak annyi a különbség az oktatás vagy az egészségüggyel szemben, hogy itt viszonylag gyorsan (15 év) és viszonylag pontosan, egyszerűen le lehet mérni az ország teljesítményét...

A másik topikban mondták 1952-t, Helsinkit.
Igen , akkor pontosan ott volt a 30-as 40-es évek nemzedéke, akik 45-ben a romokból újjáépítették az egész országot pillanatok alatt, mert volt hozzá kellő moráljuk, kitartásuk, hitük és szívósságuk.
És nem azért mert 52-ben annyira jó volt a rendszer...
Más kérdés, hogy a kádár rendszer az ifjúsággal sokkal jobban törődött (pozitív értelemben) mint a mai droglegalizálós, magára hagyós rendszer.

Egészségügy:
Egy kiemelt kórház egyik osztályát 1,5 nap alatt lehet elérni telefonon...
Ha az egészségügyet közvetítené a TV sokkal rosszabbul állnánk.

A média közben harsog a hülye tüzijátéktól, amire aztán tényleg nincs szükség , hogy milliárdot költsenek.
Máltán 2 órás (!) tüzijátékot közadakozásból 50.000 EUR-ból csinálnak, ahol több és különlegesebb rakéták voltak, mint a Bp-n. Ráadásul ott minden faluban tüzijátékoznak (aminek szintén nincs értelme, de ez legyen az ő gondjuk...). De nem milliárdból , hanem néhány millióból csinálják...
A politikusok verik a nyálukat: itt a gombocska, ha bármi gond van azonnal le lehet állítani...

Főleg úgy, hogy ameteorológia semmi gondot nem jelzett előre...Így könnyű pofázni..Főleg egy olyan dolog miatt, ami már bekövetkezett és akkor nem védekeztek...
Most majd jön egy olyan eset , amire szintén nem gondoltak előre, de majd jövőre figyelnek rá...

Szerintem leginkább valami BKV tömegbaleset lesz, de lehet akármi más is...Valami ahonnan elspóroltak egy kis pénzt...

matgab 2008. 08. 08. 14:09
Előzmény: #2149  matgab
#2150
Ja, tegnapelőtt nem nagyon hallottam volna, hogy a média nagyon megemlékezett volna az aug. 6.-i Hiroshima elleni amerikai terrortámadásról...

Lehet, hogy csak az olimpia hírei nyomták el a megemlékezés híreit...

Holnap meg Nagasaki áldozatai előtt tehetünk egy főhajtást...
matgab 2008. 08. 08. 14:06
Előzmény: #2148  matgab
#2149
Görög tapasztatok:
Hát sokat romlott ez az ország is az utóbbi 4-5 évben...
Mondjuk annyival jobb ott, mint itt, hogy van tengerpartjuk ahová ömlenek a turisták és hozzák a pénzt...
Meg a vendéglátáshoz is jobban értenek , mint a magyarok.
A globálkapitalizmus, vagy uzsoracivilizáció ide is erősen betetette már a lábát, jól felnyomták az árakat, és minden közösségi jószágot megpróbálnak fizetőssé tenni, privatizálni...
Meg talán a boltokban található élelmiszerek minősége egy picit jobb, mint itthon, ami azért elég meglepő, ha tudatában vagyunk annak, hogy évszázadok óta mezőgazdasági ország vagyunk...
.
Ja meg temészetesen az utak, dehát a demszkiékkel senki nem vetekedhet ezen a területen...
.
Mondjuk számomra Görögo. legnagyobb rejtélyét mindig az jelenti, hogy ezt a csatornázási sz@rságot, hogy miért nem tudják több évtized alatt megoldani, akár EU-s pénzekből, akár sajátból?!?
.
A második legnagyobb rejtély, hogy a reptereken hogy tudnak akkora káoszt okozni, ami magától sztem ki sem alakulna, ha a görögök nem tudatosan gerjesztenék...
.
Mondjuk a magyar utazási irodákat sem kell félteni. Kinti képviselőjük szerint ez a magánlégitársaság még soha nem indult el időben. De ezért nem az iroda a felelős, hanem a görög kiszolgálószemélyzet, meg a légitársaság, aki már Ferihegyen is késében van...Ja és ki kötelezte őket, hogy ezekkel kell reptetni az utasokat?
A másik amit megtudtunk az idegenvezetőtől, hogy a magyar utazási iroda semmi rossz dologért nem felelős. Hiszen nem tehetnek róla.
.
Csak repjegyet szabad venni, akkor jár jól az ember...
matgab 2008. 07. 17. 12:54
Előzmény: #2147  tokos.
#2148
és akkor azt még bele sem vetted, hogy ha nem vagyok itthon, akkor még tőzsdézni sem vagyok képes...
Ma jól megshortoltam az otp-t, látszik is rajta...
tokos. 2008. 07. 17. 12:37
Előzmény: #2146  Törölt felhasználó
#2147
Émmeg arra gondoltam, hogy kiszámolta, ha elmegy nyaralni, a nagyon olcsó nyugat-európai országokban a napi kiadásokon (kaja, rezsi, ruházkodás, szórakozás, stb.) többet takarít meg, mint az appartman, és a kiutazás ára, így nála ez egyfajta gazdasági "kényszer".

Persze lehet, hogy csak megteheti, mert jó munkahelye van, ahol sokat fizetnek, de dolgozni se nagyon kell, mert elmegy nélküle is egy nyáron át ...
Törölt felhasználó 2008. 07. 17. 10:05
Előzmény: #2145  tokos.
#2146
utazó nagykövet. aki a világ jó hírét kelti Magyarországon. megyó komplementere
tokos. 2008. 07. 17. 10:00
#2145
Vagy az egész nyarat külföldön töltöd?
Törölt felhasználó 2008. 07. 16. 21:28
Előzmény: #2141  Törölt felhasználó
#2144
úgy érzem, matgabnak tucatszám lehetne adni a balek pólót. kicsit megmozdul (autózik, vásárol mindegy is mit), már adhatnám is neki nagy felárral.

ne feledd AKS, viszonteladólat is kiszolgálok.
Törölt felhasználó 2008. 07. 16. 19:26
Előzmény: #2142  matgab
#2143
tudtok a kötözködésen túl valami eredetit is produkálni? :)
na, tessék szépen kezet fogni! :)
levezetitek a feszkót, mi? :)
bár sztem így a végén csak több feszkó marad meg :)
inkább a jó dolgokkal foglalkozzatok az életben :)
vagy ahogy a sziciliai bevandorlók mondják amerikában:
now go and eat pussy :)
/bár állítólag azok a hülye amcsi g.i.joe-k, akik elterjesztették róluk, hogy macskát esznek, valójában nyúzott nyulak prémjét látták, amire azt hitték, macska/
na megyek is, wazz :)
matgab 2008. 07. 16. 18:45
Előzmény: #2140  Törölt felhasználó
#2142
mondjuk én is kíváncsi lennék, hogy mit nem érzel dugónak.
Speciel én amikor 1/2 óra alatt érek el a Köztelek utcától a Kálvin térig azt már dugónak nevezném. Persze lehet, hogy fretek neked minden olyan nagyszerű, hogy ezt sem nevezed dugónak...
Törölt felhasználó 2008. 07. 16. 18:44
Előzmény: #2139  matgab
#2141
"megkarcolni a lökhárítóját, lúzerség. "

vigyázz, Matgab, mert Fretek épp most sóz Rád egy BALEK feliratú pólót :)

Fretek, Te neten árulsz? Ilyen agresszív marketinget is bevetsz? :)

Topik gazda

matgab
4 4 3

aktív fórumozók


friss hírek További hírek