Topiknyitó: matgab 2007. 08. 02. 12:09

politika és társadalom ahogy én látom (2)  

Ismerősömtől...



Személyes találkozónk során egy magas rangú kormánypárti barátunk őszintén mesélt a PÁRT-ról, a 6

főből álló mindent elsöprő hatalmi csoportról (Szili, Szekeres, Veres,

Kiss, Lamperth, Gyurcsány) és a gazdasági döntések hátteréről. És Gál

J.Zoli barátjáról is, aki bár szakközepes érettségije van csak,

egyszemélyben irányítja a magyar sajtót és valójában akkor van lapzárta

a Népszabadságnál, ha Gál J. Zoli rábólint. Nincs annyi időm és erőm,

hogy mindent leírjak. Legyen elég annyi, ha eddig jelentéktelen pondró

porszemnek éreztem is magam, a tegnapi beszélgetés után még annak sem.

Semmik vagyunk. Még csak plebejusok, közkatonák, szorgos hangyák,

rabszolgák sem. Semmik.

Közöltem vele, hogy legszivesebben berontanék a Parlamentbe testemre

tekert 50 méternyi töltényhevederrel, kezemben 1-1darab, a vietnámi

filmekből ismert helikopter géppuskával és mindenkit,mondom MINDENKIT

halomra lőnék. És minden eddigi bűnömet ezzel megváltva a mennyországba

kerülnék, Szent Péter jobbjára.Közvetlenül.

Ő csak nevetett gyermeki hevülésemen. Nem sértően, picit irigykedve.

Mert azt látta bennem, amire ők pont építenek, számítanak. Az idolokba,

igazságba vetett hitet, az álmokat kergető, s ezért minden szar igéretet

elhivő naiv állampolgárt. A választót.

Akinek akarata, véleménye, álmai, céljai, fájdalmai, keserűsége, gondjai

pont senkit nem érdekelnek. Legfőképp azokat nem, akiket választhat,

akiket megszavaz."
Rendezés:
Hozzászólások oldalanként:
Törölt felhasználó 2008. 07. 07. 16:30
Előzmény: #2059  Törölt felhasználó
#2060
vannak tehát párhuzamos életek?
Törölt felhasználó 2008. 07. 07. 16:20
Előzmény: #2058  Knight Tyris
#2059
ui: a tudományos életben a kérdés megválaszolására az ikervizsgálat egyértelmű, tehát e tekintetben nincs több vélekedés a tudományban (az arányokban lehet).

Knight Tyris 2008. 07. 07. 16:15
Előzmény: #2056  Törölt felhasználó
#2058
Őrülten önző vagy :o) :o) :o)

ui: azt a mondatom kijelentőnek szántam a sokfajta vélekedés miatt.
Törölt felhasználó 2008. 07. 07. 16:05
Előzmény: #2055  Törölt felhasználó
#2057
Bocsánat, KT-nak címeztem a láthatta volna megjegyzést ...
Törölt felhasználó 2008. 07. 07. 16:04
Előzmény: #2052  Törölt felhasználó
#2056
Mindenki utálná a buzikat, ha tudnák, hogy "miattuk" vannak a világon szexi nők?

Vagy ki mit választana:
1. nincsenek buzik - de csak ronda nők vannak
2. vannak buzik - és vannak jó nők

Nálam egyértelmű.

Megjegyzem, abuzikat nem érdeklik a jó nők, tehát több jut nekem :)
A világ legjobb üzlete...tényleg nem tetszik nektek?
:)
Törölt felhasználó 2008. 07. 07. 16:03
Előzmény: #2053  Törölt felhasználó
#2055
Az az igazság, hogy ritkán olvasom ezen topicokat (főleg nem visszafelé), ilyen melegben pláne, gutaütés elkerülése végett...:))

Szóval nem láttam, de jó tudni, hogy vki informál is...
Törölt felhasználó 2008. 07. 07. 15:56
Előzmény: #2048  tokos.
#2054
Ez a nem lehet gyerekük, tehát nem örökíthetik / biztosan rendellenes a dolog téma úgy látszik örök...

A másik részéhez:

A genetikai rendellenesség, a genetikai állományban jelen lévő hiba.
A fejlődési rendellenesség, a magzat fejlődése során, a genetikai állomány "megvalósulásakor" különféle okokból létrejött hiba.

A genetikai öröklődik, a fejlődési rendellenesség nem (feltétlenül). A fejlődési rendellenesség általában környezeti hatás következménye (fertőzés, mérgek, gyógyszerek stb...), ismétlődhet is, halmozódhat is, de nem a génállományban kódolt, vagy az csak egy faktor a sokból. Az előfordulás ebben az esetben nem a genetikától függ, hanem pl. a méreganyag hatásától és előfordulásától. Ahol van méreganyag, több lesz a rendellenesség.

Apricot példája is inkább fejlődési rendellenesség általában (bár van kisebb mértékű eset, ami genetikai).

De a vérzékenységről eszembe jutott egy másik példa az evolúciós szemlélet bemutatására:

Egy másik, genetikailag öröklődő betegség a sarlósejtes anaemia (vérszegénység).

Elég komoly betegség, nem megyek bele.

Mégis, van ahol ez igen elterjedt: ahol a malária kórokozója előfordul, ugyanis az nem szereti a sarlósejtes vértesteket.

Tehát, első látásra itt van egy durva betegség. Hogy lenne ez előny? Akkor ha egy még halálosabb betegség ellen "védelmet" jelent.

Klasszikus példája annak, hogy genetikailag a változatosság a túlélés záloga, még akkor is ha sok "hiba" jön létre közben, ami jelenleg nem nyújt semmit (sőt lehet hogy később sem lesz előnyre váltható).

Az emberiségre a legjobban látható evolúciós nyomást a malária fejtette ki a múltban.

Ennek következtében az olyan genetikai rendellenességek, mint a sarlósejtes anaemia, vagy a thalassaemia előnnyé váltak, és lehetővé tették a túlélést, maláriával fertőzött területen.

Extrém körülmények között, lehet, hogy az emberi faj a túlélését köszönheti ezeknek a rendellenességeknek, és aztán elvándorolva más kontinensekre, előtérbe kerülhet a "normális" vérsejt, a genetikai betegséget evolúciós "raktárba" helyezve. De a raktárban ott van, sok más rendellenességgel együtt, mert sosem tudni mikor fogja a faj fennmaradását jelenteni. (Az evolúció sem tudja, egyszerűen csak véletlenszerűen, minél több rendellenességet hoz létre, kis számban, de fenntartja a fajon belül, mert nem tudni, mikor melyik jelent olyan előnyt majd, ami a túlélést jelenti.)

Törölt felhasználó 2008. 07. 07. 15:53
Előzmény: #2052  Törölt felhasználó
#2053
VRoka, elméletben már levezettem, hogy a génhordozó nőknek termékenyebbnek kell lenniük, hogy kompenzálják ezt a 4%-ot, tehát a gén amellett, hogy a férfiakban hozzájárulhat a homoszexualitáshoz, a nőknél nagyobb termékenységet kell jelentsen :)

KT kérdésére a cikk a válaszban, mindkettő...
de ezt már korábban is olvashattad a fórumon, mert te jelen voltál már a korábbi vitánál.
Törölt felhasználó 2008. 07. 07. 15:46
Előzmény: #2048  tokos.
#2052
Az aug.20-i felvonulásban mi a jó bárkinek?
Valszleg ők sem azért indultak neki, hogy jól megdobálják őket...
De persze alapvetően rosszindulatú/elitélő felfogással ez valóban nehezen fogható fel...

Amúgy érdekességképpen:

link

'A szexuális orientáció génjével az a probléma, hogy a homoszexualitást kódoló génnek hamar ki kellene szelektálódni. Ennek ellenére a modern populációban jelentős számban mégis jelen van. A férfiak mintegy 4%-a kétségtelenül meleg, vagy kisebb százalékban biszexuális. Mivel általában a melegek kisebb valószínűséggel nemzenek utódokat mint a nem melegek, az előfordulási gyakoriság folyamatos csökkenésével a gén kudarcra van ítélve, hacsak nem hordoz valamilyen kompenzáló előnyt. ... Mivel az X-kromoszóma kétszer annyi időt tölt a nőkben, mint a férfiakban, egy a női termékenységre nézve előnyös nemi antagonista gén akkor is fenn tud maradni, ha az a férfiak termékenységére kétszeresen ártalmas.'

Valójában lehet, hogy a 'legjobb nőket' ugyanannak a dolognak köszönhetjük, mint a 'buzikat'... erre varrjál gombot :))
Knight Tyris 2008. 07. 07. 15:45
Előzmény: #2047  Törölt felhasználó
#2051
Mondjuk kezdhetnék a homokosok a törekvésüket ott, hogy nem akarnak polgárt pukkasztani, egyből előre lépnének. Így max még több ellenérzést váltanak ki és megutáltatják magukat azokkal is, akik nem is foglalkoznának velük.

pl. egy ilyen felvonuláson megdobálják őket, meg még el is ítélik őket, meg úgy kell nekik vágják a fejükhöz.
De pl, ha "nyugton maradnának" és mittom én egy moziból kijövő normálisan viselkedő meleg párt vernének meg a másságuk miatt lefogadnám azt ítélné el szinte mindenki, aki megverte őket.

Ennyi. Mert a magánszérát azért a többség tolerálja, de a magánszférs utcára kerülését már nem.

----------

Mondjuk, ha valami természetellenes akkor az egyed szintén el is tűnik, mivel valszeg (akármilyen okból) nem lesz utódja. pl. Két meleg párnak sem lehet egymástól.

Tehát tőlük nincs folytatás, "tolerancia" a részükre.
Ettől függetlenül a hiba bekövetkezhet újra.

Mondjuk még arról sincs a tud. életben sem egyetértés, hogy tényleg genetika e az okozója, vagy pszichológiai okai vannak e, esetleg mindkettő.
Törölt felhasználó 2008. 07. 07. 15:44
Előzmény: #2048  tokos.
#2050
tokos, ha anya kórházba kerülne (ne adj isten) és megtagadnák tőled a felvilágosítást az állapotáról, akkor az nem lenne Neked finom. ugye? hát pl. ezért jó nekik ilyen melegben felvonulni.
Törölt felhasználó 2008. 07. 07. 15:32
Előzmény: #2046  Törölt felhasználó
#2049
matgab topikját megint szétbuzizzuk :)

Bocsánat a megfogalmazásért, éreztem, hogy ez lesz már megint...

tokos. 2008. 07. 07. 15:27
Előzmény: #2046  Törölt felhasználó
#2048
"a hiba és a baleset között pedig ott van a különbség, hogy az adott génkombináció eleve kódolva volt-e az ősökben(ez a genetikai hiba), vagy a fogantatás során/után csúszik el valami (ezt neveztem balesetnek)"

OK, akkor miután igy definiáltuk a dolgokat, nyugodtan tudunk róla beszélgeti.

Csak úgy felmerült bennem a vérzékenység, alighanem egyétértünk, hogy az genetikai hiba, régebben a vérzékeny egyedek valószínűleg nem érték meg a felnőttkort, így a nemzőképes állapotot, mégsem szelektálódott ki.

Szerintem bonyolultabb ez, minthogy azt mondjuk, amit a természet nem preferál, az nincs.

És a homokosokkal kapcsolatban továbbra sem sikerült meggyőzni engem. Függetlenül attól, hogy van-e joguk az utcán mutogatni magukat, vagy nincs, és attól, hogy arra is ráfért volna némi szelekció, aki odamegy dobálózni.

Na mindegy.

És igazából én sem értem, hogy nekik mi a jó ebben a felvonulásban, azon kívül, hogy tudják, irritálhatnak másokat.
Törölt felhasználó 2008. 07. 07. 15:16
Előzmény: #2045  tokos.
#2047
"A genetikai baleset nem genetikai hiba?"

össze lehet mosni a kettőt, de az hibás következtetésekre vezethet:))
Törölt felhasználó 2008. 07. 07. 15:14
Előzmény: #2042  tokos.
#2046
annyiban talán tényleg pontosítani lehet az állítást, hogy a teljes mértékű "eltűnés" természetesen nem lehetséges

a természet -elvileg- már évmilliókkal ezelőtt kiszelektálta őseink közül a pikkelyeseket és a hatmellűeket, mégis időről időre születnek ilyen egyedek.

a hiba és a baleset között pedig ott van a különbség, hogy az adott génkombináció eleve kódolva volt-e az ősökben(ez a genetikai hiba), vagy a fogantatás során/után csúszik el valami (ezt neveztem balesetnek)
tokos. 2008. 07. 07. 15:12
Előzmény: #2044  Törölt felhasználó
#2045
Figyu csak okostojás. A genetikai baleset nem genetikai hiba???
Törölt felhasználó 2008. 07. 07. 15:08
Előzmény: #2043  Törölt felhasználó
#2044
Amúgy, olvass utána a poligénes-multifaktorális öröklődés szabályainak, ha kiváncsi rá vagy miről beszélsz...
Törölt felhasználó 2008. 07. 07. 15:03
Előzmény: #2042  tokos.
#2043
Nemigen látod át...de azért vitatkozol róla...
Mókás.

tozsdenyulnak van igaza: tojás LONG ,ajánlat felhalmozás :)
tokos. 2008. 07. 07. 14:58
Előzmény: #2039  Törölt felhasználó
#2042
Igazából a nyitott gerinc örökölhető, ami azt jelenti, hogy valahol a kromoszómákban ott van, keress rá.

A Dawn-kór valóban az egyik kromoszóma szét nem válásából származik, de ennek nem sok köze a van a dologhoz, ugyanis az volt az állítás, hogy amit a természet nem preferál, az eltűnik. Mivel Dawn-kór nem tűnt el, két lehetőség van, vagy preferált, vagy hamis az állítás.

Abban igazad van, hogy talán nem a legszerencsésebb példák, majd alakalomadtán lehet, hogy egy kicsit utánanézek.

A homokosokról továbbra is meg vagyok győződve, hogy természetidegen dolog, függetlenül attól, hogy genetikai hiba, vagy baleset, amúgy nem is igen látom át, hogy mi a különbség a kettő között.
Törölt felhasználó 2008. 07. 07. 14:30
Előzmény: #2039  Törölt felhasználó
#2041
mint Pol pot a szemüvegeseket?

Topik gazda

matgab
4 4 3

aktív fórumozók


friss hírek További hírek