Topiknyitó: Frololo 2022. 04. 23. 16:01

OTP BBQ  

OTP: Országos Takarék Pénztár.
Barbecue: füstön sütés lassú tűzön. (Definíció a nyárspolgár weboldalról.)
E fórum arra hivatott, hogy az OTP részvénnyel rendelkező, keményfejű, árfolyam-emelkedésre spekuláló befektetők (szuperlongosok, szuperlongerek) otthonául szolgáljon.
Az Anyafórum ("OTP részvényesek ide!") szinte olvashatatlan a rengeteg hozzászólás miatt, melyek nagyrésze pillanatnyi észrevétel közlése az árfolyamról.
Az OTP BBQ pont az ellenkezője az Anyafórumnak.
E fórumba év/hónap/hét szerinti bontásban értékelők kerülnek, valamint év/hónap/hét szerinti bontásban spekulációk.
BBQ, mert a részvények lassan készülnek el, a füst pedig a bizonytalan gazdasági környezetre utal.
Szabad sajtóból tájékozódunk, nem ijedünk meg a saját árnyékunktól, húszezer forintos célárig meg nem állunk.
Rendezés:
Hozzászólások oldalanként:
dniel
dniel 2022. 04. 23. 23:55
Előzmény: #18  Törölt felhasználó
#20
Majd ha bekovetkezik akkor nezzuk meg az ingatlan arakat... biztosat en se tudok ahogy a szakemberek sem. De a kockazat az árképző ugye bar... es nem csak ingatlan hitel van... nem csak a jelzalog hitelek kockazata nő
Törölt felhasználó 2022. 04. 23. 23:54
Előzmény: #17  dniel
#19
nem hinnem hogy bedöl söt...
de ahhoz hogy a bank bukjon le kellene felezödnie es meg akkor is kb penzenel van
nem realis scenario 
Törölt felhasználó 2022. 04. 23. 23:52
Előzmény: #16  Törölt felhasználó
#18
mondok peldat 
50 millios ingatlanra 4 eve felvett max 35 milla hitelt (ingatlanertek 70%-anal többet nem kapott)  
nem tudja fizetni a bank lefoglalja a jelzalog fejeben es eladja 
most kb 70 milliot erhet
nemigen bir bukni az ügyön 
dniel
dniel 2022. 04. 23. 23:51
Előzmény: #16  Törölt felhasználó
#17
Ha bedol az ingatlan piac csak bagoert tudjak a fedezetkent felajanlot ingatlant el arverezni nem lesznek penzuknel... vartalak amugy :) 
Törölt felhasználó 2022. 04. 23. 23:43
Előzmény: #14  dniel
#16
ezek joreszt ingatlanfedezetes hitelek
nem a banknak van veszteni valoja meg ha az ingatlanpiac 30%-ot zuhanna sem
Frololo
Frololo 2022. 04. 23. 23:40
Előzmény: #14  dniel
#15
 Szerintem a polgári lakosság törlesztős kínzása, valamint a kormány által kitalált sarc nem fekteti meg az OTP-t, főleg azért, mert ezek nem azonnali csapások, hanem évek alatt csúcsosodnak ki, az OTP pedig profin kezel minden előre kalkulálható helyzetet. A háború nem ilyen volt, de ha még rá is sütjük Krím miatti hogy igen, az európai fellépés még magát Európát is meglepte. Arra, hogy milyen bajok lesznek, valamennyire utalhat, hogy a Richter és a MOL és bezuhant a Kormányinfó után, az OTP elmélkedett. Vajon süket vagy nem figyelt? :)
dniel
dniel 2022. 04. 23. 22:52
Előzmény: #13  dniel
#14
A hitel nem fizetési kockázatról nem is beszéltem de nyilván való ahogy nőnek a törlesztők úgy növekszik a nem fizetés
dniel
dniel 2022. 04. 23. 22:48
Előzmény: #12  Frololo
#13
Huh hol is kezdjem... nem azé vagyok pesszimista OTP jövőjét illetően mert nem hiszek benne vagy iesmi... Világ szinten gondolom úgy, hogy a környezet most nem lesz megfelelő az OTP számára, hogy oda kerüljön ahova való. A kormány kommunikációjában ködösítést vélek fel fedezni, szerintem ők már tudják milyen szinten fognak alá rakni az OTP-nek csak még nem közölhetik. Ez a tény h meg lesz szorongatva és miként úgy gondolom egy mély válságba sodródunk az inflációval a szankciókkal, a lassan kipukkadó ingatlan lufival, kevesebb hitel kihelyezést és drasztikus teljesítmény csökkenést várok ami nagy mértékű lesz, ezért lejjebb várom az alját sokkal... és hosszú menet után lesz szerintem újra a csúcson.. több év.. Az hogy osztalék után mi lesz meg tippelni se tudom, mert talán akik osztalék miatt vásárolnak általában a most fennálló kockázatok miatt nem tudom milyen mértékben vehettek részvényt vagy fognak venni, kockázatosnak gondolom ezért a papírt tartani jelen körülmények között.. de akár hogy is lesz a osztalék miatti ármozgás hosszú távon irreleváns, mert úgy is pályára fog állni utána.
Frololo
Frololo 2022. 04. 23. 21:59
Előzmény: #10  dniel
#12
Köszönöm, hogy az olvasásra vállalkozol, ugyanakkor nem fojtanék el negatív megállapításokat és jóslatokat sem, mert nem tükrözné az időszakot hűen, ha csak a szép és jó jelenne meg.
Úgyhogy, ha érzel magadban affinitást, felkérlek vélemény írására. Mit gondoltál márciusban az OTP-ről és mit gondolsz most? Hol az alja? Hogy képzeled az OTP idei évét? Osztalék után esik vagy nő? Háború után esik vagy nő? Kapni fog olyan terhet az államtól, ami megroppantja? Ha úgy érzed, akkor itt a terep, hagyd itt a digitális ujjlenyomatod Karácsonykor ránézhetsz! :)
Frololo
Frololo 2022. 04. 23. 20:35
#11
Cím - Világvége?
Példátlanul negatív hangulat van a gazdasági életben. Ennek több oka is van. 1. 2008. A befektetők hozzászokni próbálnak ahhoz, hogy a kapitalizmusnak vannak időszakos válságai. 2010-2020 között volt egy globális szinten általánosnak mondható növekedés, ami most sokakkal azt mondatja, hogy ennek meg kell inni a levét itt és most. 2. Klímavédelem miatti közhangulat. Szinte mindenki tudja, hogy lesznek gondok, a kérdés csak, hogy mikor. Emiatt is sokan lehetnek negatív hangulatban, amikor a gazdaságot szemlélik. 3. Háború. Sokak szerint drasztikus visszaesést hoz a háború, különösen a kölcsönösen kivetett gazdasági szankciók miatt. 4. Egyéb. Itt csak azokat emelném ki, akik a koronavírus miatt bekerültek egy kilátástalan állapotba, amikor mindig van egy újabb hullám, újabb baj, sokak egyszerűen megkeseredetté váltak.5. Infláció. Ősi mumus, stagfláció is néha előkerül mint baljós jövőt okozó körülmény.Én nem tartozok a világvége hívők közé, a helyzetet optimistán látom, az érveim a következők. A koronavírus miatt nemcsak WC papírt, hanem tőkét is halmoztak a természetes és jogi személyek. Ez a körülmény a mostani inflációt ellensúlyozhatja. Lehet, hogy drágább a külföldi út, de többen akkor is elmennek, mert egyébként megengedhetik maguknak. Emelkedett az ingatlan és a gépjármű ára, ami vagyonelemként is feltűnik, nemcsak kiadásként. A tulajdonomban lévő ingatlanok és gépjármű árai emelkedtek, az infláció vesztese akkor lennék, ha csupán számlán tartott pénzem lenne. Ugyanakkor a láthatóan megemelkedett árak miatt többen fektethetik be a koronavírus alatt megspórolt pénzüket, mint akár én. A materiális javak iránti kereslet visszaszorulhat a háború okán. Azaz nem veszek házat, amibe rakéta csapódhat, annál a részvényem is sokkal időtállóbb. A háború pedig lassan visszaszorul Oroszország harátaira, ami szinte Ázsiát karcolgatja már, tőlünk is távol esik. Drámai a pusztítás, de mégsem hatalmas, inkább szörnyű. A gázkereskedelem közben tovább folyik szinte zavartalanul, az orosz tőzsde nem állt bele a földbe teljesen, ráadásul az OTP kitettség nem lett államosítva. Az OTP Csányi Úr szerint 16 ezret ér ukrán és orosz kitettség nélkül. Nos ezekből nem tudni, hogy mennyi van meg, de Oroszország 100%, Ukrajna 65-70%. Ugyanakkor Ukrajna az egész világtól kap segítséget és nem kizárt, hogy fizethet Oroszország hadisarcot. Az orosz gázfüggőséget felismerve megindult az önállósodási tervek kidolgozása. Rengeteg beruházás, megújulók kötelező telepítése tagállamoknak, kvóta szerinti telepítése a tagállamoknak. Ezek a körülmények tehát, amik szerintem optimizmusra adnak okot, hogy van az embereknek félretett pénzük, amit most befektetnek, a háború nem olyan súlyos gazdaságilag és egy csomó új beruházást jelenthet az orosz gázfüggőség leküzdése. Ezek miatt én egy 15 ezret szeretnék látni az OTP-től idén (2022), de mivel állóháború lesz, erre azért nem tennék komolyabb összeget. Ha az elképzeléseim helyesek, akkor 5 éven belül 25 ezer felett szeretném látni, azaz 2027. évben.
dniel
dniel 2022. 04. 23. 20:19
Előzmény: #9  Frololo
#10
Persze ertem. De sztem te is tudod mit gondolok a kovetkezo 2 evrol :) en nem fogom itt rontani a hangulatot de olvasni fogok :)
Frololo
Frololo 2022. 04. 23. 19:30
Előzmény: #5  dniel
#9
A fórum mindenki számára nyitva áll, aki hosszabb távon gondolkodik OTP-ben, és az ezzel kapcsolatos összegző vagy jövőbe tekintő gondolatait le szeretné írni. :)
Frololo
Frololo 2022. 04. 23. 19:06
Előzmény: #6  Capi77
#8
Köszönöm szépen, meglátjuk a jövőjét a fórumnak és az OTP-nek is! ;)
Frololo
Frololo 2022. 04. 23. 18:50
Előzmény: #4  zsuzsa37
#7

Kedves Zsuzsa!Kerülj bentebb!A fórumban kijelöltem ugyan egy irányt, de a valódi tartalmát a fórumtagok fogják meghatározni. Az egyik fő szempont, hogy legyen egy könnyen visszalapozható fórum, ami inkább a longosok számára lehet előnyös, de jöhetnek a shortosok is, sőt olyanok is, akiknek nincs részvényük (partvonalasok, rövidítve pt.).
Az egyes prognózisokhoz is bátran  hozzá lehet szólni, hogy azt ki miért írta és miért gondolja úgy, ahogy.
A cél, hogy a maximum célárat újra elérjük és közben megpróbáljunk következtetni nagyobb esésekre, hogy előtte el lehessen adni és utána újra long pozíciót lehessen nyitni, hogy minél többet profitáljunk a menetelésből.
Mindenki, aki ezt támogatja, üdvözölve lesz a fórumban. :)
Capi77
Capi77 2022. 04. 23. 17:26
Előzmény: #3  Frololo
#6
Szép délutánt!! Elősször is szeretnék gratulálni  az új fórum megalkotásához. Saját várakozásom a jövő hétre OTP-t  illetően:  amennyiben átlépjük a 11.200 ft sávot emelkedésre számítok.
dniel
dniel 2022. 04. 23. 17:19
Előzmény: #4  zsuzsa37
#5
En ugy ertelmeztem itt inkabb befektetesi aspektusbol megy a vizsgalodas. Ami szerintem jo mert egy letisztultabb feluletet adhat azoknak akik hosszu tavra akarnak be rendezkedni. A masik topikban legtobszor spekulacio van meg politika sajnos. 
zsuzsa37 2022. 04. 23. 17:01
Előzmény: #2  Frololo
#4

Kopp-kopp...
Hathor említette,hogy itt megtalálható vagy.
jól értelmeztem,hogy csak a szuperlongosok társaságát fogadod el ?Mert én olyan vagyok mint a kaméleon ,változtatom a pozim színét :-)) hol a pirosnak örülök,hol a zöldnek.
Frololo
Frololo 2022. 04. 23. 16:17
#3

Leszek talán az első, bár sok írni valóm jelenleg nincs, úgyhogy összefoglalom.
Pozi: 116502022. év 16. hét
https://hanyadikhetvan.hu/
OTP 10700 körül kezdte hétfőn, egy kisebb lejtmenet után felment 10900-ra és ahhoz közeli értéken zárt pénteken.
A rossz hírek egyelőre fogyóban vannak, mivel az oroszok kezdik stabilizálni a helyzetüket, valószínűleg állóháború érkezik, ami sokáig is eltarthat. Ugyanakkor állóháború alatt is lehet nagyokat emelkedni, ha a gazdasági környezet közben prosperáló és beindulhat a termelés Ukrajna nagyrészén. Kormányinfón egyelőre a benzinárstop fenntartásáról esett szó, az ezen a héten éves csúcsra érő MOL 3150 körüli értékről a bejelentés óta csordogál lefelé. Feltehetően a MOL süllyedő hajójáról többen fognak átugrani az OTP-re, amit tetézhetne az a körülmény, ha mégsem állapodnak meg a megnövekedett osztalék kifizetéséről a MOL-nál az április 28. napján tartandó közgyűlésen.
Összegzés: unalmas hét egy ígéretes befejezéssel, épülgethetünk vissza.
Tipp a 17. hétre: 11000 fölötti nyitó hétfőn, 11000 fölötti záró pénteken, legfeljebb 500 pontos mozgást várok.
Frololo
Frololo 2022. 04. 23. 16:03
#2

A fórum ismertetője a narancssárgával szedett OTP BBQ címre kattintva nyílik le, az egyszerűség kedvéért bemásolom.
OTP: Országos Takarék Pénztár.
Barbecue: füstön sütés lassú tűzön. (Definíció a nyárspolgár weboldalról.)
E fórum arra hivatott, hogy az OTP részvénnyel rendelkező, keményfejű, árfolyam-emelkedésre spekuláló befektetők (szuperlongosok, szuperlongerek) otthonául szolgáljon.
Az Anyafórum ("OTP részvényesek ide!") szinte olvashatatlan a rengeteg hozzászólás miatt, melyek nagyrésze pillanatnyi észrevétel közlése az árfolyamról.
Az OTP BBQ pont az ellenkezője az Anyafórumnak.
E fórumba év/hónap/hét szerinti bontásban értékelők kerülnek, valamint év/hónap/hét szerinti bontásban spekulációk.
BBQ, mert a részvények lassan készülnek el, a füst pedig a bizonytalan gazdasági környezetre utal.
Szabad sajtóból tájékozódunk, nem ijedünk meg a saját árnyékunktól, húszezer forintos célárig meg nem állunk.

Topik gazda

Frololo
Frololo
3 1 5

aktív fórumozók


friss hírek További hírek