Topiknyitó: Frololo 2022. 04. 23. 16:01

OTP BBQ  

OTP: Országos Takarék Pénztár.
Barbecue: füstön sütés lassú tűzön. (Definíció a nyárspolgár weboldalról.)
E fórum arra hivatott, hogy az OTP részvénnyel rendelkező, keményfejű, árfolyam-emelkedésre spekuláló befektetők (szuperlongosok, szuperlongerek) otthonául szolgáljon.
Az Anyafórum ("OTP részvényesek ide!") szinte olvashatatlan a rengeteg hozzászólás miatt, melyek nagyrésze pillanatnyi észrevétel közlése az árfolyamról.
Az OTP BBQ pont az ellenkezője az Anyafórumnak.
E fórumba év/hónap/hét szerinti bontásban értékelők kerülnek, valamint év/hónap/hét szerinti bontásban spekulációk.
BBQ, mert a részvények lassan készülnek el, a füst pedig a bizonytalan gazdasági környezetre utal.
Szabad sajtóból tájékozódunk, nem ijedünk meg a saját árnyékunktól, húszezer forintos célárig meg nem állunk.
Rendezés:
Hozzászólások oldalanként:
Frololo
Frololo 2022. 06. 03. 23:53
#820
Ha úgy is időkapszula a fórum, akkor leírom, hogy LPitty a felfüggesztés után 05.31.-től 06.03.-ig húzta, ma kitiltották a teljes fórumból. What a pity!
Frololo
Frololo 2022. 06. 03. 23:35
Előzmény: #818  dniel
#819
Ezt a külalakot nem kötöttem eddig feltétlen hozzád. Ez igen! :) A probléma jogos és ismert, az OTP BBQ ezért is jött létre, de inkább elit csevegő és gyógysarok lett, arra van igény. Macibearnek volt egyébként Facebook oldala is, vagy talán van is. Szerintem ezek a chartok se nem számonkérhetők, se nem lehet nagyon visszailleszteni a környezetükbe őket utólag. Egy nonprofit oldalra nyugodtan lehet pakolni a jobb kommenteket innen vagy magadnak lementeni, persze azt a problémát nem oldja meg, hogy utólag könnyen tudj visszakeresni. Én bármi ilyen oldal fejlesztésében benne vagyok, de én chartot nem tudok kitenni, mert nem is készítek, szóval tőlem nincs mit tanulni. De itt meg tudjuk beszélni, hogy mi lenne erre a célra a legjobb. Telegramot vagy disqus-t sem vetném el, de talán írni kéne a Portfóliónak, hogy egy jobb keresőmotor kéne a fórumba, ami farkasfüvet pl. kilistázza. Azzal egyébként megoldódna sokminden.
dniel
dniel 2022. 06. 03. 21:41
#818
Hellosztok!
Egy témával kapcsolatban szeretnék diskurálni veletek. Nem tudom ti hogy vagytok vele de nekem vannak bajaim a fórummal. Én meg fordultam már pár szakmai és egyéb közösségben, de ez a leggatyább amivel valaha találkoztam és nem azt mondom hogy ez a ti hibátok egyáltalán nem.. Azt nem értem, ahol ilyen pénzek forognak és sokféle tudás, látásmód összpontosul miért nem koncentrálódik ez valahol kereshetően tematikusan.
A kriptosok már rég ki alakították a birodalmukat, különféle platformokon... A hagyományos  tőzsde nagyon régi, és vele a gondolkodás is úgy látszik, vagy esetleg a sznobizmus/irigyság az oka annak, hogy a tudást elkallódni hagyja a kis befektetők csoportja - ezen töröm az agyam éppen, és azon mit lehetne tenni annak érdekében, hogy mások tudását fel lehessen használni arra, hogy gondolkodjunk és fejlődjünk egymástól átvegyünk dolgokat.
Ami kipattintotta belőlem ezt a szösszenet az az, hogy szerettem, volna farkasfű chartját vissza nézni de nincs kedvem vissza lapozni 200 oldalt és keresni a tűt a széna kazalba... itt a forumon el veszik az adat.
Olyan ötleten gondolkodok, hogy létre kéne hozni egy olyan oldalt ahova elemzéseket lehetne össze gyűjteni. Észrevettem sokan szeretik csinálni, és megosztani is a gondolatait de ez a platform alkalmatlan erre, mivel sokan nem olvassák el mert mire feljön az ember ide már 60 oldallal hátrébb van, konkrét elemzéshez nem lehet diskurzust csatolni stb stb... Magyarul ez a forum molyfing egy ilyenközösség számára, rengeteg a kiaknázatlan lehetőség, hogy a tudás terjedjen és a profit gyarapodjon.
Elmondom mire gondoltam. Egy egyszerű blog platformon ami nem igényel sok adminisztrációt ki lehetne alakítani azt amit nagyon hiányolok. Az elképzelésem az lenne, hogy én vállalni tudnám hogy létre hozom a környezetet ami ehhez kel, de szükség lenne olyan aktív hozzá járulókra akik szerkesztik az oldalt... Ez a szerkesztés nem újság írás, ugyanannyi időt venne igénybe mint itt a forumba egy elemzést be rakni valahova kb. És a post linkjét meg lehetne itt osztani így a forum rovására se menne, pusztán az elemzők követhetősége lenne biztosítva és a tudás nem veszne el, bármikor vissza nézhető újra értelmezhető.
Én olyan platformba gondolkodom amit csak menedzselni kel, az infrastruktúra karbantartás szoftveres napra készség biztosítva van egy szolgáltató által... Én első sorban a google blogger platformjára gondoltam annál nemtudok jobbat hirtelen. Itt meg lehet adni szerkesztő szerep köröket egy google fiókra, domain nevet is lehet regisztrálni az oldalhoz, amit én szintén vállalok meg elintézek mindent. De hogy magamnak posztolgassak abba nem vágok bele csak ha közösség alapon tudna működni... mert nem ártana pár olyan elemzés is ami szakmailag is megállja a helyét.. én csak tanulom. Aztán sok minden ki alakulhatna még ebből az egyszerű projektből. Szóval szerintetek hogy lehetne megszolitani a forum társakat ez ügyben és kik lennének olyan személyek akik alkalmasak lennének elfogadható minöségben megosztani amit látnak a piaccal kapcsolatban.??? És ami a leg fontosabb KEDVET, AFFINITÁST is éreznek magukban erre.
Vélemény?
Capi77
Capi77 2022. 06. 03. 21:13
Előzmény: #812  Frololo
#817
Szép jó estét, iigen eladtam nem akartam átvinni a hosszú hétvégére. Igen a ricsi jó befektetésnek bizonyult most. Egy pici pakkal visszavettem maj 30.-án. Kedden kiderül hogy "Elnöki kisszálóm lesz", vagy megtartom osztalékra.  Ez majd kedden eldől. Minden kedves fórum társamnak kellemes időtöltést és jó hosszú hétvégét.....Balra el, vadkörtézni mentem    "SÜSÚ"
Frololo
Frololo 2022. 06. 03. 20:42
Előzmény: #815  Rencsi
#816
Addig nemesedtek együtt. :)
Rencsi 2022. 06. 03. 20:23
#815
Azt hiszem sokáig várni fogok az otp.-ben.:)
Frololo
Frololo 2022. 06. 03. 20:21
Előzmény: #739  Capi77
#814
Fokhagymát kell adagolni úgy, hogy a sajt fajtája mindegy legyen.
Frololo
Frololo 2022. 06. 03. 20:19
#813
Mai nap, jelenlegi hét és múlt hónap tanulsága: Richtert kellett volna venni 6600-on, eddig ugyanis az tartja magát a legjobban és ő mozogja ki a legjobban a kormány szeszélyeit. Az OTP ugyanakkor a maga nemében dicséretes, hogy egy 800-at csak felszedett magára, a héten, de még így is kórosan sovány a lelkem. Nyáron hátha bezabál! :)
Frololo
Frololo 2022. 06. 03. 20:15
Előzmény: #811  Capi77
#812
Jó estét! 4ig 4-ig elkelt? :)
Capi77
Capi77 2022. 06. 03. 09:20
Előzmény: #808  Frololo
#811
Jó reggelt mindenkinek! Tegnap hamar pukkantottam el a puskaport! 9360- nál eladtam, még lett volna benne egy pici, de a délutáni hirtelen visszaesést már nem volt időm megvárni. Hasonlóan gondolom én is mint az előbb felsorolt tőlem tapasztaltabb fórumtársak a "jövőképet"! Mint már írtam többször, pénzmagot gyűjtögetek erre az esetre. Amennyiben mégsem jönne be, nem probléma van magasabb áron lévő papírom dögivel :D ami csak egy számomra elfogadható nagyságú  áron kerül értékesítésre. A mai napon emelkedésre számítok! Mind a 3 általam preferált részvényben MOL, Richter, OTP.  A héten beszáltam az egzotikumok világába is!  vettem 4ig- t..... Ma eladom szerintem :) 
dniel
dniel 2022. 06. 03. 09:20
#810
dniel
dniel 2022. 06. 03. 09:19
Előzmény: #808  Frololo
#809
Az aljnak eddigiek alapjan 8500 alatt kene lenni tegnap raktam be ejfel fele chartokat. De ez csak felvetes.... behuztam middle top-okat amik bullos divergenciaba fognak atfordulni valamikor egy ciklus kb 8 nap... mingya dobom a chartot meg egyszer.... szoval eloferdulhet h a kovi alj magadabb lesz a szintre valo tekintettel es a alakulo divergecia miatt
..
Frololo
Frololo 2022. 06. 03. 08:01
#808
Na ma vajon mit izzad ki magából a háborús OTP...pomperj, dniel, farkasfű ilyen 8 ezer körüli értékeket keresnek, hát majd meglátjuk, vonalvezetésen kívül nálam ezt semmi nem indokolja jelenleg.
Istvan78 2022. 06. 02. 22:35
Előzmény: #806  Törölt felhasználó
#807
Ezek az információk honnan származnak? Lemaradtam valamiről?
Törölt felhasználó 2022. 06. 02. 22:26
Előzmény: törölt hozzászólás
#806
az oroszok most 2x annyi olajat szallitanak európaba 2x-es aron
nem tudom ez a szankcios csomag tenyleg art a ruszkiknak?
csak kerdezem
Törölt felhasználó 2022. 06. 02. 21:15
Előzmény: törölt hozzászólás
#805
biztosan igy van
politika sötet bugyrai
Törölt felhasználó 2022. 06. 02. 20:48
Törölt hozzászólás
#804
Törölt felhasználó 2022. 06. 02. 20:39
Előzmény: törölt hozzászólás
#803
a csomag elfogadva
zsuzsa37 2022. 06. 02. 18:19
Előzmény: #790  Frololo
#802
Nincs semmi baj a piaccal"uzenni" szokott,es olyankor komolyan  kell venni.Ma kepesek voltak 4 pont-al  a nyito ala zarni.Ezt vartam mai napos gyertyanak.Erzelmet nem szabad belevinni.Meg az sem zavart,hogy 80 pont-al az eladasom fole ment napkozben.Zarasra meg 220-al ala.8800 ala ha nem megy vissza a korrekcioban,rendben vagyunk.
Törölt felhasználó 2022. 06. 02. 17:44
Törölt hozzászólás
#801

Topik gazda

Frololo
Frololo
3 1 5

aktív fórumozók


friss hírek További hírek