Topiknyitó: Törölt felhasználó 2006. 07. 24. 12:59

OTP részvényesek ide!  

akik otp részvénnyel kereskednek
Rendezés:
Hozzászólások oldalanként:
Nedden
Nedden 2024. 08. 03. 00:42
#1275160
Igazság az, hogy a kormányzatnak, hogy megelőzze a nagyobb hazai omlást most kellene brutálisan lazítani, kivezetni cégekre kivetett külön adókat!
Különben olyan hibát követnek el mint USA, hogy saját gazdaságát (is) teszi tönkre. Érdemi gazdaság nélkül meg kimászni sem tud az ország a már most is fennálló hazai recesszióból.
Amerika saját lábába lőtt a magas alapkamattal. Mi saját lábunkba lőttünk a magas alapkamattal és ráadásként a fogyasztást csökkentő szektorálas különadókkal. 
Csepp esze lenne kormányunknak nem várná meg a bajt, mert visszaépíteni sokkal költségesebb és nehezebb a jól működő gazdaságot mint valahogy támogatva megmenteni, segíteni. 
Mellesleg ne feledjük a négy legnagyobb gazdaságban van gond mi pedig mindegyikhez ezer szállal kötődünk, így a saját cégek mentése kiemelten fontos, mert másra nem támaszkodhatunk most. 
Idő kérdése mikor pukkan ki Kína lufija. Az, hogy ők sem tudják  beindítani az iparuk több ágazatát az lehet, hogy még nagyobbat fog szólni mint az. USA recesszió. Kína sem örül az amerikai bajnak, mert felvevőpiacuk repedezik. Ok okozat összefüggések, valakinek be kell avatkozni a kibontakozó negatív láncreakcióba és időben!
pakk
pakk 2024. 08. 03. 00:24
Előzmény: #1275157  Nedden
#1275159
Nem vágom nagyon ezt a részét a dolognak, de valami olyasmiről írnak, hogy a bankok eladják a kockázatos eszközeiket, viszont azok a fedezeti alapok akik sokszor megveszik ezeket ugyanúgy hitelt vesznek fel a bankoktól, tehát nem kerül ki igazán a kockázat a pénzügyi szektorból. + elindult egy magánhitelezési tendencia, kis közepes cégek ilyen alapokon keresztül jutnak forráshoz "kedvezőbb feltételekkel", de ezek is banki forrásból működnek.
Nedden
Nedden 2024. 08. 03. 00:03
Előzmény: #1275155  pakk
#1275157
Többen is utaltak rá a világsajtóban, hogy a pénzügyi szektor e tech szektor mellett a másik nagy vesztes lehet. Bankoknál meg elég egy xy bedőlése az rántja magával a másikat az pedig a harmadikat mert körbe tartozások és refinanszírozások vannak. 
Sajnos ez bedönt olyan bankokat is akik jól prosperálnak. Ráadásul ennek emléke még azért nem volt olyan régen, hogy ne okozna most pánikot. Ki akarja megvárni, hogy papírjai értéke elvesszen. 
Egyszerűen beindul a láncreakció, ami már nehezen megállítható. Az OTP esetében én azt látom gondnak, hogy srv. keret kimerülőben. Cserében van plusz adó, kormányzati megszorítás. Lényegében minden ág húzza védtelen maradt. Egy Csányi szöveg, hogy lesz ez hamarosan 20e felett kevés volt előzőleg, most is az lesz.
kovko
kovko 2024. 08. 02. 23:59
Előzmény: #1275155  pakk
#1275156
Olvasás nélkül kitalálom: A történet lényege, hogy az amcsi bankok fedezet nélkül adnak hitelt. Nyertem? Más:
Belenéztem a napokban egy 2024-es, azaz idei gyártású amcsi sorozatba a NETFLIX-en.
Függetlenül attól, hogy egy marhaság volt, csak megakadt a szemem egy jeleneten belőle: 
Egy szerepe szerint szociális munkás kislánynak megjelenik a vőlegénye egy vatta új cabrio BMW-vel (nálunk 30 misi ez az autó szalonban) mondván, hogy ez a meglepi és ezt vette a kis menyasszonykájának, ez lesz a kislány új autója. 
Mondja a lány neki, hogy drágám ezt nem engedhetjük meg magunknak. Mire a srác, hogy átszámolta és a túlórával, amit vállalt belefér. 
Szerepe szerint a srác egy csomagküldő cég kisbuszát vezette és abból adott át csomagokat, mint nálunk egy GLS vagy DPD futár. Mondtam egyből, hogy újabb amerikai bankválság garantált. Ez a matek qrva élet, hogy nem jöhet ki. Ez egy lufi gyerekek és addig fújják, amíg egy nagyobb visszaesés nem jön, amikor is majd egyből kiderül, hogy fedezet az nincs. 
Felmentem a hahura, rákerestem és ezeket a BMW-ket használtan, 1-2 évesen már 20 milla alatt meg lehet venni. Brutális értékvesztésük van 1-2 év alatt, szóval az, hogy az autó a fedezet az viccnek is gyenge. 
pakk
pakk 2024. 08. 02. 23:16
#1275155
Egy nagyon érdekes cikk kicsit más megvilágításban a cet1 dolgokat:
https://www.economist.com/finance-and-economics/2024/07/04/americas-banks-are-more-exposed-to-a-downturn-than-they-appear
"At first glance, the effort has been a success. Big banks that held 5% cet1 in 2008 now hold 10-15%. Despite this, it is not clear that risk-weighting is doing what was intended. The rise of private credit and the growing popularity of derivatives through which banks sell credit risk to hedge funds imply that risk has been transferred out of the system. But the same firms taking the risk often turn around and borrow from the banks to fund themselves—cycling some of the risk straight back to the banks."
.
The trouble is that leverage gets mixed in. Private-credit firms borrow some of the money they lend. Insurance and pension funds borrow against their investments to boost returns. Traced to its source, much of this lending will emerge from banks. After staying flat for years after the financial crisis, the amount owed to banks by American financial institutions has risen from $2.5trn in 2016 to $3.5trn now.
dniel
dniel 2024. 08. 02. 22:50
Előzmény: #1275153  kovko
#1275154
Egyébként daniel nemtudom honnan veszi h 9 kra várom otp-t... multkor még 8 at mondott egyébként mindegy is... én OTP-röl most nem is beszéltem már megtettem korábban... Itt semmit nem néznek egyébként OTP-n kivül... és ezért nagyon váratlan lesz számukra ami most jön... azt fogják gondolio esett 500 at bent az alja egy nap alatt ki esi magát és fordul... stb.. nagyon nem ez lesz most... long certik füstölni fognak el fele mint a szobai illatositó... 
kovko
kovko 2024. 08. 02. 22:43
Előzmény: #1275149  dniel
#1275153
Rendesen rágjátok a gittet, pedig még 2% esés sincs a BUX-on ma. Olyan nagyon még csak meg sem csapták. Lehetett volna ez csúnyább. Szerintem a sok kisbüfi, aki csak azért vette az otit, mert jön a GYJ még el sem kezdte ma adni, mert jön a GYJ és ez lila köd egyelőre, mert addigra majd biztos 20k lesz. Sokan vették szerintem ma is bővítve a pakkjukat, mert lila köd egyelőre, hogy úgy is visszamegy, mert jön a GYJ. 
Lehet, hogy bejön, de aztán, ha hétfőn újabb esés lesz az lesz az igazi meglepi. 
Pláne, ha a magyar kisbüfik is besz@rnak tőle és sokan mégse várják tovább a GYJ-t. Na, úgy arányában kevesebb pénz áll majd a hulló kés alá. Jóval kisebb, mint ma. Simán begyorsulhat az esés, ráértek majd akkor vakarózni. 
Ezen a mai napon egyelőre túl sokat agyaltok szerintem. Adták a mindent is, sorra került a BÉT is, aztán kész.  
Beze
Beze 2024. 08. 02. 22:42
Előzmény: #1275137  GERI-inv
#1275152

Esnek az indexek de az amerikai index is olyan hogy ha esik 3-4-5 nagy akkor lehúzza az egészet a mélybe. Meg olyan P/e van ott, nem is értem. Jó hogy esnek. 
De ha megnézed, pl ott van a Ricsi partnere, az abbvie, alig esett a tegnapi zárójához képest. Pedig RSi 70. 
Most amúgy hogy nézegettem kedvem támadt nasdaq certit venni, még egy ilyen napot letolnak akkor jó vétel egy pattanásra minimum
dniel
dniel 2024. 08. 02. 22:36
Előzmény: #1275150  daniel2121
#1275151
Kezeltesd magad mert felemészt... 
daniel2121 2024. 08. 02. 22:32
Előzmény: #1275138  dniel
#1275150
Figyelj ide te vadba...m,miért van az hogy ha egy nap is esik az OTP te megjelensz,amikor emelkedik kussolsz. Válaszolj nekünk légyszíves. Te pomperj klónja lehetsz,mert ő csinálja illetve csinálta ezt. Szerinted miért kellene az Otp-nek 9k-nak lennie? A drága kormány ügyködését most tegyük félre. 
dniel
dniel 2024. 08. 02. 22:21
Előzmény: #1275146  dniel
#1275149
Ja es akik hitelből vasaroltak fel ukrajnát amit nem fognak megkapni, de a hirtelt ki kel fizetni az valahonnan hianyozni fog... a körbe tartozas durva domino effektust is kivalthat
Macus
Macus 2024. 08. 02. 22:12
Előzmény: #1275143  Macus
#1275148
Azt is megmondom miert , mert még nem kezdte el ezerrel tolni a megujulo energiat. Ami persze kesobb visszauthet, de szerintem nem fog. Mindenesetre a befektetoi még nem kerik ezt szamon rajta nem igy mint az europaiakon. (Az eu nagyon hulye …. Mindent tultolunk , igy adjak a lovat orban ala is… pl olimpian transz csavo indult a női boxban …. A fene nagy egyenloseg ugye…) na de ami van atmeneti zaj. Nincs tl95 om nem felek , 17 ala nem fog esni csak azert mert 0.1 szazalekkal magasabb az usa munkanelkuliseg. 18 ala se nagyon. A vevok is jonnek …. Mindezt ugy gondolja valaki hogy nemsoka jon egy jo jelentes? 
pakk
pakk 2024. 08. 02. 22:12
Előzmény: #1275141  GERI-inv
#1275147
Második napja piros az usa, eu, ázsia. És azt gondolod, hogy valaki szórakozik otival? :) 500k darab, 9 mrd. Ez ennyi. Közel-kelet háborús para, nyugat gazdasági para. Ha hétvégén pityputy lesz, hétfő garantált esés. Macd le fogja vinni sztem a középvonalat. Egy ezrest minimum belelátok ahonnan crossolt, 18600-tól kb. Bár 17800-nál tötymöröghet. Viszont ha forgalom is lesz, akkor gatya annak is. Inkább maradjak ki, de be nem állnék most venni. Csak egy -1.5-2% hétfő is 270-360 Ft, 17750-17660 innen és volt-nincs 17800. 
Árjegyző meg vagy lesz vagy nem. 
dniel
dniel 2024. 08. 02. 22:11
Előzmény: #1275143  Macus
#1275146
50 éves koncessziot bukot el a pala gáz bizniszben mert putyinnak elsö lépése az volt h megvédje a gáz mezpőket ukrajnában... az opportunity cost igen kedvező lett volna és valoszinüleg árazták minden olyan cégbe az eladot ukrajna javait aki benne van a belső körbe... ez most ki fog árazodni...
GERI-inv
GERI-inv 2024. 08. 02. 22:03
#1275145
Azért estére a longos kis lelkünk előjött
GERI-inv
GERI-inv 2024. 08. 02. 22:01
Előzmény: #1275140  ktamask
#1275144
Powell véleményem megmondtam már…
USA indexek kisimultak. Nem emelkedik oldalazik az is egy jó jel már… hétfőre kíváncsi vagyok megvárjuk.
Macus
Macus 2024. 08. 02. 21:56
Előzmény: #1275138  dniel
#1275143
Segitek exxon nem bukott semmit sot nyert.60 dollar volt az olaj most tartosan 80 folott. 
Macus
Macus 2024. 08. 02. 21:54
Előzmény: #1275141  GERI-inv
#1275142
Amint kijottek a munkaeropiaci adatok estunk . Elotte kezdett volna visszaerosodni. 
GERI-inv
GERI-inv 2024. 08. 02. 21:48
#1275141
Kötéslistát valaki átnézte a mai napra a darabszámot? Érdemes belenézni db és irányba…
Utána gondolja hozzá….
Egy alap szállt e így ki?
Ekkora forgalommal járna e?
Ekkora darabszámok lennének e?
Célja e 1-30 db eladás e?
Esetlegesen árfolyam manipuláció gyanús kötés látszik e? 

Topik gazda

koi
1 1 1

aktív fórumozók