Topiknyitó: matgab 2007. 08. 02. 12:09

politika és társadalom ahogy én látom (2)  

Ismerősömtől...



Személyes találkozónk során egy magas rangú kormánypárti barátunk őszintén mesélt a PÁRT-ról, a 6

főből álló mindent elsöprő hatalmi csoportról (Szili, Szekeres, Veres,

Kiss, Lamperth, Gyurcsány) és a gazdasági döntések hátteréről. És Gál

J.Zoli barátjáról is, aki bár szakközepes érettségije van csak,

egyszemélyben irányítja a magyar sajtót és valójában akkor van lapzárta

a Népszabadságnál, ha Gál J. Zoli rábólint. Nincs annyi időm és erőm,

hogy mindent leírjak. Legyen elég annyi, ha eddig jelentéktelen pondró

porszemnek éreztem is magam, a tegnapi beszélgetés után még annak sem.

Semmik vagyunk. Még csak plebejusok, közkatonák, szorgos hangyák,

rabszolgák sem. Semmik.

Közöltem vele, hogy legszivesebben berontanék a Parlamentbe testemre

tekert 50 méternyi töltényhevederrel, kezemben 1-1darab, a vietnámi

filmekből ismert helikopter géppuskával és mindenkit,mondom MINDENKIT

halomra lőnék. És minden eddigi bűnömet ezzel megváltva a mennyországba

kerülnék, Szent Péter jobbjára.Közvetlenül.

Ő csak nevetett gyermeki hevülésemen. Nem sértően, picit irigykedve.

Mert azt látta bennem, amire ők pont építenek, számítanak. Az idolokba,

igazságba vetett hitet, az álmokat kergető, s ezért minden szar igéretet

elhivő naiv állampolgárt. A választót.

Akinek akarata, véleménye, álmai, céljai, fájdalmai, keserűsége, gondjai

pont senkit nem érdekelnek. Legfőképp azokat nem, akiket választhat,

akiket megszavaz."
Rendezés:
Hozzászólások oldalanként:
Törölt felhasználó 2008. 07. 16. 18:39
Előzmény: #2139  matgab
#2140
álló kocsiba belerombolni, nos annak van bája. megkarcolni a lökhárítóját, lúzerség. kíváncsi lennék, mi az a gépjárműszám, amelyet nem éreznél dugónak:)))
matgab 2008. 07. 16. 18:05
Előzmény: #2138  Törölt felhasználó
#2139
nem mentem bele, csak megkarcoltam a lökhárítója csücskét...Az azért nem ugyanaz...
Törölt felhasználó 2008. 07. 16. 17:44
Előzmény: #2134  matgab
#2138
jól értem, hogy álló autóba mentél bele? ritka nagy bravúr. tényleg nehéz lehet neked közlekedni. bárhol is vagy
Törölt felhasználó 2008. 07. 16. 17:43
Előzmény: #2134  matgab
#2137
Matgab, Te olyan vagy, mint Ganxsta Zolee :)

"a pénztárcámba' 2 ronggyal kevesebb van, megúsztam, mázli volt, folytatom az utam..."

nem rappelsz beszámolóírás közben? :)

"Megfordulok ki a zsákutcából,

...

Nem is sikerült -elmenni mellette. Meghúztam egy kicsit az autójukat...

Betétlap stb. megint fél óra. Na indulok, de úgy körbe kell menni, ahhoz, hogy 300 méterrel odébb parkoljak,..."

akár hiszed, akár nem, ez nem fikázás, csak így asszociál az agyam... :)

jó nekem, mi, hogy mindent lazán veszek? :) röhögök a moslék-országon :) mi vagyunk a törpe-fejűek :)
matgab 2008. 07. 16. 17:08
Előzmény: #2135  Törölt felhasználó
#2136
Hárman mennénk. Jól van.
Törölt felhasználó 2008. 07. 16. 17:02
Előzmény: #2134  matgab
#2135
matgab,
minek neked egyágyas, hát a kedvesed hogy van? nélküle mentél??
matgab 2008. 07. 16. 16:52
Előzmény: #2133  Törölt felhasználó
#2134
welcome back in Hungary...
Ettől az országtól kész vagyok!

Egyrészt két napom azzal töltöttem, hogy egy szar last minute utat összevadásszak! Nem működik az , hogy last minute, már az utazás előtt 2 héttel szinte képtelenség last minute-hez jutni...Pedig ott hirdetik az interneten mindegyik utat..Akkor minek hirdetik, ha nincs is?!?

Aztán miután nagy nehezen találok utat és megállapodok az irodával, hogy akkor OK, viszem a pénzt. Ezek után negyed órával az utazási irodák felhívnak, hogy bocs, mégsincs már meg az út.

Na , nagy nehezen sikerült, visszakonfirmálta egy iroda az egyik utat. Azt mondanom sem kell, hogy nem a saját útjukat ajánlották, hanem egy olyan társaságét, akivel már előtte beszéltem és ők azt mondták, hogy nem tudják megoldani ezt a problémát.

Bevágódok a céges autóba, hogy befizessem kp, az utat. Az utazási irodás csaj, természetesen nem tudta rendesen elmondani, hogy merre vannak. Bekeveredtem a Kálvin tér- Fővám tér közé. Minden út lezárva, minden utca zsákutcásítva.
Iszonyat dugó (Barcelonával ellentétben itt ilyenkor is van dugó, mikor mindenki a Balcsin van) .

Na nem itt állok meg, gondoltam, mert nem volt hely. Megfordulok ki a zsákutcából, persze mivel mindkét oldalon állnak- a tilosban az autók- ezért nem lehet normálisan kihajtani az utcából.
A tetejébe még odaállt a kereszteződés közepébe(!) egy közterületfelügyeletes autó, hogy véletlenül se lehessen elmenni mellette, közben kerékbilincsezi a többit autót, hogy nehogy má'n el tudjanak menni onnan, ahonnan akadályozzák a közlekedést...

Nem is sikerült -elmenni mellette. Meghúztam egy kicsit az autójukat...

Betétlap stb. megint fél óra. Na indulok, de úgy körbe kell menni, ahhoz, hogy 300 méterrel odébb parkoljak, hogy ki kell menni az Üllői útig az összes lezárás miatt. Üllői úton vissza befele 1 óra az út...

Leparkolok , be az utazási irodába. Ott kiderül, hogy az egy ágyas apartman sokkal drágább, mint a 2 ágyas apartman (összesen)... Ezt a magyar árképzési módszert soha nem értem...

Mondom , akkor kérnék inkább kétágyasat, ha az olcsóbb, mint az egy ágyas. Na , azt nem lehet, ha egyedül akarom igénybe venni.

Utána már röpke újabb 1 óra alatt sikerül eljutni odáig, hogy egy utazást lefoglaljak...

Csoda, hogy nem pörög semmi Mo-n csak a bürokrácia?
Törölt felhasználó 2008. 07. 16. 00:15
Előzmény: #2132  Törölt felhasználó
#2133
legyünk topon :)
Törölt felhasználó 2008. 07. 10. 21:33
Előzmény: #2130  prfecó
#2132
mi az, beléd költözött Karinthy szelleme? :) a Neville Chamberlain-féle "hagyj békén!" poénjára utaltam...

no nem mintha vicces lett volna a megjegyzésed :)

inkább sír az ember, mint nevet rajta...

különben ha az egész 2. vh. csak (zsidó) konspiráció, és mind AH, mind az USA mögött zsidók álltak, akkor miért várt 1941-ig az USA a belépéssel? casus bellit találtak volna hamarabb is, nem kellett ahhoz Pearl Harbour... az 1. vh.-ba is csak 1917-ben léptek be, lényegében a végén. nekem inkább tűnik reálisank a be nem avatkozás külpolitikája, márpedig mind2 esetben uazok voltak a körülmények, vagyis nagyon bénán irányíthatták azt az USA-t azok a fene nagy zsidó hatalmasságok...
csak eszembe jutott...
Törölt felhasználó 2008. 07. 10. 21:20
Előzmény: #2130  prfecó
#2131
Amit egy másik fórumban írtál le az úriemberről, az méltatlan hozzád, kedves fecó. Gondolkoztam, hogy hasonlót üzenek neked rokonaidra cserélve a szereplőket, de nem süllyedek a szintedre.
Azért gondold végig, mit szólnál hozzá, ha mégis megtenném.

Ettől függetlenül szép estét kívánok neked.
prfecó 2008. 07. 10. 20:43
Előzmény: #2129  Törölt felhasználó
#2130
buxi által feltett képből is lehezt látni , egy ártatlan jó szívű vezető ,............... )) megpróbálta megoldani az endlösungot , de rossz emberek nem hagyták a megvalósítást ))

buxi Te fajvédő!!!!!!!!
kinnt voltál Orosz Józsi mellett ? biztos te voltál a tanu a megverésnél:-)))
Törölt felhasználó 2008. 07. 10. 20:06
Előzmény: #2128  Törölt felhasználó
#2129
Kicsi Matgab! :-) link
Törölt felhasználó 2008. 07. 10. 19:58
Előzmény: #2127  tokos.
#2128
csak minket (engem) az zavar, hogy egész jelentéktelen városokat remekül feltuningolnak, miközben a tényleg csodálatos fekvésű budapestből csak a töredékét hozza ki a városvezetés. (kevésbé eufemisztikusan fogalmazva: európa egyik legszebb fekvésű fővárosát lakhatatlan-élhetetlen leprateleppé züllesztette a liberálkomcsi maffia)
tokos. 2008. 07. 10. 19:51
Előzmény: #2125  Törölt felhasználó
#2127
Hát mondjuk két dolog tartozik ehhez, Magyarország télleg elég lepra hely, az, hogy tőlünk keletebbre még leprábbak vannak, sajnos sovány vigasz.

Ugyanakkor Spanyolországtól sem kell hanyattesni, az első benyomásik biztos szépek, aztán utána rájön az ember, hogy ott is sok probléma van.

Valamikor a régebbi kollégáim csodáltak valami döbbenetes bombázót egyszer, aztán a nagy nyálcsöpögés közepette az egyik sokat tapasztalt csak annyit mondott, hogy na ezt is unja már valaki.

Vagy más aspektusból megközelítve: ez is büdöset sz@rik.
tokos. 2008. 07. 10. 19:44
Előzmény: #2120  matgab
#2126
Valószínűleg nyaralnak a spanyolok, azért nincs dugó. Most egyébként Budapest is elviselhetőbb, mert a nép otthagyta, pl. te sem dugítod el :-).

Én mikor arra jártam, megdöbbentem, hogy még az egész kis városokban is akkora forgalom volt, hogy ihajj. Minden irányban, mint az őrűttek, csak mentek. Ráadásul, ott, mint a legtöbb déli városban, a legfontosabb közlekedési eszköz a duda. Az autók 50%-a törött (vagy legalábbis horpadt), el nem tudtam képzelni, hogy idegenként megúszom azt a 6000 km-t, amit ott vezettem. Aztán végül csak megúsztam.

Amúgy annyit nem dugultam életemben, mint Spanyolországban, igaz nem Barcelonában, hanem Madridban.
Törölt felhasználó 2008. 07. 10. 14:10
Előzmény: #2123  Törölt felhasználó
#2125
Csodálkoztam volna, ha matgab élménybeszámolója nem a "bezzeg itt még a fű is zöldebb, bezzeg Budapest, bezzeg Mo. seholsincs" konklúzió mentén íródott volna.
Sőt, hozzáteszem, hogy Barcelonában nem a Gyurcsány kormány regnál, bezzeg ...
Törölt felhasználó 2008. 07. 10. 14:04
Előzmény: #2120  matgab
#2124
matgab

bírom, ahogy idegenben mindig, minden szépet megtalálsz. Azt is, hogy módodban áll ezt sokszor megtenni. Jó, hogy van nekünk egy Magyarországot turista szemmel néző, elfogulatlan kritikusunk. Van itt valami, ami neked is tetszik? A turulon kívül, persze.
Törölt felhasználó 2008. 07. 10. 13:50
Előzmény: #2120  matgab
#2123
matgab, azt írod:

"Barcelona Bp méretû város, de minden zöld..."
"Nincsenek közlekedési dugók! Pedig sztem több az autó..."

és még sok szép dolgot
elgondolkodtam rajta, mert itt sem ártana kevesebb autó, közben ezt találtam:

"Az autók kipufogógázaiból a levegőbe kerülő szerves vegyületek nyáron a napfény és a hő hatására reakcióba lépnek a levegőben lévő nitrogén-oxidokkal, és ózon keletkezik. Fotokémiai szmognak nevezzük ezt a légköri jelenséget. A talajközeli ózon képződése különlegesen nagymértékű Rómában, Milánóban, Barcelonában és Athénban, ahol bevett szokás nyáron, hogy egyik nap csak a páros, rákövetkező nap pedig a páratlan rendszámú autókat engedik be a városba."
link

szerintem ezt itt is be kéne vezetni:)
szégyen hogy mi, magyarok képtelenek vagyunk olyan szép várost csinálni Bp-ből mint amilyen Barcelona, de ez mindenkin múlik

sajna van egy olyan érzésem, hogy ha Demszky (vagy bárki más!) előállna ilyen ötlettel, az csak újabb ürügy lenne tojást dobálni és hidakat lezárni
Törölt felhasználó 2008. 07. 10. 13:28
Előzmény: #2120  matgab
#2122
Csak egy hasonlóságot vélek felfedezni Bp-tel leírásod alapján, kis különbséggel...

...hogy itt nem a tengerpart homokos, hanem a körút...
;-)

(Jó nyaralást, hamarosan érkezünk mi is...)
Törölt felhasználó 2008. 07. 10. 13:08
Előzmény: #2120  matgab
#2121
Üdv!

csak megerősíteni tudom, "Vásszelóná" az egyik legtutibb nagyváros Európában, pedig én svájc-fanatikus vagyok :) a katalánok amúgy is fajábbak, mint a spanyolok :)
sokan mondják még ezt különben B-ról...
azt mondjuk nem tapsztaltam, hogy olyan spotbillig (olcsó) lenne, de könnyen lehet, hogy ott is egymást érik a kiárusítások (no meg a HUF is erős...)
/elég brutál dolgokat tudnak a Lagerauskauf meg Sommer/Winterschlussverkauf címkével művelni ojrópa szerencsésebb területein, így simán lehet összességében olcsóbb is az élet, mint nálunk - ami különben döbbenet. a lakhatást inkl. rezsi leszámítva szinte mindenben jobban jössz ki, bár az ingatlanokat DE-n kívül csak Tenerifén sasoltam komolyabban - komolyan mondom, megéri ott letelepedni egy (korai) nyugdíjasnak/

viszont a diszkók és egyéb éjszakai szórakozóhelyek előtt ált. nagy a kosz, nincs elég (feka) takarító :) + ha bemész egy burger kingbe vagy mekibe, csak pislogsz, hogy milyen redvás minden ("picit" görög fílingem volt :)

az sajna tény, hogy nem igaz: mindenütt jó, de legjobb otthon :)
valójában sok helyet lehetne említeni, ahol jobb :)
bpest is büdös patkányváros :)
a patkányírtók meg késnek :)

jó szórakozást! :)

Topik gazda

matgab
4 4 3

aktív fórumozók


friss hírek További hírek